Skocz do zawartości
krk

odsiebie.com

Polecane posty

Zawsze pozostaje rapidshare :PP

 

Polecam raczej megaupload.

 

 

Wcześniej mnie to nie interesowało, ale dzisiaj zerknąłem, gdzie jest podpięta domena odsiebie.com i wyszło, że w Beyond.pl. Całkiem ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nalot na ich serwery był. Tak ludzie OD Siebie umieszczali pliki, że etraz milicja będzie miała dowody co ludzie mają U siebie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od parunastu dni była informacja że czekają na nowe maszyny żeby utrzymać rosnący ruch, więc pewnie się modernizują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od parunastu dni była informacja że czekają na nowe maszyny żeby utrzymać rosnący ruch, więc pewnie się modernizują

 

I do czasu dostawy nowych serwerów postanowili wyłączyć cały pozostały sprzęt? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko to że nie ma żadnej oficjalnej informacji na odsiebie.com

o tym, że serwis został chwilowo zamknięty z jakiegoś tam problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie w temacie i wyszło, że:

- kilka tygodni temu przenosili się do Beyond.pl

- do utrzymania serwisu kupili HP BladeSystem c3000

- w opiece nad sprzętem korzystają z outsourcingu Centuria.pl

 

Obstawiam dwie możliwości (z dużym naciskiem na pierwszą opcję):

- z tego co się orientuję korzystają z centralnej bazy danych oraz serwera www, domyślam się więc, że zaliczyli awarię jakiegoś komponentu Blade'a co unieruchomiło cały serwis. Tak to jest w młodych firmach, gdy tniesz koszty nie inwestując w redundantne rozwiązania oraz dodatkowe poziomy supportu. Zapewne w poniedziałek/wtorek serwis stanie na nogi.

- inna możliwość, to interwencja sił niebieskich (i nie mówię tu zagadnieniach spirytystycznych ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w beyondzie to chyba tylko strone postawią nie wyobrażam sobie kosztów łącza :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro pies przegryzł kabel zasilający serwer za 8k$ i muszą czekać 5 dni na technika... to skąd (lub po co) w takim razie usunięty rekord A na domenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na nalot i aresztowanko...

Bo inaczej przecież można by było wrzucić nawet jakiś tekst "wracamy za 2 dni".

 

PS. To oczywiście tylko moje zdanie, nie trzeba z nim polemizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam ;). Gdybym miał serwis o oglądalności 2 mln odsłon dziennie to na pewno nie pozwoliłbym żeby nie było nawet komunikatu co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem z jakiego okresu trzymali logi apache ;) Ja tam nic nie ściągałem, ale jakby nie czyścili logów to pewnie wkrótce budżet państwa się wzbogaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, myślisz że Państwo teraz będzie latało do każdego i płukało w dzwi ? proszę Cię :-).

Ja tam z 10-20 plików pobrałem :>. Oni dostaną taką karę że Państwu już nie będzie się chciało po indywidualnych klientach chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, myślisz że Państwo teraz będzie latało do każdego i płukało w dzwi ?

 

Może teraz jeszcze tak nie ma (lub o tym nie wiemy), ale że będzie to jest bardziej niż pewne. Przecież nie ma łatwiejszej i pewniejszej kasy do zdobycia.

 

No, może tylko fotoradary są lepsze... chociaż? Może niedługo w skrzynkach znajdą się listy z wydrukowanymi zrzutami ekranowymi i blankietem? :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×