Skocz do zawartości
matt

TP zmienia port SMTP?

Polecane posty

To jakis zart?

 

Szanowny Użytkowniku,

 

Od 1 grudnia zajdzie znacząca zmiana dla

użytkowników Neostrady,

korzystających z programów pocztowych (np. Outlook,

Thunderbird, The Bat).

Telekomunikacja Polska S.A., w porozumieniu z dużymi

serwisami pocztowymi

w celu ograniczenia liczby spamu generowanego przez

skrzynki mailowe,

wprowadzi zmianę w dostępie do portu SMTP. Dotychczasowy

port 25 należy

zastąpić w konfiguracji portem 587.

 

Jeśli port nie

zostanie zmieniony, od chwili wprowadzenia modernizacji przez

 

Telekomunikację Polską S.A. niemożliwe będzie wysłanie przez korzystających

z Neostrady

i programu pocztowego (np. Outlook, Thunderbird, The Bat)

jakiejkolwiek wiadomości.

 

Na stronie http://www.tp.pl/prt/pl/tpcert/aktualnosci...iecz/?_a=685898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem ciekaw co im to da...

Cóż Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakis zart?

Raczej nie, bo jak się powchodzi na linki do strony onet, wp, interia, itp. to jest taka sama informacja.

 

Oj klienci będą dzwonić, że im poczta nie działa.

 

A tak IMHO to bez sensu bo pewnie dość szybko programy spamerskie przejdą na nowy port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie klienci beda wydzwaniac ze im poczta nie dziala... Zmiana portu? Bedzie cisza dopuki spamerzy nie zmienia portow, a pozniej co? Kolejna mondra zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze to bedzie dzialac na tej zasadzie ze z TP nie da sie polaczyc z zadnym serwerem na domyslnym porcie SMTP (wytna port).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to na neostradzie się serwery pocztowe stawia?

 

Jeśli zablokują odbieranie maili na portach nowych a udostępnią tylko relay to spam z neo nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam ze to bedzie dzialac na tej zasadzie ze z TP nie da sie polaczyc z zadnym serwerem na domyslnym porcie SMTP (wytna port).

 

No ja tak właśnie to rozumiem - bo w końcu zmieniają port. Więc na 25 nic słuchać nie będzie. Tylko to jest raczej strzał we własne kolano. Z resztą nikt świadomy nie korzysta z maila w domenie neostrada.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi co za "genialny" administator czy moze caly zespol administratorow wymyslil takie "unikalne i jedyne w swoim rodzaju" wyjscie, zmiane portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciekawi co za "genialny" administator czy moze caly zespol administratorow wymyslil takie "unikalne i jedyne w swoim rodzaju" wyjscie, zmiane portu.

 

Na pewno kiepsko opłacany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciekawi co za "genialny" administator czy moze caly zespol administratorow wymyslil takie "unikalne i jedyne w swoim rodzaju" wyjscie, zmiane portu.

 

To jest stosowane na całym świecie przy łączach dla mas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest stosowane na całym świecie przy łączach dla mas.

 

Jesli tak mowisz to pewnie masz racje, w tej kwesti nie moge sie wypowiadac, ale wydaje mi sie ze jako tak duza korporacja mogli by znalezc jakiej mniej bolesne rozwiazanie. Niedlugo zablokuja port 22 bo za duzo wlaman przez boty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP zawsze stara byś oryginalną firmą , w tym przypadku mamy dowód kolejny ich oryginalności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic oryginalnego. Tak jak napisał Prohost to szeroko stosowana praktyka w zagranicznych masowych ofertach i może wreszcie pozwoli sieci TP spaść z rakingu top10 największych spamerów na świecie. Powinni to zrobić już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych marudzących - kiepsko się raczej znacie na RFC.

Wg niego, to zaleceniem jest wymiana kliencka (czyli klient do providera) via port 587, natomiast port 25 ma służyć łączności międzyserwerowej.

Co do blokady portu 22 - to tu nie chodzi o włamania/boty, tylko o rozsyłany SPAM ;p

 

Jedynie problem będą mieli co niektórzy hostingodawcy, bo pewnego pięknego dnia rozdzwonią się telefony od wściekłych klientów, (oczywiście nie czytających listów/ulotek dostarczanych przez TP z rachunkiem tel.) że hostingodawca coś zepsuł, bo nie działa poczta :)

 

PS: Jeśli jeszcze ktoś nie załapał - to na routerach brzegowych zostanie wycięty port 25.

A konsekwencją tego jest dopiero zmiana portu dla poczta.neostrada.pl (który to port tak swoją drogą już dawno był równolegle aktywny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa... Czyli port dla odbierania poczty od innych serwerów zostaje 25? A zabezpieczenie będzie polegało na tym, żeby wirusy na kompach klientów TP nie rozsyłały spamu?

Sory... ja to zrozumiałem dokłądnie w odwrotną stronę. Ze TP chce się bronić przed przyjmowaniem spamu z zewnątrz poprzez zmianę portu na jakim odbierać będzie maile od reszty świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port na innych serwerach to widzi-mi-się adminów tego serwera... może być i 1234.

Kwestia taka, że z sieci TPnetu niedługo NIE POŁĄCZYSZ się z jakimkolwiek hostem poprzez port 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP zgadza sie, dla tego trzeba bedzie porty zmienic na swoich serwerach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden żart, do dostawców hostingu pisma przyszły już w maju. Prawdą jest, że będzie sporo zamieszania 1 grudnia, ale poza tym ich decyzja jest zrozumiała. Choć nie ma co się łudzić, że to spowoduje rozwiązanie problemu spamu z komputerów w sieci neostrada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie żaden żart, do dostawców hostingu pisma przyszły już w maju. Prawdą jest, że będzie sporo zamieszania 1 grudnia, ale poza tym ich decyzja jest zrozumiała. Choć nie ma co się łudzić, że to spowoduje rozwiązanie problemu spamu z komputerów w sieci neostrada...

 

To tego przydałoby się nadawanie stałych IP dla klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć nie ma co się łudzić, że to spowoduje rozwiązanie problemu spamu z komputerów w sieci neostrada...
Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna mondra zmiana?

....... masakra... co Ty w szkole miałeś z Polskiego?

 

Jak dla mnie pozytywnie, chociaż mogli by wprowadzić jeszcze SSL przymusowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro to jest takie dobre, to dlaczego po prostu cały świat na raz nie zmieni portu?

Ale będzie chaos.. masakra.. już widzę te tysiące dzieci neo i ludzi po 30tce, którzy nagle nie wiedzą dlaczego poczta nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×