Skocz do zawartości
pejot

OVH - pozytywne opinie

Polecane posty

Gość graczu

Witam,

 

jako były klient OVH posiadający u nich około 68 maszyn średnio przez 3 lata mogę napisać coś od siebie.

 

Aktualnie zrezygnowaliśmy z usług na OVH oraz Kimsufi tylko z powodu otrzymania lepszej oferty u innej firmy.

 

Awarie: Brak odpowiedzi z serwera

Przez ostatnie trzy lata współpraca z OVH była na normalnym poziomie, potrafiły zdarzyć się awarie np switchy, czy szafy ale zwykle czas reakcji na takie problemy nie przekraczał 12h a najczęściej mieścił się w 6h.

Często zdarzają się dziwne problemy z maszynami z brakiem dostępu do SSH a maszyna pinguje, pomaga wtedy restart. A w logach tak jak by się nic nie stało :-) Ale są bardzo rzadkie sytuacje.

 

Awarie sprzętu

Awarie sprzętu, tutaj już trochę inna bajka. Jeżeli zaczął padać np nam dysk, bądź dostrzegliśmy awarie pamięci ram, to czas reakcji z wymianą już był dłuższy nie raz przekraczający tydzień czasu ( ale to bardzo odrębne przypadki ). Jest to raczej spowodowane procedurami u nich w firmie, przyjęcie zgłoszenia, potem taką część muszą chyba sprawdzić czy rzeczywiście jest problem czy nie, jak jest to wrzucić do koszyka z napisem ( dla nowych klientów jak się da naprawić hihihihi ) często podczas wymiany czas w którym maszyna była wyłączona był dłuższy niż 12h.

 

Odzyskiwanie danych z dysków, nie licz na to za darmo.

 

Płatności, dostępność, faktury:

Panel z płatnościami wystawianiem faktur, czasami serwerów jest na początku trochę nie przejrzysty ale po pierwszych fakturowaniach łatwo się połapać i okazuje się dosyć przyjazny. Płatności online bardzo dobra rzecz.

 

Co trzeba pamiętać:

Pisząc w sprawie jakiegoś problemu do OVH podaj wszelkie możliwe informacje, wpisy z logów jak piszesz w sprawie sprzętu lub smarty czy innych programów, w sprawie problemów z łączem od razu zapodaj MTRy czy inne logi.

 

Logi nie wklejaj na żywca do okienka wiadomości wrzuć na jakiś pastebin i podaj link!

 

Hmmmm zniżki no z tym już mało załatwisz w OVH nawet jak masz większą ilość usług, zwykle jest NIE BO NIE BO GÓRA, z tego co pamiętam po jakiejś ilości maszyn ( chyba 35 ) została chyba nam zniesiona opłata instalacyjna, ale nie wiem czy akurat to nie podlegało pod jakąś promocje.

 

Do czego dobre serwery:

Myślę że między innymi do takich usług jak serwery WWW, bazy danych, VPS, Streaming, systemy budowania statystyk, boty, zbieracze informacji, uploadboxy.

 

Do czego mogę mało polecić:

Serwery gier, serwery głosowe.

 

Najwięcej maszyn przeznaczaliśmy na bazy danych dla paru firm i sprawdzało się to bardzo dobrze przy gigabitowym lanie, wszystko ładnie ze sobą współpracowało. Często w nocy przekraczaliśmy między maszynami 200 Mbit/s przez parę godzin i nie skarżyli się na nic. Co w jednym z Polskich DC jak mieliśmy maszyny było sporym problemem. Aż skończyło się zablokowaniem naszych usług...

 

Proszę pamiętać że większość polskich użytkowników internetu ma ping w zakresie 45 ~ 70ms do ovh. Mało znajdzie się tych co będą mieli 30ms.

 

Podsumowanie:

 

Mogę polecić OVH jak najbardziej.

Edytowano przez graczu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej nie narzekam na OVH, faktycznie nie chcą mi podpiąc dodatkowych IP do VPSa choć jest to możliwe gdybym był nowym Klientem i to wkurza, bo to ja jestem stałym klientem i powinienem miec taką opcję. Wypada wypowiedzieć wszystko i nara:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×