Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
15175

Serwer dedykowany dla laika ?

Polecane posty

Witam,

 

Moja wiedza na temat administracją serwera dedykowanego jest praktycznie żadna. Dlatego chciałbym zapytać czy na rynku hostingu dostępna jest jakas usługa, która oferuje serwer dedykowany - coś w stylu jednego konta z CPanelem (lub innym), obejmującego cały serwer.

 

Czyli cały serwer mój, a zarządzam sobie tak jak zwykłym kontem z cpanelem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są takie serwery. Po angielsku nazywaja sie managed ale ich cena zaczyna sie chyba od 200-300$. Nie jednak znam szczegółów tej uslugi bo nigdy z niej nie korzytałem.

 

wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Przygotowałem dla Ciebie dwie oferty:

 

Intel Celeron 2.0GHZ

512MB RAM

80GB HDD

1000 GB Transfer

Cpanel

5IP

Pełna obsługa Administracyjna

524zł/mies netto

 

 

Intel Pentium 4 2.4 GHZ

512MB RAM

80GB HDD

1000GB Transfer

Cpanel

5IP

Pełna obsługa Administracyjna

589zł/mies netto

 

Serwery ulokowane w USA ( Dallas , Texas )

 

W razie pytan zapraszam na GG/email/pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie znasz na linuksie, NIE KUPUJ DEDYKOWANEGO SERWERA !!!

 

Dla Ciebie moze byc dobry Managed Server, gdzie firma Ci wgrywa update'y software'u etc. Jezeli masz dedicated, sam musisz to robic. A jak sie nie znasz, to nie bedziesz wiedzial jak. Wczesniej czy pozniej wlamie sie ktos na ten serwer i bedziesz mial niezle klopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebede rozpoczynal nowego tematu - moje pytanie jest podobne. Chodzi mi o dedykowany serwer jednak szybkosc lacza i klasa maszyny jest dla mnie bez wiekszego znaczenia. Serwer chcialem uruchomic w domu, niestety lacze (a wlasciwie jego cena) i koszta exploatacji takiego serwera, powoduja iz zasatanawiam sie ze byc moze za takie pieniazdze znajdzie sie jakas slaba maszynka dedykowana. A wiec nawet z procesorkami celeron (np. 266). Kiedys w sieci takowe znalazlem (sic! bodajrze w australii - lecz jak latwo sie domyslec - interes zostal zamkniety), za wszelkie informacje beda bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wchodzi w zakres "managed" czyli administracji serwerami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

droom, skontaktuj sie w sprawie VPS z info@wdc.pl, podstaweowe VPS'y sa juz od ok. 200 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare linkow:

www.corevps.com (USA, pingi ~120 ms u mnie. Tanio i dziala naprawde sensownie, mam tam zabawkowego VPSa na cele backupowe i w stoi 50 dzien bez resetu)

www.londonvps.com (tutaj VPSy w Londynie, jeszcze nie maja ogolnej oferty, ale mozna sie dogadywac)

www.server4you.de (seria VServer - Niemcy. Podobno slaby support).

 

W tym ostatnim wypadku masz jeszcze promocje pt. 3 miesiace za darmo, a potem 9,99 euro za miesiac za najtansza konfiguracje (2 GB/50 GB + Confixx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebede rozpoczynal nowego tematu - moje pytanie jest podobne. Chodzi mi o dedykowany serwer jednak szybkosc lacza i klasa maszyny jest dla mnie bez wiekszego znaczenia. Serwer chcialem uruchomic w domu, niestety lacze (a wlasciwie jego cena) i koszta exploatacji takiego serwera, powoduja iz zasatanawiam sie ze byc moze za takie pieniazdze znajdzie sie jakas slaba maszynka dedykowana. A wiec nawet z procesorkami celeron (np. 266). Kiedys w sieci takowe znalazlem (sic! bodajrze w australii - lecz jak latwo sie domyslec - interes zostal zamkniety), za wszelkie informacje beda bardzo wdzieczny.

 

To nie ma sensu. Kup sobie np. internetdsl 512/128 kbps za 139 zł + VAT/mies., do tego cokolwiek na P2 (na allegro chodzą po 100-200 zł) i masz świetny sprzęt do nauki. W dodatku w takiej cenie napewno nikt nie sprzeda Ci dedykowanego serwera, który byłby dla Ciebie w sumie gorszym rozwiązaniem. Przy tym co proponuje bedziesz miał dodatkowo porządne łącze w domu i możliwość bezpośredniego ingerowania w serwer, nauki administracji siecią LAN itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droom, skontaktuj sie w sprawie VPS z info@wdc.pl, podstaweowe VPS'y sa juz od ok. 200 zl.

 

Dziekuje za informacje - chodzilo mi jednak o produkty z duzo nizszej pulki

 

 

www.londonvps.com (tutaj VPSy w Londynie, jeszcze nie maja ogolnej oferty, ale mozna sie dogadywac)

 

www.server4you.de (seria VServer - Niemcy. Podobno slaby support).

 

Testowalem na server4you.com - niestety panel zrobil na mnie okropne wrazenie, pozatym wieksze mozliwosci maja chyba zwykle konta z cpanel

 

www.corevps.com (USA, pingi ~120 ms u mnie. Tanio i dziala naprawde sensownie, mam tam zabawkowego VPSa na cele backupowe i w stoi 50 dzien bez resetu)

 

Nie spodziewalem sie! Rewelacja (jesli chodzi o koszta) - Tego bylo mi trzeba :(

 

To nie ma sensu. Kup sobie np. internetdsl 512/128 kbps za 139 zł + VAT/mies., do tego cokolwiek na P2 (na allegro chodzą po 100-200 zł) i masz świetny sprzęt do nauki. W dodatku w takiej cenie napewno nikt nie sprzeda Ci dedykowanego serwera, który byłby dla Ciebie w sumie gorszym rozwiązaniem. Przy tym co proponuje bedziesz miał dodatkowo porządne łącze w domu i możliwość bezpośredniego ingerowania w serwer, nauki administracji siecią LAN itp.

 

Byc moze masz i racje... Lacze w domu mam znacznie lepsze za cene 62zl (Z Vat). Pech co do sprzetu (pale zasilacze, hdd i plyty na potege) wynika byc moze z ogromnej eksploatacji sprzetu, jego jakosci lub warunkow w ktorych pracuje (mieszkanie to nie serwerownia) a moze jednego i drogiego. Dodatkowo jesli doliczyc prad oraz fakt ze ten "serwer" nalerzy gdzies umiescic, to wydaje mi sie ze oferta gb jest znacznie tansza. Co do jednego masz zupelnie racje - dodatkowy komputer faktycznie pomogl by rozwiazac wiele problemow.

 

Postanowilem wiec wykupic VPS (www.corevps.com) z celem puzniejszego przezucenia sie na jakis tani serwer dedykowany.

 

...a maszyna potrzbna do postawienia serwera im :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byc moze masz i racje... Lacze w domu mam znacznie lepsze za cene 62zl (Z Vat). Pech co do sprzetu (pale zasilacze, hdd i plyty na potege) wynika byc moze z ogromnej eksploatacji sprzetu, jego jakosci lub warunkow w ktorych pracuje (mieszkanie to nie serwerownia) a moze jednego i drogiego. Dodatkowo jesli doliczyc prad oraz fakt ze ten "serwer" nalerzy gdzies umiescic, to wydaje mi sie ze oferta gb jest znacznie tansza. Co do jednego masz zupelnie racje - dodatkowy komputer faktycznie pomogl by rozwiazac wiele problemow.

 

MSZ szukasz na siłę argumentów żeby wykupić sobie gdzies serwer -- normalny komputer działa bez awarii latami, szczególnie przy takim zastosowaniu, a zuzycie prądu takiego P2 bez monitora jest pomijalne. Ale jak tam chcesz. ;>

 

Jeśli masz już łącze to taki serwer postawiony u Ciebie kosztowałby Cię 200 zł jednorazowo i jakieś grosze za prąd miesięcznie, napewno tańszej oferty u zewnętrznych dostawców nie znajdziesz, bo musieliby dać za darmo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze ja odpowiem - nie oferuje (zreszta trudno im sie dziwic, bo "postawienie" VPSa, zwlaszcza przy ich technologii to troche wiecej roboty niz klik-klik w WHM), ale jesli rzeczywiscie jestes zainteresowany mozesz chyba wylozyc 5 dolarow miesiecznie za najtanszego VPSa :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×