Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mmac

Przenoszenie na inny serwer

Polecane posty

nie bardzo wiem gdzie to umiescic,

 

mam zamiar przenieść swój serwis na inny serwer, i mam kilka wątpliwości. Czy konta e-mail, ktore mam utworzone w cpanelu (na nowym serwerze tez jest cpanel) bede musial tworzyc jeszcze raz czy jest jakas opcja wyeksportowania wszystkich ustawień i zaimortowania ich na nowym?? Na starym serwerze mam rowniez w WHM utworzone pakiety czy ustawienia z WHM tez mozna wyeksportować? Czy zawartosc serwera czyli wszystki pliki bede musial przenosic najpierw na moj dysk i pozniej na nowy serwer czy mozna to zrobic bezposrednio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic calkowity buckup w cpalenlu calego konta z importowac go na nowym serwerze, ale nie bede pewny czy wszystko zadziala, ale napewno admin jesli mam root-a na serwerze to zrobi ci kopie calego konta i na nowym serwerze zimportuje juz go nowy admin. Jak ma sie root-a to w WHM jest tak mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio takie cos robilem (przenosilem konta uzytkownikow) z jednego servera na drugi i nie zauwazylem wiekszych problemow. Wszystko po przeniesieniu na nowa maszyne dzialalo, byly male co prawda problemy (glownie z stara domeną - ktorej nie oddelegowalem na nowy server). Ale tak ogolnie taki transfer nie nastreczyl mi zadnych problemow. Wszystko sie ladnie samo przenioslo:) Cpanel i whm pod tym wzgledem ma nieglupie rozwiazanie:) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cpanel i WHM dosc sprawnie przenosza konta [nie-resellerskie przy ktorych trzeba pare rzeczy przenosic recznie], przenosilem niedawno 87 kont z serwera na serwer i przy odrobinie cierpliwosci, cpanel 99% zadania automatyzuje, nalezy tylko zaztroszczyc sie o sprawne ew. zmiany informacji DNS i sprawdzenie ich odnosnikow do odpowiednich ip [namde.conf i .db files].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×