Skocz do zawarto軼i

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdj璚ie

Umowa o dzie這 a podatek.

Umowa o dzie這 a podatek.

• Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
44 odpowiedzi na ten temat

Umowa o dzie這 a podatek.

#41 alien

alien

Weteran WHT

• WHT+
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 788 post闚
  • Sk康:Tychy
  • Firma:Vbiz.pl

Napisany 15 pa寮ziernik 2007 - 21:02

naprzyk豉d malowanie p這tu s御iadowi :-)

No wlasnie tez nie tak, choc blad popelniles nieswiadomie, rozumiejac idee. Dzielo to "pomalowanie plotu sasiadowi". "Malowanie" bez "pomalowania" to brak dziela i brak podstawy do (pelnego) wynagrodzenia ;-). Ale oczywisie idea sluszna, moj wtret jest czysto formalny :-).
  • 0

#42 hydraulikk3

hydraulikk3

Nowy u篡tkownik

• U篡tkownicy
  • 1 post闚
  • Imi:Marcin

Napisany 01 kwiecie 2009 - 16:15

Panowie jestem nowy nie bardzo wszystko rozumiem wiec prosze o wyjasnienie ...
Dosta貫m prace oczywiscie umowa o dzielo (co miesi帷 przed逝zana prawdopodobnie) od godziny mam dostawac 12 zl przy przepracowanych 160 godzin w miesiacu p豉ca wyniesie 1920 z netto. JEst to fitness club zwiazku z tym mam pytania....
1. czy pracodawca odprowadza podatek VAT czy ja sam musze to robic???
2. czy dni na zwolnieniu lekarskim sa p豉tne???
3. Z tego co juz wiem to nie mam ubezpieczenia zdrowotnego...
Czy od sumy netto ja jeszcze bede musia ponosi wydatki na podatek???? czy b璠e nara穎ny na jeszcze inne koszty???
z g鏎y dzi瘯uje.
  • 0

#43 Go嗆__*

Go嗆__*
  • Go軼ie

Napisany 01 kwiecie 2009 - 17:21

Mog si myli, ale z w豉snego do鈍iadczenia:

1. pracodawca, potem PIT Ci wy郵e i go rozliczasz
2. nie, chyba, 瞠 na umowie zaznaczysz stosowne miejsce (ale wtedy dostaniesz mniej za godzin)
3. dok豉dnie tak

oczywi軼ie to wszystko przy za這瞠niu, 瞠 masz jeszcze prac na etat z minimum krajowym (ok. 1300 brutto jako) - wtedy 19 procent p豉cisz z tej ca貫j umowy.. je郵i nie masz takiej roboty albo zarabiasz mniej ni 1300 brutto na etacie gdzie indziej, to jeszcze troch Ci ods帷zy z tego wynagrodzenia, ale dok豉dnie nie wiem ile

swoj drog 12z na godzin to jest troch ma這, jak na umow o dzie這.. chyba, 瞠 tylko dorabiasz (ale 160 godzin w miesi帷u to chyba nie jest dorabianie : ) pewnie ostatecznie tak si mo瞠 okaza, 瞠 tysiaka z hakiem zarobisz... dok豉dnych wylicze nie znam, bo nie wiem jak masz sytuacj i co dok豉dnie jest na tej umowie
  • 0

#44 p

p

Weteran WHT

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2024 post闚

Napisany 01 kwiecie 2009 - 17:33

Dosta貫m prace oczywiscie umowa o dzielo (co miesi帷 przed逝zana prawdopodobnie) od godziny mam dostawac 12 zl przy przepracowanych 160 godzin w miesiacu p豉ca wyniesie 1920 z netto. JEst to fitness club zwiazku z tym mam pytania....

Nie wiem co tam dok豉dnie b璠ziesz robi, ale ma這 prawdopodobne 瞠by kwalifikowa這 si to do umowy o dzie這...

oczywi軼ie to wszystko przy za這瞠niu, 瞠 masz jeszcze prac na etat z minimum krajowym (ok. 1300 brutto jako)

E? A co ma piernik do wiaraka? W przypadku umowy o dzie這 p豉cisz tylko podatek dochodowy, niezale積ie od tego czy jeste gdzie zatrudniony czy nie...
  • 0

#45 ania.p

ania.p

Nowy u篡tkownik

• U篡tkownicy
  • 1 post闚

Napisany 05 kwiecie 2009 - 23:45

Witam, mam nast瘼uj帷e pytania i licz, 瞠 kto mi pomo瞠.

1) Od niedawna prowadz dzia豉lno嗆 gospodarcz, nie jestem jeszcze VATowcem. W najbli窺zym czasie b璠 podpisywa umow o dzie這 z osob, kt鏎a nie jest studentk, jest bezrobotna. Jak wysoko嗆 podatku musz za t osob odprowadzi do US i czy musz za ni zap豉ci sk豉dk do ZUSu (akurat to mi si wydaje bez sensu, ale ca造 czas pami皻am, 瞠 篡j w Polsce, wi璚 mo瞠 by r騜nie ;)

2) R闚nie nied逝go b璠 podpisywa umow-zlecenie z firm. Ja b璠 wykonawc zlecenia. Bior帷 pod uwag, 瞠 rozliczam si wg podatku liniowego (19%), jak mam obliczy sobie kwot brutto? Bo nie wiem czy dobrze policzy豉m (u篡waj帷 proporcji):
cena us逝gi to 81%
x to 19%, czyli:
(cena us逝gi x 19) / 81
wychodzi x, do kt鏎ego dodaj wynagrodzenie netto.
B璠 wdzi璚zna za pomoc.

No i na koniec - czy kto zna dobre biuro rachunkowe, albo ksi璕ow/ksi璕owego we Wroc豉wiu???

• 0

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚