Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
T

Admin pod telefonem

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
Spółkę cywilną da się założyć, z tym że jej status jest niejasny: dla ZUS i US nie istnieje, dla urzędu statystycznego (REGON) tak, dla banków (przy zakładaniu konta firmowego) - tak.

 

Zarowno dla US (VAT) jak i dla ZUS istnieje spolka cywilna. Mozna zarejestrowac w ZUS spolke cywilna i odprowadzac skladki "jednym" przelewem w calosci :(

 

spółka jawna funkcjonuje już jako podmiot prawa handlowego.

 

Tak :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarowno dla US (VAT) jak i dla ZUS istnieje spolka cywilna. Mozna zarejestrowac w ZUS spolke cywilna i odprowadzac skladki "jednym" przelewem w calosci :(

 

US - miałem na myśli dochodowy, w przypadku odprowadzania VAT-u wyrabia się nowy NIP ale to inna historia...

 

ZUS - o tym przyznaje się nie wiedziałem, mea culpa :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie. IMHO to poprostu musi byc rozdzielenie na infolinie handlowa, gdzie mozna wrzucic suszaca zęby panienke, ktora nawija ogolnie o ofercie i osobny telefon "techniczny", gdzie pogadasz z adminem o czysto technicznych sprawach (a jak sie na shella dostac, a jaki jest moj $HOME etc).

 

BOK powinnien umiec udzielic takie podstawowe informacje. Administrator moim zdaniem nie powinnien wogole konktowac sie z klientem z wyjatkiem sytuacji bardzo specjalnych gdzie potrzeba interakcji z klientem w celu troubleshootingu skomplikowanych problemow.

 

Zreszta nie patrzac daleko - infolinia polpaka w TPSA - kiedys rozmawiales odrazu z technikami i byl cud miod. Teraz odbiera panienka ktorej musisz 5 razy powtarzac jedna rzecz a i tak nie wie o co chodzi..

 

Osobiscie sobie bardzo chwalilem nowa infolinie Polpak-T, cala dobe bylem w stanie zglosic problem, zawsze zapisali slowo w slowo to co powiedzialem. Naogol w przeciagu 20-30 minut problem byl rozwiazany lub dzwonil ktos z techniki w celu uzyskania szerszych informacji. Pozwala to na kolejkowanie zdarzen i optymalna prace nadzoru operacyjnego sieci.

 

Przykladem bardzo dobrego supportu jest SUN. Sa trzy platne poziomy supportu, jedynie w najdrozszym masz opcje dla problemow typu "P1" (critical) bezposredniego polaczenia z inzynierem, ale takze po wstepnym screeningu problemu przez operatora. Natomiast w wiekszosci problemow naogol oddzwaniaja w przeciagu 4 godzin.

 

Nadal jednak sie zastanawiam jakie problemy lub jakie sytuacje wymagaja kontaktu bezposrednio z administratorem. Osobiscie nie moge znalezc zadnych. Zakladanie uslug, ich konfiguracja, rozliczenia, zmiana hasel, sprawdzanie logow, etc. to wszystko powinnien potrafic BOK. Jakie inne problemy w zwiazku z zakupiona usluga moze miec klient ktorych BOK nie umie rozwiazac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Przykladem bardzo dobrego supportu jest SUN. Sa trzy platne poziomy supportu, jedynie w najdrozszym masz opcje dla problemow typu "P1" (critical) bezposredniego polaczenia z inzynierem

 

I to jest idealny przyklad, ze polaczenie telefoniczne z administratorem to duzy plus. Nie minus :(

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z madrzejszym zawsze jest plusem a nie minusem :-) Kwestia tylko czy klienci hostingu kupuja taka usluge. Z tego co mi wiadomo hostingodawcy (ladne nowe slowo) swiadcza usluge jedynie wsparcia w zakresie swiadczonej uslugi, co moze bez problemu wykonywac BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowo "Firma" potocznie występuje jako synonim przedsiębiorstwa, ale de iure znaczy tyle co "marka" - więc nawet nie musi być do tego DG.
Dokladnie - firma a przedsiebiorstwo to rozne rzeczy. Na przyklad przy wycenie wartosci przedsiebiorstwa, jednym ze skladnikow wartosci jest wartosc firmy. Przedsiebiorstwo moze miec wartosc, podczas gdy firma pod ktora jest prowadzone juz niekoniecznie :(
Różnica między sp.j. a sc jest duża, nie tylko w kapitale i obrotach (ZTCP przy 800 tys. rocznie jest obowiązek przejścia na sp.j.).
Nie pamietam przy jakich obrotach, ale nie tyle co jest obowiazek, co po prostu sc staje sie jawna. Roznica taka, ze de facto mozesz nawet nie wiedziec ze np. jestes wspolnikiem spolki jawnej, bo nie pilnowales jakie tam masz obroty :)
Z tego co mi wiadomo hostingodawcy (ladne nowe slowo) swiadcza usluge jedynie wsparcia w zakresie swiadczonej uslugi, co moze bez problemu wykonywac BOK.
Zapewne problem wynika z tego, ze nie kazdego stac na BOK ;] Jak juz sie tam kogos zatrudnia, to niech zajmuje sie wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam przy jakich obrotach, ale nie tyle co jest obowiazek, co po prostu sc staje sie jawna. Roznica taka, ze de facto mozesz nawet nie wiedziec ze np. jestes wspolnikiem spolki jawnej, bo nie pilnowales jakie tam masz obroty :(

Hm, ktoś wspomniał o konieczności rejestracji w sądzie, to się raczej samo nie dzieje. Z tego co pamiętam jest jednak mowa o obowiązku zamiany... zresztą mniejsza z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze bardziej ogólne pytanie... czy sama możliwość kontaktu telefonicznego jest dla Was kluczową sprawą przy wyborze hostingu? Mam na myśli oczywiście rzeczywisty kontakt, przynajmniej w godzinach pracy, a nie podanie wiecznie nieaktywnego numeru na stronie.

 

Z punktu widzenia wielu klientow telefon to podstawowa droga kontaktu. Mozna mowic, ze e-mailem mozna szybciej, taniej i wiecej (np. zalacznik), ale pod tym wzgledem ludzie sa konserwatywni. Ja patrze na kontakt telefoniczny wrecz jak na wizytowke firmy. Jesli jeszcze pracuja w troche nietypowych godzinach (np. po 17) to maja u mnie duzy plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie admin w dniu roboczym powinien być pod telefonem "firmowym". Nie musi on jednak siedzieć 24h na dobę przy tym telefonie. Wystarczy mi komórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie admin w dniu roboczym powinien być pod telefonem "firmowym".

Wszystko pieknie ladnie, ale... po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.. Jesli ktos chce miec kompletna kontrole nad serwerem to niech kupi serwer dedykowany, albo zalozy.. swoja serwerownie. Shared hosting do tego nie sluzy, a kontakt z administratorem powinnien byc w nim ograniczony do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie admin w dniu roboczym powinien być pod telefonem "firmowym". Nie musi on jednak siedzieć 24h na dobę przy tym telefonie. Wystarczy mi komórka.

 

Powiedzmy sobie szczerze -- admin który musiałby odbierać duże ilości telefonów nie mialby czasu na sensowne adminowanie. To przeciez nie tylko aktualizowanie oprogramowania, ale zwykle przede wszystkim twórcze zadania, czyli pisanie oprogramowania/skryptów do obsługi całości, tuningowanie poszczególnych deamonów itd. Myslę, że jest mało osób, którym w takich zadaniach nie przeszkadzałyby nieustanne telefony z problemami w rodzaju 'jak połączyć się przez FTP?'.

 

Sens ma więc tylko zatrudnienie dodatkowego człowieka, który ma uprawnienia i umiejętności administratora, ale zajmuje się głównie helpdeskiem, a w innych rzeczach czasem pomaga -- tylko którą firmę na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sens ma więc tylko zatrudnienie dodatkowego człowieka, który ma uprawnienia i umiejętności administratora, ale zajmuje się głównie helpdeskiem, a w innych rzeczach czasem pomaga -- tylko którą firmę na to stać?

 

A widzisz - to jest jedna z tych kwestii, na które zwracam uwagę przy wyborze hostingodawcy. I powiem Ci więcej - są firmy, które w takich celach zatrudniają nawet kilka osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sens ma więc tylko zatrudnienie dodatkowego człowieka, który ma uprawnienia i umiejętności administratora, ale zajmuje się głównie helpdeskiem, a w innych rzeczach czasem pomaga -- tylko którą firmę na to stać?

 

Mysle, ze moglbys sie zdziwic, bo niektore firmy na to stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba jasno rozdzielić helpdesk od admina. Helpdesk (BOK) powinien zajmować się wstępnym filtrowaniem zgłoszeń (i nawet jak jest tam kobieta, to może, a nawet musi się nauczyć o co mniej więcej chodzi w usługach i kogo gdzie kierować), a kontakt z adminem jest inicjowany już w firmie i to admin ew. dzwoni do kogoś jeśli jest taka potrzeba.

 

Owszem, może być firma, gdzie jest takie P1 i od razu kontakt z adminem. Za to się płaci i jeśli klient ma na to pieniądze, to albo pójdzie do najlepszej firmy w kraju, albo sobie zorganizuje admina i serwer tylko dlatego, że chce mieć kontakt z adminem i dedykowanego admina (prawie jak dedykowany serwer :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

A czy nie mozna prowadzic firmy (oferowac hostingu) bez problemow technicznych, co oznacza automatycznie, ze klient pomocy technicznej nie potrzebuje i w ten sposob mozna oszczedzic na wlasnych kosztach?

 

tb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie hostingu bez problemow technicznych nie ma paradoskalnie nic do rzeczy bo 90% "problemow technicznych" polega na tym, ze "nie widac mojej strony" (bo wrzucilem ja dziwnym trafem do katalogu /tmp/webalizer). "Nie dziala podpieta domena" (bo w Nasku nie dzieje sie nic natychmiast)" czy "nie moge wrzucic nic na FTP" (bo mam badziewna osiedlowke i zle skonfigurowanego firewalla). Ale jak widac duzo ludzi potrzebuje do tego kontaktu z administratorem.. ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zawsze Pan idealny tomasz.b :)

 

Problemy niewiedzowe klienci mają często (nieumiejętność korzystania z ftp, phpmyadmin, skryptów cms itd.), a problemy techniczne nawet przy najlepszych serwerach mogą zdarzyć się także w przypadku nieumiejętnego korzystania (przy ograniczonej pojemności konta można uszkodzić bazę danych lub poprostu poprzez dziurawy skrypt umożliwić komuś namieszanie w bazie i wtedy potrzebna być może interwencja).

 

Po kliknięciu w Potrzebuję pomocy! na tmbnet.pl: http://www.tmbnet.pl/oneadmin/samplehelpdesk.php 403, dostęp zabroniony :twisted: (no pewnie, po co tracić czas i pieniądze jak się nie ma problemów technicznych :-D, pod linkiem e-mail do admina jest [no address given] :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowadzenie hostingu bez problemow technicznych nie ma paradoskalnie nic do rzeczy bo 90% "problemow technicznych" polega na tym, ze "nie widac mojej strony" (bo wrzucilem ja dziwnym trafem do katalogu /tmp/webalizer). "Nie dziala podpieta domena" (bo w Nasku nie dzieje sie nic natychmiast)" czy "nie moge wrzucic nic na FTP" (bo mam badziewna osiedlowke i zle skonfigurowanego firewalla). Ale jak widac duzo ludzi potrzebuje do tego kontaktu z administratorem.. ;-).

 

Zgadzam sie. Najwazniejszy problem techniczny istnieje tylko gdy serwer jest OFFLINE! Inne problemy zwiazane sa z niewiedza i lenistwem (wiekszosc nie czyta dokumentacji ) klienta. Dlatego do rozwiazywania takich problemow nie zatrudnie pracownika aby siedzial bezczynnie caly dzien przy telefonie.

 

Ciekawe czy technicy home.pl pomoga klientowi przy instalacji np. postnuke i to telefonicznie ?

 

tb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne problemy zwiazane sa z niewiedza i lenistwem (wiekszosc nie czyta dokumentacji ) klienta. Dlatego do rozwiazywania takich problemow nie zatrudnie pracownika aby siedzial bezczynnie caly dzien przy telefonie.

 

To właśnie zależy od poziomu usług. Oczywiście przy hostingu za grosze może czegoś takiego nie być, ale przy naprawdę profesjonalnym podejściu, helpdesk może służyć pomocą i w takich wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sens ma więc tylko zatrudnienie dodatkowego człowieka, który ma uprawnienia i umiejętności administratora, ale zajmuje się głównie helpdeskiem, a w innych rzeczach czasem pomaga -- tylko którą firmę na to stać?

 

A widzisz - to jest jedna z tych kwestii, na które zwracam uwagę przy wyborze hostingodawcy. I powiem Ci więcej - są firmy, które w takich celach zatrudniają nawet kilka osób.

 

Stać może być każdą, jeśli podniesie odpowiednio ceny usług. Warto więc zadać sobie pytanie, czy warto płacić za możliwość pogadania sobie z adminem przez telefon, a nie mailem, która to możliwość nie wpływa bezpośrednio na jakość świadczonych usług. :P

 

Zresztą w przypadku solidnego dostawcy nie ma nawet potrzeby wydzwaniania do admina, bo po prostu awarie są sporadyczne i większość użytkowników nawet ich nie zauwazy, bo są od razu usuwane.

 

Wysłany 16/8/2005, 12:08:

 

No tak, jak zawsze Pan idealny tomasz.b :)

 

Problemy niewiedzowe klienci mają często (nieumiejętność korzystania z ftp, phpmyadmin, skryptów cms itd.), a problemy techniczne nawet przy najlepszych serwerach mogą zdarzyć się także w przypadku nieumiejętnego korzystania (przy ograniczonej pojemności konta można uszkodzić bazę danych lub poprostu poprzez dziurawy skrypt umożliwić komuś namieszanie w bazie i wtedy potrzebna być może interwencja).

 

Ale co to za pomysł, żeby dzwonić w typowych sprawach związanych z obsługą konta wprost do admina? To tak, jakbyś dzwonił do ordynatora szpitala kiedy rozboli Cię głowa.

 

Zresztą, odpowiedzi na standardowe pytania (dot. obsługi konta właśnie) powinny być zamieszczone wprost na stronach firmy.

 

Wysłany 16/8/2005, 12:38:

 

Inne problemy zwiazane sa z niewiedza i lenistwem (wiekszosc nie czyta dokumentacji ) klienta. Dlatego do rozwiazywania takich problemow nie zatrudnie pracownika aby siedzial bezczynnie caly dzien przy telefonie.

 

To właśnie zależy od poziomu usług. Oczywiście przy hostingu za grosze może czegoś takiego nie być, ale przy naprawdę profesjonalnym podejściu, helpdesk może służyć pomocą i w takich wypadkach.

 

Nie, nie to nie jest poziom usług tylko kwestia wyboru targetu. Jeden klient woli zapłacić 2x tyle i mieć możliwość pogawędzenia przez telefon z helpdeskiem, a inny woli zapłacić mniej i mieć równie sprawny (a znacznie tańszy) helpdesk via mail czy trouble tickets.

 

Generalnie z helpdesku aktywnie korzysta kilka procent użytkowników, którzy pisza tam z najróżniejszymi problemami które na dobrą sprawę powinni sami rozwiązać. Warto więc sobie uświadomić, że kopując konto w firmie która zapewnia niezwykle rozbudowaną pomoc techniczną, dopłacamy w rzeczywistości do kont tamtych kilku procent. :) No, chyba że sami do tej grupy nalezymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neas, przecież dyskutując w tym wątku doszliśmy już do tego, że nie musi to być koniecznie admin, lecz może być osoba, która sama oceni sytuację i jakby co, to przekieruje na admina lub się z nim w inny sposób skontaktuje. W każdym bądź razie ktoś żywy, z kim można się szybko skontaktować.

 

Zresztą, cały czas powtarzasz te same argumenty. Jak już było pisane - są tacy, którzy wymagają pewnego i szybkiego kontaktu (bez oczekiwania na odpowiedź z ticketa) bo mają pod opieką np. strony firmowe i oczekują reakcji natychmiastowej od hostingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pieknie ladnie, ale... po co?
Bo nie lubię wyrywać kogoś z innych zajęć po pracy. Mam taki zwyczaj, że jeżeli coś się dzieje z serwerem to dopiero wtedy zgłaszam gdzie trzeba.

 

A widzisz - to jest jedna z tych kwestii, na które zwracam uwagę przy wyborze hostingodawcy. I powiem Ci więcej - są firmy, które w takich celach zatrudniają nawet kilka osób.

Dokładnie... wiem, że z kei.pl mam dobry kontakt. Zawsze można poprosić o włączenie czegoś. A raczej w BOKu bym tego nie załatwił, bo w BOK nie służy do tego, aby decydować co można włączyć a co nie.

 

Tak samo jest w Telefonii Dialog. Chciałem przenieść linię, to odesłano mnie do administracji technicznej, z którymi dopiero mogłem porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie... wiem, że z kei.pl mam dobry kontakt. Zawsze można poprosić o włączenie czegoś. A raczej w BOKu bym tego nie załatwił, bo w BOK nie służy do tego, aby decydować co można włączyć a co nie.

 

Wszystko ladnie i pieknie tylko ze kei to inna liga... cenowa, a raczej ta dyskusja dotyczy hostingow budzetowych. Jednak wszystko da sie zorganizowac - i admina i pomoc techniczna a nawet ksiegowa...

Za przyklad moze tutaj posluzyc axv (odpowiedzi sa po 5min wedlug opinii uzytkownikow) czy WEBD (gdzie jest osoba odpowiedzialna glownie za pomoc techniczna w godzinach pracy). Pewnie przykladow mozna by podac wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no wydaje mi się, że jeśli już dyskutujemy o dostępie telefonicznym i to stacjonarnym, to dyskusja dot. raczej hostingów droższych niż budżetowych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×