Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stasiatko

dobry, tani dedyk bez limitu

Polecane posty

Poleccie mi jakąś dobrą ofertę JAKOSC/CENA dydyka z pingiem max 60ms i traffikiem unlimited.

konfiguracja - jakis celeronik 1,7

256 ramu

twardy 40GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH byloby dobre gdyby nie prehistoryczne dystrybucje, ktore daja, w dodatku w wersji FR (chyba, ze to ja tak trafilem ;-)). Z kolei CTN wyglada bardzo ciekawie. Barteq, czym objawia sie ich slaba jakosc? Support? Badziewny sprzet? Restart to u nich sprawa kliku czy robia to z reki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://ovh.pl

 

Celeron 2.6 GHz

512 MB RAM

40 GB HDD

10 Mbps przepustowość łącza

nieograniczony transfer

 

264,90 PLN/m-c (netto)

 

No i po co coś takiego piszesz? 10 mbps i nieograniczony transfer... 10 mbps to jakieś 3000 GB transferu miesięcznie, a realnie znacznie mniej, bo jak wiadomo w nocy wykorzystanie lącza mocno spada. Ofert z 2000 czy 3000 GB transferu miesięcznie nietrudno znaleźć i to przy podłączeniu do portu 100 mbit co pozwala na znacznie wyższy, chwilowy transfer więc jest znacznie bardziej korzystne (możesz np. wykorzystywać 75% transferu w dzień i obsługiwać duże peaki, powiedzmy 50 mbps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od konca.

@Neas

Unlimited to unlimited. Nie czuje się presji 3000 GB. W niektórych serwerowniach nawet1 gb więcej to przymus kupinei kolejnych 3000 GB lub podobne numery. Tu masz po prostu lepiej. Powiem jeszcze jedno - port w OVH jest 100 mbit, limitowany na routerze do 10. Peaki mogą być nawet do 32 Mbit lub nawet większe (teraz nie mam teog jak sprawdzić).

 

@patryk

Support u nich po prostu nie istnieje. W zamian za zbyt częste korzystanie z supportu wyłączono nam serwer. Po kilku DNIACH prób dodzwonienia się uzyskałem tylko jedną i to szokującą informację - zerwano z nami umowę i przy okazji ze minął chyba 21. dzień miesiąca został sformatowany nasz dedyk. Tak po prostu. Straciliśmy właściwie wszystko. Ostatni telefon do tej "firmy" był tylko wiązanką wspaniałych angielskich słów (już niebyt cenzuralnych), bo takie zachowanie tak dużej spółki jest po prostu karygodne. Czyli reasumując można tam kupić maszynę, ale należy siedzieć cicho, nie należy niczego żądać, na odpowiedź czekać miesiącami. Nie można także użyć prawa do założenia natywnego ipv6 (które jest tak reklamowane na www), a założenie serwera irc (które przy zakupie było możliwe, lecz w skutek zmiany ich regulaminu stało się główną podstawą rozwiązania umowy) może skończyć się absolutnie wszyskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zacznę od konca.

@Neas

Unlimited to unlimited. Nie czuje się presji 3000 GB.

 

Nie? To ile Twoim zdaniem można przesłać GB przez miesiąc łączem o maksymalnej przepustowości 10 mbit/s? Nawet przy założeniu, że byłoby cały czas wykorzystane w 100%, co oczywiście jest nierealne.

 

Przy łączu 10 mbit/s masz dokładnie ten limit, a wynika on z samej prędkości łącza, dla ułatwienia:

 

10 mbit/s = 1.22 MB/s = 73.2 MB/m = 4392 MB/h = 4.29 GB/h = 103 GB/24h = 3090 GB/miesiąc

 

Gdzieś się pomyliłem?

 

Ergo -- w obu przypadkach masz łącze z limitem ok. 3000 GB/miesiąc z tym że w jednym ma ono maksymalną przepustowość 100 mbit/s, a w drugim 10. Przy okazji w drugim przypadku realny limit jest w zasadzie mniejszy, bo 100% wykorzystanie pasma przez całą dobę się nie zdarza w typowych zastosowaniach, więc w praktyce możnaby z niego 'wyciągnąć' pewnie w okolicach 1500-2000 GB/miesiąc.

 

Powiem jeszcze jedno - port w OVH jest 100 mbit, limitowany na routerze do 10. Peaki mogą być nawet do 32 Mbit lub nawet większe (teraz nie mam teog jak sprawdzić).

 

Może źle się wyraziłem. Nie chodzi o peaki sensu stricte, tylko np. o to, że jeśli masz pełne 100 mbit/s z limitem takim, jaki określa łącze 10 mbit/s bez dodatkowych limitów (poza samą prędkością) to możesz go lepiej wykorzystac, bo np. w szczycie, przez godzinę będzie wykorzystywane 50 mbit/s, a potem w nocy np. 1 mbit/s. Przy sztywnym limicie 10 mbit/s w szczycie łącze będzie przeciążone, a w nocy będzie się marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

tylko że jak ktoś ma lan 100 to zuzyje szybciej ten limit i nie skończy sie na tylu GB przez co zabraknie przed końcem miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że jak ktoś ma lan 100 to zuzyje szybciej ten limit i nie skończy sie na tylu GB przez co zabraknie przed końcem miesiąca.

 

Gdyby tak było, to jego łącze 10 mbit byłoby cały czas przeciążone a usługi tam świadczone w zasadzie niedostępne... czyli bezsensu.

 

Wysłany 19/8/2005, 12:22:

 

Intel Celeron 2.0 GHZ

256 MB RAM

40 GB HDD

40 Mbit Dedykowanego transferu

849zł/mies netto

 

Lokalizacja : Francja

 

No, tutaj jest rzeczywiście dużo transferu ale wąskim gardłem jest tym razem sprzęt. Raczej jedynym zastosowaniem przy którym da się wykorzystać ten transfer będzie prosty dział download itp. Aczkolwiek o taki właśnie sprzęt pytała osoba rozpoczynająca wątek, więc pozostaje mieć nadzieje, że wie co robi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chyba normalne, że nie dadzą super sprzętu, super pasma, super supportu w super niskiej cenie. Trzeba wybrać to, czego się potrzebuje. Skoro download, to download. Przecież w tych ofertach chodzi właśnie o to, by wykorzystać minimum całego dostępnego pasma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to chyba normalne, że nie dadzą super sprzętu, super pasma, super supportu w super niskiej cenie. Trzeba wybrać to, czego się potrzebuje. Skoro download, to download. Przecież w tych ofertach chodzi właśnie o to, by wykorzystać minimum całego dostępnego pasma.

 

Oczywiście jest tak jak piszesz, zwracam tylko uwagę na to, gdzie są te ograniczenia. Niektórzy alergicznie reagują na limit miesięczny, podczas gdy - tak jak napisałeś - niemal w każdej ofercie są podobne limity tylko czasem bardziej zakamuflowane. ;) Typowy przykład to 100 mbit/s z limitem 3000 GB/mies. vs. 10 mbit/s 'bez limitu'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kupiłem od nich ten serwe 10 Mbps "bez limitu", obecnie przestawiłem na 15 Mbps (zmiana pakietu, bo 512 MB RAM to mało) i naprawdę dużo lepiej się z tym czuję, niż gdyby było 100 Mbps i 3000/4500 GB. Poprostu nie przejmuję się całkowicie tym, czy ktoś ciągnie, czy nie itd. Statystyki ruchu oglądam z ciekawości. Poza tym 3000/4500 GB to bardzo dużo jak na strony www (normalne), czy nawet na portal (oczywiście bez downloadu kosmicznego).

 

Miła by była kolokacja w Polsce za te pieniądze, jakie oni chcą od 1 Mbps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, kupiłem od nich ten serwe 10 Mbps "bez limitu", obecnie przestawiłem na 15 Mbps (zmiana pakietu, bo 512 MB RAM to mało) i naprawdę dużo lepiej się z tym czuję, niż gdyby było 100 Mbps i 3000/4500 GB. Poprostu nie przejmuję się całkowicie tym, czy ktoś ciągnie, czy nie itd. Statystyki ruchu oglądam z ciekawości. Poza tym 3000/4500 GB to bardzo dużo jak na strony www (normalne), czy nawet na portal (oczywiście bez downloadu kosmicznego).

 

To już sprawy ocierające się o psychologię, obiektywnie 100 mbit z podanym limitem jest dużo lepszą ofertą.

 

No i nie interesujesz się tym ile kto wykorzystuje pasma do momentu, gdy zacznie go brakować... bo wtedy jakość usług drastycznie spadnie dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale 10-15 Mbps to duże pasmo. Maszyny nie nadają się tam na hosting za bardzo (trzymam na tym Celeronku tylko sponsorowane), ale odwiedzalność jest bardzo duża i pasma nigdy nie zabrakło (a jest tam mirror filmów sportowych dla serwisów o Mua Thai).

 

Posiadam jeszcze jeden portal z ogromną odwiedzalnością i rzadko kiedy peak dochodzi do 15 Mbps.

 

W sumie, to ciekawe co (i po co) stawiać na 40 Mbps flat zakładając przekroczenie 3000 GB czy nawet 10000 GB ruchu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×