Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Miky

Przeniesienie kont pocztowych z Home.pl

Polecane posty

Czy próbował już ktoś przenieść maile / konta pocztowe z serwera Home.pl na jakiś inny, np. z cPanelem lub Direct Adminem? Mam kilkadziesiąt kont na serwerze w Home i utworzenie kont na nowym serwerze to w sumie mały problem, ale jak przenieść wszystkie wiadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale home.pl pocztę "trzyma" chyba poza jailem dedykowanym dla konta klienta i nie wiem czy masz do niej dostęp np. poprzez FTP. Nawet jeśli nie masz to piszesz maila do supportu z prośbą o spakowanie wszystkich kont wraz z korespondencją i później odtwarzasz do na nowym hostingu. Jeśli masz dostęp przez FTP to pobierasz i następnie kopiujesz do nowego usługodawcy lub ewentualnie prosisz go o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma dostępu przez FTP do maili.

Znalazłem ewentualnie jeszcze skrypty typu pop3-to-imap, ale faktycznie gdyby home udostępnił te maile to byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home raczej tego ci nie udostępni, nie masz co liczyć (skoro oni nawet IMAPa nie chcą dać...)

 

Najprościej ci będzie zassać to wszystko przez np. Outlooka/pop3, po czym na docelowy serwer władować przy pomocy IMAPu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fetchmail - pobierasz z home wrzucasz do siebie, możesz go dodac do cronta i pobierać co 5 minut

 

pozdr.

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×