Skocz do zawartości
Playordie

Vps od budgetvps

Polecane posty

Witam zakupilem Vps od tej wlasnie firmy.

 

Medium

 

i moje pytanie ile trzebz czekac na aktywacje tego Vps poniewaz juz 2 dni i nie moge sie polaczyc na ssh przez putty ani ftp....

 

Sprawdzalem pingowanie vps aby sprawdzic czy dziala i nie dziala nie znaleziono hosta

 

Ip 188.116.2.130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zakupilem Vps od tej wlasnie firmy.

 

Medium

 

i moje pytanie ile trzebz czekac na aktywacje tego Vps poniewaz juz 2 dni i nie moge sie polaczyc na ssh przez putty ani ftp....

 

Sprawdzalem pingowanie vps aby sprawdzic czy dziala i nie dziala nie znaleziono hosta

 

Ip 188.116.2.130

Jak dostałaś dane do maszyny (wnioskuję po posiadaniu adresu IP) to napisz do supportu bo powinna być online, sprawdź także w panelu czy jest włączone itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dostałaś dane do maszyny (wnioskuję po posiadaniu adresu IP) to napisz do supportu bo powinna być online, sprawdź także w panelu czy jest włączone itd.

 

Wlaczalem juz go pare razy a nadal off....

 

Status Status:Nieznany*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zakupilem Vps od tej wlasnie firmy.

 

Medium

 

i moje pytanie ile trzebz czekac na aktywacje tego Vps poniewaz juz 2 dni i nie moge sie polaczyc na ssh przez putty ani ftp....

 

Sprawdzalem pingowanie vps aby sprawdzic czy dziala i nie dziala nie znaleziono hosta

 

Ip 188.116.2.130

 

Z nimi i z ich panelem różne są cuda, może po prostu panel nie odpala ;) próbuj się z hitme skontaktować, może dostąpisz tej jakże ogromnej łaski kontaktu z nimi :P

 

ftp przecież nie ma go, więc jak ma się dać połączyć :)

Co do aktywacji, to jest ona automatyczna jeśli kupowałeś za pośrednictwem dotpay'a, przez karte, paypal etc. Jeśli płaciłeś przelewem to musisz czekać aż dotrze (jeśli konta w różnych bankach jeden dzień) i potem nadchodzi okres oczekiwania na to, że panu Markowi zachce się troche poklikać :P z tym, że w tym przypadku jesli masz dane, to VPS został aktywowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja też miałem taki problem ale zamiast pisać do admina próbowałem tos amemu rozwiązać ;) zmieniłem system (domyślnie jest debian 5 "kijaszkowy"?) na chyba debian 5 minimal poprzez panel i wszystko grało :P ew. porebotuj serwer

 

Status: Nieznany*

 

dalej taki mam a wszystko działa więc nie widze żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie placilem przed dotpay..

 

Jak zmienic ten system ? I jak zalozyc FTP ??

Przepraszam za tyle pytan ale to moje poczatki z Vps ;)

 

 

@edit juz doszedlem jak nowy system wprowadzic tam byl Debian 5 defoult i Debian 4 minimal wybralem Debian 5 defoult

 

Dobrze zrobilem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie placilem przed dotpay..

 

Jak zmienic ten system ? I jak zalozyc FTP ??

Przepraszam za tyle pytan ale to moje poczatki z Vps :P

 

;)

Po co kupiłeś vps'a skoro nawet googli nie umiesz używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;)

Po co kupiłeś vps'a skoro nawet googli nie umiesz używać?

 

Mily czlowieku tutaj sa uzytkownicy ktorzy pomgaja :P

I od tego jest forum. Jesli nie mozesz badz nie umiesz pomoc to nie pisz postow prosze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha tak... jakiego programu używasz do łączenia się z ssh? ja mogę lub umiem tylko przez tą konsolę dostępną z poziomu panelu zarządzania ;) ja też jestem początkujący i wiem co czujesz ;p bez wujka google raczej nic nie zdziałasz...

 

klik to ci się może przydać :P na początek bierz ubuntu, chyba najprostszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mily czlowieku tutaj sa uzytkownicy ktorzy pomgaja ;)

Ja kupujesz samochód a nie masz prawa jazdy i nigdy nie jeździłeś samochodem to pytasz się na forum o tuningu gdzie się wlewa plaiwo i po co ?

Chyba nie, a w zamian tego najpierw czytasz instrukcje obsługi (książki, dokumentacje, google)

 

Więc stwierdzenie kolegi Malas-a jest jak najbardziej na miejscu ponieważ to co chcesz zrobić nie jest do wytłumaczenia w 2 zdaniach a do tego są różne możliwości rozwiązania tego problemu w zależności od wybranej drogi (dystrybucja, typ serwera ftp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec cos tam znalazlem ale do tego trzeba tworzyc baze msql ?

Czy program pure-ftpd jest najtanszy i najlatwiejszy ? Moze macie jakies poradniki badz instrukcje ? Jak stworzyc ftp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupujesz samochód a nie masz prawa jazdy i nigdy nie jeździłeś samochodem to pytasz się na forum o tuningu gdzie się wlewa plaiwo i po co ?

Chyba nie, a w zamian tego najpierw czytasz instrukcje obsługi (książki, dokumentacje, google)

 

Więc stwierdzenie kolegi Malas-a jest jak najbardziej na miejscu ponieważ to co chcesz zrobić nie jest do wytłumaczenia w 2 zdaniach a do tego są różne możliwości rozwiązania tego problemu w zależności od wybranej drogi (dystrybucja, typ serwera ftp)

 

Idiotyczne porównanie gdyż nie mając prawka nie kupujesz samochodu bo wiesz, że jazda nim byłaby łamaniem prawa, idąc dalej wiedza o wlewie paliwa jest Ci niepotrzebna. Sprawa serwera wygląda inaczej, nie znasz się a i tak możesz kupić bo to legalne i pytania aby się doszkolić na takich forach jak te są jak najbardziej na miejscu.

 

PS

 

Gdzie znajduje się wlew paliwa też nie uczysz się na google tylko pytasz na kursie lub znajomego, ewentualnie dochodzisz do tego sam bo to akurat nietrudno znaleźć;p Więc o ftp można spytać na forum prawda?;)

 

Sorki za offtopa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idiotyczne porównanie gdyż nie mając prawka nie kupujesz samochodu bo wiesz, że jazda nim byłaby łamaniem prawa, idąc dalej wiedza o wlewie paliwa jest Ci niepotrzebna. Sprawa serwera wygląda inaczej, nie znasz się a i tak możesz kupić bo to legalne i pytania aby się doszkolić na takich forach jak te są jak najbardziej na miejscu.

 

PS

 

Gdzie znajduje się wlew paliwa też nie uczysz się na google tylko pytasz na kursie lub znajomego, ewentualnie dochodzisz do tego sam bo to akurat nietrudno znaleźć;p Więc o ftp można spytać na forum prawda? ;)

 

Sorki za offtopa;)

 

 

No wlasnie dzieki za zrozumienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja (w konsoli wpisujesz)

apt-get update

 

Instalacja Apache + MySQL + PHP (UBUNTU)

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=92255

 

Instalacja serwera PROFTPD

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=79588&highlight=ftp+server

 

Instalacja phpmyadmin (w konsoli wpisujesz)

apt-get install phpmyadmin

 

Instalacja ze źródeł jest trudniejsza (wiem to na swoim przykładzie) tak że polecam to co wyżej ;) Sprawdzone na moim przykładzie :P

 

Wracając do tematu: co z tym terminalem? Działa już wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nimi i z ich panelem różne są cuda, może po prostu panel nie odpala ;) próbuj się z hitme skontaktować, może dostąpisz tej jakże ogromnej łaski kontaktu z nimi

 

Tekst trochę nie na miejscu to raz, dwa nie wydaje mi się aby obecnie były jakiekolwiek problemy z naszym panelem. Nie znasz sytuacji to się na jej temat nie wypowiadaj.

 

Support odpowiada via telefon, email i ticket system na bieżąco zatem chętnie rozwiążemy problem jak tylko zostanie nam zgłoszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu: co z tym terminalem? Działa już wszystko?

 

Tak dziala . Pomogla reinstalacja na Debiana 5 :) Juz Vt i Ts postawione :) Ale to nie dziwne ze Vt 100 slotow i Ts 200 slotow zabieraja prawie 200 mb ramu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Support odpowiada via telefon, email i ticket system na bieżąco zatem chętnie rozwiążemy problem jak tylko zostanie nam zgłoszony.

 

Ja na odpowiedź na swojego ticketa czekam już tak trzeci tydzień :-). A ticket dotyczył tego kiedy w panelu będzie dostępna wreszcie możliwość robienia backupów (która jakby nie było jest zapisana w regulaminie korzystania z usługi). W międzyczasie zdążyłem się już przenieść gdzie indziej :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na odpowiedź na swojego ticketa czekam już tak trzeci tydzień :-). A ticket dotyczył tego kiedy w panelu będzie dostępna wreszcie możliwość robienia backupów (która jakby nie było jest zapisana w regulaminie korzystania z usługi). W międzyczasie zdążyłem się już przenieść gdzie indziej :-).

 

Ja w panelu widze obcje backup :)

 

A gdzie sie przeniosles jesli mozna wiedziec ?

 

Ps. Teraz dobry kolega z tego forum ogarnal mi troche Vps i pobiera za te 100 slotow Vt i 200 Ts 17 mb ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na odpowiedź na swojego ticketa czekam już tak trzeci tydzień :-)

 

to dziwne o.O ja wpłaciłem kase podesłałem potwierdzenie i konto miałem aktywowane w dosłownie kilka chwil :)

więc kontakt PÓKI CO uważam za wzorowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne o.O ja wpłaciłem kase podesłałem potwierdzenie i konto miałem aktywowane w dosłownie kilka chwil :)

 

Tak to jest jeżeli chodzi o pieniądze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to raczej chodziło o szybką aktywację :] admin nie ma obowiązku aktywować serwera przez zaksięgowaniem wpłaty na koncie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×