Skocz do zawartości

Polecane posty

No i dziś karta graficzna poszła z dymem. Kupować nowej się nie opłaca więc chce coś nowego złożyć do 2k. O to co "sam sobie zaproponowałem":

 

Płyta główna: MSI P45 Neo3-FR

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz BOX

 

Pamięć: OCZ DDR2 2048MB 800MHz CL5.0 BOX Value  2x

 

Dysk twardy: WD Caviar SE WD3200AAJS (320GB, 8MB, SATA/300)

 

Zasilacz: Chieftec CFT-500A-12S 500W

 

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD 4850 Multi-Core Cooling HDMI 1GB DDR3 PCI-E BOX

 

 

 

 

Obudowę mam więc nie liczyłem. Myślałem jeszcze może o jakimś chłodzeniu ale z nim nigdy nie miałem do czynienia więc na głupka nie chcę wyjść jak coś zaproponuję. Co sądzicie o takim zestawie?Jakie macie propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny zestaw

na Twoim miejscu zmienił bym zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać na Allegro procesorów E6850/E6750. Są tańsze niż ten E7400 a dużo wydajniejsze. Co do chłodzenia: Weź Arctic Cooling Freezer 7 Pro.

 

No i zasilacz do zmiany. Dlaczego? Dlatego:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...st&p=165578

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...st&p=168610

 

 

Reszta jest ok, dobrą płytę główną wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję poszukać na Allegro procesorów E6850/E6750. Są tańsze niż ten E7400 a dużo wydajniejsze. Co do chłodzenia: Weź Arctic Cooling Freezer 7 Pro.

 

No i zasilacz do zmiany. Dlaczego? Dlatego:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...st&p=165578

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...st&p=168610

 

 

Reszta jest ok, dobrą płytę główną wybrałeś.

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-pcpowerc...221.345079.html

 

To wtedy o tym myślałem. Chciałbym zamówić wszystko z jednego sklepu a agito akurat ma dobre recenzje. A z tymi prockami to zaraz zobaczę.

edit

to może 100 dorzucić i brać http://allegro.pl/item681008174_intel_core...mb_box_775.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam agito.pl, dobry sklep, nie robią problemów w razie problemów ze sprzętem - szybko egzekwują gwarancję.

 

Ale nie bierz tego Silencera, jest b.głośny. Jeśli OCZ to tylko i wyłącznie StealthXStream lub droższa seria GameXStream.

 

Aha i do twojego sprzętu powinno już markowe 400W wystarczyć, więc przy 500W będziesz miał naprawdę sporo zapasu.

Tak patrzę i niestety agito.pl nie ma dużego wyboru dobrych zasilaczy. Mógłbym ci zaproponować Corsaira 450W z agito, ale z nimi jest trochę loteria - trafiają się wadliwe egzemplarze z uszkodzonym lub niebotycznie głośnym wentylatorem, więc wolę nie polecać.

 

Na agito.pl najtańszy godny polecenia zasialcz pod twój sprzęt to 450W BeQuieta: http://www.agito.pl/zasilacze/bequiet-stre...221.336176.html a najtańsza dobra 500W: http://www.agito.pl/zasilacze/tagan-tg500-...221.339752.html

 

Ja akurat zasilacz [be Quiet Straight Power E6-500W, świetny) i obudowę kupowałem w zenfist.pl, resztę sprzętu w agito.pl właśnie ze względu na fakt że agito nie dysponuje zbyt duzym wyborem porządnych obudów i zasilaczy.

 

Nie brałbym tego Quada, dobry to on nie jest :) Już lepiej zainwestuj w http://www.agito.pl/procesory/intel-core-2...6745|301:300945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok przypuśćmy, że wezmę ten zasilacz TAGAN TG500-U33 v2 500W i chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 PRO PWM. Dałoby wtedy radę kręcić procek jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dolozyc do dysku z 16MB cache. Z czego pamietam to w testach byla widoczna roznica dla 8MB i 16MB cache. Roznica w cenie jest minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty MSI nigdy nie wydawały mi się zaufanym wyborem, ale tą co zaproponowałeś to raczej model z wyższej półki... . I niezłe ma parametry.

 

Co do HDD to poszukaj dysku z większą ilością pamięci cache :) I nie koniecznie WD... .

 

 

A co do k.graficznej - wolałbym mieć 512MB na niej, ale z lepszymi zegarami MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jeszcze jedna kwestia. Nie bierz karty z chłodzeniem pasywnym, chyba że masz za dużo włosów na głowie :)

 

Najtańsza z dobrym, cichym chłodzeniem na agito: http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphi...attr=248:372748 niestety 512MB, a nie 1GB, ale w sumie to optymalna ilośc dla tej karty. 1GB to bardziej się przydaje w kartach z wyższej półki, np 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płytę główna ja polecam Gigabyte, co do zasilacza to TAGAN a co do kart graficznych to jak na mój gust preferuje GeForce. (Jeżeli chodzi o firmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie Intel?

 

Płytka ASROCK A770DE i procek AMD Athlon II X2 245 2,9Ghz S-AM3. Reszta twoja.

 

Nie głupi duet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie Intel?

 

Płytka ASROCK A770DE i procek AMD Athlon II X2 245 2,9Ghz S-AM3. Reszta twoja.

 

Nie głupi duet.

 

amd nie biorę pod uwagę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk już OK, bo 32MB cache jest dopiero w 500GB za 225zł :)

 

Też bym nie brał AMD. Mimo, że kiedyś byłem ich fanem, bo mieli dobry stosunek jakość/cena to teraz zostali za bardzo w tyle za Intelem... .

 

 

 

BTW - płyty Asrock, mimo, że są mało znane (i uznawane raczej za płyty z dolnej półki), to sporą część podzespołów mają wykonywanych przez Foxconn, a to już najwyższa półka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że odrzucasz AMD. Każdy lubi co innego :D

 

Też bym nie brał AMD. Mimo, że kiedyś byłem ich fanem, bo mieli dobry stosunek jakość/cena to teraz zostali za bardzo w tyle za Intelem... .

 

A co Intel ostatnio nowego zrobił w swoich procesorach oprócz wprowadzenia i7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i7 to mało?

 

Moim zdaniem i7, to procesor w którym cofamy się w tył jeśli chodzi o pobór prądu. 130W, wymaga zapewnienia już dużo potężniejszego chłodzenia, a wydajnościowo zegar w zegar jest niewiele lepsze od core 2 quad.

 

Więc bym się tak i7 nie podniecał :D. Tym bardziej, że cena tego procesora, jak i płyt głównych jest sztucznie zawyżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to, co pisałem wielokrotnie w różnych miejscach - i7 przypomina mi P4. Niby wypas, potężna moc, ale jakim kosztem? Tak jak napisał Sebak - to nie jest rozwój, to powrót do przeszłości. Dziwi mnie rosnąca popularność tych procesorów w zastosowaniach serwerowych. Sam zrezygnowałem ostatnio z serwera opartego na tym procku, po podliczeniu kosztów okazał się droższy w utrzymaniu od Xeona o niewiele mniejszej mocy obloczeniowej (żarł więcej prądu, wymagał dużo wydajniejszego chłodzenia, a mimo to nie dawał porównywalnej stabilności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW - płyty Asrock, mimo, że są mało znane (i uznawane raczej za płyty z dolnej półki), to sporą część podzespołów mają wykonywanych przez Foxconn, a to już najwyższa półka  :D

Brałem Asrocka pod uwagę na początku(aktualnie również mam asrocka). Jednak w jednej było np max 4gb ramu. W drugiej było do 8 ale z kolei na sate nie było itd. Ta MSI ma wszystko czego potrzebuje i w zupełności ona mi wystarczy. 

 

To mówicie, że wszystko już ok?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 to mało, bo zapomnieli o normalnych użytkownikach nie potrzebujących takiej mocy procesora i potrzebujących tańszych rozwiązań. I wg. mnie AMD dobrze wypełnia lukę procesorów wydajnych, a zarazem tanich.

 

Malas to bierzesz Quad'a czy E7400?

 

PS. Tak jak mówił TheBlood. Już lepiej weź E8200 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ma wejśc i5, może więc pobór prądu ulegnie istotnej zmianie przy zachowaniu zadowalającej wydajności.

 

Póki co nikomu nie polecam i7 przy zestawach high-endowych, bo to po prostu głupota jak na razie. Platforma na i7 jest b.droga, znacznie bardziej opłaca się złożenie high-endowego kompa na topowym Phenomie II na AM3, np. AMD Phenom II x4 810 AM3 BOX/

AMD Phenom II x4 945 AM3 BOX + Asus M4A78T-E lub wpakowanie się jeszcze w socket 775: Q9550 + MSI P45 Neo3-FR

 

Zawsze też można zainteresować się jeszcze AM2+ :D

 

Asrocki rzeczywiście są lepsze niż kiedyś, ale nadal docierają do mnie sygnały o sporej ilości problemów z niektórymi modelami (np. wiążacymi się z niedopracowanym biosem), więc nie miałbym jeszcze odwagi brać AsRocka, Asusa za to tak choć wiadomo że Asrock to budżetowa marka Asusa. Po prostu AsRock musi się jeszcze "dotrzeć" :) Co do części Foxconna, to jak się przyjrzycie, to prawie każda firma produkująca mainboardy korzysta z części Foxconna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TheBlood, ja z AMD na chwile obecną polecał bym procesorek:

CPU Desktop Phenom II X4 905e (2.5GHz,8MB,65W,AM3), jakieś 515 netto

lub

CPU Desktop Phenom II X3 705e (2.5GHz,7.5MB,65W,AM3), jakieś 363 netto

 

Obydwa procki pobierają dokładnie 50% prądu co i7, a do tego aż są dużo tańsze(jako procesor, jak i cała platforma) oraz całkiem wydajne.

 

Dla porównania procesor od intela na socket 775 z serii energooszczędnych:

CPU Desktop C2D Quad-Core Q8200s 2.33GHz (1333MHz,4MB,S775), jakieś 684 netto

 

Intel obecnie się w ogóle nie opłaca, o ile ceny procesorów w przypadku AMD dość znaczaco spadły ostatnio, to u intela utrzymują się na podobnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×