Skocz do zawartości
skacperski

Gekosale.pl na GPL

Polecane posty

Zbyt dużo jest komentarzy jak narazie, poczekajmy na produkt, poza tym autorzy cwaniaki wypuszczają wersję alpha, więc pewnie będzie to chodzić niezbyt rewelacyjnie i na rewelacje nawet szkoda się nastawiać...

 

Straszne, jak oni śmią wydać wersję testową, zawierająca (o matko!) bugi. Powinny już, natychmiast wydać bezbłędna stable! :o

 

Inną sprawą jest, że nastawienia Polaków nie zmienisz - przeciętny Polak chce mieć za free :o Nawet jeśli miałby zapłacić 10zł to i tak będzie się żarł z czymś darmowym, taki naród  :P

 

No nie? Straszne z nas skurczybyki, zamiast dac zarobic wola darmowej alternatywy użyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszne, jak oni śmią wydać wersję testową, zawierająca (o matko!) bugi. Powinny już, natychmiast wydać bezbłędna stable! :o

 

 

No nie? Straszne z nas skurczybyki, zamiast dac zarobic wola darmowej alternatywy użyć :o

 

i po co ten spam :P nie mówię, że ma zostać wydana odrazu stable, ale reklamują się jakby to był 8 cud świata, ludzie się na jeden Bóg wie co nastawiają a to przecież nie będzie niczym niezwykłym, przynajmniej na tym etapie... Swoją drogą sam mi mówiłeś, że nie wydajesz uniBoard'a dopóki go nie skończysz dobrze, więc czyżby nagła zmiana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale tworcy Gekosale osiągneli na aktualnym etapie to co chcieli - mówi się o nich i przez to stają się znani nie pokazując nawet 1 screena nie mówiąc już o demie:)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po co ten spam :o nie mówię, że ma zostać wydana odrazu stable, ale reklamują się jakby to był 8 cud świata, ludzie się na jeden Bóg wie co nastawiają a to przecież nie będzie niczym niezwykłym, przynajmniej na tym etapie...

 

Raczej czytanie ze zrozumieniem. Nikt nie pisze tu że zaraz wszyscy otwieraja sklepy, bo Gekosale.pl się pojawiło. Jest tak jak napisał Sponsi: zobaczec co to jest, poklikac w acp i tyle.

 

Swoją drogą sam mi mówiłeś, że nie wydajesz uniBoard'a dopóki go nie skończysz dobrze, więc czyżby nagła zmiana :o

 

I znowu :P Nigdzie nie mówiłem że wydam odrazu stable, zreszta zachecam cię do zapoznania się z zagadnieniem wersjonowania oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tworcy Gekosale osiągneli na aktualnym etapie to co chcieli - mówi się o nich i przez to stają się znani nie pokazując nawet 1 screena nie mówiąc już o demie:)

 

Ed

 

Nie pokazując nawet jednego screena?na blogu jest ich kilkanaście;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mediacube... to nie ta firma, która tak bardzo bardzo mocno chciała Magento wspierać?

Dodawać własne moduły itp. itd...

Miała być piękna polska wersja nazwana LENTO.pl

Ale znudziło im się chyba.

 

Teraz dają coś w wersji alpha. Ciekawe, czy nie znudzi im się kiedyś supportowanie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam,

 

czuję się zobowiązany odpowiedzieć na kilka wybranych postów.

 

Heh, strona sprawia wrażenie nie dokończonej pod względem merytorycznym (treść). Wizualnie fajnie się to przedstawia.

 

Aktualnie skupiamy się w 100% na budowie platformy. Deadline alphy blisko (10.07 23:59) więc wszyscy w zespole skupili się tylko na tym.

 

Ciekawie się zapowiada chociaż po screenach nic ocenić przecież nie można;)

Tylko coś link aktywacyjny z forum nie dochodzi na gmaila

 

Aktywacja została wyłączona. Roboty spamujące nam nie straszne, na razie :o

 

 

tu na forum większość raczej sciąga po to aby przetestować i np. porównać do Magento.

 

Zawsze mnie dziwi tworzenie softu na GPL.

Dla idei to OK, ale jako podstawa do biznesu to się nie nadaje.

Jak wersja będzie stabilna to pojawia się gimnazjaliści i za 20 zl będą robić sklepy :o

 

Ed

 

Kwestie licencji nie są jeszcze dopięte na sztywno więc przy kolejnych releasach warunki licencyjne mogą ulec zmianie. Oczywiście mamy na myśli cały czas OS, a czy to będzie GPL,ASL czy OSL jest kwestią czasu.

 

Co do gimnazjalistów to niech robią sklepy i się uczą. Łatwiej będzie rekrutować ludzi do składu :P.

 

 

Dokładnie o nim mówię.

 

Znam realia robienia dużych projektów i wiem ile błędów mają na samym początku. Tak więc wierz mi, że nie jestem gołosłowny.

Nie wiem czym jest gekosale - nie interesuje mnie to zbytnio, nie mniej jednak typuję modyfikację magneto, albo oscommerce, albo innego virtualmarkta (czy jak się nazywa ten plugin do joomli). Nie, nie jestem arogantem. Co mi z tej wiedzy - oprogramowania sklepowego widziałem dostatecznie dużo. A jeśli ktoś odkrył Amerykę to nie będzie jej za darmo rozpowszechniał.

 

 

A odnośnie ciekawości ludzi - pierwszy stopień do piekła.

 

Z całym szacunkiem ale jesteś w wielkim błędzie. Gekosale nie jest żadną modyfikacją, ale o tym poniżej.

 

 

Mnie się projekt bardzo podoba, mam nadzieję, że nie będzie to żadna modyfikacja oscommerce czy magento, a własny projekt od A do Z. Miło by było jakby ten projekt miał szansę globalną zastąpić oscommerce. Na razie można tylko gdybać, poczekajmy na możliwość przetestowania produktu i zobaczenia go od każdej strony.

 

Mimo mojej bardzo długiej nieobecności w sieci jeszcze wiele osób pamięta czym wcześniej się zajmowałem razem z Sebastianem Kacperskim. W poprzedniej firmie (Netcart) bazowaliśmy na osC. Później powstał projekt Lento (Magento), który mimo ciągłego rozwoju upadł z przyczyn niezależnych od nas, a sama firma musiała zostać zamknięta. Nie chcę wchodzić w szczegóły współpracy/partnerstwa z Varien (autorzy Magento) i upadku samego projektu (zainteresowanych szczegółami proszę o PW), ale praca przy Magento i osC dała nam na tyle dużo doświadczenia i wiedzy, że postanowiliśmy wykorzystać ją w nowej firmie przy nowym projekcie.

 

Gekosale nie jest żadną modyfikacją istniejącego oprogramowania. Nie wykorzystaliśmy również żadnego istniejącego frameworka. Z wyjątkiem Creole,jQuery,Xajax,Quickform,Smarty trudno mi jest doszukać się czegokolwiek co nie zostało napisane przez nas. Obecność akurat tych bibliotek nie powinna być wadą gdyż cała rzesza developerów z nich korzysta a to na pewno ułatwi naukę systemu. Cała reszta to w 100% autorski kod.

 

ale dyskusja... a ja chciałem tylko zapuścić instalkę na swoim hostingu i poklikać w panelu ; )P

 

Zapraszam w takim razie na stronę 10.07 o 23:59 i przepraszam za tak długi czas oczekiwania :P.

 

 

ale tworcy Gekosale osiągneli na aktualnym etapie to co chcieli - mówi się o nich i przez to stają się znani nie pokazując nawet 1 screena nie mówiąc już o demie:)

 

Poczekajmy z tym "mówieniem" do czasu premiery gekona. Mam nadzieję, że wywoła to przynajmniej lekki wicherek w sieci.

 

Pozdrawiam

Adam Piotrowski

 

 

Mediacube... to nie ta firma, która tak bardzo bardzo mocno chciała Magento wspierać?

Dodawać własne moduły itp. itd...

Miała być piękna polska wersja nazwana LENTO.pl

Ale znudziło im się chyba.

 

Teraz dają coś w wersji alpha. Ciekawe, czy nie znudzi im się kiedyś supportowanie tego.

 

Właścicielem Lento i firmą która miała podpisaną umowę partnerską z Varien był Netcart. Spółka Mediacube to już zupełnie inny podmiot, team i zakres realizowanych projektów. Miało co prawda dojść do przejęcia mojej firmy, ale tak się nie stało. Powodów upadku Lento było zbyt wiele aby o nich teraz mówić - wolimy patrzeć w przyszłość a z historii wyciągać jedynie wnioski.

 

Zaręczam, że naklad pracy przy Gekosale jest kilkadziesiąt razy większy niż przy Lento i naprawdę nie po to inwestowaliśmy cały ten czas wszystkie nasze siły w nowy projekt aby nagle go zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właścicielem Lento i firmą która miała podpisaną umowę partnerską z Varien był Netcart. Spółka Mediacube to już zupełnie inny podmiot, team i zakres realizowanych projektów.

Ale na forum Magento wypowiadaliście się pod nazwiskami - S.Kacperski & A.Piotrowski.

Trudno wam będzie się od tego odciąć, właśnie przez owe nazwiska - zmiana firmy chyba nie starczy.

 

PS: Na stronie mediacube.pl jest jak byk logo netcartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gekosale nie jest żadną modyfikacją

 

Mógł Pan wcześniej o tym napisać, zaoszczędziłoby to kilka postów :o w takim razie pozostaje czekać :o Swoją drogą przy okazji zauważyłem niewielki błąd :P

 

240zqit.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na forum Magento wypowiadaliście się pod nazwiskami - S.Kacperski & A.Piotrowski.

Trudno wam będzie się od tego odciąć, właśnie przez owe nazwiska - zmiana firmy chyba nie starczy.

 

PS: Na stronie mediacube.pl jest jak byk logo netcartu.

 

Nie zamierzamy się odcinać od Netcart i Lento gdyż mimo wszystkich zawirowań, praca przy nich dała nam naprawdę solidne doświadczenie. Powstanie Mediacube nie jest tylko zmianą firmy. De facto prócz mnie i Sebatiana żadna osoba w zespole (25 pracowników) nigdy nie była w jakikolwiek sposób związana z tamtymi projektami.

 

Co do loga Netcart , sprawa jest bardzo prosta. Mimo upadku tej firmy cały czas mam prawa do marki i dlatego została ona umieszczona na stronie firmowej. To jedyna rzecz prócz naszej obecności w firmie, która łączy Mediacube z Netcart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gimnazjalistów to niech robią sklepy i się uczą. Łatwiej będzie rekrutować ludzi do składu :o.

mialem na myslki gimnazjalistów którzy nie będą pisać wlasnych sklepów, ale Wasz sklep będą sprzedawać lub supportować za 20 zł. Czy macie inny sposób na taką "konkurencję" oprócz lepszego supportu?

 

Dziwi mnie wydajecie na licencji GPL bo istneje wiele świetnych bibliotel na LGPL lub BSD o które można oprzeć projekt.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialem na myslki gimnazjalistów którzy nie będą pisać wlasnych sklepów, ale Wasz sklep będą sprzedawać lub supportować za 20 zł. Czy macie inny sposób na taką "konkurencję" oprócz lepszego supportu?

 

Dziwi mnie wydajecie na licencji GPL bo istneje wiele świetnych bibliotel na LGPL lub BSD o które można oprzeć projekt.

 

Ed

 

Jeżeli Klient będzie zadowolony z takiego supportu to czemu mamy mu tego zabraniać ?. To właśnie przemawia za OS a nie przeciw.

 

Na pewno będziemy jednak bronić naszych praw autorskich i walczyć z nieuczciwą konkurencją. Gekosale w założeniach jest przeznaczony dla osób, które poważnie myślą o sprzedaży w sieci, a takie osoby z reguły nie szukają oprogramowania na Allegro. Rynek się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat i widzimy, że to właśnie wsparcie dla wielu osób jest ważniejsze od czystej funkcjonalności oprogramowania.

 

Do wersji finalnej jeszcze trochę czasu i cały czas dyskutujemy, która licencja będzie lepsza.Ostateczna decyzja jeszcze nie została podjęta i zapewne wstrzymamy się z nią do czasu premiery beta lub rc1.

 

Należy pamiętać o tym że nawet Varien zmienił licencję z OSL na ASL (Wpis na blogu) po wielu miesiącach od premiery co chyba nie było najlepszym rozwiązaniem. Nie mi to oceniać, ale uważnie się przyglądamy różnym ruchom w tym temacie.

 

Na pewno będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem w tej kwestii i wybierzemy rozwiązanie korzystne dla nas i dla developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno będziemy jednak bronić naszych praw autorskich i walczyć z nieuczciwą konkurencją. Gekosale w założeniach jest przeznaczony dla osób, które poważnie myślą o sprzedaży w sieci, a takie osoby z reguły nie szukają oprogramowania na Allegro. Rynek się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat i widzimy, że to właśnie wsparcie dla wielu osób jest ważniejsze od czystej funkcjonalności oprogramowania.

 

wydając na GPL nie unikniecie sprzedaży przez innych Waszego sotu na Allegro. Ktoś kto od Was kupi sklep bedzie mógł go odsprzedawać dalej za własną cenę. Pozwala na to GPL.

 

Na pewno będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem w tej kwestii i wybierzemy rozwiązanie korzystne dla nas i dla developerów.

 

jestem ciekaw jakie rozwiązanie wybierzecie

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie wydajecie na licencji GPL bo istneje wiele świetnych bibliotel na LGPL lub BSD o które można oprzeć projekt.
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
?

 

moj blad.

myslałem ze sklep wychodzi na GPL dlatego, ponieważ uzywa bibliotek na tej licencji. Dopiero doczytalem ze wyjątkiem Creole,jQuery,Xajax,Quickform,Smarty reszta to ich autorski kod.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z lento było o tyle niemiło, iż forum zostało zamknięte bez jakiejkolwiek informacji czy wyjaśnienia. Po prostu zniknęło. No i razi trochę ogłaszanie się na każdym forum z informacją, iż "udostępniacie oprogramowanie", a tak naprawdę dopiero zostanie udostępnione i to w wersji alpha. Skąd pomysł na nazwę i postać gekona? Logo mnie się podoba, ale ten gekon tak brzydki, że aż odrzuca. Co do estetyki całej strony oprogramowania nie można się przyczepić, tylko ten potworek odstaje wizualnie.

 

Na stronie www.seeing.pl/gekony-serwer/ znalazłem informację: "Nie martw się, możesz go chodować wszędzie." Poprawcie ten błąd, bo razi strasznie.

 

Jeżeli zaś chodzi o support, który związany jest z komercyjnym oprogramowaniem sklepu internetowego to polecam poczytać co nieco na temat supportu w przypadku aplikacji kqs. Ja sprawę przemilczę, bo nerwów szkoda. A człowiek reprezentujący oprogramowanie pff chyba nie zrozumiał, że nie jest to wątek na temat jego sklepu, który swoją drogą, według mojej opinii, nie należy do żadnych rewelacji. Mało tego, jeżeli już ktoś chce wypowiadać się na temat "konkurencyjnego" produktu to powinien cokolwiek na jego temat wiedzieć, pokwapić się i przeczytać choć podstawowe informacje na stronie producenta oprogramowania. Ale łatwiej jest klepać posty z linkami do swojej strony...

 

Edit: drobna literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z lento było o tyle niemiło, iż forum zostało zamknięte bez jakiejkolwiek informacji czy wyjaśnienia. Po prostu zniknęło. No i razi trochę ogłaszanie się na każdym forum z informacją, iż "udostępniacie oprogramowanie", a tak naprawdę dopiero zostanie udostępnione i to w wersji alpha. Skąd pomysł na nazwę i postać gekona? Logo mnie się podoba, ale ten gekon tak brzydki, że aż odrzuca. Co do estetyki całej strony oprogramowania nie można się przyczepić, tylko ten potworek odstaje wizualnie.

 

Na stronie www.seeing.pl/gekony-serwer/ znalazłem informację: "Nie martw się, możesz go chodować wszędzie." Poprawcie ten błąd, bo razi strasznie.

 

Jeżeli zaś chodzi o support, który związany jest z komercyjnym oprogramowaniem sklepu internetowego to polecam poczytać co nieco na temat supportu w przypadku aplikacji kqs. Ja sprawę przemilczę, bo nerwów szkoda. A człowiek reprezentujący oprogramowanie pff chyba nie zrozumiał, że nie jest to wątek na temat jego sklepu, który swoją drogą, według mojej opinii, nie należy do żadnych rewelacji. Mało tego, jeżeli już ktoś chce wypowiadać się na temat "konkurencyjnego" produktu to powinien cokolwiek na jego temat wiedzieć, pokwapić się i przeczytać choć podstawowe informacje na stronie producenta oprogramowania. Ale łatwiej jest klepać posty z linkami do swojej strony...

 

Edit: drobna literówka

 

Inspiracją jest prawdziwy gekon uhodowany przez naszych grafików w Warszawie. Bardzo dzielnie pozował przy projektowaniu poszczególnych grafik B). Po prostu nie da się go nie lubić i stąd taka nazwa i wizualizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogu design dajcie najlepiej htaccess w formie htaccess.txt bo działanie htaccessu uniemożliwia bezpośrednie odpalenie pliku install.php co może użytkownikowi utrudnić instalację ;) Przy ostatnim etapie instalacji dodajcie informacje, żeby zmienić nazwe na .htaccess i będzie okey :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie, szkoda, że wyjeżdżam, jak wrócę pod koniec lipca, to może akurat będzie już beta 1 ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakaś lipa, nie dość że pliki na serwer nie chcą wszystkie wejść to jeszcze wywala całą liste błędów. Jeno czekać będę chyba na coś stabilnego, gdzie nie bede musiał kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś lipa, nie dość że pliki na serwer nie chcą wszystkie wejść to jeszcze wywala całą liste błędów. Jeno czekać będę chyba na coś stabilnego, gdzie nie bede musiał kombinować.

 

o_O. To że pliki się nie wrzucają to raczej Twój problem?ja tam normalnie zainstalowałem i się pobawiłem. Demo samo z siebie też nie działa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

O ile wymuszanie wgrania plików to mój problem to setki błędów to już raczej wina oprogramowania. Dziękuję, poczekamy na stable ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy rejestracji denerwuje to, że hasło musi mieć wielką literę i chyba cyfrę... bez sera

do tego głupie pytania o branżę, ilość pracowników i ile lat handluję w Sieci (ja np. nie handluję)..

Acha! "Codename" a nie "Codname"..

 

Chyba jeszcze w ten weekend to sobie postawię... całkiem fajnie wygląda demo heh... szkoda, że to dopiero początek.. ale może się uda coś fajnego z tego zrobić... ciekawe jakie będą płatne wersje... żeby nie przeholowali, bo może to być fajna rzecz do wdrożeń : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×