Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

Opinie o Chello

Polecane posty

Witam, mam internet z Vectry 2mb ale jest on dość drogi jak na obecne realia. UPS oferuje dużo taniej, szybsze łącza ale doszły mnie słuchy, że i kablówka (która jest wymagana przy założeniu internetu) jak i sam internet ma częste pady. Chciałbym zaczerpnąć opinii ludzi posiadających pakiety w UPC:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jak u mnie zakładali zaczęło się od tego złego zmontowania kabla...

Potem w miare, internet chodził dobrze nie było padów, ale ciężko było coś załatwić od ręki, tak jakby technik się czołgał do mojego mieszkania.

 

Teraz jestem w aster, i w zasadzie to technik może się czołgać bo nic nie pada ;)

 

Trasy w chello nie sprawdzałem, ale czytałem że potrafi przekierować do Londynu przez USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Polsce - bez konkurencji. Szybko, dość sprawnie.. a wszelkie awarie są na tyle rzadkie, że przy takiej cenie (mam 10tkę za 89zł bodajże) to naprawdę warto... jeśli tylko masz zasięg - bierz. Chyba, że totalnie może Cię wkurzyć raz na 2-4 tygodnie jakiś wieczór, że pakiety do Krakowa będą lecieć przez Holandię... ale ogólnie bombex. Transfer realny w 90 procentach przypadków - czy to Niemcy czy UK czy nawet USA - taki, jak w ofercie.

 

Mam to ustrojstwo w 3mieście, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak u mnie zakładali zaczęło się od tego złego zmontowania kabla...

Potem w miare, internet chodził dobrze nie było padów, ale ciężko było coś załatwić od ręki, tak jakby technik się czołgał do mojego mieszkania.

 

Teraz jestem w aster, i w zasadzie to technik może się czołgać bo nic nie pada ;)

 

Trasy w chello nie sprawdzałem, ale czytałem że potrafi przekierować do Londynu przez USA.

 

A korzystasz może w Aster z telewizji internetowej? Tam są dostępne wszystkie kanały, które są w pakietach telewizji analogowej/cyfrowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z chello w 100%. Predkosc 10mbit jest do wycisniecia praktycznie non stop, padów jako takich nie ma (ostatnio coś sie sypnęło z standardowymi DNS'ami, a przez ostatnie pół roku były jakieś 2 sytuacje w których coś padało na styku z zagranica na godzinke). W moim wypadku technik przyszedł punktualnie umówionego dnia, przeprowadzenie kabla przez pól mieszkania zajęło mu 30 min (nawet posprzątał wszystko po sobie ;) ).

 

Jedyne co mi się średnio podoba to standardowy router motoroli który dostałem, i to że próbują wcisnąć swoje pakiety typu Smart Guard (pseudo firewall) - ale tu wystarczy jeden mail i usługę wyłączają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak jak Sponsi mam to ustrójstwo ino nie 10 a 15 - podnieśli ostatnio ;) Pady rzadkie, niemniej występują i potrafią doprowadzać do uderzania wieszakiem w manekin (pshemko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A korzystasz może w Aster z telewizji internetowej? Tam są dostępne wszystkie kanały, które są w pakietach telewizji analogowej/cyfrowej?

 

Ani analogowej, ani cyfrowej, bo telewizora nie mam, a na tą drugą czasu szkoda.

 

Ale takiej informacji udzieli zapewne konsultant, który pracuje od 7 do 23 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zdecydowanie polecam. Jak za ta cene to jakosc jest rewelacyjna. Pare razy w roku trafi sie jakas globalna awaria ;)

 

Do niektorych lokalizacji jest dziwny routing (np. cheapvps), jest troche ograniczen - np. z ovh pociagniemy max 4mbit na polaczenie przez ftp, klienci innych operatorow chcieli by miec takie problemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

do cheap to jeszcze luz.. ale do resellerów w UK firm amerykańskich (np. Innohosting) jest jakiś chory routing przez USA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No... to taka jedna z akcji "raz na jakiś czas"... ale i tak warto : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja stanowczo odradzam UPC.

Jest to kolejna z tych małopoważnych firm, które sprzedaje pasmo za darmo, a potem, gdy przychodzi co do czego, zachowuje się jak w przypadku z TPSA, ucięli wtyczkę i cały ruch do TPSA leci przez Frankfurt (ping 65-80), a czemu? Bo nie chciało się płacić TPSA za dobry styk, wolą rozwijać tą swoją sieć-lepiankę. W zamian za swoje niepoważne zachowanie dali większe pasmo dla największego pakietu z tego co pamiętam, czy tak postępuje poważna i porządna firma? Bo ja wątpie. Gdybym miał wybierać pomiędzy UPC, a Aster, bądź nawet TPSA, to wybrałbym Aster lub TPSA, nigdy UPC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to kolejna z tych małopoważnych firm, które sprzedaje pasmo za darmo, a potem, gdy przychodzi co do czego, zachowuje się jak w przypadku z TPSA, ucięli wtyczkę i cały ruch do TPSA leci przez Frankfurt (ping 65-80), a czemu? Bo nie chciało się płacić TPSA za dobry styk, wolą rozwijać tą swoją sieć-lepiankę. W zamian za swoje niepoważne zachowanie dali większe pasmo dla największego pakietu z tego co pamiętam, czy tak postępuje poważna i porządna firma? Bo ja wątpie. Gdybym miał wybierać pomiędzy UPC, a Aster, bądź nawet TPSA, to wybrałbym Aster lub TPSA, nigdy UPC ;)

Straszne bdzury gadasz. Ponad 99% tresci w Internecie znajduje sie poza siecia TP, ruch miedzy UPC a TP to bylo glownie p2p - wiec po cholere ma UPC placic ciezkie pieniadze za styk z TP? Coraz wiecej firm dostarczajacych tylko internet dla uzytkownikow koncowych bedzie rezygnowala z dostepu do sieci TP.

 

//edit

A juz widze czemu narzekasz :) Masz serwery gier postawione w jakiejs smiesznej firemce, ktora ma lacze:

descr:		  Spoldzielnia Mieszkaniowa LOKATOR

oczywiscie od Tepsy i bez BGPa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie od Tepsy i bez BGPa smile.gif
Dokładnie :)

 

Straszne bdzury gadasz. Ponad 99% tresci w Internecie znajduje sie poza siecia TP, ruch miedzy UPC a TP to bylo glownie p2p - wiec po cholere ma UPC placic ciezkie pieniadze za styk z TP? Coraz wiecej firm dostarczajacych tylko internet dla uzytkownikow koncowych bedzie rezygnowala z dostepu do sieci TP.
Rozumiem płacz gdyby nie było dostępu z UPC do zasobów TPnetu, a przecież tak nie jest. Ping na poziomie 60ms jest zadowalający właściwie do prawie wszystkiego (nawet do serwerów gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam UPC

Jeśli ktoś ma dostęp to polecam. Owszem - pada częściej niż np. neostrada, ale za tą samą cenę internet na co dzień działa dużo dużo szybciej. Nawet nie zauważyłem, a już jestem mocno przyzwyczajony i ciężko zmienić na inną sieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

^^KaMaZZ~.^ no widzisz, a ja swoje zabawki zostawiam tu gdzie mam... bo wolę 10Mbit za 90zł miesięcznie niż 512kbit za 60zł... kopa w d.. tepsie, ludzie nie powinni tam nic kupować dla samej idei nie kupowania u żabojadów, którzy przez łapówy w ogóle są obecni w naszym kraju...

 

Aster nie znam, ale podejrzewam, że jako zwolennik prywatnych firm również popieram ich, jak Dialog i Netię (choć ta ostatnia przez chwilę ostatnio poczuła się jak tepsa, vide jaja z podpisywaniem umów w lokacjach, w których nie mogą podciągnąć kabla)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
ludzie nie powinni tam nic kupować dla samej idei

Za piękne żeby było prawdziwe.

 

Za mało edukacji w internecie, o sposobach jego uzyskania i alternatychwach dla TP.

Rodzic zobaczy fajną reklamę w telewizji (taka była, dawno temu "umpa umpa teraz nie ma limitów :))... i kupi, (no full wypas 1mbps :)) dziecko będzie zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie:D Czekam więc do września na koniec umowy i zmieniam na UPC, może jeszcze wyżej podskoczą łącza przez wakacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
//edit

A juz widze czemu narzekasz smile.gif Masz serwery gier postawione w jakiejs smiesznej firemce, ktora ma lacze:

KOD

descr: Spoldzielnia Mieszkaniowa LOKATOR

 

oczywiscie od Tepsy i bez BGPa smile.gif

 

 

hahaha, chciałbyś wiedzieć jaka ta 'śmieszna firemka' jest śmieszna, może sam dojdziesz :)

Ja na TPSA nie narzekam, jest bardzo dobrze, może dojdzie za jakiś czas PLIX, to wtedy się jakoś uzupełnią.

 

@xorg

Najlepiej komuś wypominać że ma samo TPSA i nie ma BGP4?

Mówi to ktoś, kto ładnych pare lat jechał na samym TKTelekomie, dopiero teraz pojawiły się dodatkowe łącza i PLIX, więc cwaniaka nie zgrywaj.

 

Cała ta sytuacja z operatorami, którzy rezygnują z TPSA mnie powoli śmieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TPSA nie dojdzie do PLIXa ....

To jest kompletnie nie zgodne z ich polityką działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whatever...

Chodzi tu o ich politykę wypychania wszystkiego co nie jest połączone bezpośrednio z nimi przez DE.

Więc z pewnością nie zrezygnują z pobierania opłat od operatorów za bezpośrednie wpięcie do ich sieci.

Bo jest o jednoznaczne z podpięciem się TPSA do PL-IX.

 

A tak swoją drogą to jak już to pewnie było by to 10GE.

(A raczej błędne objętą drogą przez ^^KaMaZZ~.^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówi to ktoś, kto ładnych pare lat jechał na samym TKTelekomie, dopiero teraz pojawiły się dodatkowe łącza i PLIX, więc cwaniaka nie zgrywaj.
Pokaż jakiś dowód, bo się w tym momencie ośmieszasz. Nie umiesz odeprzeć argumentów, to obrzucasz innych błotem. W Dianie jestem dwa lata, to ciekawe że w ciągu 2 lat nagle pojawił się szeptel, tpsa, gts ? Kurde, szybcy są :)

 

@mod - weź go ktoś stąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi tu o ich politykę wypychania wszystkiego co nie jest połączone bezpośrednio z nimi przez DE.

Iwacom/Efuturo jakoś nie jest bezpośrednio połączone z tpnetem, a ruch nie idzie przez DE, tylko Crowleya. Nephax też nie - leci przez Atmana.

 

Ale jak ktoś tranzytuje się przez jakichś zagranicznych operatorów (np. Level3), to co się ma właściwie dziwić, że punkty styku z nimi są poza Polską?

 

 

PS: A czy Kamazowi nie chodziło przypadkiem o światełko - 1Gb - do tej sieci osiedlowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×