Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam tak się zastanawiałem nad wstawieniem do domku jakiegoś serwerka na 24/7. Na moje potrzeby no i może trorchę użyczyłbym przyjaciołom. Chodzi o kilka serverów gier, server pocztowy, server na www, hostng dla radia i może jakiś nie duży server ftp. I mam do was prożbę żebyście pomogli mi policzyć ile to mogło by kosztować miesięcznie (prąd, net itp) i ile by kosztowała taka maszyna (lub kilka maszyn). Interesuje mnie tylko server Tower z proceroser Intel sprzęt może być urzywany . I tak się zastanawiam czy nie umiścic tutaj np.

1 , 2 , 3 , 4 , 5

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Witam tak się zastanawiałem nad wstawieniem do domku jakiegoś serwerka na 24/7. Na moje potrzeby no i może trorchę użyczyłbym przyjaciołom. Chodzi o kilka serverów gier, server pocztowy, server na www, hostng dla radia i może jakiś nie duży server ftp. I mam do was prożbę żebyście pomogli mi policzyć ile to mogło by kosztować miesięcznie (prąd, net itp) i ile by kosztowała taka maszyna (lub kilka maszyn). Interesuje mnie tylko server Tower z proceroser Intel sprzęt może być urzywany . I tak się zastanawiam czy nie umiścic tutaj np.

1 , 2 , 3 , 4 , 5

Co o tym myślicie?

 

Symetryczne łącze ,jeżeli możesz takie podłączyć to zapewne nie będzie 100 zł tylko około 4 tys zł

Lepiej daj sobie z tym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na takie potrzeby jak napisałeś to bez symetryka nie podchodź B)

a ile to wszystko kosztuje? napewno sporo. kilka tysięcy łacze, kilka tysięcy sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o kilka serverów gier, server pocztowy, server na www, hostng dla radia i może jakiś nie duży server ftp

 

to puść to wszystko na 1 mbitowym uploadzie...

 

To tak mało?

 

wg mnie nawet bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 1mb mam 32kb/s upload to na 30mb mam 960kb/s. To tak mało?

 

To, że przy 1Mbit masz 32kb/s upload NIE OZNACZA, że przy 30Mbit'ach masz 960kb/s! Przy 30Mbit'ach w UPC jest upload 260kb/s... to się nadaje, ale na peceta do domu  :) i to jednego albo 2 :) a nie serwer lub pare  B) przy 2Mbit'ach uploadu gry sobie możesz darować, na tym postawisz jedynie słabo zjadającego łącze shareda. Do tego minut to prędkość - na upc 2Mbit up będzie chodził jakby nie mógł :)

Krótko mówiąc: Gdy czytam takie posty, to jestem za aborcją  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

było już parę tematów na ten temat #search i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
To gdzie mogę dostać jakieś łącze z większym uploadem?

 

zapytaj lokalnych ISP u Ciebie w miescie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba że wszyscy udostępniają net z DSLa. Zależy jakie ma możliwości u siebie podpięcia większego łacza i czy wogóle ma.

Zadzwoń do TP, Netii, GTS, TkTelekom.. i czego tam jeszcze i się dopytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Jak już mówimy o tych łączach to przy asymetrycznym 9/1 dało by się takie coś trzymać?

 

serwery gier, serwery www, itp.... nie ! minimum 4 na wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Krótko mówiąc: Gdy czytam takie posty, to jestem za aborcją :)

 

Hehe, no nie żartuj tak :)

 

 

Odnośnie tematu, prościej jak kupisz sobie serwer dedykowany, lub swoją maszyne i gdzieś ją wstawisz tzw. kolokacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Pytałem u tych lokalnych ISP i powiedzieli mi że tylko droga bezprzewodowa to nawet nie pytałem już jaki speed

 

na radiolinii możesz uzyskać wysoki speed taniej niż normalną rurką dowiedz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
max do 70 mb/s .. (sredni koszt anteny)

 

i po co mu więcej :) ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max do 70 mb/s .. (sredni koszt anteny)

 

guzik prawda :)

 

na radiolinii możesz uzyskać wysoki speed taniej niż normalną rurką dowiedz się.

 

j.w. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
a ile tu uploadu?

 

łącze symetryczne to łącze o takiej samej przepustowości w obie strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku serwerow gier, wazniejszy w Twoim przypadku jest uload. Stosunek uploadu do downloadu jest mniej wiecej 3:2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie radiowka Airbites oferowala symetryki 10/10 realnie to 8/8 w godz.szczytu,

mialem to 4 m-c nawet chodzilo w miare dobrze, a serwerek domowy smigal az milo, przez te 4 m-c nie zanotowalem zadnego downtime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 8960kb/s downloadu i uploadu? co bedzie raczej nie możliwe bo nawet przy kablu żadko sie zdaża zeby cały czas było 100% przepustowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Czyli jakieś 8960kb/s downloadu i uploadu? co bedzie raczej nie możliwe bo nawet przy kablu żadko sie zdaża zeby cały czas było 100% przepustowości

 

ehhhh ręce opadają.... a czy łącze symetryczne to neostrada ? lub adsl z dialogu, chello, które ostatnio tnie porty i tylko http ma full download za, który płacicie ? nie........ fakt na symetrycznym może być spadek z przyczyn różnych ale no bez "***" symetryczne łącze to symetryczne łącze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak to będzie drogą radiową to mogą być jakieś zakłucenia np spowodowane złą pogodą lub dużą odległośćią od nadajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×