Skocz do zawartości
dan

Jak to jest z VPS i DirectAdmin - instalacja i użytkowanie?

Polecane posty

Witam,

 

mam wykupione konto resellera i trzymam tam trochę serwisów. Wychodzi jednak na to, że potrzebne mi coś niezależnego stąd pomyślałem o przejściu na VPS. I tu pojawia się pytanie:

jeżeli mam czystego VPS i wykupie licencje na DirectAdmina to kwestie instalacji mam załatwiona? W sensie postawienie poczty, php, mysql, apacha?

 

Potrafię skonfigurować mysql oraz php - nie mam doświadczenia z apachem i pocztą -czy instalacja DA mi to załatwi? Jak z kwestiami bezpieczeństwa?

 

Wiadomo ze najlepiej by było managedVPS ale jak wiadomo - budżet.

 

Podsumowując:

1. czy kupno licencji DA i instalacja zapewni bezpieczny serwer do użytku?

2. jeśli nie to co jest potrzebne? Wykupienie jednorazowe konfiguracji tegowoz? Jeśli tak to za ile i kogo polecacie?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując:

1. czy kupno licencji DA i instalacja zapewni bezpieczny serwer do użytku?

2. jeśli nie to co jest potrzebne? Wykupienie jednorazowe konfiguracji tegowoz? Jeśli tak to za ile i kogo polecacie?

 

 

ad1 jeżeli nie będziesz wpuszczać byle kogo to można uznać że tak

ad2 proponuję zamówić choćby jednorazowy config bo z DA np. nie dostaniesz firewalla antyspam leży antywira też nie ma, no i konfig php/apache/poczta też wymaga uwagi administratora - mały lifting się zawsze przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli mam czystego VPS i wykupie licencje na DirectAdmina to kwestie instalacji mam załatwiona? W sensie postawienie poczty, php, mysql, apacha?

 

Jeśli chodzi o php, mysql apache, poczte itp to musisz sobie je ręcznie zainstalowac i skonfigurowac  :P DA to tylko panel do obsługi, a nie instalator ze wszystkim, co trzeba miec na serverze, który dodatkowo sam skonfiguruje te ustawienia  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o php, mysql apache, poczte itp to musisz sobie je ręcznie zainstalowac i skonfigurowac  :P

 

O ile co do konfiguracji się zgodzę, że wymaga mnóstwa drobnych poprawek, o tyle co do instalacji, to chyba instalator DA chce w miarę czysty system i sobie sam wszystko zasysa i kompiluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile co do konfiguracji się zgodzę, że wymaga mnóstwa drobnych poprawek, o tyle co do instalacji, to chyba instalator DA chce w miarę czysty system i sobie sam wszystko zasysa i kompiluje...

 

Hmm... Dobre pytanie. Nie jestem na 100% pewny, ale raczej sobie tego nie pobiera. Ostatnio instalowałem na debianie ISPConfig i trzeba było miec wszystko zainstalowane i skonfigurowane ręcznie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Dobre pytanie. Nie jestem na 100% pewny, ale raczej sobie tego nie pobiera. Ostatnio instalowałem na debianie ISPConfig i trzeba było miec wszystko zainstalowane i skonfigurowane ręcznie :P

 

 

Pobiera !

ISPConfig nie ale np. już ISPCP OMEGA już tak tylko w odróżnieniu od DA z paczek a nie ze żródeł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem na 100% pewny

To jeśli nie jesteś na 100% pewny, to nie pisz bzdur. Przynajmniej odnośnie DA.

Zarówno DA, jak i Cpanel preferują instalację na czystym systemie.

Update poszczególnych daemonów i DA także można wykonać poprzez sam panel.

Co do Pleska i Ensima się nie wypowiadam - jeszcze nie miałem okazji się tym bawić.

 

Ale czysta instalacja to jedna rzecz, a doprowadzenie jej do używalności to druga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Podsumowując:

 

Kupuje rootVPS. Kupuję licencję DirectAdmin.

Na czystym systemie instaluje DA i mogę działać.

Potrzebuję dołożyć - bo z tego co zrozumiałem z wypowiedzi nie ma po instalacji DA - firewall, antywir, antyspam.

 

Cos jeszcze potrzebuje do "standardowego" bezpiecznego uzytkowania?

 

Czy te dodatki (firewall,antywir,antyspam) to jakies lopatologiczne dodatki do DA czy wymagaja glebszego grzebania w konfiguracji? Z konfiguracją i tuningiem mysql sobie radzę - ten sam poziom trudności czy ciężej?

Ile ew. kosztuje taka konfiguracja? Gdzie znaleźć "konfiguranta"? ;-)

 

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiam że "konfiguratorzy" sami do ciebie juz napisali :) ja mam paru godnych polecenia :) i z usług jednego szczególnie korzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest jak wykupie licencje DA na vpsa lifetime i będzie chciał się przenieść na innego VPSA albo dedyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest jak wykupie licencje DA na vpsa lifetime i będzie chciał się przenieść na innego VPSA albo dedyka?

Piszesz do firmy, gdzie kupiles licencje o zmianę IP/systemu, instalujesz na nowym serwerze i ew. przenosisz dane.

(zalezy jeszcze, jakiego typu jest licencja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz do firmy, gdzie kupiles licencje o zmianę IP/systemu, instalujesz na nowym serwerze i ew. przenosisz dane.

(zalezy jeszcze, jakiego typu jest licencja)

 

Firmy oferują obecnie w niższych cenach DA albo cPanel, ale z zaznaczeniem, że tylko na VPS'a u nich... Zazwyczaj wiele ludzi kupuje tą opcję, nawet nie wiedząc o tym, że później nie mogą przenieśc panelu na serwer u innej firmy...Ja sądzę, że lepiej zapłacic więcej i kupic licencję bez takiego ograniczenia, bo wiadome jest, że często wybrany server może sprawowac się niezadowalająco i klient będzie chciał zmienic firmę hostingową  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o php, mysql apache, poczte itp to musisz sobie je ręcznie zainstalowac i skonfigurowac ;) DA to tylko panel do obsługi, a nie instalator ze wszystkim, co trzeba miec na serverze, który dodatkowo sam skonfiguruje te ustawienia :)

 

no niewiem, pisalem do goscia i sie pytalem to powiedzial ze odrazu zainstaluje:

 

 

Directadmina a w nim:

 

-zabezpieczenia

-ftp

-phpmyadmin

-Mod_rewrite

-zadania Cron

-obsluga .htaccess

-poczta

-zend

-ioncube

-konfiguracja php.ini

 

myle sie?

 

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś odpowiada w taki sposób to... na starcie bym sobie go darował :)

Dobra ... niby nie powinienem tego pisać jaki administrator.... ale tak prawda ;)

 

 

@Poniżej/Kisiek

Oj 90% :-))

Sama instalacja DA to pryszcz i nawet idiota sobie z tym poradzi. Jednak sama instalacja DA to nie wszystko - jeżeli chcemy szybko/sprawnie/stabilnie i możliwie bezpiecznie działający system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że direct admin ma już w sobie 70 % rzeczy które wymieniłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest patent ze DA mozna miec za free ale tylko na RPS i dedykowanych ;) nie mowie tu o nulled bo nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Pleska...

Ale czysta instalacja to jedna rzecz, a doprowadzenie jej do używalności to druga :)

 

instaluje tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez jest patent ze DA mozna miec za free ale tylko na RPS i dedykowanych ;) nie mowie tu o nulled bo nie ma :)

 

W jaki sposob ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposob ??

 

nie bede pisał otwarcie ale kto bystry niech pomysli jak moze byc odliczany czas do konca licencji ;) a odpowiedz sama sie nasunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Przeciez jest patent ze DA mozna miec za free ale tylko na RPS i dedykowanych

ale błysnąłeś... jak spadająca gwiazda ;)

 

Proszę skończyć z głupotami zanim co napiszecie 3* google + 3* ruszenie mózgownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale błysnąłeś... jak spadająca gwiazda ;)

 

Proszę skończyć z głupotami zanim co napiszecie 3* google + 3* ruszenie mózgownicą.

 

 

ja nie mam na mysli licencji trial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam na mysli licencji trial

I czym się tu chwalić ?

Wszyscy się czepiają na WHT że sprzedawane są internale poza DC a toleruje się takie posty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×