Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GyniO

Własna gra via www i Firma?

Polecane posty

Witam, jestem właścicielem gry via online, dokładnie prywatny serwer ogame..

 

Dziennie około 15zarejestrowanych kont, online średnio 160osób,aktualnie 24xx kont(kont graczy a nie botów), gra się trzyma od 10stycznia 2008 roku, kod gry jest na darmowej licencji GPL(ale to nie ważne) liczy się to, że gra się rozwija(Top2/3 w polsce z tego rodzaju gier) i jesteśmy grupą zgranych osób programujących w php.

 

Gra (uni1) utrzymuje się na serwerze dedykowanym, którego opłacamy z reklam (adseanse) no i z płatnej usługi w grze (przez konto i przez sms) dla chętnych.

 

I teraz się chciałbym zapytać, czy warto na tego rodzaju projekty zakładać firmę?

Czy np po założeniu firmy, można otrzymać jakąś dotację?

Co trzeba zrobić, żeby zastrzec sobie jakąś nazwę firmową i ile to kosztuje.

 

Zakładając grę miałem 17lat (bez 4 miesięcy) teraz mam 18 no i właśnie myślę czy przez tą firmę gra,ja i moi znajomi odnieślibyśmy jakieś zyski(nie, że chcemy się z tego utrzymywać, mowa tu o rozwijaniu się gry i dalszej współpracy teamu(jakiś nowy projekt)).

Może ktoś się orientuje i mi może tu opisać jak to wygląda.

 

 

Z góry byłbym wdzięczny za odpowiedź osób, które orientują się w temacie.

 

Pozdrawiam Grzegorz Konsek(GyniO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli bez promocji i specjalnego wysiłku robisz teraz przynajmniej (na czysto!!!) tysiaka - możesz o tym myśleć...

w innym wypadku podepnij się pod kogoś znajomego..

 

Jeśli nie chcesz zysków, to załóż stowarzyszenie... że wiesz.. "Nasze Małe Stowarzyszenie Graczy W Grę Bla Bla"... i potem składki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

I nie spiesz się do zakładania firmy. Zawsze na początku lepiej podpiąć się pod kogoś albo korzystać ze zwykłych umów. Firma na samym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
I nie spiesz się do zakładania firmy. Zawsze na początku lepiej podpiąć się pod kogoś albo korzystać ze zwykłych umów. Firma na samym końcu.

 

Bardzo dobrze powiedziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze powiedziane ;)

taa..chyba identycznie postępujesz.

GyniO skorzystaj z cashbilla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jako osoba prywatna też mogę zarabiać... Tylko chodzi tu o odprowadzanie podatków?(mowa o wpłatach na konto)

 

Bo sms'y to jest zwykła umowa - zlecenie.

 

 

Ale chce wiedzieć czy jakie są warunki do otrzymania dotacji z UNI.

 

Bo kurcze teraz w gazecie prawnej było "jak założyć swoją firmę" ale kurde nigdzie w kioskach płyty znaleźć nie potrafię ;/

 

 

 

A dotpay.pl nie jest dobrym rozwiązaniem? Bo teraz korzystam z kody.wapacz.pl, ale wkurza mnie te wysyłanie listów przez pocztę polską z prośbą o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz otrzymywac wplat przelewem bez prowadzenia dzialalnosci gospodarczej. To jest normalna sprzedaz i zarabianie na niej.

 

Jesli chodzi o dotacje to warto przejsc sie do ktoregos z urzedow. Tam zawsze maja najnowsze oferty. Pamietaj, ze wnioski o niektore dotacje mozna zlozyc tylko przed zalozeniem firmy, pozniej juz nie mozna.

 

Musisz sie tez liczyc z tym, ze nie musza Ci przyznac dotacji, nawet jesli bedziesz mial bardzo dobry business plan. Dofinansowania czesto sa przyznawane tym osobom, ktore prowadza lub chca prowadzic dzialalnosc pozyteczna dla innych ludzi. Gra via www raczej taka nie jest. Gdybys byl lekarzem i chcial zalozyc wlasny gabinet to mialbys wieksza szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dotpay.pl nie jest dobrym rozwiązaniem? Bo teraz korzystam z kody.wapacz.pl, ale wkurza mnie te wysyłanie listów przez pocztę polską z prośbą o kasę.

W dotpay jest identycznie - umowę i rachunek za każdy miesiąc musisz im wysłać pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
taa..chyba identycznie postępujesz.

GyniO skorzystaj z cashbilla;)

 

Widzisz, przynajmniej ludzie na brak pieniedzy nie narzekaja :)

A ty jestes zdany na "laske" ;) rodziców :)

 

Moim zdaniem zawsze znajdzie sie ten margines spoleczny ktory bedzie tylko krytykowal, plotkował itp itd :)

Takze jak dla mnie całkiem dobra zabawa :)

 

btw cashbill jak dla osob prywatnych bardzo duze prowizje, dlatego tez w przypadku os. fiz sugeruje dotpay.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, przynajmniej ludzie na brak pieniedzy nie narzekaja :)

A ty jestes zdany na "laske" ;) rodziców :)

 

Moim zdaniem zawsze znajdzie sie ten margines spoleczny ktory bedzie tylko krytykowal, plotkował itp itd :)

Takze jak dla mnie całkiem dobra zabawa :)

 

btw cashbill jak dla osob prywatnych bardzo duze prowizje, dlatego tez w przypadku os. fiz sugeruje dotpay.

 

pzdr

sory za OT

jeżeli Ty fakty nazywasz plotkami no to nie wiem co Ty tam masz w główce. Ty w moim wieku na pewno już miliony zarabiałeś, i sam się od urodzenia utrzymywałeś.EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy do tej pory placiles podatki od :

 

przychodow z smsow ?

przychodow z adsense ?

 

Jasne ze inni mlodzi ludzie powiedza Ci po co Ci firma itd.. ale znajdzie sie ktos zlosliwy zrobi donos i moze byc tak ze US dolozy Ci niezla kare po przeswietleniu Twojego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ps. dotpay juz za ciebie odprowadza podatek (w przypadku os fiz) wiec jak przychodzi czas rozliczenia przysylaja ci PITa ;) i idziesz z tym do US i masz wszytko legalnie rozliczone :D

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dotpay.pl i kody.wapacz.pl współpracuje, pity dostałem pocztą, więc wszystko ok odnośnie sms'ów..

 

 

Źeby otrzymywać płatności na konto za sprzedaż udogodnień w grze to muszę mieć swoją firmę lub być pod jakąś firmą?

A czy nie ma innej możliwości?

 

 

Dziękuje koledze, za dobre linki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Z dotpay.pl i kody.wapacz.pl współpracuje, pity dostałem pocztą, więc wszystko ok odnośnie sms'ów..

 

 

Źeby otrzymywać płatności na konto za sprzedaż udogodnień w grze to muszę mieć swoją firmę lub być pod jakąś firmą?

A czy nie ma innej możliwości?

 

 

Dziękuje koledze, za dobre linki...

 

Masz na mysli to zeby dotpay wysylali pieniazki na konto w banku ?

 

Nie nie musisz miec firmy, wystarczy ze zalozyc sobie rachunek - polecam mbank ekonto

 

W panelu musisz podac dane swojego banku i sprawa zalatwiona, jezeli bedziesz chcial przyspieszyc potwierdzenie nowo wprowadzonych danych zadzwon na bok dotpay ;)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla GyniO chodzilo o zarabianie dzieki przelewom, a nie dostawanie wyplat przelewem ;) Na pewno jest jakis sposob. Jesli przez sms mozna zarabiac nie majac firmy to na zwyklych przelewach na pewno tez. Nie wiem tylko czy firmy od platnosci zawieraja ze sprzedawcami takze takie umowy. Najlepiej napisac maila do cashbill.pl lub dotpay.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz na mysli to zeby dotpay wysylali pieniazki na konto w banku ?

 

Nie nie musisz miec firmy, wystarczy ze zalozyc sobie rachunek - polecam mbank ekonto

 

W panelu musisz podac dane swojego banku i sprawa zalatwiona, jezeli bedziesz chcial przyspieszyc potwierdzenie nowo wprowadzonych danych zadzwon na bok dotpay ;)

 

pzdr

 

 

Widzę, że kolega przespał kawałek rozmowy:

- Konto bankowe mam,

- 18lat mam,

- Grę mam,

- kody.wapacz.pl i dotpay.pl również mam,

 

Chodzi mi o sprzedawanie udogodnień w grze poprzez wpłatę na konto i żeby to głównie zlegalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

dotpay ;)

Usluga dziala na takiej samej zasadzie co premium SMS, co do stawek i jaki % dotapy bierze od realizacji tego juz tobie nie powiem :P

Trzeba sie wczytac w ofercie uslug i sobie porownac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dotpay ;)

Usluga dziala na takiej samej zasadzie co premium SMS, co do stawek i jaki % dotapy bierze od realizacji tego juz tobie nie powiem :P

Trzeba sie wczytac w ofercie uslug i sobie porownac :)

 

Prawda.. Czytałem i pobierają 3,8 za osobę prywatną + do tego będzie pewnie te 22% vat ? troszkę niedobrze....

 

 

Mogę sam odprowadzać podatki co jakiś okres? Bo w sumie szkoda mi marnować tych 4%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

jako firma dostajesz oferte bez 22 % ..

a os. fiz niestety dostaja juz opadatkowana czesc ...

 

ale jak nie patrzec pogadac z dotpay, jak masz duzy ruch na koncie, mysle ze troche pojda Tobie na reke ;)

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda.. Czytałem i pobierają 3,8 za osobę prywatną + do tego będzie pewnie te 22% vat ? troszkę niedobrze....

Z takich wpłat sam się musisz rozliczyć z US, oni od przelewów dla osoby fizycznej nie przysyłają rozliczenia. Pobierają jedynie swoją prowizję za obsługę i 1zł za realizację wypłaty bez względu na wysokośc. Resztą przy przelewach martwisz się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca Ci się zakładanie firmy, gdyż wchodzą w to: krzątanie się po urzędach, opłaty przy zakładaniu przedsiębiorstwa, miesięczna opłata ZUS w wysokości 400zł miesięcznie(to cena już ze zniżką dla początkujących przedsiębiorców) + jeżeli chcesz zostać vatowcem rozliczenia z państwem, księgowanie, podatek od sprzedaży(vat + podatek od sprzedaży = 44% zysków oddajesz państwu), zakup kasy fiskalnej(1000+zł). Oczywiście, gdy zostajesz vatowcem, przysługuje ci takie coś jak odejmowanie sobie vatu od zakupionych na potrzeby firmu rzeczy(faktura), ale to chyba ci nie zrekompensuje tak dużych wydatków związanych z firmom. Możesz ew. pomyśleć nad prowadzeniem przedsiębiorstwa, nie będąc vatowcem + wystawiać zwykłe rachunki, ale raczej pozostań przy tym "wolnym" interesie jaki masz.

 

Widzę, że póki co niewiele wiesz na ten temat, a bez tej wiedzy nawet się nie zabieraj. Musisz zgłębić temat bardzo dokładnie, jeżeli poważnie o tym myślisz, lecz tak jak mówię - po prostu Ci się to nie opłaca. Ja bym się w to nie pakował.

 

Co do plusów: legalna sprzedaż, możliwość wystawiania faktur, rachunków, możliwość ubiegania się o dotację z UE(ale tyle roboty przy tym papierkowej jest, że często trwa to miesiącami i nie zawsze dochodzi do skutku; musisz tam spełnić kilka wskazań(np. jeżeli twoja firma przestanie istnieć w ciągu 2 lat od powstania musisz oddać całą kasę z powrotem do UE, dotacja tyczy się tylko poszczególnych gałęzi biznesu czyli np. jak chcesz otworzyć firmę zajmującą się sprzedawaniem kwiatów, możesz mieć problemy itd., nie wiem czy to się będzie tyczyć twojej firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×