Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Uwaga do firm hostingowych.

Polecane posty

Sama reklama to nie wszystko, co innego reklama a co innego żywa osoba która przedstawia ofertę.

 

Tak tylko, jeśli przedstawiasz swoją ofertę osobie która jej nie zamawiała to jest spam.

Zadbaj o przedstawienie oferty kiedy potencjalny klient o nią poprosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja proponuję dodać coś a propos próśb.. "jeśli na pierwszej stronie listy tematów w dziale próśb jest temat bardzo podobny do nowo założonego, ten nowy zostaje przeniesiony do kosza" - bo to cholery idzie dostać, ciągle ktoś "szuka w miarę taniego hostingu i co polecicie"...

 

Takimi rzeczami się zajmijcie + obudzić paru moderatorów (tylko nie "rozbudzić" bo znowu będą bezmyślnie klikać w różne przyciski im tylko dostępne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysł - powtarzające się, nie mające większego sensu wątki do kosza. Tak samo z debilnymi pytaniami (jak choćby dość świeże "Gdzie najtaniej można przedłużyć domenę ?").

 

Nieco więcej inicjatywy ze strony administracji i moderacji też by nie zaszkodziło, w końcu kto jak kto, ale osoby piastujące jakieś stanowiska powinny dawać przykład, jak to forum rozruszać. Tyle, że, jak to często bywa, administracja i moderacja często zapomina po co tu jest i myśli, że jest wyłącznie po to, żeby zamieść od czasu do czasu. Ale wtedy, drodzy Państwo, przestajecie być moderatorami, a zaczynacie być zwykłymi cieciami z miotłami w garściach.

 

Jeśli brakuje administracji pomysłów na rozbujanie tej łajby, to pozostają dwie opcje: zamknąć ten bałagan albo poprosić nas, użytkowników o pomoc. Nadal jest tu wiele osób, które chciałyby, aby to forum funkcjonowało i rozwijało się. Niektórzy z nas zrobiliby coś dla ogółu zupełnie bezinteresownie, niektórzy mogliby mieć w tym interes (np. wypromowanie siebie i w związku z tym swojej działalności). Ale bez względu na motywy, wszyscy możemy na takiej burzy mózgów jedynie skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v NOooooo...

 

może coś w klimacie takiego BOSS-a, który bloguje na potęgę.. żeby tu jakieś artykuły raz na jakiś czas strzelał czy cuś?

"Jak wybrać firmę z tanią domeną" - i tekst o tym, że pierwsza rejestracja tyle i tyle kosztuje w różnych firmach, "ale trzeba uważać, bo"... i taki potem zestaw ciekawych artykułów by się zrobił na jednym z podfor... i te podforum by było bez możliwości dodawania komentarzy - że "siedź i czytaj początkujący użytkowniku".. a przy zakładaniu konta by było "pamiętaj, by na początek poczytać artykuły w sekcji takiej a takiej, znajdziesz tam wiele ciekawych kwestii"..

 

Kto wie, dla najlepszych "pisarzy" można by przeznaczyć nawet jakieś bonusy czy coś.. ale to już Bartosz musi obmyśleć, heh

tam mogłyby być linki do firm/blogów autorów.. no i wszystko by się jak kółeczko ładnie napędzało.. forum by zyskało super content, a autor zyskałby zaj.. fajny sposób na pozycjonowanie swojego sajta...

 

Chyba? : )

 

BOSSa spytajcie, on manadżer jest i pomysły ma, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

@all

Jakby zabronić wszelkiej promocji na forum. Udostępnić tylko opcje reklamowe to nie byłoby walki o klienta za grosze bo Ci sprzedający za grosze nie mieli by szans zapłacić za reklamę. Problem sam się rozwiązuje. Zero spamu, zyski dla forum, brak "psucia rynku". Skaner na PMy wyłapujący oferty/spam byłby dobrym dodatkiem.

 

Może forum nie przypominałoby pola bitwy jak przy webh vs hitme. Jak się ta bitwa skończyła to widać w opiniach i hostisdown. Forum chcąc nie chcąc promuje takie hostingi.

 

Można też wprowadzić opłaty za dział oferty... skończyłaby się darmowa jazda, polepszyłaby się jakość i wiarygodność forum. Coś za co się płaci jest zwykle bardziej wartościowe.

No to jest dobry pomysł, może być osiągnięty przez odpowiednią moderację.

 

@admin

Teraz o administracji. Brak treści dostarczanych przez administrację/moderatorów to minus - po tylu latach istnienia forum można coś zrobić - w tych czasach nawet fora hobbistyczne dostarczają więcej autorskiego contentu. Wiadomo, że trochę to kosztuje wysiłku, czasu, pieniędzy ale albo się inwestuje albo idzie w dół (zawsze może się pojawić ktoś z lepszą ofertą dla odwiedzających np http://webhosting.pl/ , jakakolwiek firma hostingowa jest w stanie odpalić lepsze portale - mało komu się chce :) ).

 

Według mnie administracja daje dupy. Brak zdecydowanych działań, brak planu/kierunku rozwoju, brak zaangażowania. Forum jest bo jest i małe zmiany regulaminu raz na kilka lat mu nie pomogą.

 

W sumie to większość się zgadza. Wizja była od dawna taka sama, tylko kilku rzeczy nie udało mi się zrobić. Tzn. stworzenie serwisu, który będzie dla mniej zaawansowanych i przekształcenie WHT w serwis tylko dla profesjonalistów.

 

Zabrakło trochę szczęścia, dosyć dużo umiejętności (wht to jedyny serwis jaki prowadzę i prowadziłem na poważnie) i trochę biznesowego podejścia.

 

W między czasie, doszło trochę innych obowiązków i w efekcie przynajmniej ostatni rok został zawalony.

 

@"kasownie sigów"

Mod/admin może robić co zechce ale lepiej aby było to wcześniej w regulaminie aby nie było nieporozumień i spięć.

To raczej nie będzie potrzebne

 

@hostingi

Reklama na forum droga nie jest. Nie ma co płakać. Zamiast sprzedawać za grosze trzeba pomyśleć o przyszłości.

 

To miało być zupełnie inaczej - automatyczny system dla masowego hostingu/ shared hostingu

 

@vb

Lepsze od ipb ale to nadal kombajn. Ja fanem tych skryptów nie jestem od czasu jak sobie napisałem - całkiem inne podejście i można sobie zrobić co się chce bardzo prosto. Masa jest na forum programistów php/grafików - można stworzyć jakiś ciekawy projekt.

Zapomnijcie o tamtym zdaniu, to był żart z obowiązkowym przejściem na vb i język angielski

 

Podsumowując sytuacja forum nie jest dobra i nie rozwija się tak jakby mogło. Mi to nie przeszkadza bo to nie moje ale dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

Dzięki za konstruktywną wypowiedź

 

 

 

Ja proponuję dodać coś a propos próśb.. "jeśli na pierwszej stronie listy tematów w dziale próśb jest temat bardzo podobny do nowo założonego, ten nowy zostaje przeniesiony do kosza" - bo to cholery idzie dostać, ciągle ktoś "szuka w miarę taniego hostingu i co polecicie"...

 

Takimi rzeczami się zajmijcie + obudzić paru moderatorów (tylko nie "rozbudzić" bo znowu będą bezmyślnie klikać w różne przyciski im tylko dostępne).

 

Dokładnie tak to powinno wyglądać, ale do tego trzeba znaleźć nowych moderatorów z zapałem. Obecni spisują się dobrze. Z tym mam trochę problemu w sensie kierownictwa.

 

I to jest pomysł - powtarzające się, nie mające większego sensu wątki do kosza. Tak samo z debilnymi pytaniami (jak choćby dość świeże "Gdzie najtaniej można przedłużyć domenę ?").

 

Nieco więcej inicjatywy ze strony administracji i moderacji też by nie zaszkodziło, w końcu kto jak kto, ale osoby piastujące jakieś stanowiska powinny dawać przykład, jak to forum rozruszać. Tyle, że, jak to często bywa, administracja i moderacja często zapomina po co tu jest i myśli, że jest wyłącznie po to, żeby zamieść od czasu do czasu. Ale wtedy, drodzy Państwo, przestajecie być moderatorami, a zaczynacie być zwykłymi cieciami z miotłami w garściach.

 

Jeśli brakuje administracji pomysłów na rozbujanie tej łajby, to pozostają dwie opcje: zamknąć ten bałagan albo poprosić nas, użytkowników o pomoc. Nadal jest tu wiele osób, które chciałyby, aby to forum funkcjonowało i rozwijało się. Niektórzy z nas zrobiliby coś dla ogółu zupełnie bezinteresownie, niektórzy mogliby mieć w tym interes (np. wypromowanie siebie i w związku z tym swojej działalności). Ale bez względu na motywy, wszyscy możemy na takiej burzy mózgów jedynie skorzystać.

 

Proszenie użytkowników o pomoc było już kilka razy i albo ja nie do końca umiem tym zarządzić albo zawsze się to kończyło tekstem 100zł za artykuł - co pewnie trzeba było zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz traktować tego forum jak biznesu to nie ma szans na cokolwiek. Firmy mają z niego biznes więc niech za to płacą. Musisz to zamienić na pieniądze dla forum, 100zł za artykuł to nie będzie problem. Akurat wprowadzenie opłat i zakazów to chwila roboty - tu problemu nie masz.

 

Jeśli nie masz środków aby coś zrealizować to szukaj partnerów/sponsorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak nie będziesz traktować tego forum jak biznesu to nie ma szans na cokolwiek. Firmy mają z niego biznes więc niech za to płacą. Musisz to zamienić na pieniądze dla forum, 100zł za artykuł to nie będzie problem. Akurat wprowadzenie opłat i zakazów to chwila roboty - tu problemu nie masz.

 

Jeśli nie masz środków aby coś zrealizować to szukaj partnerów/sponsorów.

 

WHT raczej było traktowane jako biznes. Tylko w biznesie idzie różnie, nie zawsze podejmuje się dobre decyzje :)

 

Właśnie biznesowo jest dla mnie trudne np. - ustalenie cen za oferty w dziale ofert.

 

Mamy kilka możliwości - np. opłata pojedyncza, abonamentowa itd. Jako biznesmen powinienem umieć to określić, niestety nie jest to dla mnie proste.

 

Oczywiście opłata wiązałaby się z wyróżnieniem użytkownika mianem typu "sprawdzona firma", który dodatkowo nobilitowałby firmę w oczach potencjalnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem masz zamiar zrobić z WHT płatne forum?

Z takimi pomysłami ... cóż życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ktos na wht napisał takie jedno zdanie.

 

"To forum schodzi na psy" cóż zgadzam sie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dobrze rozumiem masz zamiar zrobić z WHT płatne forum?

Z takimi pomysłami ... cóż życzę powodzenia.

Nie, zupełnie nie. Padła propozycja płatnych ofert dla firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, zupełnie nie. Padła propozycja płatnych ofert dla firm.

 

Opłaty jaknajbardziej, o ile będą sensowne. Za wysokie opłaty za posty, reklamę itp dla firm. poprostu przyniesie całkowicie inny niż zamierzony efekt.

Jednak nadal uważam, i myślę że wiele osób/firm z forum uważa tak również, że wprowadzenie nowego regulaminu zakuzającego pisania ofert przez firmy jest totalnym niewypałem.

Decyzja ta niczym innym przypomina komunistyczny rząd, który wprowadza zmiany bez pytania ludu czy tego chcą.

Ja już widzę, że niektóre firmy przeniosły się taką ofertą na inne fora (nie będą pisał jakie firmy i na jakim forum, bo to akurat ma najmniejsze znaczenie), tak samo będzie z pozostałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne gdzie jest jaka firma, ważne gdzie jest klient. Zyskają Ci co zostaną i poziom forum się podniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ponownie wypowiem się jako użytkownik forum nie reprezentujący żadnej firmy, ale jako klient kilku z nich, informujący na jego łamach o swoich doświadczeniach i szukający pomocy w wypadku potrzeby:

Zmiany w regulaminie:

Jak najbardziej na plus. Jak ktoś tu już wspomniał, na forum jest totalny śmietnik. Może firmy reklamujące się co temat tego nie zauważają, ale ja już nie mam chęci na przeglądanie działu Prośby, no bo po co? W każdym temacie niemal to samo - proszę o zapoznanie się z ofertą... itp. niektórzy nawet dobrze wymagań nie przeczytają i serwują coś zupełnie z innej beczki. Ogółem odechciewa się wchodzić na całe forum, skoro widać, że administracja pozwala na uprawianie takiej reklamy.

Opłaty zaproponowane przez Szymona:

To jest moim zdaniem uczciwe podejście, na dodatek wyrażone przez jedną osobę z grona zainteresowanych / protestujących zmianom - skoro firmy zarabiają dzięki forum, niech za to płacą. Nie wiem jaka cena za taki artykuł byłaby dobra, zresztą raczej nie mam nic w tej kwestii do powiedzenia. Ile by to nie było, jest to chyba i tak opłata symboliczna, jak za możliwość takiej reklamy.

Oznaczanie firm jako polecane

Moim zdaniem pomysł niezbyt trafiony. Mamy firmę, w której większość klientów będzie zadowolona, znajdą się jednak osoby, które nie będą mogły podzielić zdania poprzedniej grupy. Tak jest zawsze i to chyba oczywiste, ocena taka nie byłaby więc do końca obiektywna.

Działalność administracji:

Nie wiem czy jestem na forum dostatecznie długo aby moc to odpowiednio ocenić, ale przez te ostatnie 2 lata niewiele zauważalnych zmian wprowadzono. Wiele można by dodać np. wspomniany serwis dotyczący hostingu z konkretną treścią, czy chociażby dział typu faq na forum dla początkujących a dotyczący podstawowych spraw (przykłady: określenia typu cesja, authinfo, kruszki w regulaminach itp.). Wszystko to jednak powinno być czynione z rozwagą i po dyskusji z użytkownikami.

 

J. Angielski:

Dobrze że przeczytałem wszystkie posty. Dosyć niesmaczny żart.

 

@vB:

Osobiście nie lubię i na forach tego typu "uznaję" jedynie wygodne i przejrzyste IPB :)

 

 

Ogólnie przeciw autorytarnemu / totalitarnemu podejściu do zarządzania forum nic nie mam - sam prowadzę jedno, choć oczywiście o znacznie mniejszej skali i innej tematyce ale wiem, że demokracja w przypadku naszego narodu robi więcej złego (lub przy nic nie da się zrobić po prostu nic sensownego) nić despotyczne podejmowanie decyzji przez jedną ale za to zdecydowaną osobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też coś dorzucę,

pomysł z "płatnymi ofertami" jest ok, w końcu firmy jakichś klientów z tego forum mają,

więc dołożyć się do utrzymania tego forum czy jego promocji chyba dla nikogo nie jest problemem.

 

a po drugie odniosłem wrażenie czytając całość, że przedstawiciele firm to taki gatunek

jakby nie potrzebny na forum, a nawet wręcz szkodliwy. coś mi się wydaje moderatorzy że

chyba nie tędy droga aby polepszyć "poziom" tego forum, bo co wtedy zostanie?

polecane przez Bossa hostnine ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje moderatorzy że

chyba nie tędy droga aby polepszyć "poziom" tego forum, bo co wtedy zostanie?

polecane przez Bossa hostnine ?

Proszę tylko bez osobistych wycieczek bo jest to żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko bez osobistych wycieczek bo jest to żenujące.

 

sorry, nie mam nic do Ciebie i nie miałem zamiaru Cię urazić,

tak mi się to hostnine przypomniało w kontekście poprawienia jakości postów na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasada jest prosta. Jeżeli wam nie pasuje, to dzięki. Na pewno znajdą się firmy które akceptują regulamin i podporządkują się jego zasadom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginiesie, po co w dziale "Prośby" zapis w regulaminie:

Regulamin działu prośby

W celu zapewnienia porządku na forum prosimy o umieszczanie w tytule tematu jednego z "tagów".

* [wirtualny] - dla tematu o hosti...

skoro i tak dosłownie nikt się to tego nie stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak na marginiesie, po co w dziale "Prośby" zapis w regulaminie:

skoro i tak dosłownie nikt się to tego nie stosuje?

Bo regulamin działu był "ukryty" to znaczy znajdował się tylko odnośnik. W którymś momencie musiało to umknąć bo kiedyś był widoczny zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Oczywiście opłata wiązałaby się z wyróżnieniem użytkownika mianem typu "sprawdzona firma", który dodatkowo nobilitowałby firmę w oczach potencjalnych klientów.

Znaczy że castpol.pl zapłaci, i będzie wyróżnioną firma? Ja też tak mogę? Super. Ale to przypomina "sieci-cs", zapłać i dostaniesz rangę VIPa :)

 

Jeśli już to ranga "Sprawdzona firma" musiała by oznaczać, iż któryś z moderatorów dostanie konto za darmo, i przez miesiąc będzie wałkował support i hosting.

Lub też kupić pakiet (na babcię) - żeby nie okazało się iż każda firma jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie wszystkiego tak dosłownie (jak z tym językiem angielskim..). Nikt nie mówi tutaj o poleceniu jakiejkolwiek firmy przez WHT, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie odpowiedzialności za to, jak działa jakaś usługa, tylko o możliwości uzyskania statusu "premium", który byłby np. potwierdzony wniesioną opłatą, dokumentami rejestracyjnymi firmy i dostępem do jakiegoś wewnętrznego forum, zupełnie jak np. na webhostingtalk.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem na IP, że mają fajne dodatki do IPB... blog, coś tam community... może coś w tych klimatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie wszystkiego tak dosłownie (jak z tym językiem angielskim..). Nikt nie mówi tutaj o poleceniu jakiejkolwiek firmy przez WHT, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie odpowiedzialności za to, jak działa jakaś usługa, tylko o możliwości uzyskania statusu "premium", który byłby np. potwierdzony wniesioną opłatą, dokumentami rejestracyjnymi firmy i dostępem do jakiegoś wewnętrznego forum, zupełnie jak np. na webhostingtalk.com.

 

Nie za dużo biurokracji w tym? Potwierdzenie rejestracji firmy? To znaczy, że mam z Angli wysyłać papierki z mojej firmy do pan Bartosza, może jeszcze ilość klientów i zatrudnionych osób, tylko po to, aby wejść na jakieś podforum? Do tego jeszcze musiałbym za to zapłacic?

 

Ne za dużo wymagacie od firm?

Jakoś nie widzę, aby ktokolwiek z użytkowników przestrzegał regulaminu w dziale Prośby, jednak wszyscy patrzą na "ręcę" firm, czy to Fair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×