Skocz do zawartości
ris

Nauka administracji, VPS

Polecane posty

Jestem zainteresowany, chciałbym sie czegos nowego nauczyc. Można sie jeszcze dolaczyc ? jakie sa oplaty ? W razie czego prosze PW

 

Założyłem kanał irc: #livenode na irc.freenode.net zapraszam chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zainteresowany, chciałbym sie czegos nowego nauczyc. Można sie jeszcze dolaczyc ? jakie sa oplaty ? W razie czego prosze PW

 

Można, opłaty są zależne od ilości osób, przy 5 osobach wyjdzie 11,- na miesiąc. Zapraszam na irc.freenode.net #livenode Dziś jest planowane spotkanie o 22 na kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie zastanowic jak zasobem w postaci wikipedi dla osob bedacych w projekcie. Bo generlanie serwer moge sie uczyc stawiac u siebie na lokalnym Ubuntu. Wydaje mi sie ze lepszym pomyslem bedzie wspolna nauka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba sie zastanowic jak zasobem w postaci wikipedi dla osob bedacych w projekcie. Bo generlanie serwer moge sie uczyc stawiac u siebie na lokalnym Ubuntu. Wydaje mi sie ze lepszym pomyslem bedzie wspolna nauka ;)

Jest plan wikipedi, pewnie, że można robić wszystko samemu :) Jednak co innego jest dłubać u siebie na virualnej maszynie a co innego na serwerze gdzie jest jakiś ruch i trzeba coś naprawdę zrobić aby działało. W planie jest przeniesienie jakiegoś ruchu na ten vps, aby uczyć się w realnych warunkach a nie bezpiecznie lokalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem ciekawy ;) tylko zastanawia mnie, jak chcecie rozwiązać kwestię konfiguracji.

Taki przykład - jeden bardzo usilnie chce InnoDB do MySQLa, drugi wciąż je wyłącza, bo żre to za dużo RAMu na VPSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomysł całkiem ciekawy ;) tylko zastanawia mnie, jak chcecie rozwiązać kwestię konfiguracji.

Taki przykład - jeden bardzo usilnie chce InnoDB do MySQLa, drugi wciąż je wyłącza, bo żre to za dużo RAMu na VPSie.

 

zgadzams ie w 100%. Mnie bardziej interesuje wiki i ewenutalnie optymalizacja serwera. Ciekawi mnie jak to bedzie rozwiazane. Kazdy z pieciu osob bedzie instalowal PHP a pozniej np. MySQL ? przeciez bedzie balagan. Zadnej strony nie postawisz na tym bo bedzie czesto restartowany serwer. Ciekawy jestem co bedzie dzisiaj na irc o 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzams ie w 100%. Mnie bardziej interesuje wiki i ewenutalnie optymalizacja serwera. Ciekawi mnie jak to bedzie rozwiazane. Kazdy z pieciu osob bedzie instalowal PHP a pozniej np. MySQL ? przeciez bedzie balagan. Zadnej strony nie postawisz na tym bo bedzie czesto restartowany serwer. Ciekawy jestem co bedzie dzisiaj na irc o 22

Będzie to działało tak jak shared hosting. Niektóre rzeczy, można instalować w env, np. wszystko co dotyczy pythona. Czy będzie bałagan, hm, no może będzie, od nas zależy jak to będzie wyglądać.

 

Dodam, że wszystko zależy od ludzi, którzy się dołączą, wcale nie twierdze, że wyjdzie wszystko jak należy, główny cel, to poszerzenie wiedzy nawet jakby miał być chaos, jeśli ktoś skorzysta a ja na pewno to cel będzie osiągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym kogoś o przesłanie mi na PW relacji z spotkania.

Będzie log z kanału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie log z kanału.

 

pomysł z ircem genialny, tylko logi z rozmów by się przydały

ris może wystaw je pod domeną zanim powstanie forum?

 

Znając życie jak powstanie forum/wiki to o kanale ircowym 99% osób zapomni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. tej mIRC jest wkurzający - jak dodac kanał?

 

Nie używam tego, używam irssi, najpierw /connect irc.freenode.net, potem /join #livenode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zaraz krzaka, czy zaraz każdy musi wykorzystywać wiedzę do robienia krzaka ? Nie może sobie lub komuś po prostu skonfigurować VPS, poinstalować co trzeba, zabezpieczyć, skonfigurować itd itd ? Zaraz koniecznie musi być krzak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×