Skocz do zawartości
pejot

OVH - pozytywne opinie

Polecane posty

Dołącze sie do postu.

Mam domene wykupioną w NetArt, wszystko ok, duża firma. Ktoś mi polecił OVH z uwagi na cenę, ale przy rejestracji widzę firma z o.o.

Czy są solidni i uczciwi.

Edytowano przez mirateu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam nigdy z nich nie korzystalem :D I nie wiem czemu wiekszosc osob korzysta skoro maja jak dla mnie dosc drogo. Aaa pewnie dlatego ze wiekszosc nie potrafi zamienic slowa po angielsku czy skorzystac z translatora do np. francuskiego. Sorry ale tylko takie cos mi przychodzi do glowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam nigdy z nich nie korzystalem :D I nie wiem czemu wiekszosc osob korzysta skoro maja jak dla mnie dosc drogo. Aaa pewnie dlatego ze wiekszosc nie potrafi zamienic slowa po angielsku czy skorzystac z translatora do np. francuskiego. Sorry ale tylko takie cos mi przychodzi do glowy :D

 

 

Może zamiast pustych słów, podaj która z serwerowni ma lepszą ofertę od OVH? :) I chodzi mi tutaj o typową budżetówkę...może być desktopowy hardware, ale też żeby było to mocny sprzęt z dużą ilością przestrzeni jak i tanim transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wiekszosc osob korzysta skoro maja jak dla mnie dosc drogo. Aaa pewnie dlatego ze wiekszosc nie potrafi zamienic slowa po angielsku czy skorzystac z translatora do np. francuskiego. Sorry ale tylko takie cos mi przychodzi do glowy :D

 

Racja jeśli chodzi np. o VPS-y (ceny z kosmosu, chyba tylko nieświadomi się na to decydują) ale dedyki mają już cenowo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja jeśli chodzi np. o VPS-y (ceny z kosmosu, chyba tylko nieświadomi się na to decydują) ale dedyki mają już cenowo ok.

 

Niestety dedyki ostatnimi czasy są u nich już nie opłacalne (jeśli ktoś nie potrzebuje dużo taniego transferu). Nadal brak nowej oferty, sprzęt np. w EG i MG to już staruszki, a HG 2012 ma absurdalny koszt setupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

 

Może zamiast pustych słów, podaj która z serwerowni ma lepszą ofertę od OVH? :) I chodzi mi tutaj o typową budżetówkę...może być desktopowy hardware, ale też żeby było to mocny sprzęt z dużą ilością przestrzeni jak i tanim transferem.

 

Zwykły PC u rodziców w garażu hehehhe :)

 

 

Jak na ofertę budżetową mają bardzo dobre ceny zarówno w ovh jak i kimsufi. Dużo firm korzysta / korzystała z ich usług i nie narzekali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dużo firm dalej nie narzeka. Nic OVH nie mogę zarzucić. Mamy u nich sporo serwerów i wszystko działa ok, czasem może się coś zdarzyć, ale tak jest wszędzie, więc nie wymagajmy cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przmierzam sie do kupienia dedyka w ovh, przy skladaniu zamowienia pierwsze widze, mam sobie wybrac lokalizacje DC, polnoc czy wschod, ktora bedzie najlepsza, czy to jedno licho?

 

jest

 

FRANCJA, Północ (RBX)

FRANCJA, Wschód (SBG)

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SBG 1 znajduje się w Strasburgu na wschodzie Francji. Jest to 7. centrum danych należące do OVH. Jest to kontenerowe centrum danych - pomysł rozwijany na całym świecie w ostatnich latach. To centrum danych zajmuje strategiczną pozycję w Europie i w sieci OVH, dzięki czemu możemy zmniejszyć czas odpowiedzi do Niemiec i Europy Wschodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 Listopada na jednym z serwerów spalił się dysk... Oczywiście moje forum tam stało :unsure: nawet nie podjęli się próby odzyskania danych. Tyle o OVH z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem w OVH serwer i padl mi dysk to zaraz zamontowali obrazy, zgralem sobie wszystko w razie co, i mi podlaczyli nowe dyski, widocznie nie starales sie ;]

 

A wyczytalem ze wiele osob poleca RBX ze "pewniej" czy to prawda?

 

ktos moze odp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 Listopada na jednym z serwerów spalił się dysk... Oczywiście moje forum tam stało :unsure: nawet nie podjęli się próby odzyskania danych. Tyle o OVH z mojej strony.

A co to OVH obchodzi, że nie zrobiłeś sobie backupu? To jest Twój problem, a nie ich. Może jeszcze mieli Ci ten dysk za darmo przysłać do Polski?

 

A wyczytalem ze wiele osob poleca RBX ze "pewniej" czy to prawda?

Z jednym klientem, który miał serwer w SBG były problemy. Tzn z serwerem, a nie klientem ;) A dokładniej z siecią. Sporo strat do serwera jak serwer nic nie robił. Po małych przepychankach coś pozmieniali i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

16 Listopada na jednym z serwerów spalił się dysk... Oczywiście moje forum tam stało :unsure: nawet nie podjęli się próby odzyskania danych. Tyle o OVH z mojej strony.

 

Jest taka magiczna opcja w droższych serwerach... A mianowicie RAID 1 ;)

 

Jak bierzesz serwer z jednym dyskiem, w dodatku budżetowy za 100zł to się nie dziw, że nie chce im się angażować osoby która weźmie 500zł za odzyskanie twojego dysku (wartości przykładowe). Może jak byś im zapłacił kilka tysi to by i ci odzyskali.

 

Ale albo robisz backup, albo płaczesz i zaczynasz robić backup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup w dzisiejszych czasach to jest w ogóle podstawowa rzecz, jaką każdy administrator powinien przeprowadzić. W necie jest od cholery i jeszcze trochę skryptów, które to automatyzują, a niektóre są na tyle rozbudowane, że w sumie łatwiej pomyśleć czego nie mają niż mają.

 

Ja chociażby korzystam z modułu backup w webminie (bo i tak go mam z innych powodów) - można ustawić i foldery do kopiowania, i gdzie je kopiować, czy do pliku tar, czy skompresować, czy gdzieś wysłać, o jakich godzinach... tak naprawdę jakbyś miał jakiś 2gi serwer backupowy stojący na linuxie to nawet możesz podając login i hasło z automatu wysyłać backupa na inny serwer.

 

No ale jak się backupów nie robi "bo po co" to potem jest płacz ;).

 

 

Żeby nie było off'a to dodam, że OVH to jest naprawdę porządna firma i pomimo, że jest jedną z tych największych "masówek" to mi osobiście support jeszcze nigdy nie sprawiał żadnych problemów, a odpowiedzi uzyskiwałem do 24h MAX. Do tego pomimo, że firma jest tą "masówką" to do każdej rzeczy podchodzi można powiedzieć profesjonalnie, przez cały rok uptime'u dedykowi urwało łącze na jakieś 30 min w któryś piątek. Już w ogóle pomijam kwestie, że cenowo oferta przebija przynajmniej 90% firm.

 

Testowałem już kilka firm, i polskich, i zagranicznych i powiem jedno. Na OVH się jeszcze nigdy nie zawiodłem, wiadomo że kiedyś będzie ten pierwszy raz, ale póki co jest o wiele lepiej niż moje jakiekolwiek kalkulacje mogły zakładać :). Po prostu jako firma kierują się swoim własnym regulaminem i nie muszą iść klientowi na ugodę w sprawach rzeczy, które nie zostały w nim uwzględnione. A i tak ma się więcej niż potrzeba jeśli chodzi o możliwości. W panelu idzie wyklikać dosłownie wszystko.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzialem wczoraj w RBX dedyka z serii EG z SSD i 64GB ramem, po 30 minutach od zaplaty mialem juz serwer, sprzet fajny, ale jakies jazdy sa wieczorami na laczach do mojego serwera, teraz np ping po 120 ms, do tego wyniki WINMTR pokazuja routing przez londyn kanade i usa, co to ma byc, lol? :D Przeszlo 10 routerow, czemu az tak duzo, tez tak macie? Kiedys mialem w OVH dedyka, to routerow bylo malutko, ping ladny, a teraz, to jakas awaria czy co? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tragedia

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| WinMTR statistics |

 

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

 

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

 

| MOJE IP - 0 | 158 | 158 | 0 | 0 | 2 | 0 |

 

| war-bg3.neo.tpnet.pl - 0 | 158 | 158 | 12 | 23 | 333 | 13 |

 

| war-r2.tpnet.pl - 0 | 158 | 158 | 11 | 26 | 286 | 12 |

 

| war-r1.tpnet.pl - 0 | 158 | 158 | 13 | 26 | 254 | 18 |

 

|bundle-ether2.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net - 0 | 158 | 158 | 31 | 46 | 345 | 43 |

 

|tengige0-8-0-0.lontr3.London.opentransit.net - 0 | 158 | 158 | 45 | 55 | 317 | 47 |

 

|so-0-1-3-0.ashtr1.Ashburn.opentransit.net - 0 | 158 | 158 | 118 | 134 | 387 | 123 |

 

| 198.27.73.152 - 27 | 73 | 54 | 117 | 131 | 266 | 122 |

 

| nwk-2-6k.nj.us - 9 | 115 | 105 | 121 | 137 | 488 | 121 |

 

| 198.27.73.29 - 43 | 56 | 32 | 121 | 143 | 418 | 126 |

 

| rbx-g2-a9.fr.eu - 1 | 154 | 153 | 121 | 141 | 427 | 125 |

 

| vss-9b-6k.fr.eu - 2 | 150 | 148 | 121 | 136 | 370 | 126 |

 

| IP MOJEGO SERWERA - 0 | 158 | 158 | 121 | 130 | 368 | 123 |

 

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

 

 

U ciebie tak nie idzie, london, usa (newark) tam gdzie niby awaria^^ i wczesniej jeszcze byla kanda jakis router z .ca moze to bys ktorys ze 198.27

 

I masa lossow gdzies po drodze o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale czemu tyle drogi nakladanej mam i tyle routerow usa kanada londyn po co mi to, napisalem juz do suppoortu ciekae czy to przez te prace co niby robia na prace.ovh.pl

 

zawsze mialem droge przez 2-3 routery w polsce 1 w niemczech i 2 we francji, wtedy bylo picus glancus

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale czemu tyle drogi nakladanej mam i tyle routerow usa kanada londyn po co mi to

Wolisz mieć trase awaryjnie wydłużoną, lecz działającą (co prawda z nieco większymi opóźnieniami...), czy być w czarnej dupie, nie mieć łączności wcale i dostać wytłumaczenie, że jakiś DDoS przyszedł i wymiótł łączność i będzie działać jak zacznie działać?

 

(nie, to wcale nie jest aluzja do tłumaczeń rodzimych datacentrów ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może to chwilowy objazd "przez Płock" ;)

 

Sprawdź rano i po południu jak trasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis to samo,

Cisnie routing przez 13 routerow z czego polowa to jakis kosmos, Londyn, Kanada, Usa (newark), do tego ping po 130 ms jak bym serwer kupil w Ameryce nie w Europie, heh napisalem zgloszenie to przyslali mi jakis link do prac, ktore rzekomo sie skonczyly a u mnie nadal to samo... i teraz uzeraj sie z nimi

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×