Skocz do zawartości
lukasz210

hetzner.de nowa oferta serwerow dedykowanych

Polecane posty

ktoś wie czy w hetzner można zrobić reinstalację systemu operacyjnego formatując tylko jeden dysk z soft raid, tak żeby na drugim dane pozostały nie zmienione? (czyli bez soft raid)

 

jak dasz na 0 sw raid to mozna odznaczyc czy ma formatowac drugi dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dasz na 0 sw raid to mozna odznaczyc czy ma formatowac drugi dysk.

 

Ja nie mam jeszcze serwerów w hetzner, ani dostępu do ich panelu. Czyli rozumiem że w ich panelu jest taka opcja zeby instalować system tylko na 1 dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boże.

Soft raid możesz tak przekonfigurować by móc sformatować i swobodnie używać dwóch dysków. simple ? po co Ci panel jak to z poziomu systemu możesz ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże.

Soft raid możesz tak przekonfigurować by móc sformatować i swobodnie używać dwóch dysków. simple ? po co Ci panel jak to z poziomu systemu możesz ustawić?

 

Boże nie przeczytałeś tego co napisałem. Pytałem o instalację systemu operacyjnego na jednym dysku. Co z tego że sobie rozprzęgnę macież raid skoro gdy mi padnie dysk z systemem to bede musiał użyc opcji reinstalacji systemu i mi skasuje oba dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gadar a do czego służy raid gdy jakiś dysk pada? ;)

 

Głównie do zablokowania serwera na 8 godzin (iowait) przez resynchronizację z drugiego dysku który nie potrzebnie się przez 6 lat kręcił obok. Nie ma to jednak nic do tematu.

 

Czy w panelu hetznera jest opcja do zainstalowania systemu na jednym dysku bez kasowania zawartości drugiego dysku? (czyli bez soft raid)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, skoro masz RAID to jak ci dysk padnie to odzyskasz sobie dane z drugiego, po co tu reinstall?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem, skoro masz RAID to jak ci dysk padnie to odzyskasz sobie dane z drugiego, po co tu reinstall?

 

nie chce używać soft raid, tylko 2 dysków osobno, ale żeby przy reinstalacji systemu skasował tylko 1 dysk, a nie oba. Jeszcze lepiej żeby skasował tylko wskazaną partycję i bootsector i mbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w panelu hetznera jest opcja do zainstalowania systemu na jednym dysku bez kasowania zawartości drugiego dysku? (czyli bez soft raid)

 

W Hetzner nie instaluje się systemu z panelu.

Z panelu uruchamia się system rescue, a w nim skrypt installimage, w którym wybiera się system, konfiguruje się wstępnie partycje, raid itp.

Wyłączając RAID można sformatować tylko jeden wybrany dysk i zainstalować na nim system, zachowując dane na drugim dysku.

Szczegóły tutaj.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Głównie do zablokowania serwera na 8 godzin (iowait) przez resynchronizację z drugiego dysku który nie potrzebnie się przez 6 lat kręcił obok.

Nie przesadzaj, może i przy 1500 GB będzie to trochę trwało, ale nie wywoła aż tak dużego obciążenia io...

Dyski się tyle czasu nie kręcą, a szczególnie w hetznerze, jeszcze ostatnio ukochana seria Samsunga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Hetzner nie instaluje się systemu z panelu.

Z panelu uruchamia się system rescue, a w nim skrypt installimage, w którym wybiera się system, konfiguruje się wstępnie partycje, raid itp.

Wyłączając RAID można sformatować tylko jeden wybrany dysk i zainstalować na nim system, zachowując dane na drugim dysku.

Szczegóły tutaj.

 

Pozdrawiam :(

 

A co ja wyżej napisałem ? :D

 

 

Patrys tak tak wiemy wiemy ;)

Ale za to wymieniają je dosyć szybko i sprawnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem tematu. W sumie prawda. Do takich dysków najtańszy core2duo by dobrze pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ofercie jest zewnętrzy kontroler raid, który znając życie dość znacznie poprawiłby wydajność najlepszego zestawu ( w którym są 3 dyski).

dodatkowo w nowej ofercie masz 2 TB transferu, potem 10mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co dali za płytę główna bo patrząc na dysk to raczej to jakieś ścierwo jest bo dyski będą najbardziej ograniczać prace serwera (choć zależy do czego on będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oferta fajna ale raczej nie wrócę - na razie - support jednak nie zawsze taki szybki jak niektórzy piszą, miałem przypadek że czekałem kilka/naście godzin aż ktoś dupe ruszy, za to same działanie serwerów i łącz zawsze było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh lubicie sobie ponarzekać heh?

 

oferta jest naprawdę niezła, kiedy się na naszym rynku doczekamy podobnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co dali za płytę główna bo patrząc na dysk to raczej to jakieś ścierwo jest bo dyski będą najbardziej ograniczać prace serwera (choć zależy do czego on będzie)

 

Serwer EQ4:

Płyta: MSI X58 Gold (MS-7522)

NB: Intel X58

SB: Intel 82801JI (ICH10R)

Dyski: SAMSUNG HD753LJ

 

Dla zainteresowanych - pełne lshw serwera EQ4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co dali za płytę główna bo patrząc na dysk to raczej to jakieś ścierwo jest bo dyski będą najbardziej ograniczać prace serwera (choć zależy do czego on będzie)

 

Hetzner nie montuje ścierwa, mam już takie maszyny i nie ma na co narzekać - oczywiście niech dadzą hp 380g6 za 40 euro...

 

p.s. Te dyski może i nie są rewelacyjne ale przyczepiliście się do tekstu o tym że spowodują brak wydajności serwera jak jakieś kopiarki ...

SSD w OVH też daje ciała ... i nie tylko w ovh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ale hetzner nie nauczył się z tym samsungiem, a ovh coś pojęło i montują hitachi, które jest dość mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale hetzner nie nauczył się z tym samsungiem, a ovh coś pojęło i montują hitachi, które jest dość mało awaryjne.

 

Nie zmienia to faktu, że support i wymiana wadliwych podzespołów działa sprawniej niż w OVH więc jak na 40 "ojro" nie ma co się rozwodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×