Skocz do zawartości
nemo

Jaki Cms + Forum Jako Portal

Polecane posty

Jak w temacie - 2 razy już pewne forum zostało zaatakowane i niestety wyrządzili trochę szkód. Administracja chce zmienić silnik, ale i zrobić z tego interaktywny portal. Społeczność liczy ponad 600 userów ale bardzo aktywnych (w kilka miechów 50 000 postów). Portal będzie w konwencji newsów, atykułów i ogólnie jako strona z contentem innym niż na forum - może nawet oparta o web2.0.

 

 

 

 

 

Ja osobiście myślałem o Drupalu już na PostgreSQLu (a nie MySQLu) tylko pojawia się problem forum, bo defaultowe Drupala raczej nie wydzierży. Kolega zaproponował VBulletin lub IP.Board (jesteśmy w stanie zapłacić niezbyt duże pieniądze za coś gotowego i sprawdzonego, zlecać nie ma sensu za taką kasę) jednakże są to silniki na MySQLu. Zamiast Drupala padł pomysł Joomli.

 

 

 

 

 

Poradzicie coś? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Muszę przyznać, że czym dłużej mam styczność z joomla tym bardziej mi się podoba. Spokojnie można z niej zrobić portal i powinno to być względnie stabilne.

 

Skąd problem z mysql'em ? Czemu chcesz go uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd problem z mysql'em ? Czemu chcesz go uniknąć?

Robiłem nia nim trochę zapytań SQL i niektóre nie wykonywały się zbyt dobrze. Niektóre powodowały dziwne błędy (np błąd dostępu do danych, by dostęp jest inny błąd próba zapisu nie powiodła się ze względu na podobny plik w systemie, a pliku faktycznie nie było). Zapytania SQLa weryfikował znajomy i były poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do joomli - jeśli ją odpowiednio zoptymalizujesz to nie ma sprawy, będzie działać szybko. w przeciwnym razie zajedzie serwer i będzie się ślimaczyć.

 

może dać drupala na stronę i IPB na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Joomlę używam od samego początku, gdy odłączyli się od Mambo.. ogólnie wyśmiewana w bardziej profesjonalnych zadaniach (choć widziałem już w kilku "poważnych" firmach i portalach), ale bardzo popularna, szczególnie wśród młodzieży... jak sławny JPortal (R.I.P.).. kupiłem komercyjną templatkę z licencją unlimited tak, by mieć czyściutki kod i bazę do tworzenia swoich layów i generalnie idzie na tym zrobić praktycznie wszystko... portal, system ocen opisowej do szkoły, portfolio, serwis z filmikami hostowanymi na localhoście.. wiem, że jest super dodatek community (płatny chyba sto dolców z hakiem), Jomsocial bodajże.. ale jakoś nigdy nie miałem tyle kasy żeby "od tak" wywalić.. podejrzewam, że może być ciekawe.. niestety, programistycznie to zapewne nie jest szczyt perfekcji (Joomla, dodatki, itd.).. no ale coś za coś.. duże community, częste update'y, fajny backend, sporo możliwości...

 

Ostatnio zainteresowałem się Typolight i CMS Made Simple, oba dostawały jakieś wyróżnienia i nagrody w konkursie na najlepszego CMSa i takie tam.. Typolight na razie nie ruszyłem, choć wydaje się podobne w ideologii do Made Simple... ideologia tworzenia stron i kojarzenia pod nie CSSów trochę chyba jednak inna niż w Joomli (jeszcze do końca MS-a nie ogarnąłem) i nie jestem do końca jednak pewien, czy MS jest pod duży portal.. na pewno fajnie się kroi templatki (piszesz sobie sam cały kod DIVów i CSSów a potem osadzasz kod portalu i ładnie to się wszystko komponuje)... kod layowy wychodzi czysty, przejrzysty i przechodzi validatory bez miauczenia...

 

Co do innych CMSów...

Niestety, sam nawet żałuję, ale ja nie podzieliłem nigdy radochy z używania Drupala (choć wiem, że ma spore community i ludzie go lubią), twory typu PHP Fusion czy coś to też jakieś takie kombajny się wydają (dziwne templatki)...

Jest jeszcze e107 i ..hmm.. Typo3, ale tego ostatniego to chyba nawet nie udało mi się zainstalować...

 

A MySQL-a nie warto się bać! Tylko dobrze klepać zapytania ; )P

 

Jak będziesz chciał pogadać czy coś - trochę Joomli już się nastawiałem, mogę podpowiedzieć albo skomentować co nieco ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do joomli - jeśli ją odpowiednio zoptymalizujesz to nie ma sprawy, będzie działać szybko. w przeciwnym razie zajedzie serwer i będzie się ślimaczyć.

 

może dać drupala na stronę i IPB na forum?

Joomli nie umiałbym zoptymalizować, Drupala już umiem aczkolwiek kolega współtwórca który więcej pracuje ode mnie mówi że Joomli już używał.

 

 

 

 

To połaczenie Drupal + IP.Board wydaje się być optymalne szczególnie, że są tutki jak zrobić migracje z MySQLa na PostreSQLa w IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przebyłem długą drogę z wieloma CMS począwszy od jportal/ technet przez Mambo/ Joomla na PHP - Fusion/ mFusion kończąc... krótko opiszę te z którymi dłużej zabawiałem....

 

jportal - genialny w swojej prostocie POLSKI CMS, szkoda że olany i dziurawy, podobny układem strony do PHP - Fusion

 

technet - ulepszona wersja jportala z kilkoma udogodnień i dodatków, niestety tak jak oryginał dziurawa jak mózg doświadczonego palacza/ żłopa.

 

Mambo - poprzednik systemu Joomla, miał swoje dobre lata

 

Joomla - następca Mambo, wielgachny, ciężki system posiadający bardzo dużo funkcji. Możliwość dowolności w układzie strony, nie ma jakiegoś określonego układu w którym sobie kolorki zmieniamy co cieszy, smuci fakt że zarzyna sporo serwerów

 

PHP - Nuke/ Post - Nuke - Ni to technet, ni to PHP - Fusion... dość spore i stare, po kilku godzinach zabawy odpuściłem dalsze amory z tym systemem...

 

e107, EZ Publish, Typo3, Drupal, WP - po instalacji stwierdziłem że to nie to i poszło w niepamięć.

 

PHP - Fusion - układem niemal identyk z dwoma pierwszymi pozycjami, szybki, stabilny, spory support, wiele dodatków, używany przez pokemony w branży w której się kręcę służący do tworzenia The Best Site ;)

 

mFusion - To samo co wyżej tyle że z możliwością wielu języków. Jeżeli ktoś planuje tworzyć serwis dwujęzyczny to gorąco polecam.

 

InnoCMS - Autorski CMS rodzący się w okrutnych męczarniach mający w efekcie posiadać trzy główne moduły: strona, download, sklep (możliwość korzystania ze wszystkich trzech jednocześnie), do wyboru dwa układy graficzne.

 

Istnieje zapewne wieleset różnych innych CMS, jedne lepsze, inne gorsze, prawie żaden w języku Polskim (z tych darmowych), żaden nie posiada polskich korzeni, ja osobiście polecam mFusion (bez jakiś bajerów graficznych, ucisk na czytelność strony), Joomla (Większe zastosowania typu PRO, ogółem dla bardziej zaawansowanych), Autorskie (Dowolność wszystkiego B))

 

Co do forum to korzystałem z phpBB, SMF, IPB (nulled po 5 minutach wywalony), vB (to samo jak poprzednik) i uważam że najlepsze jest bb + optymalizacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×