Skocz do zawartości
NOWY29

Kupno obudowy na serwer

Polecane posty

Witam dawno mnie tutaj nie bylo ale nie tracilem czasu. Uzbieralem dosyc powazna kwote na moj pierwszy osobisty serwerek :D i juz ten czas gdzie trzeba ustalic podstawy techniczne. Narazie posiadam tylko sama pamiec 4 GB, lecz juz zadecydowalem ze zakupie obudowe typu tower poniewaz narazie serwer bedzie u mnie w domu. Przegladajac oferty spodobala mi sie http://www.komputronik.pl/Obudowy/CoolerMa...pelny,id,32196/ lecz niestety nie jest zabezpieczona w zaden mozliwy wariant tzn. nawet brak kluczyka na przednim panelu :D Jako ze jestem pewien ze serwer napewno kiedys bedzie stac w jakims DC mam watpliwosci czy szukac czegos z zabezpieczeniem czy to malo zbedne ? Jezeli ktos ma jeszze jakies propozycje to jestem otwarty :)

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Serwer czy komputer ? bo jest różnica.

I jaka kwota max to będę wiedział co mogę ci sam zaoferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna propozycja tylko droga a ja chce plyte na dwa xeony kupic wiec troche wyjdzie :D Zdecydowanie na serwer, najlepiej jak najmniej od 200 do max 300 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do przytoczonej przez Ciebie obudowy nie wejdzie standardowa płyta 2 procesorowa, ponieważ one są w standardzie EATX, a obudowa to zwykły ATX. Musiał byś szukać płyt 2 proc. pod ATX, które są rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten "CHIEFTEC DX-01B-D-U Black Medium USB Dragon" to tani i chyba dobry model co wy na to ? Jeszcze pozostaje sprawa zasilacza, bo na taki sprzet to trzeba cos konkretnego zakupic co nie ? Tagana to wiadomo ze sobie raczej odpuscimy ale mysle ze jakis Chieftec 600W powinien wystarczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten "CHIEFTEC DX-01B-D-U Black Medium USB Dragon" to tani i chyba dobry model co wy na to ? Jeszcze pozostaje sprawa zasilacza, bo na taki sprzet to trzeba cos konkretnego zakupic co nie ? Tagana to wiadomo ze sobie raczej odpuscimy ale mysle ze jakis Chieftec 600W powinien wystarczyc :D

 

A czemu tagana se odpuścimy? Osobiście miałem 14 miesięcy ten zasilacz i bez problemowo a komputer chodził praktycznie cały czas. A mój znajomy kupił se Chieftec i na 2 dzień już miał lekkie przepięcie i płyta się spaliła.

Może i to wina akurat tego zasilacza jakaś wada... A co do obudowy jest dobrej jakości, na taką sie przynajmiej wydawała podczas oglądania :D funkcjonalna i co ważne pojemna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo Tagan jest zbytnio drogi :D

 

W sumie masz racje , ale ja wychodzę już od pewnego czasu z założenia "lepiej dopłacić niż kupować 2 raz , bo wyjdzie 2x drożej" A do tego masz wydajność i bezpieczeństwo :D Teraz coraz więcej firm oferuje pełno bajerów ale lepiej ufac temu na czym jeszcze się nie zawiodło i ma dobre opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem tylko w moim przypadku ten serwer bedzie "dla zabawy" i nabrania doswiadczenia wiec jezeli mozna zaoszczedzic na zasilaczu to pewnie to zrobie bo Chieftec to dobra firma. A juz mam ataki jak pomysle o kosztach plyty glownej i procesora (Narazie jednego potem nastepny dokupie) czy hdd :D Jedyne pytanie to jak mocny zasilacz wybrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź to pod uwagę że każdy nowy dysk pobiera więcej mocy każdy mocny procek pożera więcej prądu :D ale 600W+ powinnien ci styknąć :D najwyżej 700-800 na rozwinięcie itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w planie mam 2 xeony na przyszlosc albo opterony :D pamiec jak pisalem narazie 4 moze kiedys 8 gb a dyski to 2 na poczatek. Wiec wole zakupic na poczatek 700-800 zeby potem nie inwestowac ponownie :D Kurde jakie to emocje jak sobie pomysle ze niedlugo bede skladac mojego malego chlopca :):):D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co 600W lub więcej, do czego ? Zamierzasz tam wrzucić 4 karty graficznie 2 rdzeniowe ?

 

Xeony które kupisz pewnie będą 80W, bo przy takim budżecie nie stać Cię będzie na wyższe modele pobierające więcej prądu. Dyski SATA to jakieś 6-10W, SAS 15W, płyta + wentylatorki + reszta jakieś 100W. Tak więc 100 + 60 (4 dyski) + 160 (2 procesory) = 340W. Zasilacz powinien mieć jakiś zapas mocy (nie przekraczamy 80%) tak więc proponuje zasilacz 400 lub 450W dobrej firmy.

 

Przy okazji liczyłem na zestawie z Xeonkami, bo platforma pod nie jest bardziej prądożerna :D. Przy Opteronkach masz tańsze i z mniejszym zapotrzebowaniem na energie pamieci, procesory i chipsety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ilości W to jakaś niepotrzebna paranoja jest. ja mam u siebie w domowym p4 prescott ( każdy wie jakie to ma tdp) plus 9600gt + 4szt dyskow + 3 cd,dvd romy + 4 kości ram ( po 1GB) i zasilacz 350W chiefteca daję radę. Wyśmiewam szczerze osoby które zamiast pomyśleć doradzają - kup 1000Watów, starczy Ci na lata. no niestety, ale mój zestaw wg teorii powinien zużywać więcej niż te 350W a w max stresie (gry, etc) nie mam najmniejszych problemów z dostarczaniem prądu (0 artefaktów).

 

Reasumując - kup zasilacz tylko minimalnie większy niż wynosi TDP sprzętu który zamierzasz używać. 700-800W ? mogę się mylić, ale aktualnie dwa czterordzeniowe xeony + 4kosci ram + mb + 4 dyski nie są w stanie zużyć więcej niż 450W mocy. Ludzie nauczeni na shicie typu mustang lub jakieś inne tam bejery myślą że im potrzeba 5000W na p3 650 mhz, a tu okazuje się ze wystarczy 200W;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślą że im potrzeba 5000W na p3 650 mhz, a tu okazuje się ze wystarczy 200W

Oczywiście podłączony trójfazowo kabelkami grubości palca. Bo ciągłe 5kW to troszkę sporo :o

 

Ale cóż - jeśli ktoś chce, to niech kupuje i 5kW.

Tak jak i niech audiofile kupują złote kable zasilające (a pytanie, czy przyłącze do słupa energetycznego, a potem do stacji energetycznej też wybudował ze złota, wprowadza w niezłe zakłopotanie...)

Ale do czasu, gdy będzie doradzał innym. Bo wtedy kubeł zimnej wody się przyda :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakąś serwerową obudowę CHIEFTECA do tego dobra 500W - 550W może byc chiefteca, pentagrama to z tańszych:) Zważ na to, że kiedy już zdecydujesz się na kolokacje, moc zasilacza może znacząco wpłynąc na cenę np. serwerownia etop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwer bedzie u mnie w domu
niestety nie jest zabezpieczona w zaden mozliwy wariant tzn. nawet brak kluczyka na przednim panelu
Skoro będziesz trzymać w domu, to po co ci tego typu zabezpieczenie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro będziesz trzymać w domu, to po co ci tego typu zabezpieczenie? xD
Przed kotem lub rodzeństwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×