Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Biznes-Host, choinki spadłeś chyba wink.png

 

GH kupił u Głowy kimsufa za bodajże jakieś 11k z licencjami cpanel i whmcs (chyba) na dwa lata. Po miesiącu, czy tam dwóch okazało się, że Głowa "zapomniał" zapłacić za serwer. Co za tym idzie OVH zablokowało serwer GH i serwer ten leżał około 1 dnia. A taka sytuacja powtórzyła się parokrotnie.

A, że GH dostał na firmę dofinansowanie, to napewno otrzymał od Głowy fakturę za ten serwer + licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wcześniej (w innym wątku) to GH zapłacił z góry na rok albo dwa, ale mogę się mylić.

 

Ale to nie ma znaczenia

 

Jak kupujesz coś to ten ktoś nigdy nie będzie Twoim dłużnikiem i nie możesz go podać do KRD

Więc by były przesłanki do wpisu do KRD musisz mieć pewność, że ktoś Ci jest winny jakieś pieniądze za towary/usługi itp.

 

Więc by podać kogoś do KRD musisz być sprzedawcą, nie nabywcą!

 

Skoro

Biznes-Host, choinki spadłeś chyba wink.png

 

GH kupił u Głowy kimsufa za bodajże jakieś 11k z licencjami cpanel i whmcs (chyba) na dwa lata. Po miesiącu, czy tam dwóch okazało się, że Głowa "zapomniał" zapłacić za serwer. Co za tym idzie OVH zablokowało serwer GH i serwer ten leżał około 1 dnia. A taka sytuacja powtórzyła się parokrotnie.

A, że GH dostał na firmę dofinansowanie, to napewno otrzymał od Głowy fakturę za ten serwer + licencje.

 

No wytłumacz mi proszę czy jak kupisz u mnie serwer i za niego zapłacisz to czy możesz mnie podać do KRD jako Twojego dłużnika? wink.png

Więc nie o ten serwer pewnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wytłumacz mi proszę czy jak kupisz u mnie serwer i za niego zapłacisz to czy możesz mnie podać do KRD jako Twojego dłużnika? wink.png

Więc nie o ten serwer pewnie chodzi.

Jak kupie u Ciebie serwer z OVH za 5k na rok, a Ty będziesz pośrednikiem, to licze na to, że zapłacisz za niego za cały rok. No nie? A nie, że po miesiącu okaże się, że serwer jest wyłączony z powodu braku płatności. I po kolejnym miesiącu się to powtarza, i po kolejnym.. Potem była jakaś akcja, że GH się wyniósł od Głowy i chciał zwrotu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie u Ciebie serwer z OVH za 5k na rok, a Ty będziesz pośrednikiem, to licze na to, że zapłacisz za niego za cały rok. No nie?

To zależy na co się umawiamy. Możemy się umówić, że ja to opłacam co miesiąc lub płace jednorazowo, nie ma domyślnej formuły.

 

Jak ja kupię u Ciebie serwer na rok to nie interesuje mnie czy Ty za ten serwer zapłacisz za rok czy będziesz płacił co miesiąc, dla mnie ma działać rok ;)

 

A nie, że po miesiącu okaże się, że serwer jest wyłączony z powodu braku płatności. I po kolejnym miesiącu się to powtarza, i po kolejnym.. Potem była jakaś akcja, że GH się wyniósł od Głowy i chciał zwrotu kasy.

 

No tak i pewnie wystawił rachunek głowie by ten mu oddał kase, tyle że nie wiemy co mieli w umowie więc ani Ty ani ja tego nie roztrząsajmy. Musieliby mieć w umowie jakieś kary umowne by tak GH mógł zrobić, w innym przypadku może być tak jak Głowa pisał. Może lepiej zablokować temat i poczekać na stanowisko GH. Bo takie domysły są bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No IMO powinna być pisemna umowa określająca warunki na rzeczy za taką kasę. Ale coś mi się zdaje, że tej umowy nie było ;)

Masz rację, poczekajmy na GH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię problem KRD. Aby dodać kogoś do rejestru nie koniecznie musisz być sprzedawcą. Sprawa może wyglądać tak, że to nabywca pozywa sprzedawcę jeśli sprzedawca nie wywiąże się umowy kupna-sprzedaży, wszczęte zostanie postępowanie, którego skutkiem będzie wyrok orzekający rekompensatę na rzecz nabywcy. A dopiero nie wypłacenie rekompensaty może umożliwić dodanie sprzedawcy do KRD. Co do samego rejestru to trochę mityczna instytucja. Wiem, że wiele banków i innych instytucji całkowicie ignoruje ten rejestr.

 

Co do tematu powiem wam, że może czas aby moderatorzy coś z tym zrobili? Kiedy wchodzi tu przeciętny Kowalski aby uzyskać opinię o GNet, łapie się za głowę bo nie wie czy jest na forum dla nastolatków czy na forum z opiniami o hostingach. Panowie żal mi się robi jak na to patrzę, co chwila jakieś wycieczki osobiste, pretensje i spory. Pan od GH, poinformował nas pan o rzekomym wyłudzeniu ze strony GNet i tyle winno wystarczyć. Jeżeli uzyska pan jakiś przełom w sprawie proszę dać znać. Pańskie odczucia i przemyślenia nic nie wnoszą do tematu opinii o GNet więc są zbędne moim zdaniem i zdaniem zapewne wielu. To sprawa między panem a właścicielem GNetu i załatwiajcie je sobie między sobą.

 

Moja prośba do moderatorów, wydzielcie posty z tego tematu do jakiegoś nowego o "Sporze między GH i GNet" a tu niech będą opinie. Bo naprawdę przykro patrzeć na taki "burdel" na forum.

Pozdrawiam i przepraszam za ostre słowa.

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zuzia.* Firma nie uzyskała akceptacji WHT * nie działa, pomimo tego że na ping jest odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona firmowa działa, ale serwery klientów chyba leżą...

https://panel.* Firma nie uzyskała akceptacji WHT */serverstatus.php

 

Takie rzeczy należy pisać w "Host is down" a nie w opiniach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, znów padło. Nie można polegać na tej firmie. Kontakt tylko sms - telefon wyłączony. Serwer opłacony raczej jest bo tylko: httpd (2.2.19 (Unix)) failed . Dałem się tutaj namówić na serwer u tego człowieka, jednak szczerze nie polecam. Aktualnie nie można nawet wysłać zgłoszenia technicznego. Mam konto na linuxpl i nigdy problemu nie było, mam na webd i tez działa, mam nawet na ovh i też tam działa. A temu zawsze coś się nie uda.

Edytowano przez hellix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Teraz każda awaria w GN to będą podejrzenia "nieprzedłużenia" ?

 

Raczej tak. Bo nie stać gówniarza na spłatę zadłużenia:

2agump4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Temat nudny ale co jak co, racja jest po stronie Granda. A tych 300 PLN to przypadkiem nie bierze komornik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że takie umowy/porozumienia powinny pozostać pomiędzy firmami a nie być publikowane na publicznym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak mi się wydaje, że takie umowy/porozumienia powinny pozostać pomiędzy firmami a nie być publikowane na publicznym forum.

Niestety Pan Wywrocki nie rozumie tego.

Powinien być scenarzystą/reżyserem. Jego telenowele osiągałyby szczyty popularności.

 

 

btw. Ciekawe jakie szanse miałby Adam wyciagnąć kasę podając teraz A.W. za nieuczciwą konkurencję czy coś w ten deseń ;)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Niestety Pan Wywrocki nie

rozumie tego.

Powinien być scenarzystą/reżyserem. Jego telenowele osiągałyby szczyty popularności.

 

 

btw. Ciekawe jakie szanse miałby Adam wyciagnąć kasę podając teraz A.W. za nieuczciwą konkurencję czy coś w ten deseń wink.png

 

Twój głos jest zbędny w tym temacie.

 

Tak mi się wydaje, że takie umowy/porozumienia powinny pozostać pomiędzy firmami a nie być publikowane na publicznym forum.

Oficjalne stanowisko mojej i Adama Firmy zostało zamieszczone a to, że go nie stać zapłacić to już nie mój problem. A z racji tego, że pilnujesz porządku na tym Forum to Tomku powinieneś uwzględnić taką a nie inną wypowiedź. Szumu nie robię jedynie zamieściłem lans Adama z GN względem mojej Firmy co i tak nie ma pokrycia w rzeczywistości więc uważam takie stanowisko za kolejne kłamstwa firmy Pana Głowińskiego.

 

Ode mnie tyle, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jesteś `kozak`, a nawet nie potrafisz porządnie `sklepać` umowy, a na dodatek cofnąłeś się o 10 lat. Nie rozumiem dlaczego chwalisz się tym wszem i wobec? Nikomu twoje żale nie poprawiają humoru, niczemu nie służą. Nie jaraj się tak bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×