Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominik1022

Serwer FTP?

Polecane posty

Ostatnio wykpiłem swój pierwszy vps i mam problem z konfiguracją. (Jak większość przewidywała :P) Zainstalowałem sobie Apache, PHP5, MySQL i PhpMyAdmin. Wszystko super ale tak... Jak mogę edytować stronę jak nie mam danych do ftp? Być może jestem jakiś n00b ale czytałem, szukałem i nic nie znalazłem na ten temat... OS Ubuntu ( - tak wiem, ale ja początkujący ;p )

 

Próbowałem się łączyć na mój IP ale dostaje komunikat "Connection refused" (jakoś tak)

Jeśli by serwer "istniał" to by zwrócił komunikat o złych danych... Co muszę zrobić by mieć te dane? Co musze ew. doinstalować?

 

Z tego co podejrzewam wiąże się to z konfiguracją apache'a... Z góry dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co musze ew. doinstalować?

Doinstalować jakiś serwer FTP, tj. proftpd lub vsftpd. Więcej powie "wujek" Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, a tak dokładniej to czym jest apache to czym jest?

 

heh ^^ już teraz wiem o co chodzi ;P myślałem że apache to program "podobny" do tego proftpd (słyszałem już o nim wcześniej ;p ) dzięki koledzy za pomoc... niby takie głupie pytanie a jednak dla mnie problem :P thx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, a tak dokładniej to czym jest apache to czym jest?

 

apache to serwer www.

Po co w ogóle kupiłeś vps'a skoro nie znasz żadnych podstaw? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sory ale apache to podstawa podstaw podstawy;/

Nawet nie przeczytałeś co to jest. Na pałe pewnie komendy skopiowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zainstaluj sobie ubuntu na kompie i ćwicz do bólu :);):P:P:P

 

mam tyle że podczas konfiguracji pppoe wyskakują jakieś błędy a bez internetu dużo nie zdziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz postawić to w jakiejś wirtualnej maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jset dla takich newbe testować na najtańszym VPSie. przynajmniej sieć i system ma już przygotowany do zabawy. Poza tym wile bez stałego IP nie da się zdziałać. Zawsze da sie aptem parę instalek klepnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak vpsa, to niech już lepiej weźmie z Debianem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, ftp działa tylko mam problem... loguje się do ftp używając loginu userftp i przeze mnie wpisanego hasła (oczywiście ip serwera)

przy dodawaniu użytkownika ustawiłem sobie by domyślnie pokazywał mi zawartość całego dysku czyli katalogi etc, usr itd. a nie jak to było w howto /home/FTP-shared/

 

no i tak... chce teraz przejść np. do /var/www/ i zmienić napis "It works" (używając fillezilli) zmiany w pliku nie zapisują się, chcę zmienić nazwę pliku to pisze

Odpowiedź 550 Rename test.php: Permission denied

 

próbuje wysłać pliki - nic z tego... co mam zrobić by to działało jak ma być... ? gdzie ustawić prawa dostępu dla użytkownika userftp?

próbowałem się bawić z plikiem etc/passwd ale nic moje działania nie przyniosły...;( a na googlu też nic ciekawego nie znalazłem...

 

pozdrawiam. i czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ftp działa tylko mam problem... loguje się do ftp używając loginu userftp i przeze mnie wpisanego hasła (oczywiście ip serwera)

przy dodawaniu użytkownika ustawiłem sobie by domyślnie pokazywał mi zawartość całego dysku czyli katalogi etc, usr itd. a nie jak to było w howto /home/FTP-shared/

 

no i tak... chce teraz przejść np. do /var/www/ i zmienić napis "It works" (używając fillezilli) zmiany w pliku nie zapisują się, chcę zmienić nazwę pliku to pisze

 

próbuje wysłać pliki - nic z tego... co mam zrobić by to działało jak ma być... ? gdzie ustawić prawa dostępu dla użytkownika userftp?

próbowałem się bawić z plikiem etc/passwd ale nic moje działania nie przyniosły...;( a na googlu też nic ciekawego nie znalazłem...

 

pozdrawiam. i czekam na odpowiedź

 

Taki uzytkownik dodany nie posiada uprawnień do przeglądania całości systemu - nie jest w grupie 0. NIE JEST TO DOBRE ROZWIAZANIE ABY PO FTP WŁAZIC NA ~/

 

Jeśli chcesz przeglądać cały system zainteresuj się sftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

man chmod

man chown

 

Ale zanim zaczniesz takie sztuczki robić, to, cytując klasyka "You have to ask yourself a question - 'do I feel lucky?'"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pomogło, tylko musisz brać pod uwagę ryzyko, że popitolisz w plikach i katalogach tak, że później sam nie dojdziesz o co chodzi. Osobiście poradziłbym Ci jako początkującemu zapisywanie każdej zmiany jaką wprowadzasz, żeby w razie "W" wiedzieć co gdzie może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×