Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Rozważam właśnie przeniesienie swojego hostingu (kilka niewielkich stron + parę baz) do Glowanet.pl. Jednak najważniejsza jest dla mnie poczta, więc pytanie do klientów, którzy mają dłuższy staż u nich :P Czy zdarzają się sytuacje, że maile nie przechodzą w jedną bądź w drugą stronę, czy też są kwalifikowane jako spam (na podstawie domen lub adresów IP) przez obce serwery? Chodzi mi tutaj głównie o sytuacje, gdy wysyłacie maile, nie docierają one do odbiorców, a wy nie dostajecie jakiejkolwiek informacji o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak do tej pory jest w porządku i nigdy nie mialem problemów z pocztą , a dosyć często korzystam z poczty na swojej domenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta działa jak najbardziej OK.

Sam wysyłam dużo maili i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby coś nie zostało doręczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie :P Założyłem konto na miesiąc, w weekend przeniosę część poczty i zobaczymy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto od około tygodnia. Może nie jest to zbyt długi okres czasu, ale póki co mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Hosting działa bez zarzutów, świetnie chodzą bazy mysql - zero problemów. Maile dochodzą.

Gorąco polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie wiem co jest, czy to moja wina czy serwera ale może ktoś ma podobny problem.

 

Posiadam usługę "Biznes 1" od 2 miesięcy i wszystko było ok. Aż do tej pory, Najpierw stronka i portal znajdowały się na serwerze "szafir" i od niedawna podczas wchodzenia na forum pojawiał mi się błąd ogólny:

 

http://img202.imageshack.us/img202/7201/screenna.jpg

 

myślę pewnie jakiś błąd w skrypcie bo forum ma:

 

"Wszystkich postów: 64 • Wszystkich tematów: 22 • Wszystkich użytkowników: 17"

 

Więc myślałem ze jakieś przeciążenia odpada. Aha i błąd pojawiał się tylko gdy wchodziłem na główną stronę forum jeżeli wszedłem do jakiegoś tematu bezpośrednio, to wszystko było ok ! Zaktualizowałem więc forum do najnowszej wersji lecz nadal to samo, po napisaniu ticketa pan Adam zdecydował o przeniesieniu mojego konta na serwer "Burtszyn" ok czemu nie, jeśli ma pomóc, ale wydaje mi się, że nic z tego :/ Forum działa, ale z portalem teraz dziej się coś dziwnego gdy wchodzę do PA na stronie pojawia się komunikat

 

http://img262.imageshack.us/img262/5591/screen2fl.jpg

 

( wydaje mi się że coś podobnego jak na forum) ale PA działa poprawnie a komunikat znika gdy wyjdę z PA :/ Co jest trochę uciążliwe gdyż stronkę odwiedza ok. 3 000 UU a artykuły są dodawane dość często nawet 30-90 dziennie.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić i z czego się ob bierze (wina skrypty/serwera) to proszę o pomoc. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ten błąd z screena nr. 1 również mam na phpbb3 + Adv Managment mod (0 userów na forum). Pisałem ticketa, ale ponoć wszystko ze strony usługodawcy jest ok.

Poza tym hosting działa bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wskazuje na to, że nie możesz użyć 200mb pamięci bo jej nie ma dostępnej. Jeśli skrypt tyle używa to trochę przesada.

 

Drugi błąd to brak pamięci na serwerze w danym momencie.

 

@problem ze wskazaniem zajętości dysku

Jeśli się nie zna specyfiki problemu to po co komentować. Jeśli wystarczyłoby przeliczyć quota to by to było zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oba te problemy to nie wina hostingu.

Jak dobrze pamiętam, wystarczyłoby zmienić limity w niektórych plikach PHP.

Ale ekspertem nie jestem więc nie jestem na 100% pewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze w glowaNET maja takie male ograniczenia co do ilosci baz danych ;)

gdyby chociaz 3->10 5->20 ;)

 

Każda porządna firma ma ograniczenia, to nic nowego.

 

Szukasz nielimitowanego hostingu, napewno jest ich wiele, jednak z działaniem nie zawsze na 100%. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Z tego co widzę, to ograniczenia w ilości baz są do pakietu Starter+, który kosztuje 57zł / rok...

Jak dla mnie, to i tak za taką cenę możliwości są naprawdę duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda porządna firma ma ograniczenia, to nic nowego.

Szukasz nielimitowanego hostingu, napewno jest ich wiele, jednak z działaniem nie zawsze na 100%. ;)

Tylko co za roznica, ze mam jedna baze z prefiksami czy kilka bez prefiksow ;)

Chodzi tylko o wygode korzystania !

 

Z tego co widzę, to ograniczenia w ilości baz są do pakietu Starter+, który kosztuje 57zł / rok...

Jak dla mnie, to i tak za taką cenę możliwości są naprawdę duże.

bez ograniczej jest od pakietu "light", ktory jest za 95zl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

No to napisałem, do którego są ograniczenia, a nie od którego ich nie ma ;)

 

Druga sprawa: jest kolosalna różnica, czy masz wiele baz (i wielu userów do nich) czy 1 bazę, kilka prefiksów i wiele serwisów.

W tym drugim wypadku ew. atak na jeden z serwisów = potencjalne zniszczenia danych z mysql na wszystkich.

Czy bezpieczeństwo nie stanowi różnicy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co za roznica, ze mam jedna baze z prefiksami czy kilka bez prefiksow ;)

Chodzi tylko o wygode korzystania !

 

Wyobraź sobie, że nie ma żadnych limitów na serwerze. Taki serwer byłby "zajeżdżony" w kilka dni. Właśnie przez swoich nadgorliwych klientów.

Często potem Ci klienci narzekają/narzekaliby na hosting, serwer etc. Wina oczywiście nie po stronie zastosowanych skryptów, tylko administratorów hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wstepie: dopiero zaczynam prace z hostingiem (poki co studenckie konto wystarczalo) ;)

 

No to napisałem, do którego są ograniczenia, a nie od którego ich nie ma ;)

to tak jakby napisac, ze bulki po max. 1zl

tylko co to za informacja, jak chce kupic chleb;)

 

Druga sprawa: jest kolosalna różnica, czy masz wiele baz (i wielu userów do nich) czy 1 bazę, kilka prefiksów i wiele serwisów.

W tym drugim wypadku ew. atak na jeden z serwisów = potencjalne zniszczenia danych z mysql na wszystkich.

Czy bezpieczeństwo nie stanowi różnicy? :)

wychodzi na moje - lepiej miec wiecej baz, albo baze do kazdego serwisu:)

 

Wyobraź sobie, że nie ma żadnych limitów na serwerze. Taki serwer byłby "zajeżdżony" w kilka dni. Właśnie przez swoich nadgorliwych klientów.

Często potem Ci klienci narzekają/narzekaliby na hosting, serwer etc. Wina oczywiście nie po stronie zastosowanych skryptów, tylko administratorów hostingu.

Ale zaraz... od pakietu "light" da sie b/o, wiec w czym problem :)

 

 

no i jeszcze jedna kwestia w glowaNET:

95zl jest za komplet 6GB(nie 1GB), transfer 840 GB(nie 72GB)

tylko az tyle nie potrzeba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

> Ale zaraz... od pakietu "light" da sie b/o, wiec w czym problem

w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale zaraz... od pakietu "light" da sie b/o, wiec w czym problem

w cenie

rozumiem, ze wielkosc konta 1GB to nie to samo co 2GB

tak samo jak transfer 120GB to nie to samo co 12x10GB

ale z bazami i korzystaniem z prefiksow :-)

 

mysle, ze tutaj dochodzi czynnik ceny

Panowie z glowaNET sobie napewno przeliczyli :-)

 

cena 100zl/rok to jest pikus dla normalnej firmy za istnienie w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
f) Limity jednego rdzenia CPU dla poszczególnych pakietów: Pakiety SMS - 3%, Mini, Starter, Starter + - 5%, Light, Medium, High, Biznes 1 - 8% Biznes 2, oraz 3 - 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywy dla Prohost, mój serwis przekracza już 5% limitu, a nie stać mnie na najwyższy pakiet za 720 zł brutto.

 

@lukasamd

 

Jeżeli dobrze pamiętam, przenosiłeś skrypt przema do glowanet - jakie wrażenia z nową firmą. Troszkę boję się, że przy pakietach "bez limitu transferu", strona może się dławić, a priorytetem dla mnie jest szybkość ładowania się witryny. Czy ktoś inny ma jeszcze podobne doświadczenia z tą firmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Obecnie mam swój "sztandarowy" serwis na prohost i limitów nie przekraczam, ale za jakiś czas chcę dorzucić coś nieco większego i te 5% nie wystarczy raczej...

Niemniej jednak testuję ciągle głowanet, póki co śmiga i na moim koncie leci reksio-cs wojtka, forum na mybb, więc jeszcze cięższe niż przemo :D

 

De facto to zamierzam całkowicie przenieść się do Adama, gdy skończy mi się pakiet w prohost - nie powiem żeby aktualny hosting był zły, ale konkurencja ma kilka rzeczy, których oni nie oferują i w najbliższym czasie raczej nie zaoferują (ssh, zarządzanie rekordami domeny z poziomu cpanelu, szybsze łącza [albo inaczej ustawiony firewall, testowane z uczelni]). Oczywiście nie wspomnę o różnicy w cenie, ale i gwarantowane SLA nie są takie same (choć to już różnica między BDC a OVH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie stale wszystko ok , obecnie mam pakiet light . Support też przyśpiesza - może nie jest to 5 minut jak w prohost ale w 2 godziny przeważnie się wyrabiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie stale wszystko ok , obecnie mam pakiet light . Support też przyśpiesza - może nie jest to 5 minut jak w prohost ale w 2 godziny przeważnie się wyrabiają :D

 

Ewentualnie jezeli sprawa b.wazna to mozesz zadzwonic na komorke - zawsze Adam pomoze;)

 

Serwery chodza szybko. Tzn moja strona stoi na Szafirze - szybko sie laduje, zero przerw. Stona na php-fusion7 + troche ciezki mod do forum. Jak narazie jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×