Skocz do zawartości
psw779

SuperHost przeszedł samego siebie

Polecane posty

Witam!

 

Dostałem dziś mroczną informację od SuperHost.pl... mianowcie:

 

Niestety Państwa konto w systemie WisePanel w dalszym ciągu wielokrotnie przekracza dozwolone progi obciążenia, narazając klaster hostingowy na niestabilność. Poziom obciążenia generowany przez Państwa zasoby wymaga bezwzględnie serwera dedykowanego ... Żeby ułatwić Państwu proces, oddaliśmy właśnie do użytku w panelu hostingowym nową zakładkę:

Statystyki >> obciążenie procesora >> Obciążenie serwera WWW ...

 

No to zerkam w panel aby zobaczyć to nowe cudo, bo jak do tej pory nic takiego nie było.

 

image1zfk.jpg

 

Łoooo... niezły czad, limy przekroczone piętnastokrotnie...

 

Zerkam w któryś z dni i widzię...

 

image2guc.jpg

 

Tutaj to już przeszedłem samego siebie... 160 razy przekroczyłem wypasione limity serwów... tak się podjarałem, że aż sprawdziłem staty odwiedzin a tam tylko 2000UU w tym podkreślam całym dniu...

 

Dodam, że serwis nie jest jakimś wypasionym forum na phpBBprzem tylko aplikacyjką wykorzystującą zwykle MySQLowe zoptymalizowane pojedyńcze selecty...

 

Po tym wszystkim nie pozostało mi napisać nic oprócz maila do amina z zapytaniem czy zacna firma hostingowa SuperHost przekwalifikowuje się na hosting wizytówkowy??? (maks 10 userów na dzień)...

 

A co Wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyka bardzo dziwna, ten ich WisePanel to nowy twór, chyba niedopracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oskarżam ale z przykrością muszę stwierdzić, że poczułem się nagabywany na drogiego dedyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że dopiero teraz coś od Ciebie wymagają. Tym bardziej, że obciążenie ~600% przez długi okres czasu się utrzymywało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze wymyślali z tym obciążeniem taki hocki, że szkoda gadać. Z tego powodu się wyniosłem od nich, bo kiedy ja miałem 200 UU na dzień i to tylko przy stronce html-owej napisali, że przeciążam ich serwery. To ja się pytam. To do czego mają te serwery? Widzę, że tam się nic nie zmieniło od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem trochę żal użytkownika, ale postaram się krótko i konkretnie przedstawić rzeczywistą sytuację.

Użytkownik psw779 generuje load który prawdopodobnie przekracza możliwości vpsów. Konto typu shared hosting nie jest w stanie obsługiwać serwisów które ze względu na ilość zasobów, bezwzględnie wymagają własnego procesora. System statystyk który właśnie wdrażamy pozwala użytkownikom na bieżąco precyzyjnie monitorować obciążenie generowane przez skrypty php jak i mysql.

Użytkownik psw779 powinien załączyć jeszcze drugą część - w której jest dodatkowo podkreślony czerwonym kolorem skrypt - nazwa i lokalizacja, który za to obciążenie jest odpowiedzialny. Oczywiście statystyki zostały dokładnie skalibrowane, a obciążenie jest obliczane na poziomie kernela. Każdy skrypt wykonany przez użytkownika zapisuje informacje statystyczne o wykorzystaniu procesora i na tej podstawie są generowane te wykresy i informacje.

Bardzo mi przykro, ale przypuszczam, że w innym systemie hostingowym takie konto zdestabilizował by cały serwer. Nasz system klastrowy jest przygotowany do chwilowych przeciążeń, ale nie możemy utrzymywać dodatkowej maszyny obliczeniowej specjalnie dla jednego użytkownika. Skrypty Pana psw779 w obecnej postaci wymagają dla siebie całego procesora. Nic tego niestety nie zmieni. Polecam przyjrzeć się i zoptymalizować skrypt który widnieje w statystykach, z naszej strony może Pan liczyć na pomoc w interpretacji, jeżeli coś jest niejasne lub niezrozumiałe.

Dla podkreślenia jeszcze dodam, na kilka tysięcy użytkowników systemu wisepanel Pan psw779 jest w pierwszej 10tce jeśli chodzi o obciążenie procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę, ale mimo wszystko z ich statystykami zawsze było coś nie tak, bo jak zwykła strona html, którą miałem w 2006 na ich koncie może przekraczać ich zasoby gdy miałem 200 UU? Przecież tam ani jednego skryptu nie miałem więc wciskali kit, żebym kupił coś lepszego /droższego/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym się zgodzę, ale mimo wszystko z ich statystykami zawsze było coś nie tak, bo jak zwykła strona html, którą miałem w 2006 na ich koncie może przekraczać ich zasoby gdy miałem 200 UU? Przecież tam ani jednego skryptu nie miałem więc wciskali kit, żebym kupił coś lepszego /droższego/.

W 2006 roku nie było jeszcze systemu wisepanel, pozatym nie chce mi się wierzyć - cPanel by wogóle nie uwzględnił takiego konta w raporcie - html-e nie są generowane z uid-em użytkownika tylko systemu. To dość odległe czasy, ale chętnie sprawdze czy gdzieś w zakopanych danych statystycznych nie odnalazłbym jakiś szczegółów i tak z czystej ciekawości sprawdził i podesłał Panu na PW - mogę prosić o login na PW? Oczywiście informacje pozostaną poufne :)

BTW. Do statystyk obciążenia są wliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE skrypty php/cgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 2006 roku nie było jeszcze systemu wisepanel, pozatym nie chce mi się wierzyć - cPanel by wogóle nie uwzględnił takiego konta w raporcie - html-e nie są generowane z uid-em użytkownika tylko systemu. To dość odległe czasy, ale chętnie sprawdze czy gdzieś w zakopanych danych statystycznych nie odnalazłbym jakiś szczegółów i tak z czystej ciekawości sprawdził i podesłał Panu na PW - mogę prosić o login na PW? Oczywiście informacje pozostaną poufne :)

BTW. Do statystyk obciążenia są wliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE skrypty php/cgi.

Jasne, że można. To na serwerze wirtualnym Start. Login na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja się biorę za analizę skryptów.

 

Dziękuję przynajmniej za zajęcie się moim problem bardziej wnikliwie niż w odpowiedzi na kontakt mailowy.

 

WHT ma siłę przebicia :)

 

Będę informował o dalszych działaniach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt z logów wynikło, że przeciążenie powodował plik viewtopic.php z forum więc moja pomyłka w tym, że podałem że miałem wówczas tylko stronę w html (forum przeniosłem kilka miesięcy później jak wynika z danych). Jednak Serwery Dedykowane sam przyznał rację, że w tamtym okresie (2006) był problem z cPanelem. Sądzę, że wszystko działało by ok, gdyby nie tamte niestabilności, bo gdy jednemu się sypało, cała maszyna była przeciążona. Nie wiem jak teraz wypadłby test, bo moje forum rozrosło się od tamtego czasu kilkadziesiątkrotnie (userzy i ilość postów), ale wtedy był wielki problem z małym forum, a teraz mam wielkie forum i nadal trzymam je na serwerze o tych samych parametrach lecz w innej firmie i nie było dotychczas żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt z logów wynikło, że przeciążenie powodował plik viewtopic.php z forum więc moja pomyłka w tym, że podałem że miałem wówczas tylko stronę w html (forum przeniosłem kilka miesięcy później jak wynika z danych). Jednak Serwery Dedykowane sam przyznał rację, że w tamtym okresie (2006) był problem z cPanelem. Sądzę, że wszystko działało by ok, gdyby nie tamte niestabilności, bo gdy jednemu się sypało, cała maszyna była przeciążona. Nie wiem jak teraz wypadłby test, bo moje forum rozrosło się od tamtego czasu kilkadziesiątkrotnie (userzy i ilość postów), ale wtedy był wielki problem z małym forum, a teraz mam wielkie forum i nadal trzymam je na serwerze o tych samych parametrach lecz w innej firmie i nie było dotychczas żadnych problemów.

Nie jest tajemnicą, że w tamtym okresie, w początkowej fazie serwerowni mielismy problemy ze stabilnością. 2006/2007 test to juz odległą historią, a nasza infrastruktura jest w pelni stabilna już od dluższego czasu. A tak jak potwierdzil Pan Mosorczyk - w owym czasie miał zainstalowane forum phpbb, a konto którego uzywał było raportowane przez cPanel jako przeciążające. Zarówno nasze obecne statystyki, które są duzo bardziej zaawansowane i precyzyjne od wbudowanych w cpanel, jak i te ostatnie zliczają TYLKO i WYŁĄCZNIE skrypty php/cgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem sytuacja wyjaśniona. Widocznie miałem pecha trafiając w ten nieszczęsny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem (makatka.pl) taki sam email od Superhost.

Dla mnie dziwne jest to, że obciążenie z kilkuset procent potrafi skoczyć do 14790% (sic! niemal 15 tyś) - bez zmiany liczby użytkowników na serwerze. Jak to w ogóle jest możliwe? Na serwerze mam zainstalowaną Joomlę 1.5 (moduły: menu, logowanie, ostatnio dodane, popularne, google ads, odnośnik do forum, gościmy na stronie, szukajka i moje menu - tylko dla zalogowanych (ale praktycznie nikt się nie loguje, bo nie trzeba), most do phpbb3) i phpbb3. Ruch rzędu 1900 wizyt dziennie. Wobec tego, ile czasu procesora wynosi te 100%? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby 30 użytkowników, jednocześnie czytających artykuły (nie można generować PDF'ów), spowodowało takie obciążenie procesora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie dziwne jest to, że obciążenie z kilkuset procent potrafi skoczyć do 14790% (sic! niemal 15 tyś) - bez zmiany liczby użytkowników na serwerze. Jak to w ogóle jest możliwe?

 

być moze roboty wyszukiwarek częściej wchodzą na stronę niz wcześniej.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Pan Esperanto wyrazi zgodę i poda mi na PW dane swojego konta, mogę sprawdzić i podać do publicznej wiadomości garść szczegółów. Przedewszystkim ile mocy zjada i ile skryptów dobowo jest wykonywanych. Bez sprawdzania mogę tylko strzelać, że są to ilości wyrażane w tysiącach, być może nawet dziesiątkach tysięcy, a obciążenie jest prawie napewno na poziomie całego pełnego procesora - dotychczas tylko tacy użytkownicy zostali powiadomieni o konieczności pilnej optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem tego mrocznego maila i też uważam, że to albo niekompetencja pana administratora, albo jakieś jaja.

 

U mnie w wisepanelu widać kompletenie kuriozalne wartości, obciążenie równe 50000% :-) Ciekawe jak ten serwer jeszcze żyje.

Pomimo postawienia statycznej stronki html zamiast głownej strony serwisu słupki nie chcą się zmniejszać.

 

Wartości są zupelnie przypadkowe, nieskorelowane w żaden sposób z liczbą odwiedzin. Co więcej, dane sprzed paru godzin na wykresie historii dziennej potrafią się zmienić po jakimś czasie. Niestety, administracja nawet na chwilę nie dopuszcza cienia mysli o błędzie po ich stronie i usiłuje mnie przekonać ze 50000% to jak najbardziej prawdziwa wartość bo "statystyki sa generowane na podstawie danych zapisywanych bezposrednio przez jadro systemu operacyjnego".

 

Podsumowując, Superhost winien mi jest już trzy noce poswięcone na bezcelowe grzebanie w serwisie i wyłączanie kolejnych elementów w poszukiwaniu usterki która najprawdopodobniej nie istnieje.

 

Dziś przypadkiem dowiedziałem się że problem dotyczy kilkunastu serwisów. Skoro każdy z nas obciaża przeciąża procesor kilkusetkrotnie a serwer działa normalnie, to ja nie rozumiem czemu administrator dalej bezkrytycznie idzie w zaparte....

 

Myślę o wyprowadzce, bo ręce opadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Superhoście, ślepy jesteś? Z dnia na dzień wysyłacie kilku nastu/-dziesięciu/-set klientem tego samego maila, że mają się wynosić bo wam nowe statystyki pokazują, że zbyt obciążają procesor? Przez kilka miesięcy nic się nie dzieje, zero problemów, a tu nagle się okazuje, że 15000% strona generuje? Przecież nie trzeba się znać na komputerach (już o działaniu sieci komputerowych nie wspominam), żeby zauważyć, że wina nie leży po stronie użytkowników a waszych nowych, niedopracowanych statystyk!!!

 

Ustaliliście sobie jakieś chore limity, których nie sposób nie przekroczyć. Aha, no chyba, że sobie zrobię wizytówkę w htmlu i umieszczę na serwie jedynie plik index.html... Tylko Broń Boże, żebym nie miał za dużo odwiedzin, bo wam jeszcze zbytnio procesor obciążę.

 

Jeszcze rozumiem, gdyby tak się działo w najtańszej ofercie hostingu waszego, gdzie się płaci grosze, ale skoro mam wykupiony pakiet Bez limitów! to chyba nie po to, żeby w/w wizytówkę robić, nie?

 

Radziłbym wam podnieść ceny, żeby może sobie Core2Duo kupić, bądź przynajmniej jakieś AMD porządnego, bo na tych waszych Pentium II 200 MHz to długo nie pociągnięcie.

 

PS. Usuńcie sobie hasło "profesjonalny (hosting)" z tytułu stronki, bo wprowadzacie ludzi w błąd, samo "hosting" wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny użytkowniku,

W systemie wisepanel właśnie wdrożyliśmy system monitoringu obciążenia. Działa on wyjątkowo precyzyjnie - po zakończeniu KAŻDEGO procesu PHP/CGI kernel zapisuje dokładnie ile mocy procesora on zużył. Powiadomiliśmy ok. 20 użytkownikow na kilkatysięcy w systemie wisepanel. Użytkownicy którzy zostali powiadomieni, wykorzystują więcej niż uznajemy za dopuszczalne dla 1/3 mocy 1 rdzenia procesora. Jeżeli jakikolwiek procesor przekracza trzykrotność takiej wartości - do danego klastra są dodawane dodatkowe serwery obliczeniowe. Powinien Pan zrozumieć, że przy hostingu typu shared 30 czy 50 czy jeszcze więcej (a są tacy użytkownicy) procent mocy całego procesora przekracza możliwości hostingu współdzielonego. Tak jak uprzedziliśmy - nie jesteśmy w stanie dalej utrzymywać takiego serwisu na hostingu współdzielonym. Może oczywiście Pan próbować na innym tego typu hostingu - ale wg. nas mija się to z celem. Powinien Pan poszukać serwera VPS lub zoptymalizować serwis. Nie mogę zdradzać szczegółów technicznych, ale w każdym klastrze, w którym są konta klientów jest conajmniej kilka wysokowydajnych serwerów. Serwer o parametrach które Pan przytoczył nie był by w stanie wygenerować strona Pańskich serwisów. Rozumiem, że jest to dla Pana jako klienta problem, ale niestety - jeżeli potrzebuje Pan określonej ilości zasobów - trzeba je zamówić. Czy to u nas, czy to w innej firmie. Jeżeli jakiekolwiek dodatkowe informacje są potrzebne - proszę o kontakt - najlepiej mailowy. Postaramy się pomóc w zakresie w jakim jest to możliwe. I na koniec jeszcze raz podkreślam - dane które widzi Pan w panelu są absolutnie dokładne i wyjątkowo precyzyjne. Nasz system działa prawidłowo, ponieważ klastry z problematycznymi serwisami zostały wzmocnione dodatkowymi kilkoma maszynami obliczeniowymi, ale nie możemy utrzymywać całych dodatkowych serwerów dla pojedynczych użytkowników. Do takich zadań są serwery VPS oraz dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro system statystyk jest w porządku to trzeba wymienić procesory w takim razie, bądź zmniejszyć ilość użytkowników na jednym kompie... Bez przesady, czy wasz serw nie potrafi uciągnąć phpbb2 by przemo z 1000UU? Do takiego czegoś mi jest potrzebny dedyk? Oj, nie sądzę.

 

Idę o zakład, że na innym hostingu nie będę miał żadnych problemów ze zbytnim obciążaniem procesora. A skoro ktoś potrafił wyciągnąć 15000% i nic się prockowi nie stało to znak, że albo procek jest z tytanu i jest nie do zdarcia, bądź macie zbyt niskie limity dla userów. Która z tych odpowiedzi jest poprawna? Hmmm, ja już znam odpowiedź.

 

Naprawdę byłem zadowolony z waszych usług i pewnie długo bym u was pozostał, ale bez przesady, na takie cuda to się nie nabiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×