Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Uwaga do firm hostingowych.

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Witam,

 

Z dniem dzisiejszym wchodzi nowy zapis w regulaminie działu Prośby.

 

"W tematach zakazuje się składania ofert przez firmy hostingowe chyba, że autor tematu wyraźnie o to prosi. "

 

Tym samym prosimy o stosowanie się do zapisu. Wszelkie próby "omijania" będą karane wykluczeniem z forum i publiczną informacją dotyczącą działalności forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Brawo!

Co prawda nieco to drastyczne, ale oglądanie tematów pasujących do schematu:

 

- pierwszy post - informacja o wymaganiach i prośba o polecenie jakieś firmy

- 3-4 posty z różnych firm, często takie same, typowe reklamówki

 

jest już naprawdę nużące... jakieś 90% działu Prośby tak właśnie wygląda.

Może teraz zamiast postów-nabijaczy pojawi się więcej konkretnej treści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, a co jest złego w obecnym stanie? Określa swoje wymagania to mu firmy prezentują odpowiadające pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

Co prawda nieco to drastyczne, ale oglądanie tematów pasujących do schematu:

 

- pierwszy post - informacja o wymaganiach i prośba o polecenie jakieś firmy

- 3-4 posty z różnych firm, często takie same, typowe reklamówki

 

jest już naprawdę nużące... jakieś 90% działu Prośby tak właśnie wygląda.

Może teraz zamiast postów-nabijaczy pojawi się więcej konkretnej treści :P

 

To znaczy jakiej? Załóżmy że ktoś prosi o konto do 100 złotych za rok, to co mu napiszesz, żeby było więcej treści a żeby nie podać nazwy hostingu? Żeby wybrał jakieś konto za nie więcej niż 100 zł/rok? Bardzo pomocne. :)

 

Witam,

 

Z dniem dzisiejszym wchodzi nowy zapis w regulaminie działu Prośby.

 

"W tematach zakazuje się składania ofert przez firmy hostingowe chyba, że autor tematu wyraźnie o to prosi. "

 

Tym samym prosimy o stosowanie się do zapisu. Wszelkie próby "omijania" będą karane wykluczeniem z forum i publiczną informacją dotyczącą działalności forum.

 

Dziwne. Przecież ten dział na tym chyba polegał, że ktoś prosił o polecenie hostingu - a że piszą tu ludzie którzy hostingi prowadzą, to trudno wymagać, żeby polecali odpowiednie do wymagań pakiety u konkurencji. To już lepiej w ogóle zabronić w tym temacie pisać firmom, ale zaraz porejestruje się kupa Ziutków którzy będą odpisywali jak to oferta jakieś tam firmy (z którą oczywiście nie mają nic wspólnego) idealnie odpowiada wymaganiom proszącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakiej? Załóżmy że ktoś prosi o konto do 100 złotych za rok, to co mu napiszesz, żeby było więcej treści a żeby nie podać nazwy hostingu? Żeby wybrał jakieś konto za nie więcej niż 100 zł/rok? Bardzo pomocne. biggrin.gif

 

 

 

Dziwne. Przecież ten dział na tym chyba polegał, że ktoś prosił o polecenie hostingu - a że piszą tu ludzie którzy hostingi prowadzą, to trudno wymagać, żeby polecali odpowiednie do wymagań pakiety u konkurencji. To już lepiej w ogóle zabronić w tym temacie pisać firmom, ale zaraz porejestruje się kupa Ziutków którzy będą odpisywali jak to oferta jakieś tam firmy (z którą oczywiście nie mają nic wspólnego) idealnie odpowiada wymaganiom proszącego.

 

 

Bedziemy polecać usugi konkurencji - wiesz ja Tobie Ty mnie itd !! (joke)

 

biggrin.gif

Bartek, jeśli oferta była zgodna z regulaminem i wymaganiami to moim zdaniem nic złego - tylko i wyłącznie spowoduje to większy spam via PW wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

To znaczy jakiej? Załóżmy że ktoś prosi o konto do 100 złotych za rok, to co mu napiszesz, żeby było więcej treści a żeby nie podać nazwy hostingu? Żeby wybrał jakieś konto za nie więcej niż 100 zł/rok? Bardzo pomocne. :P

 

No nie, wg pierwszego postu jest określone, kto nie może reklamować:

 

"W tematach zakazuje się składania ofert przez firmy hostingowe chyba, że autor tematu wyraźnie o to prosi. "

 

Ja takowej firmy nie prowadzę, ale chyba mogę opisać moje "wrażenia" po współpracy z tymi, z którymi miałem do czynienia no i ewentualnie polecić jakąś (rzecz jasna, bez refa), czyż nie? :)

 

 

...tylko i wyłącznie spowoduje to większy spam via PW

 

Ja tam w razie takich praktyk mam zamiar zgłosić PW do administracji, jako spam właśnie :)

To ma być forum o hostingu, czy forum do reklamowania firm hostingowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przybędzie trochę nowych kont na forum założonych prywatnie ale i tak do polecania samego siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zacznie się podkładanie ofert z programów partnerskich lub kolesiostwo (znamy to z polityki)

 

Nie wydaje mi się, aby to była najlepsza zmiana na forum ...

Moim zdaniem duży minus w tym przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - pomysł do d*py, ale mogło być gorzej. a co z ofertami skrojonymi na miarę dla użytkowników ? czy firmy już nie będą się mogły chwalić swoimi dopasowanymi ofertami pod specyficzne czasem wymagania użytkowników ? Zacznie się spamowanie PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zasady obowiązuja od dawna na amerykańskim WHT i forum jakoś sobie radzi (i to znacznie lepiej niż nasze), tak więc jak dla mnie to jest dobry pomysł, żeby troszkę zmienić ogłoszeniowy profil tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przykro mi ale te kroki były niezbędne. Rozumiem, że wielu z Was wykorzystuje to forum do pozyskiwania klientów ale sposób w jaki się to ostatnio odbywa wyrządza więcej złego niż dobrego.

 

To forum służy osobom, które szukają sprawdzonego hostingu. Jest niezależnym źródłem, a przez oferty firm traci swoją rolę serwisu opiniotwórczego.

 

BOSS dobrze to ujął - serwis stał się serwisem ogłoszeniowym.

 

Pewnie nie pamiętacie ale parę lat temu na forum nie było takich tematów i samych ogłoszeń firm.

 

Zdaję sobie sprawę, że pojawią się próby oszukiwania. Tworzenie nowych kont czy spamowanie na PW będzie śledzone na tyle ile to możliwe. Konsekwencje raczej będą wysokie jeśli chodzi o PR.

 

Kwestia dopasowanych ofert firm - jeśli użytkownik zaznaczy, że takich szuka to nie widzę najmniejszego problemu.

 

O, widzę że Patryk dokładnie rozumie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zasady obowiązuja od dawna na amerykańskim WHT i forum jakoś sobie radzi (i to znacznie lepiej niż nasze), tak więc jak dla mnie to jest dobry pomysł, żeby troszkę zmienić ogłoszeniowy profil tego forum.

Jako przedstawiciel firmy z branży, podpisuję się pod tą wypowiedzią skrzydłami i płetwami :P popierając wprowadzone na forum zmiany (moim zdaniem- zmiany na lepsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zasady obowiązuja od dawna na amerykańskim WHT i forum jakoś sobie radzi (i to znacznie lepiej niż nasze), tak więc jak dla mnie to jest dobry pomysł, żeby troszkę zmienić ogłoszeniowy profil tego forum.

 

Tak samo jest też na forum.optymalizacja.com - chociaż od wprowadzenia tej zasady forum lekko umarło jeśli chodzi o dzienną ilość nowych postów, to przynajmniej teraz jest tam jako taki poziom, bez spamerskich ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest też na forum.optymalizacja.com - chociaż od wprowadzenia tej zasady forum lekko umarło jeśli chodzi o dzienną ilość nowych postów, to przynajmniej teraz jest tam jako taki poziom, bez spamerskich ofert.

 

Spame = niechciana, nieporządana a jak ktoś pyta o hosting w jakiejś tam cenie i o określonych parametrach to firma która trafia w jego potrzeby nie spamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spame = niechciana, nieporządana a jak ktoś pyta o hosting w jakiejś tam cenie i o określonych parametrach to firma która trafia w jego potrzeby nie spamuje.

 

To niech sobie pisze na PW do zainteresowanej osoby, nie musi przecież pokazywać WSZYSTKIM swojej oferty, skoro kieruje ją do 1 osoby, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech sobie pisze na PW do zainteresowanej osoby, nie musi przecież pokazywać WSZYSTKIM swojej oferty, skoro kieruje ją do 1 osoby, prawda?

No przecież to też ma być niedozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech sobie pisze na PW do zainteresowanej osoby, nie musi przecież pokazywać WSZYSTKIM swojej oferty, skoro kieruje ją do 1 osoby, prawda?

 

 

Nie - bo forum nei jest dla jednej osoby, dlaczego pozostali userzy nie mieliby zobaczyć oferty i elastycznosci danej firmy ?

Poziom forum jest niski - to prawda, ja osobiście z forum mam klientów ale ruch i konwersję na cel mam z zupełnie innych źródeł więc w sumie nie ma tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś chciałby otrzymywać kilkadziesiąc ofert na PW dziennie, ja napewno nie.

Strata czasu i łatwo wybrać ofertę jakiegoś "krzaka", w końcu nikt nie będzie widział tych PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - bo forum nei jest dla jednej osoby, dlaczego pozostali userzy nie mieliby zobaczyć oferty i elastycznosci danej firmy ?

 

Sam sobie odpowiedziałeś :)

 

Spame = niechciana, nieporządana

 

Właśnie dlatego. Nie każdy chce oglądać te wypociny, tfu 'elastyczność firmy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie dlatego. Nie każdy chce oglądać te wypociny, tfu 'elastyczność firmy'.

 

 

Ahaaaa ... czyli najlepiej to zamknać wht bo tak:

w dziale prośby sam spam

w dziale opinie o firmach same jednopostowe bzdury

w dziale host is down same posty nie działa 5 minut o jezu ...

w dziale piaskownica same posty a'la jakiego laptopa wybrać

w informacjach od firm hostingowych w sumie nic nowego

w administracja serwerami tylko nie wiem co to apt-get i nie działa mi bind ! a w ogóle bind mi potrzebny .. ?

 

no i połowę trzba postów usunąć bo może ktoś ich nie chce czytać ? po co jakieś wypociny mają zaśmiecać bazę danych ... ?

 

 

@DamianMiodek - tak, bo każdy klient jest ważny czy ma czy nie ma złota w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak przecież nowy regulamin nie zabrania w ogóle wypowiadania się przez firmy np. gdy autor o coś zapyta w stylu: kwestia konwersji bazy ze skryptu X do Y.

Wszystko jest do ominięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zmienimy theme na taki jaki jest na wht.com "bo tamto forum jest lepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem, że jak któraś z firm zapyta autora postu w stylu: "Czy wyrażasz zgodę na przedstawienie oferty z naszej firmy hostingowej ..." to nie narusza już regulaminu, ale za to wydłuża całą procedurę odpowiedzi i robi niepotrzebny OT.

 

Zagranicą powiadają: Polak Potrafi ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, to podejrzewam że teraz firmy zmienią stopki na bardziej informujące o swojej działalności a w odpowiednich tematach zamiast spamować swoimi ofertami będą pisać" a tego transferu na pewno tyle czy może być mniej kosztem większej pojemności?" i tak dalej. Spam pozostanie ale bardziej oficjalnie skryty będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×