Skocz do zawartości
kaczus

DmTEC - czyli cała prawda

Polecane posty

hmmm :P

Równie zabawną treść dostałem od Pana Stefańskiego na komunikatorze Gadu-Gadu. Nie było to żadnego typu włamanie się, a zwykłe zalogowanie się na wciąż aktualne dane do maszyn poprzez root'a i usunięcie wykonanej przez siebie pracy, która w żaden sposób nie została uregulowana wg. wcześniejszych ustaleń ;) Swoją drogą, gratulacje backupów oraz chociażby raid'a o którym równie dobrze byłem zapewniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

I prawidłowo ;)

 

Mam nadzieję, że wiesz, co robisz. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest Twoje to masz już możliwość pójścia na swoja działkę ;) tylko jeszcze załatwić sprawę z tym Panem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że klienci na tym tracą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Cóż, trudno.

Wspaniały właściciel będzie musiał się z nimi rozliczyć. Chyba miał na tyle oleju w głowie, że w swoim szatańskim planie uwzględnił to, co kaczus zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może dla rozwikłania załączę cytat wypowiedzi Pana Stefańskiego z komunikatora jaki otrzymałem po usunięciu swoich danych: "tylko czekalismy na takie posuniecie".

Co więcej, otrzymał on oświadczenie w którym poinformowałem go o prawach autorskich oraz o wymogu zwrócenia pieniążków klientom (dokładniej nadałem wiadomość dnia: So 2009-06-27 11:16).

 

PS. Panu Marcinowi nie pozostało nic innego jak znaleźć innego "jelenia" bądź własnoręcznie przygotować 100gb danych (usługi+konfiguracja+testy), aby serwis GameTEC powrócił na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Panu Marcinowi nie pozostało nic innego jak znaleźć innego "jelenia" bądź własnoręcznie przygotować 100gb danych (usługi+konfiguracja+testy), aby serwis GameTEC powrócił na nogi.

albo zapłacił od razu fakturę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre ! , Kaczus życzę powodzenia. Od początku byłem przekonany, że ta firma nie jest poważna. Np. jak wystartował gametec połowe linków nie działało. Nie wspomnę o super ofercie Low i High end. W których wszędzie było tyle samo transferu...

 

Dobra robota !, teraz masz przestroge, żeby pierw podpisywać umowę.

 

Ps. w chwili obecnej jesteś bezrobotny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

gametec chyba zaczeli sie za nadrabianie strat umeiszczajac reklamy google na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra robota !, teraz masz przestroge, żeby pierw podpisywać umowę.

 

Ps. w chwili obecnej jesteś bezrobotny ?

hehe

dobrze zrobiłeś kaczuś teraz ciekawe co zrobią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to oni złożą pierwsi sprawę do sądu - nie zdziwiłbym się jakby tak było. Dla kaczus'a było to "odebranie swojej własności" lecz równie dobrze firma DmTEC może uważać, że to ich własność i o tym powinien rozstrzygnąć sąd. Jeśli jednak kaczus nie udowodni swoich racji to ten incydent (wykasowanie projektu) będzie go słono kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kaczus zrobiles pare bledow.

 

Tez dawno temu przerabialem podobne problemy z klientami (np stworzylem wraz z 3 kolegami studentami jeden z wiekszych portali zwiazanych z krakowem ) i firma nagle nie chciala zaplacic.

 

Teraz standardowym rozwiazaniem jest ukrywanie kodu np kasujacego baze + informujacego mnie na jakim serwerze znajduje sie aplikacja + kod jest pod ioncube.

 

Jesli chodzi o to ze cos tam skasowales/usunales to mam nadzieje ze nie zostawiles sladow po sobie (w postaci adresu ip ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kasuje się ;)

Skutecznie blokuje się dostęp do projektu i tyle.

 

p.s. skoro nie byleś ich oficjalnym pracownikiem to wychodzi na to, iż dokonałeś ataku hackerskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traq
zwykłe zalogowanie się na wciąż aktualne dane do maszyn poprzez root'a i usunięcie wykonanej przez siebie pracy, która w żaden sposób nie została uregulowana wg. wcześniejszych ustaleń ;)

Z punktu widzenia klienta. Co kogo obchodzi jakieś rozliczenie i nie jasny układ w zatrudnieniu, owocujący takimi zachowaniami.

Klient zapłacił, a teraz ma problemy (jak rozumiem panel nie działał/nie działa ?)

Zachowałeś się kolego w 100% nie odpowiedzialnie i mam nadzieję, że zanim nie dorośniesz nie będziesz zajmował się więcej żadnymi poważnymi przedsięwzięciami.

Sprawy firmy powinny zostać w 100% w firmie, a klienci nie powinni na tym cierpieć !

Jeżeli "robiliście" hosting na zasadzie układu "na gębę", to już samo w sobie jest nie poważne i nie profesjonalne z obu stron.

Szkoda tylko, że przez takie "odpowiedzialne zachowanie" ludzie mają zdanie o hostingu serwerów gier takie jakie mają, chociaż na zachodzie jest to bardzo poważna branża z nie małymi pieniędzmi w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na zachodzie czy w Polsce wszędzie trzeba wiedzieć jak podchodzić do interesów, a według mnie kaczus podszedł do nich źle, ale na błędach człowiek się uczy lecz przez to zagranie z usuwaniem danych może mieć niezłe problemy, a pieniędzy i tak może nie odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się dyskusji od samego początku. Chciałbym wnieść kilka swoich słów.

 

Również jestem związany z firmą DmTEC i z mojego punktu widzenia współpraca z nimi może być sensowna, o ile samemu sensownie się postępuje. W moim przekonaniu sama Twoja postać (piszę o Tobie @kaczus) budzi pewne kontrowersje. Zacznijmy od tego, że sam do końca masz problem z określeniem swojej osoby. Na forum Gametecu podpisujesz się jako "Marcin Witkowski" z Krakowa (http://forum.gametec.pl/viewtopic.php?f=0&t=381), tutaj jesteś Dominikiem z Kalisza. Istne pomieszanie z poplątaniem.

 

Znam mniej więcej sytuację i układ pomiędzy Tobą i Marcinem (czyli CEO DmTEC) i tak na prawdę wiele rzeczy, które tutaj opisujesz w moim odczuciu nie jest prawdą. Przypisujesz sobie także zbyt wiele zasług. Poza tym nie zdziwiłbym się, gdybyś za tydzień znowu podjął z nimi współpracę (już kilka miesięcy temu odgrażałeś/chwaliłeś się tym, że pokażesz "całą prawdę", po czym nadal brnąłeś w Gametec).

 

Kilkukrotnie w rozmowach, które ze mną przeprowadzałeś udowodniłeś, iż może nie jest z Ciebie zły PR-owiec czy człowiek od supportu, ale samą wiedzą merytoryczną w zakresie oprogramowania nie dysponujesz. Dlatego sugeruję, abyś zamiast robić burzę w szklance wody, po prostu dogadał się z nimi jak człowiek. Poza tym nikomu nie życzę, aby musiał współpracować z człowiekiem, który robi tyle bałaganu i hałasu, gdy tylko ktoś odbierze mu lizaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 Poza tym nikomu nie życzę, aby musiał współpracować z człowiekiem, który robi tyle bałaganu i hałasu, gdy tylko ktoś odbierze mu lizaka.

 

Tylko tu chodzi o poważną kasę a nie o lizaka no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze

Tylko tu chodzi o poważną kasę a nie o lizaka no nie?

 

Może dajmy się wypowiedzieć obu stronom. Marcin/Dominik/kaczus (nie wiem jak mam się zwracać) nie do końca przedstawił to obiektywnie, bardzo delikatnie sprawę ujmując. Dodam. że całość przedsięwzięcia była finansowana przez DmTEC..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może dajmy się wypowiedzieć obu stronom. Marcin/Dominik/kaczus (nie wiem jak mam się zwracać) nie do końca przedstawił to obiektywnie, bardzo delikatnie sprawę ujmując. Dodam. że całość przedsięwzięcia była finansowana przez DmTEC..

 

Ale przecież mu chodzi o wynagrodzenie którego nie otrzymał a nie o to jak był finansowany projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież mu chodzi o wynagrodzenie którego nie otrzymał a nie o to jak był finansowany projekt.

 

 

No a za co teraz ma otrzymać wynagrodzenie skoro skasował swoją pracę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a za co teraz ma otrzymać wynagrodzenie skoro skasował swoją pracę ? ;)

 

To już rozstrzygnie sąd. Powinien dostać dużo szybciej przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale teraz nie ma ani umowy, ani efektów pracy, więc wiesz. Nie rozumiem czemu ludzie na tym forum tak mu gratulują, bo nie ma czego ... A już w ogóle nie rozumiem jak można pracować niby 2 lata za friko, dziwna mi się wydaja cała ta sytuacja.

 

Audi też raz pisze, że dostał, raz, że nie ma żadnego samochodu i wyprasza sobie takie komentarze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×