Skocz do zawartości
psw779

SuperHost przeszedł samego siebie

Polecane posty

Gość Kopaczka

Wejdź na livechata i spytaj się konsultanta skoro nie wierzysz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś Kopaczka przesłodziłeś o nazwa.pl.. oddzielny VPS? za 300zł rocznie? w tym molochu z marketingową sieką?

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

No właśnie rozmawiam z konsultantem i nie mam racji niestety. Ktoś mnie w błąd wprowadził. Oto kawałek rozmowy:

 

 Kopaczka: to konta active to poprostu konta wirtualne?
 NetArt: tak, natomiast każdy serwer Active ma swój adres IP oraz swoje zasoby

 

 

Zwracam honor m.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jakie u licha są limity?? I jak to jest, że nawet o 4 rano jest 100% limitu obciążenia, jak strona jest po polsku i o tej porze wchodzi pewnie po kilka osób?

 

Joanno, moja teoria jest taka, ze w Superhoscie mają błąd w kodzie panelu i idą w zaparte. Przeniosłem się od nich do home.pl i problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress jest coraz gorszy. Jeden skrypt potrafi użyć 5% procesora. Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wordpress jest coraz gorszy. Jeden skrypt potrafi użyć 5% procesora. Taka jest prawda.

 

A jeszcze jak się uprą na niego jakieś boty np. z Wybrzeża Kości Słoniowej to już w ogóle powstaje mieszanka wybuchowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jak się uprą na niego jakieś boty np. z Wybrzeża Kości Słoniowej to już w ogóle powstaje mieszanka wybuchowa :D

hm...a są jakieś rozwiązania? Wordpress jest przecież bardzo popularnym silnikiem, ze stronkami domowymi i większymi serwisami, czyżby wszyscy się przesiadali na dedyki w związku z tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...a są jakieś rozwiązania? Wordpress jest przecież bardzo popularnym silnikiem, ze stronkami domowymi i większymi serwisami, czyżby wszyscy się przesiadali na dedyki w związku z tym??

 

Logiczne jest, że jak się przekracza limity to się kupuje coś mocniejszego. Nikt nikogo nie zmusza do używania ciężkich skryptów - popularność i szybkość skryptu to dwie różne rzeczy. Jest popularny ze względu na duże możliwości nie ze względu na to, że jest lekki dla serwera (to takie przemo blogów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym, jak ktoś doda do WordPressa masę niezoptymalizowanych pluginów i żadnego cache oraz ma trochę ruchu - to jest dopiero obciążenie dla serwera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy "post" na tym forum, więc witam Wszystkich biggrin.gif!

 

Ja mam konto w "Superhoście" od mniej więcej dwóch lat i dopiero kilka miesięcy temu (po liście ostrzegawczymsmile.gif ) nauczyłem sobie jakoś radzić z obciążeniem procesora (obecnie mam konto "Biznes" ) smile.gif .

 

Z moich doświadczeń wynika, że jeśli ma się na serwerze rozbudowaną (dużo zdjęć itp.) stronę opartą na jakimś skrypcie (u mnie przez jakiś czas kolega miał stronę opartą na "Dokuwiki") i jest ona jakoś tam popularna (zależy jakie kto ma podejście smile.gif ), tzn. między 50, a 300 użytkowników dziennie i i indeksują ją "roboty" "Google", to praktycznie NIE MA SZANS, żeby nie osiągać obciążenia dobowego powyżej 300% (kolega musiał sobie po pewnym czasie znaleźć inny serwer smile.gif ) ...

 

Sporo też potrafi "pożreć" galeria zrobiona na "Coppermine Photo Gallery", jeśli strona, której jest częścią jest na pierwszej stronie wyników "Google", na jakieś popularne hasło (bez zabezpieczeń "roboty" wyszukiwarek i nie tylko mogą ją po prostu "zabić").

 

Sporo więc zależy od tego jak zrobione oraz na jaki temat (i jak "spozycjonowane" w "Google") strony mamy i NIE WARTO też przesadzać z ich ilością, chociaż pozostałe parametry konta zachęcają, żeby "zaszaleć" (30 GB powierzchni i 400 GB transferu miesięcznego) i właśnie "niedoświadczony" użytkownik może się przez to faktycznie "wkopać" (zalecam, żeby co najmniej raz dziennie kontrolować "słupki" obciążenia i w razie czego reagować, blokując na parę godzin pomarańczowe, a już na pewno czerwone skrypty w "rankingu", żeby się trochę wyrównało smile.gif ) ...

 

Ogólnie jednak jestem z "Superhostu" zadowolony, na maile szybko reagują i są kompetentni. Jedyne co mnie ostatnio trochę zdenerwowało, to konieczność "ręcznego" przenoszenia wszystkich ustawień (domen/subdomen, baz "mysql", "cronu" itp.), gdy chcemy przejść z konta "Biznes" na "Bez Limitów" (obsługa "grzecznościowo" oferuje tylko przeniesienie plików na koncie), bo podobno konta "Bez Limitów" są na innych serwerach, niż te, niższe, zresztą przy przechodzeniu trzeba najpierw samemu założyć nowe konto "Bez Limitów", z nowym loginem i subdomeną w 'firmowej" domenie "website", co też może "napsuć krwi", jeśli ma się rozbudowane strony i trzeba zmienić adres w linkach ...

 

Ja w końcu przez tę całą "procedurę" musiałem pozostać na obecnym koncie (na szczęście mam jeszcze spore "zapasy" miejsca i transferu smile.gif ) i nie mogę zrozumieć czemu nie mogą tak tego zorganizować, żeby wszystko, łącznie z loginem i subdomeną "website" było przenoszone "z automatu" (w końcu przechodzi się na droższy pakiet !)???

 

Acha, "Bez Limitów" nie dotyczy obciążenia procesora (chociaż może limit jest większy, nie wiem smile.gif??? ), więc tam też trzeba na to uważać smile.gif!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoje 3 grosze jesli chodzi o przygode z superhost.

 

Najpierw opinia negatywna, a potem pozytywna (posiadam tam 2 hostingi biznes i stad dwie opinie).

 

1. hosting na ktorym jest tylko forum phpbb by przemo. Tez swego czasu otrzymalem maila o znacznym zuzyciu zasobow. Denerwujace bylo to ze odsylano mnie do statystyk w wisepanelu - a moje konto jest na cpanel-u i nie ma tam zadnych statystyk. Dodatkowo znaczacy byl fakt ze od 2 lat nie bylo zadnych zmian w serwisie, mniej wiecej stala lista uzytkownikow i zadnych przeciazen. Maila dostalem 2 dni po oplaceniu przedluzenia - moze to przypadek, ale kontrowersyjny..

 

Postawilem kopie forum na nowszym skrypcie i narazie ponoc jest ok.. oby tak zostalo.

 

2. Opinia pozytywna - hosting biznes, tu juz wisepanel. Posiadam tam w tej chwili zainstalowne okolo 50 stron w tym 3 portale. Nie generuje nigdy wiekszego obciazenia procka niz 15-20%. Natomiast znaczacy jest fakt ze zajmuje sie tworzeniem stron i serwisow i wszystkie te skrypty (w tym takze fora i blogi) sa mojej autorskiej produkcji - piszac samemu unikam tak tragicznych rozwiazan wydajnosciowych jak w wordpressie czy phpbb by przemo.

 

Reasumujac wina jest moim zdaniem zarowno po stronie skryptow jak i przeladowanych serwerow. Ale obecnie jestem ze wspolpracy z superhost zadowolony (mam nadzieje, ze nic sie nie zmieni - jak zmieni to nieomieszkam tez o tym napisac) i bardzo powaznie rozwazam dodatkowy zakup reseller-a lub vps-a wlasnie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×