Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[opinie] GlowaNet.pl

[opinie] GlowaNet.pl

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
432 odpowiedzi na ten temat

[opinie] GlowaNet.pl

#1 KALWI

KALWI

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 22:56

Witam, nie widziałem jeszcze tematu o opinii tego hostingu więc piszę... Jedni mówią, że to krzaki a drudzy są bardzo zadowoleni z tego hostingu... A co wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam.
  • 0

#2 kriss

kriss

Weteran WHT

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 22:59

Kiedyś krzak, aktualnie już legalnie z D.G.
Masz okres testowy na konta, więc bierz i testuj Dodany obrazek
  • 0

#3 Szatyniak

Szatyniak

Często na forum

• Użytkownicy
  • 52 postów
  • Imię:Krystian

Napisany 09 listopad 2009 - 15:09

b. dobra firma :P

cena=jakość, dobry kontakt, zero problemow, wszystko smiga jak nalezy :D
  • 0

#4 nvu

nvu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 809 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:19

Bierz warto ;)
  • 0

#5 d.v

d.v

Blargh!

• WHT Pro
  • 2090 postów
  • Firma:GolGraf
  • Imię:Łukasz

Napisany 10 listopad 2009 - 14:15

Głowanet to chyba najsolidniejszy ex-krzak w tym kraju. "Szefo" tego przedsięwzięcia mimo młodego wieku pokazał dużą dozę samozaparcia w dążeniu do celu, jakim jest prowadzenie solidnej działalności hostingowej.
  • 0

#6 www.ionic.pl

www.ionic.pl

Weteran WHT

• Użytkownicy
  • 1909 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 14:28

Głowanet to chyba najsolidniejszy ex-krzak w tym kraju. "Szefo" tego przedsięwzięcia mimo młodego wieku pokazał dużą dozę samozaparcia w dążeniu do celu, jakim jest prowadzenie solidnej działalności hostingowej.

Z całym szacunkiem dla Adama, ale nie stawiajmy mu teraz pomnika z marmuru bo miał krzaka i teraz już nie ma i jest legalny,
skoro długo prowadził sprzedaż niezgodnie z przepisami ;)

EOT
  • 0

#7 d.v

d.v

Blargh!

• WHT Pro
  • 2090 postów
  • Firma:GolGraf
  • Imię:Łukasz

Napisany 10 listopad 2009 - 14:44

Zgodzę się z Tobą, Pawle, ale przyznać musisz, że mimo wszystko w porównaniu z większością ludzi w jego wieku Głowa jednak jest rodzynkiem - krzaczory prowadzone przez jego rówieśników w większości zaczynają swój żywot w czerwcu-lipcu i kończą w okolicach przełomu sierpnia i września. Głowanet działa znaczenie dłużej, do tego stało się legalnym przedsięwzięciem, co samo w sobie zasługuje na pozytywną wzmiankę.

Pomników nie będę stawiał, bo po pierwsze jest ich już w naszym kraju wystarczająco dużo, a po drugie ogólnie nie znoszę "kultu jednostki", czy jest to Lenin, czy Wojtyła, czy Głowiński...
  • 0

#8 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 10 listopad 2009 - 14:49

Ciężko o opinie - opiniować można okres odkąd zalegalizował on swoją działalność, wcześniejszy okres nieważne czy dobrze prowadził czy źle był krzakiem. Dajmy mu czasu na rozkręcenie się, zdobyciu klientów tych zadowolonych i tych niezadowolonych i wtedy opiniujmy ;)
  • 0

#9 Gość_Łukasz Tkacz_*

Gość_Łukasz Tkacz_*
  • Goście

Napisany 20 listopad 2009 - 18:33

Mam pytanie do klientów posiadających konta Biznes z transferem bez limitu.
Czy naprawdę jest on "bez limitu"* czy przy jakiejś wartości zaczynają się pojawiać problemy?

* - w cudzysłowie, bo wiadomo, nie ma kont zupełnie bez limitu :)
  • 0

#10 Gość_N3T5kY_*

Gość_N3T5kY_*
  • Goście

Napisany 20 listopad 2009 - 18:50

Nie wiem, czy na tym forum znajdziesz userów posiadających to konto.
"Największy" klient robi 400gb i niema problemu. :)
  • 0

#11 statys

statys

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 79 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 14:26

Czesc ;)
Jak przedstawiaja sie opinie na dzien dzisiejszy? Mozna brac czy trzymac sie od Nich z daleka? Dziwi mnie tylko info jakie wyskakuje podczas proby wejscia do strony logowania cPanelu:

To połączenie jest niezaufane

Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego
połączenia z serwerem glowanet.pl:2083, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.

Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny
dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się
z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.

edit: wlasnie zauwazylem na ich stronie dopisek :
(należy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa)

wiec k ;)

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? ;)
  • 0

#12 Gość_N3T5kY_*

Gość_N3T5kY_*
  • Goście

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:28

Jak przedstawiaja sie opinie na dzien dzisiejszy? Mozna brac czy trzymac sie od Nich z daleka? Dziwi mnie tylko info jakie wyskakuje podczas proby wejscia do strony logowania cPanelu:

Samo podpisany certyfikat. Nic złego.

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? ../../public/style_emoticons/default/tongue.gif

Napisz na PW dokładniej o co chodzi ;)
  • 0

#13 Kolopik

Kolopik

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1858 postów
  • Imię:Kacper

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:32

Czesc ;)

edit: wlasnie zauwazylem na ich stronie dopisek :
(należy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa)

wiec k ;)

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? ;)

Zawsze tak jest ;)
  • 0

#14 Gość_Łukasz Tkacz_*

Gość_Łukasz Tkacz_*
  • Goście

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:10

Ja mam tam obecnie konto, i choć nie wrzuciłem tam głównego serwisu, ruch jest spory, bo cały download tam poszedł.
Na początku miałem "pecha", bo była awaria dysku niedługo po przeniesieniu bloga na GłowaNET ;)
Pecha w cudzysłowach, ponieważ dostałem w rekompensacie 5 miesięcy za darmo, a od tego czasu wszystko śmiga naprawdę fajnie.

Ostatnio nawet włączono kompresję gzip z poziomu serwera, co jak do tej pory było dla mnie największym problemem.
Jedyne ALE to fakt, że czasami serwer zachowuje się dziwnie - load servera 0,9 a po chwili skacze na 4. Nie wiem czy to normalne, ale w takich momentach da się odczuć wolniejsze ładowanie witryn. Poza tym jest ok, support coraz szybciej odpowiada na tickety.

Jeżeli będzie dalej się tak rozwijać, to chyba przeniosę się tam całkowicie.
  • 0

#15 dzimi_

dzimi_

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 14 postów
  • Firma:D2
  • Imię:Krzysztof

Napisany 31 grudzień 2009 - 12:20

Ja mam tam obecnie konto, i choć nie wrzuciłem tam głównego serwisu, ruch jest spory, bo cały download tam poszedł.
Na początku miałem "pecha", bo była awaria dysku niedługo po przeniesieniu bloga na GłowaNET :(
Pecha w cudzysłowach, ponieważ dostałem w rekompensacie 5 miesięcy za darmo, a od tego czasu wszystko śmiga naprawdę fajnie.

Ostatnio nawet włączono kompresję gzip z poziomu serwera, co jak do tej pory było dla mnie największym problemem.
Jedyne ALE to fakt, że czasami serwer zachowuje się dziwnie - load servera 0,9 a po chwili skacze na 4. Nie wiem czy to normalne, ale w takich momentach da się odczuć wolniejsze ładowanie witryn. Poza tym jest ok, support coraz szybciej odpowiada na tickety.

Jeżeli będzie dalej się tak rozwijać, to chyba przeniosę się tam całkowicie.

to ja dorzucę swoje 3 grosze :) z p. Adamem pośrednio znamy się przez forum OVH. "Incognito" zamówiłem u niego serwer www dla mojego kumpla (mała stronka jego pizzerii). U siebie nie chciałem hostować bo nie mam takiego profilu a na VPS'a/dedyka w mojej kolokacji w OVH nie było go stać. Błędnie kliknęliśmy zamówienie (sic!), no ale będąc "icognito" wszystko supper szybko załatwiliśmy. Później znajomy zapomniał opłacić serwer testowy. Też "incognito" dało się to załatwić. Konto nie poleciało, wszystko było ok. I jak narazie też jest ok :) Hehe, nie ma jak być "incognito" :)
  • 0

#16 wood

wood

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 850 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 15:35

"Największy" klient robi 400gb i niema problemu. ;)

miesięcznie?
  • 0

#17 Gość_N3T5kY_*

Gość_N3T5kY_*
  • Goście

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:27

Tak.
  • 0

#18 elliot

elliot

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 15:50

Korzystam z ich usług od ponad roku. Szybki kontakt z Adminem w razie problemów. Polecam
  • 0

#19 Gość_Łukasz Tkacz_*

Gość_Łukasz Tkacz_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2010 - 19:49

Z działania serwera ogólnie jestem zadowolony (śmiga jak szalony), ale po dzisiejszym supporcie muszę coś napisać na ten temat - ostatnio zastanawiałem się na czym ostatecznie umieścić wszelkie moje witryny, brałem pod uwagę parametry konta, łącze, zaś lokalizacja nie była aż tak istotna (byle nie dalej jak UK). Działanie supportu rozwiało moje wątpliwości. Pozwolicie że porównam GłowaNET do konkurencji, z której korzystam?

Prohost:
11:23 - poszedł ticket
11:29 - jest odpowiedź
Minuta więcej niż w gwarancji, ale nie bądźmy aż tak czepialscy :)

GłowaNET:
11:06 - poszedł ticket
19:41 - odpowiedzi nadal nie ma

[w obu wypadkach priorytet jako niski]

Ostatnio widziałem temat dotyczący gdzie można przenieść się z prohostu, propozycją było linuxpl. Zdziwiły mnie szczerze opinie mówiące o tym, że pierwsza firma w odczuciu większości osób jest o klasę lepsza (powiedział to nawet N3T5kY :)) - nie narzekam, ale korzystałem z obu i aż tak wielkich różnic nie widziałem. Sądzę jednak, że w kwestii jakości serwera i szybkości łącza GłowaNET wyprzedza linuxpl.

No to czas na podsumowanie:

Polecam, o ile nie macie potrzeby korzystania z supportu :)
Nie wiem jak polityka taniego hostingu o wysokich parametrach odbije się w tym wypadku na sytuację innych klientów (np. zbyt dużo kont, przeciążone serwery itp.) - póki co problemów nie ma i chwała panu Adamowi za to, ale co będzie dalej?

Może mój post wyda się dziwny, ale po tym jak wywaliłem prawie 2 lata temu naprawdę kupę kasy (jak na moją sytuację w tamtej chwili) na nieznany mi hosting (bo w ogóle nie byłem w temacie) i przekonałem się, że cena = jakość, po prostu wymagam... może zbyt wiele, ale jednak wymagam i wolę mieć wszystko "under control" :)
  • 0

#20 Gość_N3T5kY_*

Gość_N3T5kY_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2010 - 23:29

1. Priorytet niski = niski.
2. Aby poznać odpowiedź na pytanie które zadałeś wystarczy 4 kliknięć :) Na drugie pytanie odpowiedź jak dla mnie oczywista.

ale co będzie dalej?

A co za problem kupić serwer :)?

11:06 - poszedł ticket
19:41 - odpowiedzi nadal nie ma

Dodaj też, że ostatnio odpowiedź przyszła po 10 - 20 minutach.

11:23 - poszedł ticket
11:29 - jest odpowiedź

Jak sam zauważyłeś, cena = jakość, więc policz ile zapłacisz za taki sam pakiet w prohost :)

pzdr
Adam
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników