Skocz do zawartości
scz

windows na serwer

Polecane posty

Witam.

 

Zastanawiam się czy windows będzie bezpieczny jako serwer?

 

W internecie nie ma za dużo jak zabezpieczyć windows'a więcej jest o linux

 

 

 

Ogólnie windows jest znienawidzony jednak nie wiem czy aby czasami nie będzie on równie dobry na serwer co linux?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Zastanawiam się czy windows będzie bezpieczny jako serwer?

a czemu miał by być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
a czemu miał by być ?

 

a dlaczego nie ?

to ze jest to "windows" nie znaczy ze jest to JEDNA WIELKA dziura.

Dobra konfiguracja systemu, firewall, blokada nie uzywanych portow + wiele wiele innych rzeczy

i mozna spokojnie usiąść nawin server ;)

 

Jedyna według mnie wada zdecydowanie bedzie pozeranie zasobow ...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows jest tak samo dobry na serwer jak Linux :)

dla jednych mniej dla innych bardzoej dobry ;)

Po prostu trzeba go własciwie ogarnąć i mieć w kieszeni więcej $ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najdmen ma racje, kwestia przyzwyczajeń i finansów.

 

Z popularnych stron np www.dobreprogramy.pl są na Windows Server i nie slyszalem o jakichś problemach z zabezpieczeniami.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Windows Server 2008 Datacenter x64 na serverze, który mam u siebie w domu i mi akurat się z niego korzysta lepiej niż z np. Debiana. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia i oczywiście portfela, bo OEM Windowsa Server w przypadku prywatnej osoby, to jest niemały wydatek ;) To co jest jego minusem, jak już wcześniej wspomniano to pożeranie zasobów, m.in. ramu, ale windowsa się zazwyczaj nie odpala na słabych serverach, więc nie stanowi to aż tak wielkiego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
najdmen ma racje, kwestia przyzwyczajeń i finansów.

 

Z popularnych stron np www.dobreprogramy.pl są na Windows Server i nie slyszalem o jakichś problemach z zabezpieczeniami.

 

Ed

 

o nawet nie widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat korzystam z środowiska W.A.M.P. i powiem tobie iż wydajność naprawdę dobra a czy bezpieczny to tak sadzę :D. Wszystko zależy od administratora ja od siebie polecam kilka modyfikacji

 

 

* Zmiana uprawnień wszystkich plików wykonywalny w folderze %Windows% na wykonywanie na tylko admina

* W regułce "Zasady ograniczeń oprogramowania " na allow tylko do plików takich jak http czy baza danych

* Zmiana nazwy konta administratora, ustawienie najwyższego poziomu zabezpieczeń dla RDP

* Nie uruchamianie ~domonów { usług } na koncie systemowy { default } tylko na specjalnych kontach bez grupy

* Jeżeli korzystasz z PHP to zakup jakiegoś encodera

* Xpantyspy wyłączenie zbędnych usług, "windows script host"

* Poszukaj programów jak Secureit, hardenit czy secloak

* I najważniejsze własna konfiguracja www:

- Gzip

- Dodanie ETAG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miało by to chodzić "dosłownie" jako środowisko WAMP - to szkoda kasy... bo efekt będzie taki sam, albo nawet gorszy, niż na linuksie ("yyy...a jak tu chmody ustawić?").

 

Jeśli korzystać z natywnych rozwiązań na windowsa (IIS7, MSSQL, czasami Exchange) to sprawuje się znakomicie :D

 

Odnośnie dziurawości - można spotkać serwery linuksowe, w których jedyną ingerencją usera było odpalenie DirectAdminowego setup.sh.

Dobry admin zabezpieczy każdy serwer. Dobry haker znajdzie wszędzie dziurę :D

 

A opinie, że windows to jedna wielka dziura piszą zazwyczaj osoby, które nie miały z nim nigdy styczności (stricte w środowisku serwerowym :) ), bądź też takie, które korzystały, ale dużo im się wydaje.

Bo windowsowy PowerShell ma bardzo duże możliwości, tak jak windowsowy Bash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziury Windowsa są nadmuchane przez te wszystkie pirackie wersje, które nie dokonują żadnych updateów etc...

Jednak jest dokładnie tak jak napisał Fiercio - bez sensu się pchać w koszta dla WAMPa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jako certyfikowany administrator Microsoftowy powiem czemu Windows pod serwer a nie Linux (oczywiscie zalezy do czego mamy wykorzystac serwer)

 

Microsoft Exchange , Active Directory , MsSql to wydaje mi sie 3 hasla najsilniej powiazane z Wingroza....

 

Nie wiem jak jest w Polsce ale w Usa wiekszosc serwerów produkcyjnych stawianych jest na na Microsofcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
To ja jako certyfikowany administrator Microsoftowy powiem czemu Windows pod serwer a nie Linux (oczywiscie zalezy do czego mamy wykorzystac serwer)

 

Microsoft Exchange , Active Directory , MsSql to wydaje mi sie 3 hasla najsilniej powiazane z Wingroza....

 

Nie wiem jak jest w Polsce ale w Usa wiekszosc serwerów produkcyjnych stawianych jest na na Microsofcie.

 

w rzeczy samej :P ale zamiast AD juz lepiej dot1x, ale to wszytko wiaze sie z kosztami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ... może odświeżę temat.

Padło pytanie ... Czy Windows jest dobrym systemem na serwer ... skoro to już zostało wyjaśnione ... to może poprosimy o wypowiedźi osób z niego korzystających, co do jego wersji...

 

Oczywiscie w sieci są informacje jakie usługi dany system posiada, ale mi to np. nie wystarcza.

 

Przykładowo czy edycja "WEB" w 2008, tak naprawdę spełni oczekiwania administratorów, którzy planują otworzyć firmę zajmującą się takimi usługami jak np webd.pl ?? Chodzi mi o zakres np konta Medium tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×