Skocz do zawartości
skacperski

Gekosale.pl na GPL

Polecane posty

1) $$$ za wdrożenia, komercyjny support, dotacje,

2) zwiększanie rozpoznawalności firmy / marki,

3) darmowe testy, a często także rozwój.

 

pkk 2 i 3: Ok zgadzam się.

 

Jesli chodzi o suport czy wdrożenie to zawsze znajdzie się ktos robiący taniej, przy czym nie ma dolnej granicy cenowej :).

 

Programista napisze program, wyda na GPL a zarabiają na tym już inni, ktorzy sami nie utworzyli by programu ani nie mieli środków na jego kupienie. Pojawia się wiele firm krzaczków które oferują gotowe rozwiązania za grosze. Mogą żądać np 40 zł za sklep ponieważ nie poświęcili żadnych środków / czasu na jego wykonanie.

 

Widzialem sklepy www czy CMSy na allegro za 40 zl. Normalna firma może chcieć sprzedać taki sklep z suportem za większą kasę ,ale klient pójdzie tam gdzie taniej.

 

Jak w takiej sytuacji można oferować droższy support? Napewno jakościa supportu, ale niestety o tej przekonują się klienci dopiero po wykonaniu zlecenia.

 

 

Nie neguję licencji GPL. Dobrze, że są chętni do tworzenia w jej ramach. Nie mniej jednak uważam, że autor produktu/utworu ma JAK NAJBARDZIEJ prawo do zarabiania na nim, celem dalszego rozwoju i doskonalenia. Przykro mi - bez kapitału, trudno będzie to robić (szczególnie znaleźć motywację by to robić).

 

Zgadzam się w Tobą.

Nie ma motywacji do rozwoju aplikacji jesli zarabiaja na niej inni.

 

 

FreeBSD, Linux, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, MySQL, PostgreSQL, SQLite, Exim, Postfix, qmail, BIND, NSD, PowerDNS, Apache, lighttpd, nginx, gcc, erlang, mono, pcc, PHP, Python, Cassandra, CouchDB, Drizzle, Voldemort, itd...

Wszystkie wymienione produkty są dostępne za darmo (a wiekszość pozwala na ich komercyjne wykorzystanie czy nawet sprzedaż)

 

Kilka z wymienionych przez Ciebie programów jest sponsorowanych bądź też utrzymywanych przez większe firmy. Dodatkowo osoby pracujące przy tak znanych programach maja inne profity za swoja pracę np bogate CV gwarantujące lepsza pracę.

Z takimi programami jest trochę inna sytuacja, bo klientem / odbiorcą są osoby z branży informatyczne gdzie kazdy wie co to np PostgreSQL. Taki świadomy klient wie że taka firma ma dobrą markę. Nie zleci wdrożenia programu u firmy postronnej, ale u wykonawcy.

W naszej branży internetowej szary klient nie ma pojęcia o tym że sa firmy dobre i kiepskie więc kupuje tam gdzie taniej.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko jeśli umiesz (grupa pfff) oceniać coś co jeszcze nawet nie wyszło to niezły jesteś.

A bo na początku Wasz produkt pewnie był cudny i bez błędów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeszcze nie zostało nic wydane a ten już krytykuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - przeczytajcie ze zrozumieniem to co napisałem. NIC NIE KRYTYKUJE. Śmieję się z tego, że pojawia się darmowe oprogramowanie, to wszyscy nagle planują otwierać sklepy internetowe... Co budzi we mnie nie mniejszą zgrozę niż mijająca już era "każde liceum ma na hosting panaceum" (ładne hasło, udało mi się, absolutny BRAK licencji na cytowanie, powielanie i przetwarzanie :) ).

 

Pozdrawiam i kupując oprogramowanie radzę wybierać to, w którym można wskazać winnego - jak coś nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No super, ale ile z tych sklepów przetrzyma więcej niż kilka dni ? Te bardziej uparte wytrzymają do połowy października do pierwszej wywiadówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się projekt bardzo podoba, mam nadzieję, że nie będzie to żadna modyfikacja oscommerce czy magento, a własny projekt od A do Z. Miło by było jakby ten projekt miał szansę globalną zastąpić oscommerce. Na razie można tylko gdybać, poczekajmy na możliwość przetestowania produktu i zobaczenia go od każdej strony.

 

Grupa PFF z Twoich wypowiedzi wynika jakbyś był oburzony, że jest jakieś zainteresowanie sklepem którego nawet jeszcze nie ma, a Twój za 900 zł się słabo sprzedaje? Po co te komentarze, że "zaraz wszyscy chcą stawiać sklepy.." każdy chce zobaczyć i przetestować produkt chodź może on być nawet mało wydajny, ale zawsze można coś wywnioskować. Tu bardziej w tej chwili chodzi o ciekawość niż o chęci zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We're doing fine. Thank you anyway :)

 

No i spieszę sprecyzować, że nie 900zł, zaś 829zł brutto, czyli niecałe 680zł netto. To jest koszt tego, że jest firma, która poprawia jak coś nie działa i udziela pomocy - jeśli Klienta ma jakieś pytania i problemy. No i robi to bardzo szybko. Osobiście, a nie przez jakieś forum/społeczność. Wydaje mi się, że to bardzo niski koszt...

 

PS. I proszę mi wierzyć, że JAK NAJBARDZIEJ ŻYCZĘ POLSKIEJ FIRMIE/PRODUKTOWI GLOBALNEGO SUKCESU I ROZGŁOSU. Bez względu czy to moja konkurencja, czy coś zupełnie odległego (nawiązując do marzeń o wyparciu osc z bycia globalnym liderem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. będę zakładam mini sklepik skierowany do bardzo wąskiego grona ludzi. I co pewnie od razu mam kupować Twój zapewne świetny, fenomenalny itd produkt za taką kasę. Po co?

A jeszcze robią to Polacy więc tym lepsze niż coś zagranicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie rozumiesz jednej idei, albo za słabo przejrzałeś stronę produkty (geko) - tam za darmo masz TYLKO kod. Dostajesz kod i, mówiąc kolokwialnie, bujaj się samemu. U nas za JEDYNE 829zł brutto dostajesz wsparcie techniczne, gwarancje 12 miesięcy itd.

A powiedz mi co zrobisz, jak odkryjesz błąd w darmowym oprogramowaniu? Jesteś programistą? Samemu sobie naprawisz, czy będziesz czekał aż ktoś Ci go naprawi? Mając licencje GPL ktokolwiek oferuje Ci rzetelny support, który naprawi Ci to w jakimś określonym czasie, wątpię. Tym samym zostajesz sam na sam z Twoim darmowym skryptem i problemami. Wynajmujesz programistę, płacisz mu za naprawę. Sytuacja powtarza się kilka razy i wydajesz dużo więcej niż na komercyjny produkt.

 

Jeśli 829zł to jest "taka kasa" to strach się bać jaki jest budżet całego przedsięwzięcia. Nawet najwęższa grupa docelowa i tak potrzebuje nakładów. Grafika, kodowanie, implementacja, hosting, domena, pozycjonowanie, szeroko pojęta akcja promocyjna, nie wspominając o magazynie produktów.

 

Raz jeszcze namawiam do tego samego. Nie musisz wybierać Pffshop, bo nie twierdzę, że to jest najlepsze rozwiązanie (chciałbym, żeby tak było, do tego na pewno dążymy, ale nie mi oceniać co jest najlepsze - chociaż konkurencja używa tego typu buńczucznych i ignoranckich haseł). Wybierz produkt, który oferuje Ci sprawdzony support i gwarancję na działanie. Tutaj nie płacisz i nie masz prawa niczego oczekiwać. Jak działa, to super - jesteś kilka złotych do przodu. Jak nie działa - to przykro mi bardzo. Nie ma nikogo, kto byłby zobowiązany Ci pomóc / naprawić. Biorąc produkt, którego autorzy są publicznie dostępni i udzielają się we wszelkich możliwych społecznościach masz jedną pewność - za dużo mają do stracenia, żeby oferować bubel. Pomyśl sobie w jakim świetle zostałbym postawiony, gdyby jakiś Klient zaczął wylewać żale - a to, że support tragiczny, a to, że wdrożenie bardzo powolne, a to, że masa błędów i brak łatek do nich. Gwóźdź do trumny. Motywacja do pracy i ciągłego doskonalenia - lepszej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

Widzę, że nie rozumiesz jednej idei, albo za słabo przejrzałeś stronę produkty (geko) - tam za darmo masz TYLKO kod. Dostajesz kod i, mówiąc kolokwialnie, bujaj się samemu. U nas za JEDYNE 829zł brutto dostajesz wsparcie techniczne, gwarancje 12 miesięcy itd.

A powiedz mi co zrobisz, jak odkryjesz błąd w darmowym oprogramowaniu? Jesteś programistą? Samemu sobie naprawisz, czy będziesz czekał aż ktoś Ci go naprawi? Mając licencje GPL ktokolwiek oferuje Ci rzetelny support, który naprawi Ci to w jakimś określonym czasie, wątpię. Tym samym zostajesz sam na sam z Twoim darmowym skryptem i problemami. Wynajmujesz programistę, płacisz mu za naprawę. Sytuacja powtarza się kilka razy i wydajesz dużo więcej niż na komercyjny produkt.

Do mojego przedsięwzięcia(wyrażenie grubo na wyrost) potrzebuje czegoś darmowego. I jak na mój mini projekcik 829zł to jest ogromna, wielka kupa kasy.

Jeśli 829zł to jest "taka kasa" to strach się bać jaki jest budżet całego przedsięwzięcia. Nawet najwęższa grupa docelowa i tak potrzebuje nakładów. Grafika, kodowanie, implementacja, hosting, domena, pozycjonowanie, szeroko pojęta akcja promocyjna, nie wspominając o magazynie produktów.

Gadasz za dużo głupot. Nie znasz celów mojego projekciku to raz, dwa: nie wiesz do ilu osób ma trafić ten projekcik, trzy: niepotrzebni mi są graficy, osoby zajmujące się z kodowaniem, subdomena w domenie wystarczy, hosting już mam, pozycjonowanie niepotrzebne.

Więc jeżeli nie znasz projekciku to nie przekonuj mnie do swoich racji. Które są co najmniej śmieszne patrząc przez pryzmat tego mojego projekciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Śmieszy mnie to.

Mnie tam bardziej śmieszy pisanie postów o niczym żeby wstawić linka z anchorem do siebie. Jeszcze tak z 10 razy go wstaw. "Ciemny naród to kupi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mojego przedsięwzięcia(wyrażenie grubo na wyrost) potrzebuje czegoś darmowego. I jak na mój mini projekcik 829zł to jest ogromna, wielka kupa kasy.

 

Gadasz za dużo głupot. Nie znasz celów mojego projekciku to raz, dwa: nie wiesz do ilu osób ma trafić ten projekcik, trzy: niepotrzebni mi są graficy, osoby zajmujące się z kodowaniem, subdomena w domenie wystarczy, hosting już mam, pozycjonowanie niepotrzebne.

Więc jeżeli nie znasz projekciku to nie przekonuj mnie do swoich racji. Które są co najmniej śmieszne patrząc przez pryzmat tego mojego projekciku.

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grupa PFF ej no ale pojechałeś ; )

teraz podpowiem Ci coś.. rozdaj 10 licencji dla najaktywniej się tutaj udzielających.. daj to ludziom, to będzie ostre zagranie i zmiażdżysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia.

Dziękuję. Czyżby Twoje mądre myśli się już skończyły?Mówię po raz kolejny: Nie wiesz co to za projekcik to się nie udzielaj bo tylko się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem... Nawet cytujesz dobry fragment, by potem wrzucić kilkanaście przykładów, które nie pasują do mojej tezy.
Fakt, może nie wszystkie z tych produktów były mega rewolucyjne, ale spora część na pewno tak.

 

Powiedzmy sobie krótko i otwarcie - to co było odkryciem Ameryki - NIE JEST DARMOWE (Windows chociażby).
Tzn? Co było / jest takiego odkrywczego w Windowsie? Tylko proszę o konkrety.

 

Jesli chodzi o suport czy wdrożenie to zawsze znajdzie się ktos robiący taniej, przy czym nie ma dolnej granicy cenowej :).
Jasne. Tak samo zawsze znajdzie się tańszy produkt :)

 

Kilka z wymienionych przez Ciebie programów jest sponsorowanych bądź też utrzymywanych przez większe firmy. Dodatkowo osoby pracujące przy tak znanych programach maja inne profity za swoja pracę np bogate CV gwarantujące lepsza pracę.

Z takimi programami jest trochę inna sytuacja, bo klientem / odbiorcą są osoby z branży informatyczne gdzie kazdy wie co to np PostgreSQL. Taki świadomy klient wie że taka firma ma dobrą markę. Nie zleci wdrożenia programu u firmy postronnej, ale u wykonawcy.

No właśnie... Tylko zauważ, że te programy nie były od początku "takie znane" :)

 

Widzę, że nie rozumiesz jednej idei, albo za słabo przejrzałeś stronę produkty (geko) - tam za darmo masz TYLKO kod. Dostajesz kod i, mówiąc kolokwialnie, bujaj się samemu.
A co byś chciał? Darmowy support 24/7/365 pod telefonem?

 

Ja np. będę zakładam mini sklepik skierowany do bardzo wąskiego grona ludzi. I co pewnie od razu mam kupować Twój zapewne świetny, fenomenalny itd produkt za taką kasę. Po co?
Pod mały sklepik może takie coś wystarczy: http://sunweb.onet.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn? Co było / jest takiego odkrywczego w Windowsie? Tylko proszę o konkrety.

Wybacz, ale mam wrażenie, że o Windows 3.1 to czytałeś na Wikipedii.

Generalnie względem chociażby DOS, Windows BYŁ WIELKIM KROKIEM DO PRZODU - dla przeciętnego zjadacza chleba. Nie ważne - być może dla osoby, która nie widziała komputera bez myszki, Windows faktycznie nie jest niczym przełomowym, bo każdy OS wygląda tak samo...

 

Pod mały sklepik może takie coś wystarczy: http://sunweb.onet.pl :P

Jeśli 829zł brutto było zbyt dużym budżetem, to myślę, że Sunweb totalnie odpada. Tak wiem, kiedyś była darmowa wersja Sunwebu. Bardzo ciekawe, dlaczego autor z niej zrezygnował... :P Czyżby właśnie problem z supportem? Czyżby oczekiwania ludzi - daj palce, a odgryzę Ci dłoń? Kiedyś pisał o tym na swoim blogu. Post ku przestrodze.

 

Wybaczcie - nie skończyły mi się argumenty, ale mam wrażenie, że zmierzamy w bardzo odległym kierunku.

Pojawia się rewolucyjna, darmowa platforma. Myślę, że jej ultra-wysoka wydajność będzie tym czego szuka Maras do swojego mini-sklepu. Myślę, że jej darmowy support 24h będzie tym czego potrzeba każdemu, przeciętnemu użytkownikowi. Myślę, że pora zwijać się z rynku - bo karty już są w zasadzie rozdane... Produkty typu Sote, Shoper, Sunweb, ePro, Pffshop, Redcart itp po prostu nie mają już miejsca na rynku. Nastała apokalipsa oprogramowania komercyjnego. W tym jakże ponurym nastroju człowieka, który chciał oszukać Przedsiębiorców, oferując im autorski produkt i oczekując za niego zapłaty, zmierzam do łóżka. Lecz mój sen na pewno nie będzie spokojny... Pora myśleć nad nowymi produktami - ojej, tylko muszą być one koniecznie darmowe. Bo przecież inne nie mają miejsca na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale mam wrażenie, że o Windows 3.1 to czytałeś na Wikipedii.

Generalnie względem chociażby DOS, Windows BYŁ WIELKIM KROKIEM DO PRZODU - dla przeciętnego zjadacza chleba. Nie ważne - być może dla osoby, która nie widziała komputera bez myszki, Windows faktycznie nie jest niczym przełomowym, bo każdy OS wygląda tak samo...

1) Przed Windows'em istniały systemy operacyjne z graficznym interfejsem użytkownika (chociażby MacOS), więc o żadnej rewolucji czy odkrywaniu Ameryki nie może być mowy.

2) Komputery posiadają myszki od lat 70-tych ubiegłego wieku.

3) Gdybyś przeczytał artykuł(y) na Wikipedii, to wiedział byś przynajmniej to, a nie wypisywał glupoty.

 

Jeśli 829zł brutto było zbyt dużym budżetem, to myślę, że Sunweb totalnie odpada. Tak wiem, kiedyś była darmowa wersja Sunwebu. Bardzo ciekawe, dlaczego autor z niej zrezygnował... :P
Skoro to ma być malutki sklepik, to myślę, że SunWeb z prowizją na poziomie 0,5-4% będzie jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie - nie skończyły mi się argumenty, ale mam wrażenie, że zmierzamy w bardzo odległym kierunku.

Pojawia się rewolucyjna, darmowa platforma. Myślę, że jej ultra-wysoka wydajność będzie tym czego szuka Maras do swojego mini-sklepu. Myślę, że jej darmowy support 24h będzie tym czego potrzeba każdemu, przeciętnemu użytkownikowi. Myślę, że pora zwijać się z rynku - bo karty już są w zasadzie rozdane... Produkty typu Sote, Shoper, Sunweb, ePro, Pffshop, Redcart itp po prostu nie mają już miejsca na rynku. Nastała apokalipsa oprogramowania komercyjnego. W tym jakże ponurym nastroju człowieka, który chciał oszukać Przedsiębiorców, oferując im autorski produkt i oczekując za niego zapłaty, zmierzam do łóżka. Lecz mój sen na pewno nie będzie spokojny... Pora myśleć nad nowymi produktami - ojej, tylko muszą być one koniecznie darmowe. Bo przecież inne nie mają miejsca na rynku.

Malas jeśli już

 

No jak widać jednak skończyły. Piszesz takie głupoty, że już czytać się nie da. Kurcze mówię wyraźnie że nie znasz skali projekciku to bełkoczesz dalej bez końca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w zasadzie jedno zapytanie do twórców skryptu: całość została przez Was napisana czy pobraliście sobie kodzik innego skryptu i robicie zmiane nazwy że tak powiem (wszyscy wiedzą ocb). Jeśli w całości przez Was - to już coś.

 

Odnośnie windows'a i przełomu - nie każdy jest wielkim informatykiem, większość ludzi chce mieć już gotowe rozwiązanie, aby poklikać i komputer działał... No bez urazy, ale przeciętnego użytkownika internetu nie interesuje się zbytnio co i jak w komputerze działa - ma działać. Użytkownik chce uruchomić komputer, sprawdzić wiadomości na onecie i poczte, a reszta go nie obchodzi :P Zresztą sami zobaczycie co się będzie działo po wypuszczeniu przez M$ wersji windowsa seven na europejski rynek bez żadnej przeglądarki... 90% ludzi, którzy zakupią komputer z takim systemem nie będzie wiedziała co zrobić :P

 

Wracając do tematu głównego - jeśli aplikacja będzie w miare sensowna, to będzie z niej korzystać taki przykładowy Malas bo ma jakieś pojęcie o informatyce, będzie wiedział jak uruchomić sklep na takim skrypcie i mu to wystarczy. Firma posiadająca nieco lepszy budżet zwróci się do @Grupa PFF, zapłaci im te 829zł aby mieć "święty spokój" :) Wszystko jest dla ludzi, ale różne produkty są dla różnych społeczności.

 

PS. @Grupa PFF , ciągłe powtórzenia w Twojej ostatniej wypowiedzi mówią jedno - za dużo myślisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak widać jednak skończyły. Piszesz takie głupoty, że już czytać się nie da. Kurcze mówię wyraźnie że nie znasz skali projekciku to bełkoczesz dalej bez końca..

 

Jak mały projekt nie jest, to każdy dobrze rozwijany może stać się przyszłościowy. Poczytaj sobie case-study projektu, który był bardzo niszowy. A potem padł, bo nie dał rady właściciel już zarządzać nim (bodaj branża tytoniowa - cygara). Nawet jeśli na początku będziesz miał 3 szaliki piłkarskie i 2 proporczyki, to może się okazać, że będzie to taka nisza, że będziesz miał kilkanaście zamówień dziennie (mimo, że BL myślę, że ma mniej kibiców niż chociażby FCB, MU itp). Koniec gdybania. Przesłanie jest proste - myśl o tym co się stanie w przypadku POZYTYWNEGO rozwoju sytuacji. W biznesie lepiej być optymistą. To taka cecha czysto amerykańska. Akurat stanowiąca o sile tego narodu (moim zdaniem).

 

To jeszcze co na innym forum pojawiło się na temat geko.

 

Po pierwsze - wersja nie została jeszcze udostępniona, więc nie rozumiem skąd ten pośpiech z promocją na wielu forach internetowych. Nie byłoby lepiej napisać, iż wersja testowa zostanie dopiero udostępniona za jakiś czas?

 

Po drugie - o czym pisałem już na innym forum internetowym, gekosale to projekt stworzony przez ludzi, którzy stali za lento.pl, czyli polską wersją oprogramowania magento. Co się stało z lento.pl wie chyba każdy, kto interesował się tematem magento od dłuższego czasu. Ponadto wcześniej było jeszcze chyba netcart.pl, nieprawdaż?

 

Niemniej jednak trzymam kciuki aby gekosale pożyło trochę dłużej niż wcześniejsze Wasze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mały projekt nie jest, to każdy dobrze rozwijany może stać się przyszłościowy. Poczytaj sobie case-study projektu, który był bardzo niszowy. A potem padł, bo nie dał rady właściciel już zarządzać nim (bodaj branża tytoniowa - cygara). Nawet jeśli na początku będziesz miał 3 szaliki piłkarskie i 2 proporczyki, to może się okazać, że będzie to taka nisza, że będziesz miał kilkanaście zamówień dziennie (mimo, że BL myślę, że ma mniej kibiców niż chociażby FCB, MU itp). Koniec gdybania. Przesłanie jest proste - myśl o tym co się stanie w przypadku POZYTYWNEGO rozwoju sytuacji. W biznesie lepiej być optymistą. To taka cecha czysto amerykańska. Akurat stanowiąca o sile tego narodu (moim zdaniem).

No a ten dalej swoje..-.- To, że robię stronę o tym klubie nie znaczy, że jego gadżetami chce handlować więc nie trafiłeś:P Piszę po raz ostatni: nie wiesz to się nie wypowiadaj i nie gdybaj w związku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młody człowieku, odpowiadam Ci raz jeszcze - już naprawdę ostatni, bo mnie irytujesz - mówię ogólnikami, napisałem również przewagi systemu komercyjnego także dla Twojego przypadku - mimo, że go nie znam, mimo, że mnie naprawdę nie interesuję i naprawdę nie chodzi mi o Twój konkretny sklep. Powiedziałem Ci jedną znamienitą rzecz, która jakoś cały czas do Ciebie nie dociera. KUPUJĄC SYSTEM KOMERCYJNY, MOŻESZ PROSTO WSKAZAĆ FIRMĘ ODPOWIEDZIALNĄ ZA PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, ile mam zapytań o jakieś poprawki w różnych systemach typu OS-Commerce. I odpowiedź brzmi zawsze tak samo - NIE, szukajcie pomocy u autorów.

 

Tyle. A czym będziesz handlował. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma ciągle jedna i ta sama rzecz - nie masz do kogo zwrócić się o pomoc, ani napisać, że coś nie działa (oczekując szybkiej naprawy).

 

Koniec mojego udziału w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody człowieku, odpowiadam Ci raz jeszcze - już naprawdę ostatni, bo mnie irytujesz - mówię ogólnikami, napisałem również przewagi systemu komercyjnego także dla Twojego przypadku - mimo, że go nie znam, mimo, że mnie naprawdę nie interesuję i naprawdę nie chodzi mi o Twój konkretny sklep. Powiedziałem Ci jedną znamienitą rzecz, która jakoś cały czas do Ciebie nie dociera. KUPUJĄC SYSTEM KOMERCYJNY, MOŻESZ PROSTO WSKAZAĆ FIRMĘ ODPOWIEDZIALNĄ ZA PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, ile mam zapytań o jakieś poprawki w różnych systemach typu OS-Commerce. I odpowiedź brzmi zawsze tak samo - NIE, szukajcie pomocy u autorów.

 

Tyle. A czym będziesz handlował. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma ciągle jedna i ta sama rzecz - nie masz do kogo zwrócić się o pomoc, ani napisać, że coś nie działa (oczekując szybkiej naprawy).

 

Koniec mojego udziału w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

I pewnie z tego powodu mam kupić Twój super system za jedyne 829brutto lub inny również komercyjny. To po co kierowałeś do mnie wszystkie uwagi, że potrzebny jest programista, grafik, pozycjonowanie itd.?Trzeba było się ogólnie zwracać, proste. W moim przypadku nie jest mi potrzebny system komercyjny. I to raczej Ty irytujesz ludzi tutaj, więc skończ. Heh nie znasz przypadku a piszesz "przewagi system komercyjnego także dla mnie" no to Ty chyba jasnowidz jesteś?. Niesprawnego produktu na rynek chyba nie wypuszczą. A dzięki społeczeństwu wszystkie większe i mniejsze bugi będzie można wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale dyskusja... a ja chciałem tylko zapuścić instalkę na swoim hostingu i poklikać w panelu ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesprawnego produktu na rynek chyba nie wypuszczą.

W przypadku komercyjnej aplikacji owszem, ale mówiąc o open source wszystko jest możliwe :) Na tym to niestety polega... Ja po prostu sądzę, że autorzy zostali zmuszeni do tej licenji, gdyż zbyt dużo wykorzystanych przy projekcie rzeczy było na GPL'u :)

 

@Grupa PFF, co Cie interesuje co zrobi albo czego nie zrobi @Malas :P Niezależnie od tego czy będzie to chodzić mu dobrze, czy nie - to jego problem a nie Twój :o Ciesz się, że masz o jednego denerwującego klienta mniej :P

 

Zbyt dużo jest komentarzy jak narazie, poczekajmy na produkt, poza tym autorzy cwaniaki wypuszczają wersję alpha, więc pewnie będzie to chodzić niezbyt rewelacyjnie i na rewelacje nawet szkoda się nastawiać... w przypadku komercji za to płacimy, że ma działać :P Inną sprawą jest, że nastawienia Polaków nie zmienisz - przeciętny Polak chce mieć za free :o Nawet jeśli miałby zapłacić 10zł to i tak będzie się żarł z czymś darmowym, taki naród  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×