Skocz do zawartości

Polecane posty

na 10 maszyn w ciągu 2 lat czas otrzymania serwera po zapłacie przeważnie parę godzin wszystkie maszyny hardwarowo sprawne nic nie padło itp jeżeli serwer się pinguje OVH uważa go za działający :P wiec jeśli coś się wiesza bo się przegrzewa dysk ma jakieś błędy itp itd to z opisów ludzi na forum ovh wtedy zaczyna się spychologia i czasem lepiej wziąć nowa maszynę a ze starej zrezygnować :P

do poważnych projektów bałbym się tam kupić serwer no ale przynajmniej cena niska wiec coś za coś a support myślę że z czasem się poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

OVH to firma która swoją nie udolnością przebija wszystko co w swoim życiu widziałem, a trochę tego jest. TO firma w stylu "módl się aby działało, to będzie dobrze, w przeciwnym wypadku mamy cię głęboko w dupie i 'se' możesz dzwonić i pisać a my z ciebie i tak polewamy".

 

W sumie przez cały okres miałem tam max. 4 serwery powoli wycofywane przez coraz to nowsze ich wybryki. Został mi tylko jeden, ostatni już, którego szlag trafił w piątek. Priorytet: Krytyczny. Status: Oczekuje na rozpatrzenie i tak od piątku. Zero odpowiedzi na maile, telefonicznie w kółko "zgłoszone do technika", "technik się jeszcze nie odezwał", "nie mogę powiedzieć kiedy coś będzie wiadomo". 4 dni (jak na razie) im zajmuje zrebootowanie serwera z hdd (bo z managera przestało działać).

 

OVH nie nadaje się na nic, nawet na backupy. Niekompetencja, nieudolność, olewka.

 

Chyba nic nowego nie napisałem. Jedynie kur*ca mnie strzela jak czytam ich wiadomości w stylu "24h na odpowiedź" ,"mamy support teraz w weekendy" itd. BZDURA, KŁAMSTWO, NACIĄGANIE!

 

ps. właśnie dostałem wiadomość, że padł dysk i dopiero została zlecona jego wymiana. brak słów. horroru z OVH ciąg dalszy. OVH cz. 4 - powrót żywych trupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm: trzeba pamieć, że to właśnie te niskie ceny dyktują niski poziom supportu i jeśli coś wykracza poza schemat automatycznie zaplanowany przez OVH to rzeczywiście wszystko potrafi trwać bardzo długo. Szczerze wątpie, czy OVH ma jakikolwiek 24h godzinny support onsite w swoich datacenters. Hetzner jest minimalnie droższy i mimo, że mają podobne dziwne "zasady bezpieczeństwa" jak OVH (klient wysył spam, dobijał się nie tam gdzie trzeba etc - najpierw odcinamy, potem naprawiaj) to support funkcjonuje tam o niebo lepiej i zawsze jest sensowna odpowiedź i to nawet w środku nocy, mimo, że planowo support mają bodajże tylko do 22.

 

To, że te wszystkie te ich "SLA" i pierdoły można o kant .. stołu rozbić to inna sprawa, choć właściwie zależy jak na to spojrzeć - odpowiedź z supportu rzeczywiście najczęściej jest bardzo szybko, gorzej, że nie na temat ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Cóż, mi nt. cen nie trzeba mówić, nie mniej jaki koszt takiej usługi by nie był to i tak nie zgadza się z opisem tej usługi i prezentowanym ich stanem reakcji. Nie mają tyle? TO niech napiszą: "odpisujemy jak nam się zachce, a tak w ogóle to popatrzymy na twoja awarię jak zdenerwujesz panie z BOKu". Ich oferta to coś w stylu Chłopaki nie płaczą:

 

- mówiłeś, że nazywasz się Keller

- mówiłem, mówiłem, wiele rzeczy mówiłem ;)

 

Moja firma głównie zajmuje się dostarczaniem/wykonywaniem aplikacji internetowych. I w tej branży zawsze mówiłem: ceny typu zlecenia.przez.net działają na naszą korzyść bo klienci wściekli na niski poziom takich usług wracają do nas po profesjonalne produkty i płacą nam normalne ceny. Tu jest tak samo, większość serwerów została już przeniesiona do innych serwerowni, został się ten jeden który wkrótce zostanie przerzucony do Polski. Problem jest tylko na starcie kiedy to ciężko wytłumaczyć klientowi koszt takiego hostingu i kiedy to on upiera się na takie OVH bo tanio i znajomi mają i jest OK. Co napisał mi ostatni klient mam w podpisie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OVH jest takie modne przez cene i transfer. Tyle że są inne serwerownie które dają bardzo dużo transferu i są droższe (nie tak dużo znów) od OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Nasza ekipa techników (dostępnych 24h/24, 7dni/7), została poinformowana o usterce i będzie interweniować na serwerze.

 

Obecnie mogą być wykonywane inne interwencje, średni czas operacji to 30 minut/serwer. Niestety nie możemy podać dokładnego terminu rozpoczęcia interwencji.

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

A z jakiej serii serwer ? Co uległo uszkodzeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

parę postów wyżej masz napisane ze HDD ale jaka seria to nie wiem ;) ale podejrzewam ze kimsufi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Napisze jak będę wiedział coś więcej. Na razie wiem tylko, że wymienili dysk, przełączyli na vKVM, serwer nie wstaje. Serwer to Superplan 08 Reloaded RAID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

hmm to nie można było zbotować z drugiego dysku ? Drugi dysk według logów jest ok (dmsg, z smarta) ? A teraz jak wymienili dysk na nowy to zrobić synchro i odpalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

no nie można było. jakby można było to by było zrobione ;) in progress B) dam znać jak to się skończyło - teraz szkoda tyle o nich klepać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

i jak ?

 

Bo też mam lekkie problemy z ovh i zastanawiam się ile jeszcze będą zlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Patrys pliss, jeszcze nie Ty ;) już wyłączyłem telefon, położyłem się ja chwile spać to prywatnie już dzwonili bo się w biurze nie pokazałem B)

 

I NIC. Admin nad tym pracuje, serwer nie bootuje, wszystko się przeciąga w nieskończoność bo system OVH jest z****ny i nie wysyła haseł do KVM/RESCUE albo wysyła je z lagiem. Dzisiaj jest lepiej ale wczoraj od 18:45 do 22 w ogóle nie słał haseł. Obsługa zlewa lub odpowiada nie na temat (znaczy się raz odpowiedziała, tak to brak reakcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ale to ten dysk został wymieniony ? czy nie został ? został wymieniony na wadliwy ?

 

Ja to się zastanawiam czy tam trzeba mieć szczęście, kiedyś wymiana dysku chwila... teraz lag.

Co rescue wczoraj sprawdzałem wieczorem i normalnie działało (norma =10/15 min email).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Został wymieniony wczoraj. Wyglądało to tak, że po serii naszych telefonów (dzwoniliśmy po kilka osób z biura ;) ) DOPIERO sprawa została PRZYDZIELONA jakiemuś adminowi. Co robili poprzednie 3 dni? Nic. Ot zgłoszenie sobie wisiało i tyle.

 

Co do maili: w ich managerze jest opcja Strona główna > Administracja > Parametry > Historia emaili gdzie można zobaczyć co wyszło i wyeliminować problem poza nimi. Dzięki bogu bo maile z hasłami faktycznie nie przychodzą. Nie mniej wczoraj godzinami czekaliśmy na hasła i nic. Z ustawionego rescue o 18:45 pokazało się o 22:48.

 

Foto: technik w OVH szuka naszego serwera

 

4809_NET.jpg

 

A jaki problem u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja źle dodałem kolejne IP FAIL na serwerze i już 3 dzień się nic sie nie da zrobić

Teraz zrobiłem rebot i nie wstał ;)

Ale technik ma interweniować. Może i odpali ale zaraz znów nie wstanie B) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się chyba powinno dać naprawić via rescue mode, chyba, że nie działa, bo też spotkałem się z dużymi problemami jeśli chodzi o jego aktywacje (niedochodzące maile z hasłem, etc), akurat wtedy kiedy jest potrzebne.. Swoją drogą, od czerwca ma być nowa oferta w Hetnerze, może przegonią OVH sprzętowo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hasła dochodzą jak chcą obecnie w OVH, czasami dojdą, a czasami trzeba kilka razy pokombinować na różne sposoby żeby wreszcie doszło przez co czas reakcji na problem o wiele się wydłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Został wymieniony wczoraj.

to wystarczy go teraz skonfigurować, to już nie jest w ich gestii.

 

Maile do rescue z reguły wychodzą, najlepiej próbować drugi raz z rebotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Maile raz dochodzą raz nie. Ale metodą prób i błędów doszedłem, że wystarczy zrebootować jeszcze raz system i mail powinien dojść. (Reboot z ich panelu po wcześniejszym włączeniu z netboota rescue)

A skoro dysk już został wymieniony dalej klient powinien się zatroszczyć o odbudowanie macierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skoro dysk już został wymieniony dalej klient powinien się zatroszczyć o odbudowanie macierzy.

 

Racja i powinien się cieszyć że ma co odbudowywać :) Jeżeli to był SW RAID to w sumie nawet miło sie to robi.

 

p.s. Malitek Ciebie dotknął problem z rescue bo sieciówkę Ci poprawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Szanowni Państwo,

 

Według naszych danych, Państwa usługa, serwer dedykowany, nie została odnowiona.

Czy uzyskaliście Państwo informacje niezbędne do odnowienia serwera?

Jeżeli tak, jaki jest ewentualny powód rezygnacji z naszych usług?

Z góry dziękujemy za odpowiedzi, co pozwoli nam na zwiększenie jakości

oferowanych przez nas usług.

 

Z poważaniem,

Ekipa OVH

Właśnie cenzuruje swoja pierwszą odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wykupiłem serwer i7-4T, a zaraz po nim pakiet adresów IP do tego serwera. Serwer ten działa od 10 dni, podczas których przytrafiły się już interwencje. Po pierwsze pakiet wykupionych adresów IP został niepoprawnie routowany na mój serwer. Naprawienie usterki trwało 5 dni, mimo iż usterka została zgłoszona bezpośrednio przez pracownika OVH i oznaczona priorytetem "wysoki". To akurat nie było tak straszne, więc tego typu usterkę jakoś przeżyłem. W międzyczasie okazało się, że na serwerze są tylko 2 działające dyski z 4. Pozostałe 2 w ogóle nie zostały podczas instalacji serwera skonfigurowane. Za instalację serwera się płaci, a nie jest ona nawet poprawnie wykonana. To też jako tako przyjąłem, wystarczyło zrobić reinstalację systemu. Problem polegał na tym, że musiałem czekać do momentu naprawienia usterki związanej z adresami IP, co trwało 5 dni. Dodam tylko, że na samo uruchomienie serwera również czeka się znacznie dłużej niż wskazuje na to informacja o dostępności zamieszczona na stronie ovh.

 

Gdy już wszystko zaczęło wyglądać normalnie to okazało się, że 4 dyski, które mi zainstalowano w maszynie to straszne starocie o wydajności zgoła odmiennej od tej, jaką chwalą się inni użytkownicy serwerów z rodziny i7-2T, i7-4T oraz i7-6T. Wrzucono mi dyski HDS721010KLA330 działające do tej pory już po 9-11 tysięcy godzin. Według hdparm średnia prędkość odczytu z tych dysków to około 80 MB/sec. Połączone w macierz RAID10 dają około 140 MB/sec. Prędkość doprawdy kosmiczna... zwłaszcza, że inni mają serwery z tej samej rodziny z dyskami o prędkości odczytu 120-130 MB/sec na pojedynczym dysku! Drugi raz bym OVH nie wybrał, żałuję swojego wyboru, choć wcale nie jestem pewien czy w hetzner by nie było podobnie. Wcale nie wymagam zbyt dużo, po prostu zakładałem, że dostanę serwer, do którego wsadzone będą takie dyski jak u innych czyli niezajechane, o standardowych na ten moment parametrach (na przykład ST31000528AS).

 

No nic, ja tak tego nie zostawię i będę znów interweniować. Jak nie przyniesie to skutku to moja przygoda z OVH się szybko skończy. Szkoda mi tylko tej kasy i za setup i za pulę adresów IP, bo razem to około 950 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Raid0 te prędkości 120-130MBps w przypadku dysków SATAII,a nie pojedynczego dysku.

Co by pokrywało się z Twoim wynikiem w R10/01

Bo ja niestety nie spotkałem się jeszcze nigdy z tak szybkim dyskiem SATA II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malu, mylisz się. To są wyniki dla pojedynczych dysków oraz dla raid1. Nie będę tu przytaczać wszystkich wyników, możesz to wszystko przeczytać pod tym linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×