Skocz do zawartości

Polecane posty

dokładnie.

 

zapomniałem tylko dodać, że nigdzie tego radeona 4870 vapor-x ani toxic nie mogłem dostać i wziąłem geforce gtx260, który w testach nawet wygrywał ze wspomnianym radeonem.

 

Szerze mówiąc to patrzę z uśmiechem na testy wydajności i porównań nvidia vs ati.

Ale jak ati wyda w końcu kartę odnośnie której będzie mniej tematów opisujących problemy aniżeli adekwatnych odnośnie produktów nvidii, może wtedy trącę znowu tę padlinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W testach (i grach) GF zawsze pobije Radka. Gorzej z oddaniem kolorów, ale na większości LCD i tak nie widać różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konkretny model czy ogolnie samsungi F1 ?

 

Ogólnie kiedyś stosowałem samsungi z serii F1(od modelu 250GB po 1TB) w serwerach i były to dyski o największym wskaźniku awaryjności z jakimi miałem doczynienia. Testowałem WD, Segate, Samsungi i Hitachi, oraz 2,5 calowe dyski Fujitsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w sumie gotowe. Po zainstalowaniu 7 pojawił się niestety problem. Podczas przygotowywania do pierwszego uruchomienia systemu się restartował komputer. Zobaczymy xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens instalowania teraz Windows 7, jak za kilka dni będzie dostępny w wersji ostatecznej :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens instalowania teraz Windows 7, jak za kilka dni będzie dostępny w wersji ostatecznej :D ??

 

Dokładniej kiedy?bo nawet nie interesowałem się tym tematem;). A xp 32bity to tymczasowo tylko, nie po to wziąłem 6gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W testach (i grach) GF zawsze pobije Radka. Gorzej z oddaniem kolorów, ale na większości LCD i tak nie widać różnicy.

 

Na matrycy IPS różnice są niebagatelne, a karty zarówno ati jak i nvidii bledną w aspekcie wyświetlania kolorów przy produktach matroxa. Kilka mies. temu wepchnąłem do budy staruśkiego matroxa g200 4MB vram na PCI i stwierdziłem, że obecne produkty nvidii i ati potrafią ledwo odcienie szarości wyświetlić, a co lepsze może i nawet pastelowe kolory.

No, ale na 4MB karcie nie wiem czy choć diablo 2 ruszy bez zgrzytów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja ogólnodostępna będzie 22 października bieżącego roku.

 

Od dzisiaj dostęp do niej mają coraz to inne grupy "partnerów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak..xp po zainstalowaniu się uruchomił. Zainstalowałem sterowniki od grafiki, uruchomiłem ponownie i podczas ładowania się zawiesza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, wszystko jest poprawnie podłączone. Temperatura również jest ok, zainstalowałem stery, restart kompa i już się wiesza podczas ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś dodatkowe konektory zasilania do karty ?

Spróbuj ze starszymi/nowszymi sterownikami.

Samoistne restarty blaszaka z reguły powstają przy problemach z zasilaniem.

 

W biosie ustawiłeś prawidłowo taktowanie/mnożnik, napięcie cpu, taktowanie ram ?

Spróbuj ewentualnie przywrócić wartości domyślne.

 

Odpal win w awaryjnym i zobacz w podglądzie zdarzeń, czy nie widnieje tam jakakolwiek wskazówka.

 

 

ps. być może masz gdzieś zwarcie, wyciągnij wszystko z budy, zmontuj luzem poza obudową i sprawdź działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej doszedłem, że problem jest z kartą graficzną. Dopóki sterowniki są zainstalowane to system się wiesza przy ładowaniu. Odinstalowałem stery w awaryjnym i się uruchamia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

wgraj jakieś ze strony producenta nie te z płytki....

 

Ps. dlatego nie lobię nvidi... bo spaliłem chyba 4 karty każda miała wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta, wgrałem ze strony producenta, nic nie dało, zawiesza się przy ładowaniu xp. Bez sterów uruchamia się normalnie.Ehh czyli co kartę mi wadliwą przysłali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala po załadowaniu sterów, to znaczy, że jest wadliwa (błędy przy akceleracji). Do wymiany, nie masz co z nią walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wywala po załadowaniu sterów, to znaczy, że jest wadliwa (błędy przy akceleracji). Do wymiany, nie masz co z nią walczyć.

 

Dzięki za info, jutro rano pakuje to gówno i wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Kartę przysłali z powrotem i napisali, że usterka u nich nie wystąpiła..Co teraz? Problem oczywiście występuje nadal ten sam. Przez sekundę pomyślałem, że może coś z przejściówką bo tego nie napisałem im w opisie usterki ale to przecież niemożliwe chyba żeby przejściówka(dvi->dsub) powodowała taki problem skoro do momentu instalacji sterowników wszystko działa normalnie.

Złe podłączenie też by chyba tego nie powodowało(podłączałem 2x pci-e).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(podłączałem 2x pci-e).

 

Co tutaj masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tutaj masz na myśli?

kartę podłączam poprzez dwa kabelki pcie 6pinowe to są bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
kartę podłączam poprzez dwa kabelki pcie 6pinowe to są bodajże.

 

Hmmmm czy po wgraniu sterowników i zawieszeniu Pc wydaje jakiś sygnał ? robią się kwadraty 1 cm na 1 cm ? opisz coś więcej o zawieszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa no to mówisz o dodatkowym zasilaniu.

(Gdybyś go nie podłączył komputer by Ci się nie uruchomił - tzn uruchomiłby się ale wydając taki odrzucający pisk)

 

Ja ogólnie spróbowałbym wgrać parę wersji sterowników.

1) dołączone na płycie

2) najnowsze stable ściągnięte od producenta

3) beta ściągnięte od producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm czy po wgraniu sterowników i zawieszeniu Pc wydaje jakiś sygnał ? robią się kwadraty 1 cm na 1 cm ? opisz coś więcej o zawieszeniu.

Po prostu zawiesza się i nic się nie dzieje. Nic nie wyskakuje, cisza.

 

aa no to mówisz o dodatkowym zasilaniu.

(Gdybyś go nie podłączył komputer by Ci się nie uruchomił - tzn uruchomiłby się ale wydając taki odrzucający pisk)

 

Ja ogólnie spróbowałbym wgrać parę wersji sterowników.

1) dołączone na płycie

2) najnowsze stable ściągnięte od producenta

3) beta ściągnięte od producenta

 

 

Ze sterownikami to próbowałem wszystkimi oprócz tych beta od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to jednak kwestia temperatur. Wgranie sterowników powoduje między innymi obniżenie obrotów coolera na karcie. Czy bez sterów karta ci wyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

Spróbuj zainstalować RivaTuner i w nim ustawić większe obroty wentylatora "domyślnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×