Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Proweb2

Wlasny serwer, czy serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam wszystkich, Jak samopoczucie?

 

Szukam pewnej firmy u ktorej mozna wynajac serwer dedykowany.

Potrzebowal bym:

PHP 5

PostgreSQL 8

MySQL 5

Python

Support w jednym z podanych jezykow: EN,PL,IT

Dostep root

Bardzo wazne jest przestrzeganie zasady o prywatnosci danych.

 

Nie chodzi mi o stawiania serwera pod serwis internetowy.

 

Jesli dysponujecie takze informacjami o mozliwosciach postawienia wlasnego serwera na mozliwych laczach w Polsce bardzo bym byl wdzieczny za doradzenie w tej kwesti.

 

Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witamy na forum,

 

Jesli chodzi o pewne firmy w Polsce oferujace serwery dedykowane to jak patryk juz dal linka i dodatkowo www.wdc.pl .

 

Jesli chodzi o wstawienie wlasnego serwera czyli kolokacja to polecam:

 

www.wdc.pl

www.atman.pl

www.gts.pl

www.energis.pl

 

Jesli chodzi o wymagane oprogramowanie to zazwyczaj serwer dostarczany jest z systemem podstawowym czyli podstawowa konfiguracja oraz dostep root. Czyli mozna zainstalowac dowolne oprogramowanie.

 

Bardzo wazne jest przestrzeganie zasady o prywatnosci danych.

 

Co masz na mysli? Czy chodzi o pelna zgodnosc z GIODO ? To wiaze sie ze znacznie wiekszymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli? Czy chodzi o pelna zgodnosc z GIODO ? To wiaze sie ze znacznie wiekszymi kosztami.

 

Chodzi zeby nikt z firmy zajmujacej sie serwerem nie mogl przegladac danych, modyfikowac, usuwac.

 

Tylko podczas awari systemu, ktora nie moze sie zdarzyc.

I za moja zgoda, ktorej nie bede mogl wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko podczas awari systemu, ktora nie moze sie zdarzyc.

 

Nie ma komputerów bezawaryjnych. Chyba, że sobie zrobisz klaster z co najmniej z kilku maszyn. Określ jaki masz budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skontaktuj się najlepiej z WDC/Home.pl (bo Netart to na tyle cennikowo żyje w innym świecie, że mi np. to się juz nawet nie chce do nich pisać.. ;)) i się z nimi dogadaj.

 

Myślę, że w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie samego miejsca na serwery i łącza o odpowiednim limicie transferu/przepustowości + przygotowanie własnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem wytrawnym znawcą serów, win, samochodów, kobiet, serwerów i ostryg ;). A na serio - póki nie napiszesz co i jak chcesz hostować to będziemy błądzić w próżni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Dokladnie,

 

potrzebujemy albo od strony technicznej (czyli wiesz jakiego sprzetu potrzebujesz)

albo jakies zalozenia marketingowe - ilosc uzytkownikow, ilosc zapytan na sekunde, maksymalna ilosc uzytkownikow na sekunde, srednia w miesiacu itd. itd.

Czym wiecej bedziemy wiedziec tym lepiej doradzimy

 

Czy posiadasz/cie wlasnych administratorow czy raczej potrzebujecie uslugi zarzadzanej.

 

Jakiego SLA oczekujesz.

 

 

5-7k zl to nie jest malo i w zaleznosci od potrzeb cos sie wymysli.

 

Jesli chodzi o bezpieczenstwo to oficjalnie zadne centrum danych nie bedzie przegladac twoich danych.

 

Bez okreslenia wymagan nie ma jak doradzic jaka usluga bedzie dla Ciebie odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze ma zostac uruchomiony system zarzadzania dla firm, w czasie bedzie sie rozrastac. Max 10 firm, okolo max 200 uzytkownikow caly czas uzywajacy system. Kazda strona bedzie uruchamiac fukcje w PostgreSQL.

Baza okolo 2-3 GB danych na 1 firme.

 

Najlepiej by bylo gdyby serwer fizycznie znajdowal sie u mnie.

(Gdansk)

 

Mozecie mi poradzic ze strony sprzetowej?

Oraz mozliwych laczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

System jest tworzony od podstaw czy jest to rozwiazanie komercyjne? Jesli komercyjne to warto sluchac tego co poleca firma. Raczej sie nie myla.

 

Trzeba pamietac, ze za wszystie napisane tutaj porady nie mozemy brac odpowiedzialnosci. Jesli potrzeba to profesjonalnie to napewno wdc zrobi takie badania i okresli potrzebny sprzet.

 

Problem jest w tym, ze nie ma wiarygodnych tablic wydajnosciowych dla bazy PostgreSQL (jesli cos sie zmienilo to prosze o info). I przez to ciezko jest okreslic ile uzytkownikow obsluzy baza na danym sprzecie.

 

Niezbedny jest tutaj kontakt z tworcami oprogramowania, wykonanie testow nie jest skomplikowane (zbadanie czasu wykonywania zapytania do bazy jest wbudowane w kazda baze danych).

 

Stosunkowo latwo jest to sprawdzic nawet na zwyklym desktopie, napisac prost skrypt, ktory bedzie symulowal uzytkownika.

 

Jesli chodzi o wymagane lacze to potrzeba okreslic ile pasma zajmuje pojedynczy uzytkownik i to tez nie jest trudne (zwykly wykres ruchu na serwerze i jego obserwacja).

 

Majac dane wydajnosciowe aplikacji i lacza mozna juz latwo policzyc jaki sprzet bedzie potrzebny.

 

Raz jeszcze podkresle, mozna do tego zatrudnic firme (nie wiem kto jeszcze podejmie sie oprocz wdc), ktora wezmie odpowiedzialnosc za odpowiedni dobor sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Najlepiej sie skontaktowac z osoba/osobami co pisali ten skrypt oni beda wiedzieli dobrze jakei to moze generowac obciazenia etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadzorowalem pisanie tego skryptu lecz na zwyklych PC.

Wkrotce bedzie trzeba zrobic import wszystch danych do systemu i do tego jest mi potrzeba bardzo wydajna maszyna.

 

Mozecie mi tez doradzic w sprawie mozliwych laczy w Polsce i ich ofert cenowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

W zaleznosci od konfiguracji wiele serwerow(tych najtanszych) to wlasnie zwykle pc, co najwyzej zamkniete w obudowach serwerowych. Serwer P4 wydzierzawiony w serwerowni nie rozni sie praktycznie niczym od P4 pod biurkiem.

 

Co do lacz w Polsce to wszczesniej dalem pare linkow (4) do czolowych firm w Polsce.

Ceny sa uzaleznione od ruchu do tpnet-u ale mozna przyjac, ze jest to okolo 500 do 700zl (odpowiednio dla wdc i atman).

Dawno nie sprawdzalem cen gts-u i energis-u.

 

Moze to co zaproponuje jest malo profesjonalne ale wiekszosc zachodnich firm oferuje 14-to dniowy zwrot pieniedzy. Mozna wydzierzawic maszyne, potestowac i juz. Ewentualnie wziasc na miesiac-dwa.

Beda to male pieniadze, a mozliwosci testowania roznych konfiguracji nieograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Dobrze to ja bym polecil http://hosteurope.de

Ping z polski to nawet 25 ms oraz bardzo dobry support.

Ceny sa duzo nizsze od polskich a jakosc b. duza.

Hmm troche dziwne myslenie z ta ochrona danych, to sa firmy majace duze grono klientow i renome nikt nie bedzie zagladal/podkradal danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm troche dziwne myslenie z ta ochrona danych, to sa firmy majace duze grono klientow i renome nikt nie bedzie zagladal/podkradal danych.

 

Nie mozna przywidziec tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Najnowsze bmw tez potrafia ukrasc ;)

Naprawde watpie by ktorys z pracownikow takiego hosteurope chcial przegladac twoje dyski.

Mozesz sprobowac kolokacji, w gdansku http://www.artnet.pl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proweb2, rozumiem ze jestes zaintersowany na powaznie odpowiedniym zabezpieczeniem danych znajdujacy sie w serwerowni i posiadasz odpowiedni budzet w celu zapewnienia bezpieczenstwa ktore wymagasz.

 

Mysle ze najrozadniejszym rozwiazaniem dla Ciebie byloby:

 

ochrona fizyczna:

- kolokacja wlasnego sprzetu w wydzielonej wlasnej szafie z niestandarowymi zamkami,

- plomby jednorazowe na obudowe urzadzenia oraz na drzwi szafy rackowej,

- kamera CCTV z transmisja poprzez IP z szafy rackowej,

- podlaczenie czujek otwarcia serwera oraz drzwi do szafy rackowej do nadajnika radiowego firmy ochroniarskiej,

 

ochrona sieciowa:

- odpowiednio dobrany firewall w celu zabepieczenia dostepu z sieci,

- odpowednio dobrany VPN gateway w celu udostepnienia bezpiecznego dostepu do sieci wewnetrznej w ktorej znajduja sie serwery w kolokacji

 

dodatkowo nalezy przygotowac odpowiednia ilosc procedur na kazda sytuacje, na przyklad: co zrobic z dyskiem ktory ulegnie uszkodzeniu fizycznemu i serwer go "nie widzi" ? Oddajemy do wymiany gwarancyjnej czy niszczymy fizycznie i kupujemy nowy ?

 

Wszystko jest wykonalne i bedziesz posiadal pewnosc, ze do danych na dyskach nie bedzie miala dostepu obsluga centrum danych lub inne osoby. Pytanie tylko czy naprawde tego potrzebujesz czy wystarczy zapewnienie ze nie znam przypadku kiedy komukolwiek z obslugi serwerowni chcialoby sie zagladac na dyski klientow. Naprawde sa ciekawsze i bardziej pilne zajecia :-)

 

Natomiast jesli jestes zainteresowany rozwiazaniem jak powyzej i posiadasz srodki na finansowanie takiego przedsiewziecia to prosze skontaktuj sie z WDC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×