Skocz do zawartości
Traffic

Sprzęt na serwery DNS

Polecane posty

Powiem tak, mamy DELLA R905 z opteronami i Della R710 :) który bardziej odpowiada designem do również posiadanego przez nas R410 :) i albo R905 albo R710 pojdzie pod młotek, stąd też moje pytanie, myślę że procesory Intela bardziej nadają się na bazy danych ? Wg. są bardziej "rozwinięte" (w sumie jestem zwolennikiem Intela, dlatego tak go zachwalam :D:) ). Myślę, że wybierzemy jednak R710, jeżeli 5504 w przyszłości będą mało wystarczalne, wymienimy na nowsze, zaletą R710 nad R905 jest również DDR3 :) Dobrze rozumuje :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, mamy DELLA R905 z opteronami i Della R710 :) który bardziej odpowiada designem do również posiadanego przez nas R410 :D i albo R905 albo R710 pojdzie pod młotek, stąd też moje pytanie, myślę że procesory Intela bardziej nadają się na bazy danych ? Wg. są bardziej "rozwinięte" (w sumie jestem zwolennikiem Intela, dlatego tak go zachwalam :):) ). Myślę, że wybierzemy jednak R710, jeżeli 5504 w przyszłości będą mało wystarczalne, wymienimy na nowsze, zaletą R710 nad R905 jest również DDR3 :) Dobrze rozumuje :) ?

Sprzedaj R905. Bardzo trudno jest sensownie dociążyć takiego "potwora",

a i jak sam napisałeś w przyszłości w R710 procki 5504 będziesz mógł np. wymienić na 5540 itd.

Wątpię notabene czy Twój hosting osiągnie szybko popularność na tyle,

abyś wybudził dwa quady ze... "snu". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opd. :)

Już po zatwierdzeniu swoich przemyśleń, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dysków SAS :) :

 

2,5" = 10.000RPM

3,5" = 15.000RPM

 

Które będą szybsze pod bazy danych? Czy jest jakaś znaczna różnica jeżeli chodzi o prędkości dysków? A może jest 2,5" = 15.000RPM ? I czy jest to opłacalne, bo może tak naprawdę te 2,5" = 3,5" :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) BRAWO! Nigdy bym się nie domyślił...

 

Chyba jednak muszę napisać, że pytam o porównanie wydajności dysków do serwera baz danych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Które będą szybsze pod bazy danych? Czy jest jakaś znaczna różnica jeżeli chodzi o prędkości dysków? A może jest 2,5" = 15.000RPM ? I czy jest to opłacalne, bo może tak naprawdę te 2,5" = 3,5" :)

 

jest 2,5" 15k RPM - np http://www.allegro.pl/item704128075_seagat...000rpm_sas.html

 

tak generalnie - im szybszy dysk, tym lepszy pod bazę danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, że im szybszy tym lepszy = mniejszy czas dostępu do danych itp. Dzięki za odpowiedź, jeżeli wybiorę jakiś konkretny tym, napisze jaki wybrałem.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×