Skocz do zawartości
KwusheR

Serwer firmowy dla portali internetowych

Polecane posty

Najlepiej podaj po prostu jaki masz budżet - możesz tutaj, na PW albo na maila (wmalota@php-art.pl) - wtedy się coś wybierze. Generalnie jeżeli serwer backupowy ma stać u Ciebie w firmie to celuj w coś w stylu HP Proliant ML 100. Jakiś model z dwoma dyskami SATA 250 GB wyjdzie Cię w okolicach 2 - 2,5 tys. netto.

 

EDIT: Tak mi przyszło teraz do głowy. Jeżeli chcesz mieć backup w biurze,, a nie w serwerowni to rozważ ważną kwestię. Backup robi się przyrostowo czyli każdej w nocy pobierane są tylko nowe dane. Jeżeli serwer się zepsuje i trzeba będzie odtwarzać to WSZYSTKIE dane trzeba będzie ściągać przez internet do serwerowni. A to może trwaaaaać. Jakbyś miał serwer backupowy obok serwera głównego byłoby szybciej.

 

Poszukaj na początek jakiegoś dedyka, nie pakuj się w sprzęt, bo może się okazać po zakupie, że serwer jest zbyt mało wydajny. Jak będzie mało, to weźmiesz większego. Będziesz miał rozeznanie jaki sprzęt jest Ci potrzebny. Na backup też dedyka - w serwerowni z dużym dyskiem - dyskami. Tak jak koledzy piszą - w razie problemów - przywracanie danych będzie o wiele szybsze.

Przez UPC to rób sobie swoje kopie offsite i przerzucaj nocą rsync albo czymkolwiek innym. Co do sprzętu, to także koledzy dobrze radzą - HP z serii DL360 lub DL380 nawet ze starej serii G4- rewelka. To samo Dell Poweredge 2950, 1950. Jak stwierdzisz, że chcesz swój sprzęt w serwerowni - wtedy będziesz wiedział dokładnie co kupić.

Pozostaje kwestia konfiguracji całości - system. W razie szczegółowych pytań pisz PW.

 

przemoN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga a propo kolokacji ATM w Katowicach, także jesteśmy zadowolonymi klientami ale niestety zawsze musi być jakieś ale... W przypadku ATM Katowice są to problemy z dostępem o dowolnej porze dnia i nocy.

 

Kiedy chcemy tam zrobić tam jakiś planowy przegląd etc np w niedziele wcześnie rano niestety są problemy z dostępem, zawsze obsługa sugeruje nam żeby przyjechać kiedy indziej a najlepiej pon - piątek między 8-16. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna uwaga a propo kolokacji ATM w Katowicach, także jesteśmy zadowolonymi klientami ale niestety zawsze musi być jakieś ale... W przypadku ATM Katowice są to problemy z dostępem o dowolnej porze dnia i nocy.

 

Kiedy chcemy tam zrobić tam jakiś planowy przegląd etc np w niedziele wcześnie rano niestety są problemy z dostępem, zawsze obsługa sugeruje nam żeby przyjechać kiedy indziej a najlepiej pon - piątek między 8-16. Też tak macie?

 

Ja nie wiem bo jeszcze takiej potrzeby nie miałem. Ale generalnie sugerować to mogą... ale ty możesz z tych sugestii nie skorzystać. Ja mam w umowie jak byk opisane warunki dostępu do serwerowni i tyle. Pewnie sugerują Ci poniedziałek - piątek bo wiadomo, że każdej firmie jest to na rękę bo nie musi ściągać dyżurujących pracowników. No ale umowa to umowa. Jak zażądasz to odmówić nie mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×