Skocz do zawartości
Miłosz

[opinie] hetzner.de

Polecane posty

Witam

 

chciałbym poznać aktualne opinie na temat serwerowni hetzner.de. Interesuje mnie oferta serwerów dedykowanych. Przeglądałem trochę google i widziałem różne opinie z dużego przedziału czasu. A jak jest teraz? kontakt/support/awaryjność łaczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

chciałbym poznać aktualne opinie na temat serwerowni hetzner.de. Interesuje mnie oferta serwerów dedykowanych. Przeglądałem trochę google i widziałem różne opinie z dużego przedziału czasu. A jak jest teraz? kontakt/support/awaryjność łaczy..

 

Ja aktualnie posiadam serwer z hetznera i jak na razie wszystko działa wyśmienicie Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jedynie vpsa, ale do samej serwerowni (poza opóźnieniami do tpnetu) nie mam zastrzeżeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z ich usług od 2 lat i czasami są jakieś dziwne problemy z routingiem i pingami (nie chodzi tu o TPSA), czasami serwer gubi pakiety i kilka razy to zgłaszałem, ale oni twierdzą, że u nich wszystko jest ok (pingując z tej samej sieci mój serwer). Na szczęście zdarzało się to rzadko. Obecnie nie mam większych zastrzeżeń, support działa dobrze, ale jedynie jak wyśle się ticket z ich panelu (robot.your-server.de). Co do zastrzeżeń to ostatnio pisałem jeszcze o tym. Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

a mnie dziś Hetzner

 

Zdenerwował otóz mam forum na skrypcie vBulletin jak wiadomo jest płatnym skryptem, oczywiście licencje posiadam ładnie pięknie wszystko legalnie.

No i jak wiadomo są w sieci złośliwi ludzie czy tam konkurencja i wykorzytuja rożne metody pozbycia się kogoś.

A do czego zmierzam a do tego ze Hetzner reaguje na e-maile od zwykłych użytkowników ktorzy np wymysla bajke, ze takie i takie forum stoi u nich i ze ma nie legalny niby skrypt i zablokowlai mi serwer, jak wstałem rano po 8 to już był zablokowany i jest zablokowany do teraz to jest kpina!!

 

Po drugie jak to napisał jakiś zwykły użytkownik internetu, to oni nie maja prawa blokować serwera!!

 

Jeśli skrypt jest nie legalny to zgłaszają piratereports takie sprawy do hostingu czy właściciela serwisu

 

http://www.piratereports.com/

 

Skrypt Vb wydaje firma Jelsoft Enterprises Ltd. a piratereports chroni ich praw i oni zgłaszają takie sprawy

 

 

A taką szopkę co odwala Hetzner to jest kpina to jest nie dopuszczalne!!, ze ktos napisze taki zwykly uzytkownik internetu nie wiedzący czy jest legalny skrypt czy nie tylko bajkę wymyśli im i do nich to juz serwer blokują a myślałem ze to poważna firma. jestem oburzony jak cholera!!

 

Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unix Software Developer and Administrator - networkia.pl

IT SOLUTIONS & CREATIVE SOLUTIONS

Profesjonalne usługi w zakresie:

administracji, konfiguracji i zabezpieczenia serwerów Linux/Unix.

E-mail kontakt@networkia.pl

 

Naruszasz regulamin.

 

§ 3Sygnatura (podpis):§ 3.1 Podpis powinien mieć maksymalnie cztery linijki tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naruszasz regulamin.

Na wyspach (jakże idealizowanym przez Ciebie świecie) tak to działa, że się podpierdziela każdego, kogo się da? "Byleby nie miał lepiej niż ja". Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Nigdy więcej Hetzner

To nie firma to lamy!!

 

Odblokowali mi dedyka żebym zrobił sobie kopie, a calkowie nie chcą go juz odblokowac co za firma kpina kpina kpina kpina

Krowy doić a nie Firmę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się nie zgodzić.

W 99%ach abuse-ów jakie dostajemy od hetzner są one mocno prawidłowo uzasadnione,

fakt bywają na dedykach naszych klientów mocne rzeczy czasem, nulled licencje itp.

 

Nad root serwerami nie ma właściwie kontroli, ponieważ się nie da, ale nigdy nie spotkałem się

z sytuacją w której hetzner nie chce odblokować maszyny - oni tak nie robią.

 

Trzeba im przefaksować oświadczenie które jest do pobrania na ich stronie, z opisem sytuacji,

sposobem usunięcia problemu oraz wszelkimi danymi, Maszyna jest odblokowywana oraz dział abuse sprawdza

w następnym dniu czy problem faktycznie został rozwiązany.

 

Mam wrażenie, że wystarczy dobra znajomość anielskiego i nie miałbyś w/w problemów, na moje oko nie usunęli serwera a czekali na Twoją reakcję, chyba że wielokrotnie miałeś abuse-y w nosie.

 

Hetzner za te paredziesiąt euro robi naprawdę dobrą robotę i świadczy wysokiej jakości usługi w stosunku do ceny,

są mało problemowi i jak każda serwerownia mają swoje procedury, a że to niemcy to nie ma mowy o odstępstwach od normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle: Zgadzam się w 100% ze słowami Pawła ;) i aby nie było, wiem to z praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem najwyższy shared z SSH... generalnie panel tragedia i chyba po niemiecku, chociaż hmmm... po angielsku chyba też. Ale ogólnie masakra... loginy mejlowe typu 2cxs32_sd2s i takie tam...

Support wporzo, w ogóle fajnie, bo dali na parę dni ten pakiet do testów. Ogólnie bardzo upierdliwy panel i schiza niemców co do utrzymywania domen, że kazali sobie płacić bodaj 5 ojro rocznie za utrzymanie domeny na ich dnsach... dla mnie śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdziwili mnie i to bardzo mianowicie firma hetzner każe naszej firmie uregulować różnice Vat z faktur za rok 2010 niby piszą że podany vat nie jest Vatem EU lecz faktury w roku 2010 były wystawiane minus podatek

 

Trochę to mnie dziwi jeśli zaistniała taka sytuacja powinni w roku 2010 mnie o tym poinformować oraz faktury powinny zawierać +19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mają już support w weekendy?

 

EDIT niżej:

Oooo.. bo kiedyś pamiętam to było, że jak padnie coś w weekend to leży do poniedziałku, heh

Po angielsku idzie pogadać z nimi przez telefon?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Ciekawie tam mają :) www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1185038

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działają na zasadzie chyba OVH... jeżeli chodzi o support czy problemy z serwerami. Tak średnio ich polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tam dedyka do 4 miesięcy.

 

1. Pierwszy miesiąc wyłączyli mi server bo nie zapłaciłem za usługę ale ściiągnięto mi piniądze z karty musiałem zadzwonic do suportu i po 3 minutach włączyli. Ale laska miała zdziwka iż coś zrobiła źle dostała chyba niezłą nagane

2. Miesiąc temu wystawili mi rachunek na 900Euro i niby to ja zleciłem im zmiena płatności na roczną. Próbowali ściągnąc tą płątność z karty potem ją anulowali refund i ściągneli standardową stawekę

3. ~2 miesiące temu ping był kosmiczny ale widać jednodniowa awaria

4. Mam 2 apresy IP ale sa typu .33 - .34 więc na Seo się nie nadaje. Od dłuższego czasu walcze o dostanie IP, zamiane na inny z inną klasą lub dodanie nowego. Dziś mi napisali iż mogą mi zaminić IP za 21 euro ale w tym samym zakresie. Pisanie wymyślanie, iż chce się dostać dodatkowy adres nic nie daje odsyłają do RIPE i ich manuala. Próby typu potrzebuje IP dla servera DNS czy cokolwiek innego spełzły na niczym

5. Jakis czas temu mieli włam na własne servery i wykradziono numery kart etc. Dlatego musiałem załozyc osobne konto dla płatności bo w profilu podaje pełene daje numer karty cc i oni sami robia płatnośc ręcznie. To jedynie mnie wkurza

 

Jak oceniam może było troche problemów, ale za tą cenę i 24GB ramu nie narzekam tylko może softwerowy Raid trochę mi przeszkadza ale i tak wszytko w ramie :) 8/10

Edytowano przez watabe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy XXI wiek a za granicą dalej istnieje sposób na ściąganie z karty? Nie ma czegoś takiego jak PayU, Płatności24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×