Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jajcarz

Instalacja VHCS2.4 Na Linux RedHat Fedora z Colbat

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Czy ktoś z Was wie gdzie mogę znaleźć instrukcje, która powie jak zainstalować panel administracyjny VHCS2.4 na systemie RedHat Fedora z interfrejsem Colbat. Php, Mysql, ftp, apache, httpd, ssh, smtp, named, pop3, imap mam już zainstalowane. Proszę o pomoc. Jeśli ktoś zna jeszcze jakis darmowy panel, w którym można ograniczać użytkownikom quotę, transfer itp (webmina już mam).

 

Z góry uprzejmie dziękuje i pozdrawiam, Jajcarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość abym coś zrobił w tym nie tak i może sie przez to zniszczyc system? Nie ma ktoś Polskiej wersji, bo po angielsku jeszcze coś przekręce i będzie mexyk.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

zawsze jest taka mozliwośc :)

 

ale ta intrukcja (o ile to ta, której szukasz, nie znam sie na fedorze) jest dosyć prystepnie napisana. a angielski na poziomie tzw"czytania dokumentacji" TO PODSTAWA!!! Przeciez w języku polskim praktycznie nie ma żadnych informacji.

 

anyway wole debiana :) apt-get i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze na debianie to drobnostka ale ja potrzebuje na fedore! Rozumiem to co tam piszą ale boje się, że coś moge źle zrobić!! Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to proszę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za instalacje moge zapłacić ale nie TYLE!

 

Może ktoś powie jak dodać domene ręcznie?

 

Jeśli chce ktoś napisać dokładna instrukcje jak zainstalować VHCS2.4 po PL mogę zapłacić pare groszy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja VHCS na innym OS'ie niż debian jest katorgią, trzeba znać aplikacje, często trzeba zmieniac panel dla poszczególnych serwerów (poczta itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może nie na temat ale chciałem spytać czy wie ktoś jak zmienic komendą hasło do MySql dla roota?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Może nie na temat ale chciałem spytać czy wie ktoś jak zmienic komendą hasło do MySql dla roota?

 

SET PASSWORD FOR 'root'@'%' = PASSWORD('nowehaslo')

 

lub mysqladmin -uroot -p password nowehaslo

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwsze nie działa a przy drugim trzeba ponownie podać stare hasło, którego nie mam, ponieważ dostałem je błędne od serwerowni a zależy mi na czasie (odp od nich najwczesniej jutro rano).

 

Prosze o pomoc. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Niestety pierwsze nie działa a przy drugim trzeba ponownie podać stare hasło, którego nie mam, ponieważ dostałem je błędne od serwerowni a zależy mi na czasie (odp od nich najwczesniej jutro rano).

Prosze o pomoc. Z góry dziekuje

 

 

Tzn. nie masz tam jeszcze zadnych userow baz etc ? Mozna wrzucic nowe "czyste" bazy z konfigiem ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... instaluje panel administracynjy i potrzebna mi baza.

 

Czy jak to " /usr/local/mysql/bin/mysql -u root -p " zmienie na " /usr/local/mysql/bin/mysql -u innyuser -p " to będzie działał panel czy musi być root? Tak w ogole jaka komendą dodać nowego usera komendą?

 

Z góry dzięki!

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Czy jak to " /usr/local/mysql/bin/mysql -u root -p " zmienie na " /usr/local/mysql/bin/mysql -u innyuser -p " to będzie działał panel czy musi być root? Tak w ogole jaka komendą dodać nowego usera komendą?

 

Kompletny "how-to" jak przywrocic haslo roota masz tutaj:

 

http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/resettin...ermissions.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tam jest tylko o tworzeniu usera. Może ktoś powie która to linijka ? Jestem dopiero początkujący i liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×