Skocz do zawartości
cyrial

Poszukuję kolokacji - Kraków

Polecane posty

Witam,

zwracam się z prośbą o informację, czy ktoś jest w stanie polecić dobrą kolokację na terenie Krakowa. Serwery będą dzierżawione na potrzeby gry MMORPG, z początku nie będzie ich zapewne dużo, jednak ilość ta może systematycznie wzrastać wraz z rozwojem. Jeśli ktoś ma informacje o sprawdzonej firmie, z którą nie ma problemów w kontakcie oraz problemów z obsługą serwerów, prosiłbym o odpowiedź w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Koza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś doświadczenia? Na opinii też mi zależy, szczególnie ludzi z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szara.net

W Krakowie to chyba najciekawsze rozwiązanie. Nie chce mi się rozpisywać szczególnie bo nie mam na to czasu. Ale po prostu zachęcam do kontaktu z nimi - z pewnością uda Ci się wynegocjować ciekawe ceny.

A z jakości usług z pewnością będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szara.net - miły kontakt, wyposażenie serwerowni na profesjonalnym sprzęcie (brak generatora ale to się ma zmienić i tak jest podtrzymanie na "bateryjkach" APC które dużo może) niebawem będzie bezpośrednie wpięcie do TPNET-u, więc pod gry jak znalazł :)

Siedzimy w s-net ok rok, teraz dodatkowo będą naszym operatorem łącza, połączenie ze światem leci po "światełku" do głównych węzłów w Krakowie doszły mnie słuchy, że jeszcze podłączają telię.

Serdecznie polecam, (pytanie ile chcesz wydać $ ? ).

 

 

są jeszcze nowe projekty:

http://kr-cpd.pl

http://krdc.pl/

http://www.comarch.pl/handel_i_uslugi/rozw...rch_data_center

 

Ale to już trzeba potestować na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kolokację chcemy przeznaczać ok. 10.000-15.000zł miesięcznie na początku, im więcej osób tym więcej sprzętu i zasobów. Dlatego właśnie chciałbym powierzyć usługi komuś zaufanemu, szczególnie, że konta gry będą płatne co miesiąc, więc musimy zainwestować w sprawdzone rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolokację chcemy przeznaczać ok. 10.000-15.000zł miesięcznie na początku, im więcej osób tym więcej sprzętu i zasobów. Dlatego właśnie chciałbym powierzyć usługi komuś zaufanemu, szczególnie, że konta gry będą płatne co miesiąc, więc musimy zainwestować w sprawdzone rozwiązania.

 

Z tego co wiem, szara ma w portfolio np. markety Alma i kilka firm hostingowych etc. więc śmiało można uznać ich za profesjonalnego partnera.

Napisz do nich i umów się na spotkanie w ich nowym biurze na Lea :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po pochlebnych opiniach wezmę ich pod uwagę :) Dzięki za pomoc chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jest jeszcze Kei http://www.kei.pl/?stronka=dedicated/kolokacja, ale usługi kolokacji są tam świadczone przy okazji ich głównej działalności. Kiedyś nie było dostępu do własnych serwerów, nie wiem jak teraz. Wpiszę się w ogólny trend i też polecę szarą za m.in. świetny kontakt i elastyczne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolokację chcemy przeznaczać ok. 10.000-15.000zł miesięcznie na początku, im więcej osób tym więcej sprzętu i zasobów. Dlatego właśnie chciałbym powierzyć usługi komuś zaufanemu, szczególnie, że konta gry będą płatne co miesiąc, więc musimy zainwestować w sprawdzone rozwiązania.

 

Z ciekawosci sie zapytam, dlaczego kolokacja ? Czy nie znacznie lepszym rozwiazaniem bylaby usluga serwerow dedykowanych ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylaby, ale moze w fazie poczatkowej. W miare wzrostu ilosci graczy w grze wzrastac bedzie zapotrzebowanie serwerowe, wiaze sie to na pewno z budowaniem klastrow. Wiem, ze niektorzy moga uznac za smieszne to co pisze "Zrobilo sobie 3 ludzi gre i mysla, ze sie sprzeda i nie wiadomo co osiagnie". Tak jest, wlasnie myslimy, ze sporo osiagniemy, dlatego, ze odwolujemy sie do pewnej grupy odbiorcow. Rozeznalismy rynek wczesniej i wychodzi na to, ze mozemy miec spore potrzeby na utrzymanie gry, szczegolnie dlatego, ze bedzie to gra dwujezykowa i nie zostanie wydana wylacznie na polski rynek. Dokladniejsze pomiary uzyskamy za ok. tydzien-dwa, kiedy wprowadzimy ok. 100-150 testerow na raz do gry. Wtedy bede mogl wyliczyc, co tak naprawde bedziemy potrzebowali, ale mysle, ze kilka serwerow dedykowanych niestety nie bedzie rozwiazaniem dla nas. A raczej stety ;). Dodatkowo potrzebujemy dostep do serwerow, jak ustalilem z pozostalymi osobami, nie caly czas, lecz raz na pewien okres na pewno, dlatego obecnie sklaniamy sie ku Beyond. Wiem, ze na poczatku poszukiwalismy czegos w Krakowie, jednak opinia tez jest dla nas wazna, a Beyond w moim przynajmniej mniemaniu jest serwerownia bardzo dobra, ktora potrafilaby zaspokoic nasze potrzeby. Obecnie glownym wyznacznikiem beda statystyki generowane przez testerow na serwerze, a to juz wkrotce, tylko dopniemy wszystko na ostatni guzik jesli chodzi o sam engine. To jest na chwile obecna najwazniejsze, poniewaz od tego zalezy ilosc wysylanych/odbieranych pakietow i czas w jakim to nastepuje. Mam nadzieje, ze czegos nie pomieszalem, bo to 23 godzina bez snu i powoli przestaje kontaktowac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehe beyond pod gry to średnio niby Gnet się tam trzymam ale nie polecam tej lokalizacji, tak jak napisał jarek ATM WWA będzie dobry rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG ludzie pukawka i unixstorm hostuja CS itp gdzie pakieta latają jak oszalałe i są malutkie .... ale MMORPG to jest coś innego boże .... SZARA.net będzie dobra pod to a nie trzeba jechać do poznania czy do wawy jak ma się serwerownie pod nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co takiego Beyond Ci zaoferował czego nie jest w stanie Ci zapewnić Szara

To Wy macie doswiadczenie z datacenter, ja w Polskich sie nie utrzymywalem nigdy, dlatego pytam was ;), ale widze, ze jednak nadal przewaga Szara.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG ludzie pukawka i unixstorm hostuja CS itp gdzie pakieta latają jak oszalałe i są malutkie .... ale MMORPG to jest coś innego boże .... SZARA.net będzie dobra pod to a nie trzeba jechać do poznania czy do wawy jak ma się serwerownie pod nosem

 

 

podał 10-15 tys. miesięcznie to podaje mu się dobre lokalizacje prawda? :)

Jeżeli tak naprawdę chce ograniczyć koszta nie musi się pchać koniecznie do PL... tylko np: do Niemiec? też niektóre serwerownie oferują kolokację sprzętu ;)

sprawdź jeszcze: etop.pl i artnet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz jakie drogie wystaczy że zmieści się na początek w cenie 2-3k za kolokacje miesięcznie w szara.net tak stawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne odpadają. Czasami chcialbym miec dostep do sprzetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagraniczne odpadają. Czasami chcialbym miec dostep do sprzetu :(

 

Ja osobiście polecam ATM, ale z szara.net nie miałem okazji korzystać.

 

 

Jeśli będziesz potrzebował dokładniejsze informacje to zapraszam Cię na GG (o ile masz mój numer) lub na IRCa. Powinieneś wiedzieć gdzie mnie znaleźć... ;-)

 

// RAVEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pkilar

Witam,

troche zarzucę reklamą, ale jakby ktoś potrzebował w miare taniej kolokacji to zapraszam do kontaktu :)

pozdrawiam,

Piotrek.

www.polserwer.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×