Skocz do zawartości
Bishop

Własna Firma Hostingowa

Polecane posty

Gość Pokuć

Hmm, od resellera lepszy VPS (taki mocniejszy) a najlepszy będzie dedykowany, będziesz miał wszystko pod kontrolą i nie będziesz musiał się ciągle przenosić. To kwestia techniczna. Kolejna sprawa jest taka że jak już Adrian napisał, zobaczy resellera i będzie dalej szukał. Zobaczy VPS to się zastanowi a jak dedyk to z dużym prawdopodobieństwem weźmie. Jak robić to porządnie a nie iść na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli musiałbym skorzystać w takim wypadku z takiego OVH gdzie juz na wejsciu płacę za miesiąc 550. Do tego dochodzą koszty licencji za osadzenie na dedyku Windowsa - Około 150zł/m. Nie lepiej kupić np taki SERVER ?? Nie jest to jakaś super maszyna ale na początek by chyba wystarczyła ? Oczywiście należałoby troszkę w nią włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze za ten serwer z OVH płacisz 249.99PLN Netto / msc + jednorazowa opłata instalacyjna.

Jeżeli kupisz swój serwer musisz go gdzieś kolokować, uważasz że będzie to tańsze? Sądzę, że nie ;)

Pozatym na Allegro znajdziesz za tę cenę spokojnie jakiegoś Della czy HP z quadem na pokładzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby, jesteś pewien że po pewnym czasie będzie opłacalne wkładać w niego kasę w celu rozbudowy?

Koszta kolokacji, kwestia zabezpieczenia dodatkowego sprzętu w razie awarii?

Ponadto towery są w reguły droższe w kolokacji od raków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze za ten serwer z OVH płacisz 249.99PLN Netto / msc + jednorazowa opłata instalacyjna.

Jeżeli kupisz swój serwer musisz go gdzieś kolokować, uważasz że będzie to tańsze? Sądzę, że nie ;)

Pozatym na Allegro znajdziesz za tę cenę spokojnie jakiegoś Della czy HP z quadem na pokładzie :P

 

 

Z kolokacją nie miałbym problemu. Mam niezamieszkiwane całe piętro domu jednorodzinnego do dyspozycji. Energia też tańsza ze względu na jakieś tam zniżki - nie wnikam.

Tak jak mówisz mógłbym za taką samą kasę poszukać czegoś lepszego na allegro ... poprostu dałem tylko pierwszy lepszy przykład - dzięki.

 

@Adrian

Gdybym kupił coś lepszego np do 3000 zł nie wkładałbym w niego póki co. Na racka za 6k mnie na razie nie stać. Co do zabezpieczenia sprzętu w razie awarii to masz rację ... tu sprawa się komplikuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz podlicz sobie koszt doprowadzenia łącza do domu (najlepiej z kilku źródeł). Do tego jakiś UPS ew. agregat w razie awarii sieci energetycznej, czy to też uwzględniłeś? Raczej to nie jest dobry sposób na uniknięcie kosztów na rozpoczęciu działalności. Dlaczego żadna firma hostingowa (prawie) nie robi sobie małego DC w domu skoro to takie "tanie"?

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie w tej chwili serwer dedykowany w jakimś DC (np. OVH).

Gdy będziesz miał już xxx klientów i będziesz wiedział, że Ci się to opłaca rób swoje domowe DC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Krystian dzięki za radę ... przemyślę to wszystko jeszcze raz.

 

Mam do Was jeszcze takie pytanie.

Jak zaczynaliście przygodę z hostingiem tzn mieliście już dedyka lub swoje DC, czyli sam początek, to mieliście z góry już paru wcześniej umówionych klientów ?? czy też dopiero wtedy zaczęliście z reklamą w sieci itd. ??

 

I jak to jest z rejestracją działalności .... czy od razu rejestrowaliście firmę ? czy dopiero np po 4 miesiącach, kiedy wiedzieliście że coś z tego będzie ? Pytam bo mam znajomego który akurat jest lokalnym providerem w jednym z miast, i zaczynając badał rynek, a dopiero później zarejestrował działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznij w końcu badać rynek (po co do tej podstawowej czynności DG?), czy w ogóle będzie Ci się to opłacało, co zaoferujesz by wyróżnić się z wielkiej konkurencji, nie bądź kolejną natajńszą firmą, by chęci po pewnym czasie nie wyparowały bo póki co Twoje pytania o niczym dobrym nie świadczą, zastanów się czy ktoś poleci Twój hosting z tego forum po tym jaki poziom wiedzy przedstawiasz.

Obecnie konkurencja na rynku jest na tyle wielka i ciężka do pokonania, że mało kto zainwestuje w nowiutką firmę i nie mowa tu o "przypadkowych" Klientów do których aby dotrzeć będziesz musiał wyłożyć jeszcze grubszą kasę na wszelkie reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc zacznij w końcu badać rynek (po co do tej podstawowej czynności DG?), czy w ogóle będzie Ci się to opłacało, co zaoferujesz by wyróżnić się z wielkiej konkurencji, nie bądź kolejną natajńszą firmą, by chęci po pewnym czasie nie wyparowały bo póki co Twoje pytania o niczym dobrym nie świadczą, zastanów się czy ktoś poleci Twój hosting z tego forum po tym jaki poziom wiedzy przedstawiasz.

Obecnie konkurencja na rynku jest na tyle wielka i ciężka do pokonania, że mało kto zainwestuje w nowiutką firmę i nie mowa tu o "przypadkowych" Klientów do których aby dotrzeć będziesz musiał wyłożyć jeszcze grubszą kasę na wszelkie reklamy.

 

 

Z tym polecaniem firmy to przesadziłes .... teraz to napewno będe muisiał zmienić nick skoro tak wyolbrzymiasz sesn moich pytań.

Środowisko oczywiście zbadam ... dokładnie zrobie też dziś rozeznanie kosztów ... przecież od czegoś trzeba zacząć ;).

Wiem że chcesz dobrze, ale ni ekrytykuj aż tak bardzo ,,, chyba że na pw :P

Co do "dedyka" z ovh to przemyślałem sprawe .... jest to najlepsze rozwiązanie na początek prowadzenia firmy ... odchodzi problem serwera oraz łącza Internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ... ile w chwili obecnej kosztuje łącze symetryczne z TP lub Dialogu 2MB ?? Orientuje sie ktoś z aktualnymi cenami symetryków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już założysz tą firmę to podaj nazwę na forum. Wolałbym przez przypadek nie inwestować kasy w totalną amatorszczyznę.

 

P.S. Kolejnymi pytaniami błaźnisz się coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już założysz tą firmę to podaj nazwę na forum. Wolałbym przez przypadek nie inwestować kasy w totalną amatorszczyznę.

 

P.S. Kolejnymi pytaniami błaźnisz się coraz bardziej.

 

Niby co jest takiego złego w moim powyższym pytaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, pytasz o podstawowe rzeczy, bez znajomości których nawet nie powinieneś myśleć o braniu się za interes tego typu. To nie sprzedaż pączków na rogu ulicy. Czy tak ciężko poszukać w internecie cenników, podzwonić do firm? Na moje oko masz zerowe pojęcie o hostingu a gdzie jeszcze marketing czy księgowość.

 

Żeby nie było, że jestem niemiły. Masz tutaj standardową ofertę TP http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/Frame_Relay_tp/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@amator Czy należysz do tej grupy użytkowników którym wszystko trzeba przedstawiać czarno na białym ??

Wiem jakie sa obecne ceny łącza .... chciałem się zapytać o Wasze mniej więcej wynegocjowane ceny. Nie jest to informacja mile oznajmiana światu, ale może stanie się cud ... ehh.

 

Poza tym nie krytykuj mnie, bo ja Ciebie nie krytykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej żaden z użytkowników forum nie posiada serwerowni w domu na symetryku od tp czy dialoga. Oczywiście mam na myśli serwery postawione z myślą o sprzedaży kont. Polska to nie Afryka i można spokojnie znaleźć profesjonalną serwerownię w różnych widełkach cenowych.

 

Mnie krytykować nie masz za co. Ja firmy hostingowej nie mając o interesie zielonego pojęcia nie zamierzam otwierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie krytykować nie masz za co. Ja firmy hostingowej nie mając o interesie zielonego pojęcia nie zamierzam otwierać.

Skoro nie masz o firmie hostingowej zielonego pojecia ... to po co w ogóle się tu Wypowiadasz ?? Przeczytaj tytuł tematu zanim wejdzieś do niego proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie masz o firmie hostingowej zielonego pojecia ... to po co w ogóle się tu Wypowiadasz ?? Przeczytaj tytuł tematu zanim wejdzieś do niego proszę.

 

:P Masz rację. Przepraszam Pana administratora. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Masz rację. Przepraszam Pana administratora. ;)

 

I po co, na co komu tyle złośliwości ?

Posałem coś wczesniej ale już nie będę sie powtarzał.

******

jeśli ktoś jeszcze ma coś do dodania odnośnie opłacalności działalności Hostingowej w dzisiejszych czasach to proszę o posty :P Może sa tu osoby które założyły taką działalność np 6, 4 miesiące temu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

bishop, chcesz przeprowadzic badanie ?

Najlatwiejszy sposob jest to metoda ankietowa, zrob ankiete i tyle.

A poki co to szkoda czytac tego tematu.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bishop!

 

A moze zaczac od czegos malego? Bo o ile koledzy maja racje co do nierealnosci Twoich pomyslow, to sposob ich wypowiedzi jest przynajmniej niemily.

 

Jezeli chcesz od czegos zaczac, to zacznij od czegos gdzie ewentualnie utopione pieniadze nie beda az tak bolaly. Oto moje pomysly:

 

1. Konto reseller to wbrew pozorom dobry pomysl na poczatek. Koszt niewielki - od kilkudziesieciu do kilkuset zl miesiecznie - a w przypadku niepowodzenia mozesz sie wycofac z biznesu bez wiekszych konsekwencji. Zyczliwy Ci administrator pomoze w razie niepowodzenia zamknac biznes w sposob honorowy. To jest najbezpieczniejsze rozwiazanie.

 

2. Serwer dedykowany. Mozesz tez kupic serwer dedykowany i do tego jakas witryne z panelem. To juz jest drozsze rozwiazanie. Polecalbym je komus kto ma juz wlasnego dedyka i chce odsprzedawac posiadana i niewykorzystywana moc serwera.

 

Powyzsze dwie propozycje sa propozycjami gwarantujacymi Ci bezpieczne wycofanie sie z biznesu, gdyby ten nie wypalil. A jezeli wypali, to bedziesz mogl stopniowo rozbudowywac swoj biznes.

Musisz wziac pod uwage jedna rzecz: jak dobrze rozumiem chcesz wejsc w ten biznes nie majac potencjalnych klientow? Dzialasz na zasadzie - zaloze firme hostingowa a klienci wraz z uplywem czasu sami sie znajda? Jezeli Twoja odpowiedz na te pytania brzmi TAK, to powinienes rozpoczac od czegos malego. Takie "male cus" pozwoli Ci wystartowac niewielkim kosztem i zminimalizowac straty w przypadku niepowodzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Nareszcie znalazła się miła osoba do dyskusji ;)

Odnośnie dedyków i resellerów była już tutaj mowa ... mi własnie chodzi o dedyka... a pytaniami o łącze itd chciałem zorientowac się na przyszłość w temacie.

 

I własnie chcę zacząć od czegoś małego :P mam kilku klientów na oku ... ale mimo wszystko póki co coś małego aby w razie niepowodzenia można było tak jak piszesz zamknąć działalność bez ogromnych strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Co to znaczy " Mam kilku klientow na oku"

Czy to przypadkiem nie jest na odwrót ?

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do "dedyka" z ovh to przemyślałem sprawe .... jest to najlepsze rozwiązanie na początek prowadzenia firmy ... odchodzi problem serwera oraz łącza Internetowego.

 

popatrz na opinie klientów jeżeli chodzi o ovh.. i potem myśl z jakiego DC wynająć serwer;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierzawiac dedyka zapoznaj sie dokladnie z umowa.

Ja mialem dedyka u hostingodawcy, ktory wymagal podpisania umowy na rok. Wyjatek od tej reguly stanowila niemoznosc swiadczenia lub niemoznosc prawidlowego swiadczenia uslugi przez sprzedawce.

 

Umowa na dedyka trwala caly rok i odnawiana byla automatycznie co roku, choc placilem jemu w stawkach miesiecznych za dzierzawe. Mi to nie przeszkadzalo, ale w Twoim przypadku musisz miec swiadomosc, ze mozesz sie uwiklac w takie warunki umowy. Dlatego lepiej ja dokladnie przeanalizuj zanim ja podpiszesz.

 

Problem z jakim sie spotkasz, jest taki ze na poczatku bedziesz mial na tyle malo klientow, ze dzialalnosc bedzie deficytowa. Jednak wraz z uplywem czasu bedzie Ci przybywalo klientow i straty beda malaly az do momentu, kiedy zarobisz pierwsze pieniadze. Ten moment nazywa sie "punktem pojawienia sie zysku". Od tego momentu mozesz mowic, ze Twoj biznes zaczal przynosic zysk.

 

Punkt pojawienia sie zysku obliczasz sumujac wszystkie koszty stale i zmienne i dzielac je przez cene uslugi.

 

Bardzo ogolnie mowiac:

Jezeli wartosc ta bedzie jednocyfrowa - to latwo powinienes osiagnac punkt pojawienia sie zysku, ale z drugiej strony jest to sygnal, ze mogles ustalic za wysoka cene. A zbyt wysoka cena w porownaniu do cen u konkurencji odstraszy potencjalnych klientow.

Jezeli dwucyfrowa - troche sie natrudzisz i poczekasz, ale cena wydaje sie optymalna

Jezeli trzycyfrowa - to zastanow sie czy warto w to wchodzic. Duzo czasu uplynie zanim zarobisz pierwsze pieniadze. Prawdopodobnie ustaliles za niska cene.

 

Oczywiscie te dywagacje o "punkcie pojawienia sie zysku" maja charakter jedynie teoretyczny i orientacyjny, ale jest ona pomocnym narzedziem, pomagajacym okreslic oplacalnosc przedsiewziecia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×