Skocz do zawartości

Polecane posty

Działa przecież ;)

 

 

Działa...

 

Wiem, że już działa, nie działał pół godzinki, chwilkę po napisaniu tego tematu zaczął działać.

 

Tematy zakładacie jak by już jednego nie było.

Moderatorze drogi usuń to albo wrzuć do poprzedniego tematu o hsms.pl

 

Gdzie w tym dziale jest temat o hSMS.pl, bo nie bardzo widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo to nie był żaden host down.

 

Nie działało pol h to co to "Host up"?

 

Pozdr.

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo to nie był żaden host down.

 

Jak to nie? Mi nie działało, znajomym nie działało, downforeveryoneorjustme.com pokazywało, że hsms leży... więc co to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z serwerem od shared hostingu.

Wstanie dziś albo jutro z rana.

Też nad tym ubolewam i nie jest to dla mnie czymś czym mogę się cieszyć.

Pozdrawiam.

 

Czegoś nie rozumiem. Jesteście firmą, która w swojej ofercie ma również administracje.

W tym momencie żaden z waszych projektów nie działa.

Serwery macie w Polsce, dzięki czemu powinniście mieć dostęp do maszyn 24/h. Ciekawi mnie, jaka jest przyczyna problemu, którego nawet nie potraficie rozwiązać? Wydawałoby się że dostępność stron firmowych jest priorytetem. Jednak widocznie albo dysponujecie jedną maszyną która po prostu padła, albo łączem które jest 'słabe'.

 

Czy jesteś w stanie się ustosunkować do mojej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z serwerem od shared hostingu.

Wstanie dziś albo jutro z rana.

 

 

i na pewno nie jest to awaria sprzętu, ide o zakład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 maszyna od shared - tak bo wystarcza, są plany wstawić oddzielną pod hsms.

 

Chyba wasze plany powinny iść w stronę rozdzielenia każdego waszego projektu, bo jak widać wszystko stoi na jednym serwerze, łącznie ze stronami firmowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca gdyż VPSy zajmują oddzielne maszyny nie wiem kto mądry trzyma shared, vpsy, i inne usługi na jednym serwerze

 

A co pogryzą się? ;) Po to jest wirtualizacja by można było trzymać wszystko na jednej maszynie.

 

Pytanie jest innego rodzaju: Kto mądry trzyma hosting za 1 PLN z hostingiem firmowym :P

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ale gwarantowane parametry VPS powinny być gwarantowane a nie wysysane przez shared hosting, który jest na matce pod VPSy tak jak to mówisz.

 

No ale logiczne jest że wtedy wirtualizujesz również shared. W przypadku "zwykłych" serwerów zysk nie jest może najbardziej widoczny ale w przypadku dedykowanych rozwiązań sprzętowych pod wirtualizacje daje to olbrzymie możliwości, gdzie moc vpsa będzie wielokrotnie wyższa niż standardowych dedyków.

 

 

Pozdr.

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale logiczne jest że wtedy wirtualizujesz również shared. W przypadku "zwykłych" serwerów zysk nie jest może najbardziej widoczny ale w przypadku dedykowanych rozwiązań sprzętowych pod wirtualizacje daje to olbrzymie możliwości, gdzie moc vpsa będzie wielokrotnie wyższa niż standardowych dedyków.

 

 

Pozdr.

TG

 

 

Tak się kończą przechwałki, nagle się okazuje że wielki hosting to jeden serwer, awaria poza godzinami roboczymi nie jest usuwana (wtf ?),

sprzedaje się vpsy oparte o jakąś tam wirtualizację a nie wie się, że można spokojnie za pomocą podobnych (oczywiście nie mówię tu o hypervm czy vds) rozwiązań stworzyć mega infrastrukturę ;)

Będzie że znów czepiam się Damiana, ale zadam pytanie, oferujecie kolokację a Wasze maszyny leżą do rana, więc jak będzie z maszynami klientów którzy oddadzą sprzęt w Wasze ręce ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdalnie tego się nie dało odblokować trzeba było wejść, wpiąć się do serwera i go postawić na nogi co właśnie było wykonane.

Widać pan Damian o takich dobrodziejstwach, jak KVMoIP to nie słyszał...

 

Poza tym, to dajesz takimi słowami, jak te:

Zgadza się jest w ofercie ale godziny pracy to godziny pracy

świadectwo zarówno swoje, jak i kylosu. Bo żeby to był jakiś dzień świąteczny / chociażby nawet weekendowy, to jeszcze można by jakoś próbować zrozumieć... a tu widać, że jeśli by któremuś z waszych klientów padł serwer bo <cośtam> to jest sobie uziemiony od godz. 20 do 8 następnego dnia... a co jeśli to padne w sobotę o 20? Będzie sobie czekać do poniedziałku do 8?

 

PS: Jeśli na serio trzymacie tam i strony firmowe na tym serwerze, to hmm... nie jest to zbyt mądre, i nie zdziwcie się, że któryś z klientów zacznie wam słać maile FROM admin@active-hosting.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zdziwcie się, że któryś z klientów zacznie wam słać maile FROM admin@active-hosting.pl ;)

 

Fiercio, o co Ty ich podejrzewasz. W ActimelHosting pracuje sama śmietanka polskich Adminów - oni już się dawno przed tym zabezpieczyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kur##! Znów nie działa...

Konto wziąłem do testów.

Nie przekonujecie mnie do siebie.

Uciekam... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie z naszej wint tylko winy dostawcy łącza do dc kylos.

Serwery działają ale na localhost.

Niech go ktoś zbanuje... proszę.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takimk razie ja się pochwale swoją serwerownią która działa po localhoscie łącze wręcz nieograniczone! :-) Kto chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie z naszej winy tylko z winy dostawcy łącza do dc kylos.

Serwery działają ale na localhost.

 

 

C:\Users\Fiercio>tracert 195.162.24.10

Śledzenie trasy do 195.162.24.10 z maksymalną liczbą 30 przeskoków.

 1     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
 2    13 ms    13 ms    13 ms  lodz-ru2.neo.tpnet.pl [213.25.2.133]
 3  lodz-r2.tpnet.pl [213.25.5.81]  raporty: Sieć docelowa jest nieosiągalna.

Śledzenie zakończone.

 

Wniosek? Albo awaria core-routera BGP kylosu, albo też awaria wszystkich możliwych upstreamów związana z ich siecią, albo coś zepsuło się na maszcie budynku na Traktorowej i wszystkie radioporty padły...

Chociaż osobiście analizując wiarygodność słów p. Damiana, to obstawiam to pierwsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×