Skocz do zawartości
psw779

przenosiny serwisu 10gb

Polecane posty

Stoję przed wyzwaniem przeniesienia serwisu z share hosting na dedyka.

 

Jak mogę w prosty sposób przenieś około 10gb danych w małych plikach po 100kb na nową maszynę?

 

Oczywiście bez kopiowania całości najpierw na moją prywatną maszynę a potem wysyłania na nową przez FTP.

 

Na dedyku oczywiście mam roota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MC, wybierasz u góry w Prawy i Lewy połączenie FTP i dajesz.

W formacie user@IP ewe. :port

 

Po lewej obecny FTP, po prawej nowy i kopiujesz.

W sumie nie mam co robić więc mogę CI to zrobić za darmo - jeśli chcesz napisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat z TotalCommandera:

 

Zdalne przesyłanie przerwane - prawdopodobnie nie obsługiwane przez serwer!

 

Co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co by linux tu pomógł skoro nie obsługiwane jest takie przesyłanie przez serwer,

 

nie da się tego jakoś zapodać przez ssh??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakim serwerze nie obsługuje? Tym shared? Hmm w tym przypadku będzie kłopot... Nie są to pliku które można pobrać za pomocą wget?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście bez kopiowania całości najpierw na moją prywatną maszynę a potem wysyłania na nową przez FTP.

Lepiej, wygodniej i szybciej będzie ściągnięcie plików tunelem ftp bezpośrednio na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki system masz na dedyku? Bo z opisu mówisz, że masz roota, po czym wyskakujesz z Total Commanderem, który to jest pod windowsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpalasz Total Commandera u siebie to raczej nie licz na kokosy.

Z dedyka łączysz się na ftp na shared i musi działać, raczej nie ma innej opcji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chętnie bym się łączył tym dedykiem na shared ale nie wiem jak.... Mam Gentoo Linux na dedyku i panelik Webmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MC i połączenie ftp :lol:

 

 

tak jak wyżej tylko dokladniej - logujesz sie na dedyka (np. użyj putty), odpalasz mc i za jego pomoca laczysz sie z FTP (wyzej wyjasnili jak na midnight commanderze polaczyc sie z FTP) na shared - w jednym panelu mc masz konto FTP na shared, a w drugim lokalny 'katalog; na dedyku - kopiujesz dane jak w Total Comanderze...

 

 

... co do komunikatu 'Zdalne przesyłanie przerwane - prawdopodobnie nie obsługiwane przez serwer!' prawdopodobnie w Total Comanderze w jednym oknie polaczyles sie z shared w drugim masz otwarte polaczenie z dedykiem i w ten sposob próbujesz przekopiować dane - niestety tak tego nie zrobisz (choc sa aplikacje ktore przesla Ci w ten sposob dane z jednego konta ftp na inne - ale i tak w tle pośrednio 'kopiują pliki na maszyne lokalna').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wzbudzili we mnie potrzebę nowych wyzwań. Dzisiaj rano zainstalowałem pierwszą aplikację w nowym jak dla mnie środowisku. Odpaliłem MC przez Putty i szpanuje przy kumplach :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×