Skocz do zawartości

Polecane posty

Kwestia przypadku <_ w he te mog ci si trafi stare dyski twarde src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)">

 

W najtańszym serwerze hetznera masz dyski minimum 750GB, w większym pakiecie 1,5TB. Takie pojemności wymuszają dość nowe rozwiązania dyskowe, gdyż stare dyski nie obsługiwały takich pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

support w hz pracuje do 22 jarek <_<

w ovh czekałem przy jakichś kimsufach czasem 2tygodnie w serii ovh czesto kilka dni na wymiane dysku, w hz max 3h ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie winne nie są dyski same w sobie, tylko coś jest nie tak sprzętowego lub softwarowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak, tylko u mnie na serwerze w OVH są 4 dyski po 1TB, więc według tego co piszesz to też powinny to być nowe i dobre dyski, a tak nie jest.

 

Edycja: http://img15.imageshack.us/img15/2864/1019886img0154mthumb.jpg

 

Nie wymagaj od taniej serwerowni, żeby za każdym razem wsadzała do serwera nowe dyski. Kupując serwer w Hetznerze czy innym OVH masz 95% szans, że trafisz na sprzet "refurbished" z jakimś tam przebiegiem (bo z oczywistych względów jest on używany tak długo aż wszystko działa), plus czasami może trafić się także IP z ciekawą historią na wszelkich blacklistach.. I tak masz w miarę nowe te dyski, bo nie tak dawno w tańszych kimsufi trafiały się jakieś 5-6 letnie antyki na IDE : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że z 10-15k bo raczej w pudełkach to one przez 2 lata nie leżały przy tej rotacji co odchodzi w OVH a nowsze dyski, które mają to chyba głównie Seageate, te Hitachi dawali przy okazji wprowadzenia nowych Kimsufi w 2008 co najpierw były fajne, a potem wprowadzali na zmianę limity transferu, setup i jeszcze jakieś cudaki <_<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Power On Hours: 8327, 11407, 9662, 8928

 

Patryk, nie wymagam nowych dysków, ale też chciałbym dostać taki sprzęt jak inni wykupując taki sam serwer dedykowany, to chyba jasne. Na forum OVH toczy się wątek na ten temat i jakoś ludzie do serwerów i7-xT dostają zupełnie inne dyski twarde, których wydajność się zdecydowanie różni. Zresztą w tym wątku WHT dokładniej napisałem o co chodzi. Nie chciałem się rozpisywać o OVH w temacie o hetzner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

support w hz pracuje do 22 jarek <_<

 

http://www.hetzner.de/en/hosting/kontakt/telefon-support/

Z tego co widzę to do 5pm ;)

 

Tak czy siak całą niedzielę musisz czekać na wymianę np: dysku...

Co do ovh hmmm mam kilka serwerów i nigdy nie czekałem dłużej na wymianę czegoś niż 3-5h (być może miałem farta... w sumie od roku nic mi nie wymieniali tam; ) )

Kto jak trafi tak będzie miał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W EQ z opłatą setup w 90% są prawie nowe dyski, dla starych DS to wiadomo :)

Jak ktoś nie może czekać parę godzin to może skorzystać z płatnego supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian, a czy wiesz może jakie dyski instalują do serwerów EQ? Jeżeli nie wskóram nic z OVH to prawdopodobnie wyniosę się dość szybko do hetznera na serwer EQ 6. No i jeszcze zastanawia mnie kwestia tych IP, gdyż nikt nie odpowiedział. Nie brał nikt większego pakietu IP do serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda :)

a myślałem że stoją u nich wyłącznie serwery rackowe.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obudowa w przypadku takich konfiguracjach jak stosuje hetzner wiele nie zmienia jak jest sensowna i dobrze zwentylowana (nie zamknieta szczelnie puszka z boxowym wentylem intela z zasilaczem za 5 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jasne, jednak gdy buduje się stricte pod to hangar, zamawia stelaże i planuje prąd/chłodzenie to będzie to super wyjście.

Nie robią w takim pomieszczeniu kolokacji klienckiej, a stawiają własny sprzęt.

Ciekawe na ile stelaży jest planowany taki hangar i jak z wychłodzeniem tego wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zimą to chyba wystarczy co jakiś czas okno otworzy i się samoistnie chłodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawić taki hangar w przewiewnym miejscu (pole i daleko od lasu), zrobić odpowiednie wloty, filtry, cokolwiek i już 1 rzecz odpada. Dodatkowo ustawić elektrownie wiatrowe by to co leci nad halą i jest profilowane przez dach napędzało wiatraki. Mistrzostwo ekologiczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Misiek08: napisałeś to trochę z przekąsem jak sądzę, a rzeczywistość wcale nie jest taka odmienna! ;)

 

Otóż Hetzner dostał nagrodę GreenIT Best Practice Award 2011 za:

 

 

The prize recognizes concepts and solutions which contribute towards improving energy-efficiency in Information and Communication Technology (ICT).

 

The Hetzner Online data center park impressed the jurors with its innovative and modular building concept, environmentally friendly direct free cooling, the use of power-efficient components as well as the use of special measuring and control engineering.

 

http://www.hetzner.de/en/hosting/news/hetzner-online-mit-dem-greenit-best-practice-award-2011-ausgezeichnet

http://www.hetzner.de/en/hosting/unternehmen/umweltschutz

 

Wracając do ich pudełek to tutaj widać ich tyłki ;)

 

pi_0308.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×