Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Uwaga do firm hostingowych.

Polecane posty

Ahaaaa ... czyli najlepiej to zamknać wht bo tak:

w dziale prośby sam spam

w dziale opinie o firmach same jednopostowe bzdury

w dziale host is down same posty nie działa 5 minut o jezu ...

w dziale piaskownica same posty a'la jakiego laptopa wybrać

w informacjach od firm hostingowych w sumie nic nowego

w administracja serwerami tylko nie wiem co to apt-get i nie działa mi bind ! a w ogóle bind mi potrzebny .. ?

 

no i połowę trzba postów usunąć bo może ktoś ich nie chce czytać ? po co jakieś wypociny mają zaśmiecać bazę danych ... ?

W życiu osobistym też tak wyolbrzymiasz problemy? Że jak auto Ci ktoś porysuje na parkingu przez przypadek, to "trzeba idiotę zabić i zakopać, bo nie ma mózgu"?

Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu osobistym też tak wyolbrzymiasz problemy? Że jak auto Ci ktoś porysuje na parkingu przez przypadek, to "trzeba idiotę zabić i zakopać, bo nie ma mózgu"?

Bez przesady.

 

 

To jest forum, jak ktoś nie che czegoś czytać to nie musi wink.gif Więc argument o czytaniu wypocin jest bez sensu.

Moim zdaniem przedstawiciele firm wnoszą na forum coś więcej niż spam (który jak pisałem wg mnie nie nie jest spamem) , ale zawsze mogę się mylić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ahaaaa ... czyli najlepiej to zamknać wht bo tak:

w dziale prośby sam spam

w dziale opinie o firmach same jednopostowe bzdury

w dziale host is down same posty nie działa 5 minut o jezu ...

w dziale piaskownica same posty a'la jakiego laptopa wybrać

w informacjach od firm hostingowych w sumie nic nowego

w administracja serwerami tylko nie wiem co to apt-get i nie działa mi bind ! a w ogóle bind mi potrzebny .. ?

 

no i połowę trzba postów usunąć bo może ktoś ich nie chce czytać ? po co jakieś wypociny mają zaśmiecać bazę danych ... ?

 

 

@DamianMiodek - tak, bo każdy klient jest ważny czy ma czy nie ma złota w kieszeni.

 

prośby - już spamu nie będzie

opinie - są opinie

host is down - wprowadzone zmiany powoli przynoszą efekty (tak aby były tylko całkowite pady)

piaskownica - od tego jest

administracja serwerami - widać takie problemy mają ludzie

 

I tak przecież nowy regulamin nie zabrania w ogóle wypowiadania się przez firmy np. gdy autor o coś zapyta w stylu: kwestia konwersji bazy ze skryptu X do Y.

Wszystko jest do ominięcia :)

Nie, to nie jest omijanie. To jest właśnie reklama i taka powinna być na forum. Budujesz swoją reputację pomagając użytkownikom, tworząc nową treść, a nie spamując.

 

 

Niedługo zmienimy theme na taki jaki jest na wht.com "bo tamto forum jest lepsze".

 

Taki mam plan, ale to w 2010 razem z przejściem na vbulletin. Również planuję przejść na język angielski

 

No to rozumiem, że jak któraś z firm zapyta autora postu w stylu: "Czy wyrażasz zgodę na przedstawienie oferty z naszej firmy hostingowej ..." to nie narusza już regulaminu, ale za to wydłuża całą procedurę odpowiedzi i robi niepotrzebny OT.

 

Zagranicą powiadają: Polak Potrafi ... :)

 

To dostanie ostrzeżenie i bana szybciej niż mu się wydaje. Na forum moderatorzy kierują się też rozsądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dostanie ostrzeżenie i bana szybciej niż mu się wydaje. Na forum moderatorzy kierują się też rozsądkiem.

 

Bartku jeśli jużo tym mowa, to jeden z moderatorów który wyżej napisał o tym że będzie wywalać stopki,

szukając opinii o firmie zakłada temat nie w dziale opinie o firmach a w dziale serwery dedykowane i vps - to jest rozsądek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to nie jest omijanie. To jest właśnie reklama i taka powinna być na forum. Budujesz swoją reputację pomagając użytkownikom, tworząc nową treść, a nie spamując.
Też prawda, często Klienci w korespondencji z firmą piszą iż chwalą sobie firmę i w taką wolą inwestować bo widać, że czynnie uczestniczy na forach publicznych i pomaga innym, a nie wszystko za kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Bartku jeśli jużo tym mowa, to jeden z moderatorów który wyżej napisał o tym że będzie wywalać stopki,

szukając opinii o firmie zakłada temat nie w dziale opinie o firmach a w dziale serwery dedykowane i vps - to jest rozsądek ?

Ej, zaczynamy obrażać moderatorów?

 

Z opiniami dotyczącymi dedyków zawsze był problem czy umieszczać je w opiniach czy w dedykowanych. Dla wielu osób bardziej logiczne wydaje się umieszczanie opinii, próśb itd. w dziale serwery dedykowane i nie widzę w tym nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, zaczynamy obrażać moderatorów?

 

 

 

 

Nie napisałem nic obraźliwego smile.gif

 

Z opiniami dotyczącymi dedyków zawsze był problem czy umieszczać je w opiniach czy w dedykowanych. Dla wielu osób bardziej logiczne wydaje się umieszczanie opinii, próśb itd. w dziale serwery dedykowane i nie widzę w tym nic dziwnego.

 

Nie do końca logiczne jest zakładanie tematu z [opinie] w tytule w dziale z opiniami, firma hostingowa to także firma hostująca dedyki.

Ale to Twoje zdanie i nie muszę go negować, chodzi mi głównie o to że przedstawiciele firm tak samo jak userzy prywatni i moderacja/administracja

także tworzą naszą społeczność a to oni (w tym np. ja) od dłuższego czasu dostają w "beret" smile.gif

Dlaczego nikt nie zajmuje się offtopami, prywatnymi podjazdami i często brakiem kultury tylko tym, że firmy wklejają oferty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie napisałem nic obraźliwego smile.gif

 

 

 

Nie do końca logiczne jest zakładanie tematu z [opinie] w tytule w dziale z opiniami, firma hostingowa to także firma hostująca dedyki.

Ale to Twoje zdanie i nie muszę go negować, chodzi mi głównie o to że przedstawiciele firm tak samo jak userzy prywatni i moderacja/administracja

także tworzą naszą społeczność a to oni (w tym np. ja) od dłuższego czasu dostają w "beret" smile.gif

Dlaczego nikt nie zajmuje się offtopami, prywatnymi podjazdami i często brakiem kultury tylko tym, że firmy wklejają oferty ...

 

Problem jest taki, że każda firma oferuje kilka usług. Minimum serwery www i domeny. Często dochodzą serwery dedykowane, kolokacja, resellery itd. Stąd jeden wątek jako opinia o firmie nie załatwia sprawy.

 

Postaramy się łapać więcej podstawowych przewinień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu osobistym też tak wyolbrzymiasz problemy? Że jak auto Ci ktoś porysuje na parkingu przez przypadek, to "trzeba idiotę zabić i zakopać, bo nie ma mózgu"?

Bez przesady.

 

Ale jakie problemy? Ja nie widziałem nigdzie żadnych problemów - ktoś pytał o usługę, zgłaszało się 5 czy 6 osób którzy mieli taką usługę w ofercie, gość mógł sobie przejrzeć i wybrać i był zadowolony. Po to są osobne działy przecież żebym nie musiał czytać czegoś, co mnie nie interesuje. Zresztą często z tej okazji i tak wywiązywała się całkiem interesująca dyskusja.

 

Natomiast pomysł że przez wprowadzenie cenzury dla ludzi reprezentujących firmy - bo inaczej tego nie da się nazwać - podwyższy się jakość merytoryczną publikowanych artykułów jest naiwny. W jaki niby sposób? Ludzie automatycznie zaczną mądrzej pisać? Nonsens. Część albo się porejestruje jako zadowoleni klienci swoich własnych firm i będą dalej polecać samych siebie, a większość - w tym i niżej podpisany - da sobie spokój z uczestnictwem. Zresztą już raz po mojej wypowiedzi o prawach autorskich dostałem bana na kilka dni, po pytaniu o co chodzi dowiedziałem się że jestem... wulgarny. Dziwne.

 

O co tu chodzi? A już maksymalnine dziwaczny pomysł przejścia na język angielski dobije to forum na amen - po jaką cholerę? Przecież tutaj ani pół cudzoziemca się nie pojawi, oni mają swój rynek i swój biznes.

 

Ja rozumiem że to jest czyjeś prywatne forum i może sobie robić z nim co zechce, ale zazwyczaj takie zmiany poddaje się najpierw pod ocenę użytkowników, a nie wprowadza autorytarnie z dnia na dzień. Inaczej nie minie miesiac jak powstanie konkurencyjne forum bez takich kuriozalnych zasad. A myślę że o hosting pod takie forum nie trzeba będzie się tutaj pytać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że to jest czyjeś prywatne forum i może sobie robić z nim co zechce, ale zazwyczaj takie zmiany poddaje się najpierw pod ocenę użytkowników, a nie wprowadza autorytarnie z dnia na dzień. Inaczej nie minie miesiac jak powstanie konkurencyjne forum bez takich kuriozalnych zasad. A myślę że o hosting pod takie forum nie trzeba będzie się tutaj pytać... :)

Tylko że my nie odkrywamy Ameryki na nowo, tylko wprowadzamy takie rozwiązania które już się sprawdziły.

 

A niech sobie powstaje, tylko to nie będzie forum tylko taki hmm słup z ogłoszeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Będzie język angielski ? Ale mam nadzieje ze Polski też będzie dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u naszych szanownych polityków, zamiast iść śladem tych państw których pomysły się sprawdziły to wymyślają swoje durne przepisy nijak mające się do rzeczywistości i normalnego funkcjonowania w kraju.

 

@Pawel_15 głupie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie język angielski ? Ale mam nadzieje ze Polski też będzie dostępny.

No to jaka będzie różnica? Przecież teraz też jest angielski dostępny. Zobacz:

 

Hello world.

Działa!

 

Tylko że my nie odkrywamy Ameryki na nowo, tylko wprowadzamy takie rozwiązania które już się sprawdziły.

 

A co konkretnie się nie sprawdziło w tym co jest do tej pory? Bo mam wrażenie że się chłopaki nudzicie i chcielibyście coś zrobić ale tak nie bardzo wiecie co. Jest takie powiedzenie "jak coś nie jest zepsute, to tego nie naprawiaj".

 

 

A niech sobie powstaje, tylko to nie będzie forum tylko taki hmm słup z ogłoszeniami?

 

 

Po części też będzie, bo musi. A te reklamy na tym forum, po prawej stronie to co, jak nie słup z ogłoszeniami? Forum to nie IPBoard czy Vbiuletyn, tylko uczestnicy, jak chcesz mieć uczestników, to musisz im coś dać w zamian za ich zaangażowanie. Mnóstwo ludzi tutaj piszących na poziomie i pomagających innym ma swoje firmy w tej branży - to oczywiste i naturalne. Jeśli oczekujecie że ktoś z nich tu będzie pisał na takich zasadach jak przedstawione (zabronione składanie swoich ofert, wyciananie stopek itp) to jesteście baaardzo dużymi optymistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie się nie sprawdziło w tym co jest do tej pory?

Z punktu widzenia przedstawicieli firm wszystko było wspaniałe :) Z punktu widzenia odwiedzajacego jest Ś M I E T N I K i forum staje się powoli słupem ogłoszeniowym.

 

 

Jeśli oczekujecie że ktoś z nich tu będzie pisał na takich zasadach jak przedstawione (zabronione składanie swoich ofert, wyciananie stopek itp) to jesteście baaardzo dużymi optymistami.

I o to nam chodzi. Aby większość takich "wartościowych" użytkowników odpłynęła na bardziej im spokojne wody, gdzie spokojnie i w ciszy będą mogli uprawiać swój marketing.

 

To nie ma być forum dla Acountów i pracowników działu reklamy, to ma być forum dla ludzi szukających informacji o hostingu.

 

Dyskusja z Tobą, nie twierdzę że niemerytoryczna czy że nie na poziomie, jest bezcelowa ponieważ reprezentujesz konkretną grupę interesów, która z oczywistych względów jest przeciwna wprowadzonym zmianom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I o to nam chodzi. Aby większość takich "wartościowych" użytkowników odpłynęła na bardziej im spokojne wody, gdzie spokojnie i w ciszy będą mogli uprawiać swój marketing.

55% userów tylko pyta o podstawy lub o kolejną ofertę pod forum ? Guziec akurat ostatnimi czasy pisze ciekawie i pomocnie w działach linux, a reprezentuje firmę - chcecie aby tacy ludzie odpłynęli ??

 

Dyskusja z Tobą, nie twierdzę że niemerytoryczna czy że nie na poziomie, jest bezcelowa ponieważ reprezentujesz konkretną grupę interesów, która z oczywistych względów jest przeciwna wprowadzonym zmianom.

 

Tomku, bez obrazy ale Ty reprezentujesz grupę moderatorów, trzymasz się wersji waszej zatem :)

Niestety bez obrazy ale ostatnie kilka/kilkanaście Twoich postów nie było np. na poziomie Bella/Guziec/p/Fiercio czy AdrianSzczepanik, z tego co widzę ciągle szukasz usług - więc nie powinieneś mówić o merytorycznych wartościach wypowiedzi.

 

Kończę na dziś bo zaraz mnie zlinczujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez obrazy ale ostatnie kilka/kilkanaście Twoich postów nie było np. na poziomie Bella/Guziec/p/Fiercio czy AdrianSzczepanik, z tego co widzę ciągle szukasz usług - więc nie powinieneś mówić o merytorycznych wartościach wypowiedzi.

Ale co ma piernik do wiatraka??? Jestem tu tylko moderatorem i w tematach piszę jako "klient" a nie "właściciel" / "administrator".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka??? Jestem tu tylko moderatorem i w tematach piszę jako "klient" a nie "właściciel".

 

No ma ! Bo ciągle piszesz o "wartościowych wypowiedziach" :)

Społeczność != dyktatura moderacji która tylko kasuje/warnuje itd, nie powinno się mówić nikomu co ma pisać a czego nie (oczywiście jeśli jest to zgodne z zasadami przyzwoitości).

 

Ja rozumiem dlaczego jest takie obostrzenie (naprawdę), ale moim zdaniem "słup ogłoszeniowy" to nie argument - jak już tak się podpinacie do tego wht.com

to zróbcie więcej treści od strony administracji:

http://www.webhostingtalk.com/wiki/Main_Page

http://www.webhostingtalk.com/news/

http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po części też będzie, bo musi. A te reklamy na tym forum, po prawej stronie to co, jak nie słup z ogłoszeniami? Forum to nie IPBoard czy Vbiuletyn, tylko uczestnicy, jak chcesz mieć uczestników, to musisz im coś dać w zamian za ich zaangażowanie. Mnóstwo ludzi tutaj piszących na poziomie i pomagających innym ma swoje firmy w tej branży - to oczywiste i naturalne. Jeśli oczekujecie że ktoś z nich tu będzie pisał na takich zasadach jak przedstawione (zabronione składanie swoich ofert, wyciananie stopek itp) to jesteście baaardzo dużymi optymistami.

Przecież na tym forum i tak składanie ofert nie ma jakiegokolwiek większego sensu, bo tutaj większość firm walczy o klienta niską ceną, a nie jakością oferowanych usług. Zabronienie składania ofert nie sprawi, że poziom forum się podniesie (większość przedstawicieli co ciekawszych firm już dawno przestało się tutaj udzielać, a pewnie i całkiem zaglądać), ale przynajmniej forum przestanie wyglądać jak jeden wielki śmietnik, w którym to walka o klienta kończy się często rozdawaniem gratisowych pakietów (nawet mimo tego, że najtańszy pakiet w ofercie "walczącej zaciekle o klienta firmy" kosztuje rocznie mniej niż jednorazowa przyjemność u przydrożnej prostytutki).

 

Może, po odpowiednim "oczyszczeniu" to forum odbije się wreszcie od mulistego dna, aczkolwiek przez opisywane przeze mnie powyżej praktyki stało się ono miejscem, gdzie przysłowiowe "psy dupami szczekają" i które większość poważnie myślących o swoim biznesie ludzi omija (bo szkoda czasu, bo nie warto odwiedzać/czytać, a tym bardziej pisać). Dlatego właśnie (co już napisałem wcześniej) mimo tego, że sam jestem przedstawicielem branży której forum dotyczy- popieram wprowadzone zmiany. Oby tylko moderatorzy byli konsekwentni w swoich działaniach. Na szczęście wielu piszących tutaj osób nie jestem moderatorem- gdybym był (i mógłbym o takich rzeczach decydować) dawno temu posypałoby się już wiele banów. Taka funkcja (mowa o funkcji moderatora) kłóciłaby się jednak mocno z faktem, że reprezentuję tutaj firmę z branży (mimo, iż zdecydowana większość moich wypowiedzi na tym forum to wypowiedzi prywatne, ale stopkę jaką mam- każdy widzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma ! Bo ciągle piszesz o "wartościowych wypowiedziach" :)

Nadal nie widzę związku. Jeśli ja piszę jako klient to potencjalnie ktoś inny może być w podobnej do mnie sytuacji co nie analizując samej składni tematu zalicza się do wartościowej wypowiedzi.

 

Nie utożsamiaj wartościowej wypowiedzi z wartościową odpowiedzią. Pytanie też może być wartościową wypowiedzią, dlatego że jak pisałem umożliwia wyszukanie przez kolejne osoby i znalezienie odpowiedzi, o ile taka została udzielona w danym temacie, bez zadawania pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ale jakie problemy? Ja nie widziałem nigdzie żadnych problemów - ktoś pytał o usługę, zgłaszało się 5 czy 6 osób którzy mieli taką usługę w ofercie, gość mógł sobie przejrzeć i wybrać i był zadowolony. Po to są osobne działy przecież żebym nie musiał czytać czegoś, co mnie nie interesuje. Zresztą często z tej okazji i tak wywiązywała się całkiem interesująca dyskusja.

 

Natomiast pomysł że przez wprowadzenie cenzury dla ludzi reprezentujących firmy - bo inaczej tego nie da się nazwać - podwyższy się jakość merytoryczną publikowanych artykułów jest naiwny. W jaki niby sposób? Ludzie automatycznie zaczną mądrzej pisać? Nonsens. Część albo się porejestruje jako zadowoleni klienci swoich własnych firm i będą dalej polecać samych siebie, a większość - w tym i niżej podpisany - da sobie spokój z uczestnictwem. Zresztą już raz po mojej wypowiedzi o prawach autorskich dostałem bana na kilka dni, po pytaniu o co chodzi dowiedziałem się że jestem... wulgarny. Dziwne.

 

O co tu chodzi? A już maksymalnine dziwaczny pomysł przejścia na język angielski dobije to forum na amen - po jaką cholerę? Przecież tutaj ani pół cudzoziemca się nie pojawi, oni mają swój rynek i swój biznes.

 

Ja rozumiem że to jest czyjeś prywatne forum i może sobie robić z nim co zechce, ale zazwyczaj takie zmiany poddaje się najpierw pod ocenę użytkowników, a nie wprowadza autorytarnie z dnia na dzień. Inaczej nie minie miesiac jak powstanie konkurencyjne forum bez takich kuriozalnych zasad. A myślę że o hosting pod takie forum nie trzeba będzie się tutaj pytać... :)

 

 

Żeby była jasność - na forum NIE będzie języka angielskiego. To taka ironia specjalnie bez emotki.

 

 

 

55% userów tylko pyta o podstawy lub o kolejną ofertę pod forum ? Guziec akurat ostatnimi czasy pisze ciekawie i pomocnie w działach linux, a reprezentuje firmę - chcecie aby tacy ludzie odpłynęli ??

 

 

 

Tomku, bez obrazy ale Ty reprezentujesz grupę moderatorów, trzymasz się wersji waszej zatem :)

Niestety bez obrazy ale ostatnie kilka/kilkanaście Twoich postów nie było np. na poziomie Bella/Guziec/p/Fiercio czy AdrianSzczepanik, z tego co widzę ciągle szukasz usług - więc nie powinieneś mówić o merytorycznych wartościach wypowiedzi.

 

Kończę na dziś bo zaraz mnie zlinczujecie :)

 

 

Co do wypowiedzi i aktywności guźca - jest nagradzany przeze mnie punktami reputacji więc jego działalność jest dostrzegana. On się dziwi, bo na forum nie jest tak długo jak niektórzy z nas.

 

Wyjaśnię - kiedyś (dosłownie 3-5 lat temu) właściciele firm budowali swoją reputację nawet nie podając informacji o firmie z jakiej pochodzą. Świetnym przykładem może być Stefan Jurczyk z home.pl czy Grzegorz Brzeski z wdc.pl (wiem, Grzesiek potrafi być pretensjonalny :). To jako reprezentacji dużych firm, było też mnóstwo przedstawicieli mniejszych np. Kufel z rocket404 czy Marcin z risp.pl .

 

Wyżej wymienieni praktycznie ani razu nie dali swojej oferty tutaj publicznie i oprócz odpowiadania tworzyli nowy content.

 

Oczywiście tych osób było i jest znacznie więcej.

 

Nie odbierzcie tego źle, Wasz wkład jest ogromny ale uwierzcie, że może to wyglądać znacznie lepiej.

 

 

BOSS przedstawił dokładnie o co chodzi. Jeśli dalej będzie tak jak do tej pory to liczba osób szukających porady będzie maleć co doprowadzi do spadku Waszych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Taki mam plan, ale to w 2010 razem z przejściem na vbulletin. Również planuję przejść na język angielski

Ło matko, mybb już lepsze.

Chyba, że mi ktoś poda jakiś sens przejścia na vb.

 

Przecież to POLSKIE forum. Może od razu?:

 

#!/bin/bash
TEKST="HELLO WORLD!"
echo $TEKST

 

Na razie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@all

Jakby zabronić wszelkiej promocji na forum. Udostępnić tylko opcje reklamowe to nie byłoby walki o klienta za grosze bo Ci sprzedający za grosze nie mieli by szans zapłacić za reklamę. Problem sam się rozwiązuje. Zero spamu, zyski dla forum, brak "psucia rynku". Skaner na PMy wyłapujący oferty/spam byłby dobrym dodatkiem.

 

Może forum nie przypominałoby pola bitwy jak przy webh vs hitme. Jak się ta bitwa skończyła to widać w opiniach i hostisdown. Forum chcąc nie chcąc promuje takie hostingi.

 

Można też wprowadzić opłaty za dział oferty... skończyłaby się darmowa jazda, polepszyłaby się jakość i wiarygodność forum. Coś za co się płaci jest zwykle bardziej wartościowe.

 

@admin

Teraz o administracji. Brak treści dostarczanych przez administrację/moderatorów to minus - po tylu latach istnienia forum można coś zrobić - w tych czasach nawet fora hobbistyczne dostarczają więcej autorskiego contentu. Wiadomo, że trochę to kosztuje wysiłku, czasu, pieniędzy ale albo się inwestuje albo idzie w dół (zawsze może się pojawić ktoś z lepszą ofertą dla odwiedzających np http://webhosting.pl/ , jakakolwiek firma hostingowa jest w stanie odpalić lepsze portale - mało komu się chce :) ).

 

Według mnie administracja daje dupy. Brak zdecydowanych działań, brak planu/kierunku rozwoju, brak zaangażowania. Forum jest bo jest i małe zmiany regulaminu raz na kilka lat mu nie pomogą.

 

@"kasownie sigów"

Mod/admin może robić co zechce ale lepiej aby było to wcześniej w regulaminie aby nie było nieporozumień i spięć.

 

@hostingi

Reklama na forum droga nie jest. Nie ma co płakać. Zamiast sprzedawać za grosze trzeba pomyśleć o przyszłości.

 

@vb

Lepsze od ipb ale to nadal kombajn. Ja fanem tych skryptów nie jestem od czasu jak sobie napisałem - całkiem inne podejście i można sobie zrobić co się chce bardzo prosto. Masa jest na forum programistów php/grafików - można stworzyć jakiś ciekawy projekt.

 

Podsumowując sytuacja forum nie jest dobra i nie rozwija się tak jakby mogło. Mi to nie przeszkadza bo to nie moje ale dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też wprowadzić opłaty za dział oferty... skończyłaby się darmowa jazda, polepszyłaby się jakość i wiarygodność forum. Coś za co się płaci jest zwykle bardziej wartościowe.

Jestem za.

 

@hostingi

Reklama na forum droga nie jest. Nie ma co płakać. Zamiast sprzedawać za grosze trzeba pomyśleć o przyszłości.

Sama reklama to nie wszystko, co innego reklama a co innego żywa osoba która przedstawia ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×