Skocz do zawartości
Lan Hikari

Reseller w H9 + WHMCS

Polecane posty

Witam :D

Tym razem to ja potrzebuję odpowiedzi na pytania :D Mówiąc dokładniej, chodzi mi o konto reseller za $19.95 w H9. Potrzebuję WHMCS, które normalnie kosztuje $15.95 miesięcznie. Stwierdziłem, że resellerów nigdy dość, akurat mi się przyda, więc zainteresowałem się tą ofertą w H9. Chciałbym się dowiedzieć, czy WHMCS jest odrazu zainstalowany przy resellerze, czy dostaje poprostu pliki albo są pliki instalacyjne na jakiejś domenie, a ja instaluję skrypt na własnej domenie? Chodzi mi w głównej mierze o to, czy mam normalny dostęp do plików i nie ma problemu z np. dograniem polskiego langu do skryptu, bo go raczej nie ma standardowo. Przydadzą się także wszelkie opinie na temat resellerów w H9.

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przydadzą się także wszelkie opinie na temat resellerów w H9.

Możesz odgrzebać tematy, z tego co pamiętam był jakiś temat właśnie o H9. Osobiście z tego co słyszałem i doczytałem, po sieci krążą głównie pozytywne opinie na temat tego hostingu, jest to podobno jedna z sensowniejszych opcji pośród tanich hostingów zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w H9 konto Reseller od miesiąca.

Na www.whmcs.com/hostnine trzeba wypełnić formularz zamówienia i dostaniesz numer licencji WHMCS. Bedziesz mógł pobrać pliki WHMCS i zainstalować samemu (szybciej) lub napisać do Supportu i oni to zrobią (o ile się doczekasz).

Mając dostęp do plików możesz dowolnie edytować WHMCS od strony klienta (logo, pliki językowe, ikony itp.)

 

Ja na razie testuję i jestem zadowolony. Głupio, że aby mieć dla klienta polski CPanel trzeba wybrać lokalizacje Washington DC.

 

Nie mogę sobie tylko poradzić z private nameserver.

Zamiast ns1.speedydns.net chciałbym mieć ns1.mojadomena.pl. Robię krok po kroku jak jest w ich bazie wiedzy, wg instrukcji z forum H9 i nic - nie działa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę sobie tylko poradzić z private nameserver.

Zamiast ns1.speedydns.net chciałbym mieć ns1.mojadomena.pl. Robię krok po kroku jak jest w ich bazie wiedzy, wg instrukcji z forum H9 i nic - nie działa :-(

 

Napisałem do HelpDesk, podałem login i hasło do ResellerCentral i w ciągu godziny sami poprawili mi strefę DNS. Teraz jest ok.

 

Muszę przyznać, że póki co wystawiam H9 pozytywną ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto wie, jak teraz jest w H9 z resellerami ?

 

Jest okey :) na tickety support dość szybko odpowiada, servery chodzą dobrze :) Jedyny minus to często pojawiająca sie informacja, że lokalizacja UK zajęta. Spróbuj ponownie za 24h  :mellow: W sumie nie mam im co zarzucić  :) do tego odejmując cenę whmcs'a reseller wychodzi w bardzo interesującej cenie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie h9 - czy zamawiając konto reseller otrzymam jakiś panel (ala Adminpanel.pl) do zakładania kont przez użytkowników? Czy jest możliwość spolszczenia cPanelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie h9 - czy zamawiając konto reseller otrzymam jakiś panel (ala Adminpanel.pl) do zakładania kont przez użytkowników? Czy jest możliwość spolszczenia cPanelu?

Tak, dostaniesz dużo lepszy i bardziej znany wszystkim whmcs :) Co do spolszczenia, to niestety nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten whmcs jest spolszczony, ew. można zrobić to samemu?

 

Nie ma spolszczenia standardowo ale można samemu zrobić albo zakupić od kogoś kto je posiada :) Jest również tłumaczenie za darmo dostępne na forum w jednym z tematów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma spolszczenia standardowo ale można samemu zrobić albo zakupić od kogoś kto je posiada :) Jest również tłumaczenie za darmo dostępne na forum w jednym z tematów :)

 

Tyle, że jest to tłumaczenie do v3.8, a H9 chyba już zaktualizowało wszystkim użytkownikom WHMCSa do v4, więc nie gwarantuję, że wszystko będzie się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że jest to tłumaczenie do v3.8, a H9 chyba już zaktualizowało wszystkim użytkownikom WHMCSa do v4, więc nie gwarantuję, że wszystko będzie się zgadzało.

 

Owszem teraz jest wersja 4.0.2, ale trzeba jedynie dotłumaczyć troche drobiazgów i będzie chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie resellera bez whmcs, z tego co widze to dość drogi panel, który myślę jest zbędny w prostych zastosowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że samodzielna licencja na WHMCS trochę kosztuje, nie oznacza, że bardzo podnosi to cenę konta resellerskiego. Firmy oferujące panele billingowe do kont resellerskich mają zupełnie inne umowy z producentami oprogramowania i dla nich koszt dzierżawy jest dużo niższy. Poza tym nie wydaje mi się, żeby był całkiem zbędny taki panel w prostszych zastosowaniach - zawsze może się coś takiego przydać, nie tylko do obsługi samego hostingu, ale i innych zadań. Jeśli ktoś Ci daje przyzwoite konto hostingowe za kilkadziesiąt złociszy miesięcznie, dorzucając do tego panel bilingowy, to nie ma się co zastanawiać, tylko brać. A te tańsze resellery bez paneli billingowych (bo czasem zamiast WHMCS dostaniesz np. ClientExec) sprzedają najczęściej dużo mniejsze i mniej pewne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ponad 3m H9 nie wypłaca mi środków z PP :/

 

Pewnie cie nie lubią :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

For MONEY!

 

A tak poważnie, to trochę to dziwne. Na pewno dopadł ich kryzys, tak jak wszystkich w branży, ale jak tłumaczą taką sytuację? Czy może w ogóle nie tłumaczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że mają problemy z płynnością finansową ale nie chcą się do tego przyznać, więc milczą. Mało poważne podejście, szczególnie w wykonaniu tak dużej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem kwestii WHMCS w H9. Co oni tak naprawdę oferują - darmowy WHMCS, czy jedynie darmową instalację?

 

Z tego co tam widziałem na stronach H9 jest formularz o zamówienie instalacji WHMCS ale jest w nim wymagane pole na numer licencji ("WHMCS License Key"). Oznaczałoby to , że wcześniej należałoby nabyć produkt WHMCS u jego producenta. Może mnie ktoś oświecić w czym rzecz z tym FREE na stronach H9 "[...] With our FREE billing software you can easily keep track of all of your clients, and [...]"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest link "click here to signup for your license key"

 

Więc w czym problem? H9 da Ci licencje gdy zamówisz konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×