Skocz do zawartości
Dominik1022

Optymalizacja i zabezpieczenie serwera?

Polecane posty

ku!

weźcie mi go

jakie masz usługi ?

tak ciężko użyć google ?

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&...alizacja+apache lub po normalnemu http://www.google.com/search?hl=pl&q=o...=Szukaj&lr= . i tak dla każdej usługi z osobna. Trudne ? Myśleć, patrzeć, czytać. Czy tego już w szkołach nie uczą ?

 

 

Zamknijcie temat, albo nie wiem wyedukujcie go. Ledwo spokojnie przed klawiaturą wytrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a litespeed jeszcze lepszy. do tego zamiast mysql zainteresuj się ruchem NO SQL i ich pomysłami na bazę danych. FTP ? po co Ci ? nie lepiej pliki kopiować przez scp ? w ogole po co Ci pliki php ? asp ma lepsza wydajność w zaawansowanych derm abrazyjnych operacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku!

weźcie mi go

jakie masz usługi ?

tak ciężko użyć google ?

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&...alizacja+apache lub po normalnemu http://www.google.com/search?hl=pl&q=o...=Szukaj&lr= . i tak dla każdej usługi z osobna. Trudne ? Myśleć, patrzeć, czytać. Czy tego już w szkołach nie uczą ?

 

 

Zamknijcie temat, albo nie wiem wyedukujcie go. Ledwo spokojnie przed klawiaturą wytrzymałem.

 

oh, jakiś ty mądry ;o szczerze powiedziawszy to nic nowego do tematu nie wniosłeś...

ps. gdybym nie używał wujka google to bym nie zainstalował samego "pehapa" ;]

 

Zainteresuj się: nginx, php-fpm, vsftpd (jesli koniecznie potrzebujesz ftp).

no ok, powiedzmy że jest jakaś poprawa... poczekam jeszcze na aktualizacje % użycia ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha :)

no i nic niestety nie pomogło... czy tyle normalnie ciągnie ramu taka konfiguracja serwera? ile powinno zużywać normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha :)

no i nic niestety nie pomogło... czy tyle normalnie ciągnie ramu taka konfiguracja serwera? ile powinno zużywać normalnie?

 

Tyle żeby było dobrze. Najpierw sprawdź co ci zajmuje ile pamięci - top a potem duże M i posortuje po zajętości pamięci. Bo na razie to działasz po omacku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Debian 5?

Ram gwarantowany 128? Jeśli tak to już przekraczasz :]

 

Ja tym jeszcze jednak Debiana 4 zainstalował i skonfigurował.

 

Tylko tam strona tam siedzi?

 

Bez przesady lenny jest stable i miło go mieć, jak ktos nie potrafi zoptymalizować usług to e reinstall -> jak w windzie coś Ci nie działą to format c :)

 

Lenny po instalacji u nas na vpsach je 40mb ramu ... tam pewnie lecą usługi na defaulcie więc zjada ...

 

 

Zainteresuj się: nginx, php-fpm, vsftpd (jesli koniecznie potrzebujesz ftp).

ehhh od razu lajt, nginx itd - a możeby tak choć tego apacza poznać i przekonfigurować ?

 

 

tzn?

kompilacja ze źródeł a używanie apt-get'a chyba w efekcie jest takie samo? więc co ma to do rzeczy?

 

MA i to sporo .... bo lecisz na defaulcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym... Nikt Cie tu za rączkę nie poprowadzi. Musisz się z tym liczyć i szukać samemu, a nie prosić o gotowe rozwiązanie, krok po kroku - po czym informować o tym czy dana wskazówka/porada działa lub nie.

 

Takie jest moje zdanie, ale zawsze mogę się mylić :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym... Nikt Cie tu za rączkę nie poprowadzi. Musisz się z tym liczyć i szukać samemu, a nie prosić o gotowe rozwiązanie, krok po kroku - po czym informować o tym czy dana wskazówka/porada działa lub nie.

 

Takie jest moje zdanie, ale zawsze mogę się mylić :)

 

pzdr.

 

tego właśnie oczekuje... cały czas siedze przy konsoli... patrze co ile je próbuje "optymalizować" czytaj: wyłączać to co zbędne ale nie wiem dokładnie co się przydaje a co może zostać wywalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak by nie kombinował 5 zjada więcej ramu niż 4 i trzeba się z tym pogodzić.

 

po wielu testach i próbach przeróżnych ustawień doszedłem do właściwego ustawienia :) (chyba)

 

zmieniłem system na debian 4 zainstalowałem proftp php5 lighttpd mysql z phpmyadminem oraz proftpd jako "inted" i użycie ramu wynosi 65 mb :] nie wiem jak działa ale działa... :) teraz moje pytania odnośnie zabezpieczeń..

czytałem że to odpowiednia konfiguracja jest najlepszym zabezpieczeniem, ale czy nie ma jakiegoś uniwersalnego zabezpieczenia? czytałem o zaporach ogniowych (firewall) ale czy i jaką wybrać nie mam pojęcia... zależy mi na tym by ten ram nie skakał do 250 mb... czytałem też o blokowaniu funkcji, i tu moje pytanie, w którym pliku mogę je zablokować?

znalazłem w php.ini linijkę disable_functions= tu mogę wklepać np. shell_exec, ? (sory za moją nie wiedzę ale nie chce zepsuć tego co już zrobiłem... właściwie nic ale przynajmniej działa ;p )

to co mi osobiście przyszło do głowy to zmiana portów do ftp i mysql? czy to jest jakiegoś rodzaju zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×