Skocz do zawartości
Misiektt

Hetzner.de, a ping TPSA

Polecane posty

Witam,

Nie moge znaleźć nigdzie tematu ale od jakiegoś miesiąca mam z TPSy pingi do Hetznera na poziomie 150ms czy ktoś coś wie na ten temat, kiedy można spodziewać się poprawy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie moge znaleźć nigdzie tematu ale od jakiegoś miesiąca mam z TPSy pingi do Hetznera na poziomie 150ms czy ktoś coś wie na ten temat, kiedy można spodziewać się poprawy ??

 

Było zgłaszane do nich wielokrotnie przez zarówno firmy jak i osoby prywatne, ale jak widac bezskutecznie. Hetzner ma nas w dupie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było zgłaszane do nich wielokrotnie przez zarówno firmy jak i osoby prywatne, ale jak widac bezskutecznie. Hetzner ma nas w dupie ;)

 

My niebawem hetznera również będziemy mieć w tym samym miejscu ;)

Pomijam ich awarie szkieletu każdej nocy i w prawie każdy ostatni weekend ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle że gdzie potem chciałem kupić przez najdmena serwer no ale niestety ping na poziomie USA mnie odrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tyle że gdzie potem chciałem kupić przez najdmena serwer no ale niestety ping na poziomie USA mnie odrzuca

 

No nie przesadzaj, poza tym to nie problem Hetznera tak do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ale klientom już nie wytłumaczę dlaczego mają ping po 155ms a ja taki mam

 

Badanie hetzner.de [213.133.107.227] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=193ms TTL=53

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=155ms TTL=53

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=154ms TTL=53

 

Badanie theplanet.com [70.87.6.117] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 70.87.6.117: bajtów=32 czas=167ms TTL=240

Odpowiedź z 70.87.6.117: bajtów=32 czas=158ms TTL=240

Odpowiedź z 70.87.6.117: bajtów=32 czas=167ms TTL=240

Odpowiedź z 70.87.6.117: bajtów=32 czas=161ms TTL=240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie przesadzaj, poza tym to nie problem Hetznera tak do końca.

 

Co nie znaczy, że powinni go olać. Domyślam się, że wina leży głównie po stronie tepsy, ale winny jest hetzner tego, że nic nie robi... @Najdmen: ile w sumie trwa ta "awaria"? ja już tego nie liczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co nie znaczy, że powinni go olać. Domyślam się, że wina leży głównie po stronie tepsy, ale winny jest hetzner tego, że nic nie robi... @Najdmen: ile w sumie trwa ta "awaria"? ja już tego nie liczę :D

 

Nie po stronie tepsy raczej .... no z przerwami prawie 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jest ciut lepiej bo 109 ms

 

C:\Documents and Settings\Administrator>ping hetzner.de

 

Badanie hetzner.de [213.133.107.227] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=103ms TTL=55

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=103ms TTL=55

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=109ms TTL=55

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=105ms TTL=55

 

Statystyka badania dla 213.133.107.227:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% utraconych),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 103ms, Maksimum = 109ms, Średnia = 105ms

 

C:\Documents and Settings\Administrator>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale całkiem niedawno, kilka dni temu miałem pingi po 40 ms do hetznera, z DSLa TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak sprawdzałem co jakiś czas to rekordowo kiedyś zeszło do 63 , a teraz to się tak trzyma około setki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

C:\Documents and Settings\d.v>ping hetzner.de

Badanie hetzner.de [213.133.107.227] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=161ms TTL=54
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=158ms TTL=54
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=156ms TTL=54
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=157ms TTL=54

Statystyka badania ping dla 213.133.107.227:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 156 ms, Maksimum = 161 ms, Czas średni = 158 ms

Masakra, nie? No to patrzcie, gdzie takie jaja wychodzą...

C:\Documents and Settings\d.v>tracert hetzner.de

Trasa śledzenia do hetzner.de [213.133.107.227]
przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 1	 1 ms	 1 ms	 1 ms  192.168.1.1
 2	14 ms	14 ms	14 ms  gda-bg1.neo.tpnet.pl [83.1.4.1]
 3	14 ms	14 ms	14 ms  z.gda-bg1.do.gda-r2.tpnet.pl [80.50.157.1]
 4	20 ms	19 ms	19 ms  194.204.175.69
 5	45 ms	46 ms	45 ms  hbg-b2-link.telia.net [213.248.89.93]
 6	45 ms	45 ms	44 ms  hbg-bb2-link.telia.net [80.91.249.202]
 7	44 ms	45 ms	45 ms  ffm-bb2-pos7-0-0.telia.net [213.248.65.121]
 8	45 ms	45 ms	47 ms  ffm-b3-link.telia.net [80.91.249.141]
 9	45 ms	46 ms	45 ms  lambdanet-111166-ffm-b3.c.telia.net [213.248.68.
206]
10   151 ms   154 ms   156 ms  FRA-3-eth010.de.lambdanet.net [217.71.96.158]
11   148 ms   145 ms   143 ms  NUE-2-eth210.de.lambdanet.net [217.71.96.162]
12   161 ms   162 ms	 *	 lambdanet-gw.hetzner.de [213.239.242.214]
13   157 ms   160 ms   162 ms  hos-bb2.juniper3.rz4.hetzner.de [213.239.240.142
]
14   161 ms   160 ms   159 ms  www.hetzner.de [213.133.107.227]

Śledzenie zakończone.

 

No sorry, ale ja tutaj winy Tepsy nie widzę. Ewidentnie Niemcy przepuszczają ruch z TP jakimiś dziwnymi ścieżkami... I ewidentnie to jeden punkt odpowiada za taki a nie inny ping (telia -> lambda).

 

Jeszcze jedna uwaga - całkiem często podobne jaja są z ruchem do Anglii. Jak brałem tam nowy serwer, to ping nie wchodził powyżej 52ms. Niedawno miałem 156... teraz się ustabilizował na 61ms...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogólnie styki czegokolwiek z lambdanetem powodują dosyć duże wzrosty pingów.

PS: Teraz z tego trace wynika, że TP puściła ruch wyjątkowo przez Telię, a nie Opentransit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się, mać, rozpisali... Jaja robią? Nie mogą przycisnąć operatorów, przez których idzie do nich ruch z TP (niemały ruch)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się, mać, rozpisali... Jaja robią? Nie mogą przycisnąć operatorów, przez których idzie do nich ruch z TP (niemały ruch)?

To jest tak na prawdę jeden operator (lambdanet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tepsa jaj sobie nie robi od czasu sprawy z o2.

 

Ale płacicie hetzner grosze więc czego się spodziewacie. Relacji biznes <> biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ,a cała akcja zaczęła się na początku sierpnia ni z tego ni z owego i co najfajniejsze ping od godziny 12 w nocy ok do godziny 9 - 10 rano jest normalny - 30ms ,ale tylko zacznie dobijać godzina 10 i ping momentalnie idzie w górę ... TPSA zajęła się tym problemem na chwilę ,dzowniłem jako klient biznesowy z pracy i skończyło się na tym ,że coś tam pozmieniali ale więcej nie mogą bo pozostałe linie nie należą do nich, Hetzner również uznał ,że problem nie leży po ich stronie i w tym momencie jestem w czarnej d.... za przeproszniem. Najgorsze i najśmieszniejsze jest to ,że każdy inny operator w polsce ma normalny ping tylko ta głupia TPSA ma taki to jeszcze by nie był taki problem gdyby nie to ,że conajmniej 1/2 jak nie więcej społeczeństwa w Polsce ma net właśnie od TPSA :/. A teraz opłaciłem serwer po raz ostatni jeżeli sytuacja się nie poprawi ponieważ przez ten ping serwer stoi bezczynny a ja tylko pakuje w niego kase :/. Wczoraj napisałem nawet do global crossing o pomoc hop od hetznera do polski ,który tworzy problem należy do nich i nie wiem czekam może coś odpiszą może nie, ale jestem kompletnie załamany ponieważ zamierzałem na tym serwerze rozkręcić początki mojego małęgo biznesu ,który z czasem by się pewnie powiększył ,a tak inwestycja w tym momencie idzie na fajans, nadodatek żyjemy w takim kraju ,że pożal się Boże szukałem serwera zastępczego to jak patrzyłem jakie oni chcą za serwery ceny to żałuję ,że ich wyśmiać w oczy nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to tepsa jaj sobie nie robi od czasu sprawy z o2.

 

Ale płacicie hetzner grosze więc czego się spodziewacie. Relacji biznes <> biznes?

 

Ja sie po nich cudów nie spodziewam :) Ale userzy wymagają od nas interwencji :D

 

 

@d.v. - im raczej chodzi o to, że to nie ich wina i nie mogą tego naprawić, ostatnie kilka odpowiedzi miałem typu;

ekipa na styku pracuje ciagle ich ponaglamy itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadodatek żyjemy w takim kraju ,że pożal się Boże szukałem serwera zastępczego to jak patrzyłem jakie oni chcą za serwery ceny to żałuję ,że ich wyśmiać w oczy nie mogę...

 

Tak a oni się śmieją, że płaczesz teraz na forum jak to cię rzeczywistość dopadła. Szukasz usług za grosze to jesteś traktowany jak jesteś. Jakość kosztuje. Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(timmy @ 3.09.2009, 13:47) post_snapback.gifnadodatek żyjemy w takim kraju ,że pożal się Boże szukałem serwera zastępczego to jak patrzyłem jakie oni chcą za serwery ceny to żałuję ,że ich wyśmiać w oczy nie mogę...

 

Tak a oni się śmieją, że płaczesz teraz na forum jak to cię rzeczywistość dopadła. Szukasz usług za grosze to jesteś traktowany jak jesteś. Jakość kosztuje. Taka jest prawda.

Po 1 nie płaczę na forum tylko szukam rozwiązania gdzie się tylko da bo przez ten czas co miałem ten serwer byłem bardzo zadowolony z działania ,a jakość ich usług jest na wysokim poziomie po drugie w Polsce nas okradają wszędzie i na każdym kroku tak więc ceny serwerów są znacznie wygórowane za taki słaby sprzęt jaki polskie firmy oferują, jakość kosztuje oczywiście i ja nigdy nie oszczędzam na jakości tyle ,że ja płacę tyle ile dana rzecz jest warta ,a te oferty polskie nie są warte takich sum i nie zamierzam im pomagać się wzbogacać i mnie przy okazji okradać. Jedynie OVH w Polsce ma dobry sprzęt za niezbyt dużą kasę to czemu jest taka rozbieżność cen w innych firmach ,które mają gorszy sprzęt ,a większe ceny ,a bo to dlatego ,że oni nas okradają to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 1 nie płaczę na forum tylko szukam rozwiązania gdzie się tylko da bo przez ten czas co miałem ten serwer byłem bardzo zadowolony z działania ,a jakość ich usług jest na wysokim poziomie po drugie Polsce nas okradają wszędzie tak więc ceny serwerów są znacznie wygórowane za taki słaby sprzęt jaki polskie firmy oferują, jakość kosztuje oczywiście i ja nigdy nie oszczędzam na jakości tyle ,że ja płacę tyle ile dana rzecz jest warta ,a te oferty polskie nie są warte takich sum i nie zamierzam im pomagać się wzbogacać i mnie przy okazji okradać.

 

Neo, welcome to the real world...

 

Widać jaka wysoka jakość po tym jak szukasz czegoś innego. Możesz już nie odpowiadać bo o wartości i jakości to ty nie masz pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 1 nie płaczę na forum tylko szukam rozwiązania gdzie się tylko da bo przez ten czas co miałem ten serwer byłem bardzo zadowolony z działania ,a jakość ich usług jest na wysokim poziomie po drugie Polsce nas okradają wszędzie tak więc ceny serwerów są znacznie wygórowane za taki słaby sprzęt jaki polskie firmy oferują, jakość kosztuje oczywiście i ja nigdy nie oszczędzam na jakości tyle ,że ja płacę tyle ile dana rzecz jest warta ,a te oferty polskie nie są warte takich sum i nie zamierzam im pomagać się wzbogacać i mnie przy okazji okradać.

 

Nie przesadzaj ... nie ma porównania jeśli chodzi o realia cenowa choćby operatorów łącz, więc proszę nie siej herezji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Jedynie OVH w Polsce ma dobry sprzęt za niezbyt dużą kasę to czemu jest taka rozbieżność cen w innych firmach ,które mają gorszy sprzęt ,a większe ceny ,a bo to dlatego ,że oni nas okradają to proste.

OVH jest we Francji, nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo, welcome to the real world...

 

Widać jaka wysoka jakość po tym jak szukasz czegoś innego. Możesz już nie odpowiadać bo o wartości i jakości to ty nie masz pojęcia.

 

 

a te "Neo, welcome to the real world..." to co miało znaczyć myślałeś ,że zabłyśniesz inteligencją ?? ^^ zobaczyłeś mój adres IP i co uznałeś ,że jestem dziecko neo ?, nigdy bym tego badziewia nie wziął, tylko że teraz siedzę w pracy i taki jest. Widzę ,że należysz do kolejnej firmy okradającej swoich klientów :] . Do reszty Twojej wypowiedzi nie będę się odnosił.

 

CYTAT(timmy @ 3.09.2009, 14:09) post_snapback.gifJedynie OVH w Polsce ma dobry sprzęt za niezbyt dużą kasę to czemu jest taka rozbieżność cen w innych firmach ,które mają gorszy sprzęt ,a większe ceny ,a bo to dlatego ,że oni nas okradają to proste.

OVH jest we Francji, nie w Polsce.

 

Tyle ,że oferują również serwery ,które mieszczą się w Poznaniu tak dla informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×