Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Mam tam dedyka jednak juz dawno przestał wyrabiać i ledwo zipie. Z hetzner jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o jakość łącza z Polską. (rzadkie pady, satysfakcjonujące ping).

Rozważam postawienie tam wlasnej maszynki. Na ich stronie jest jest oferta kolokacji jednak po obliczeniu ceny włosy się troche jeżą.

A przyczyną tego jest ten zapis:

 

Zusätzliche Stromaufnahme pro Watt 29,75 Cent

http://www.hetzner.de/hosting/produkte_col...ion/uebersicht/

 

czy dobrze rozumiem ze za każdy 1W bede płac 0,30 ojro miesięcznie?

serwer który zamierzam wstawić ma zasilacz 670W :/

a może oni mierzą rzeczywiste zużycie prądu??

 

czy ktoś kolokował u nich serwer i wie jak oni to liczą?

 

zapytałbym się u źródła jednak j.niemiecki nie jest moją dobrą stroną huh.gif

 

pzdr

damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej mierzą rzeczywiste lub określa sie do ilu.

Jesteś pewien że maszyna pobiera tyle prądu ? Może ma tylko taki zasilacz.

 

Hmm generalnie, trzeba by było z nimi po negocjować, co do dzierżawy hetzner jest nieugięty, ale może w przypadku kolki coś ugadasz indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien że maszyna pobiera tyle prądu ? Może ma tylko taki zasilacz.

 

To jest wartość z zasilacza. Podejrzewam, że nie bierze nawet połowy z tego. Jest to http://www.komputronik.pl/Serwery/Serwer_I...pelny,id,55940/

Będę musiał zmierzyć jego pobór w domu.

Napiszę do nich maila w bardziej przyjaznym języku i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prowadzilem korespondencję na temat kolokacji w hetzner. być może komus sie to przyda zanim do nich napisze:

 

1. Koszt energii. Server IBM x3650 16GB RAM, 8 x HDD

 

odp: 104 euro

 

2. przerutowanie sieci z serwerea dedykowanego na nowy serwer w kolokacji

 

odp: no problem, free

 

3. karta Remote Supervisor Adapter II podłączona oddzielnym kablem i zew ip (do zarządzania)

 

odp: no problem, free

 

Koszt kolokacji miesięcznie to 150euro plus 0.0952euro za kazdy 1GB.

 

 

Wysyłka serwera DHLem do hetzner z ubezpieczniem to okolo 500PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej po prostu w dedyka zainwestować ?

 

zwyczajnie sie nie opłaca... koszt wynajecia np w hosteurope to okolo 500euro miesiecznie z wypowiedzeniem 3miesiecznym. nie mowiac juz o kilku innych plusach kolokacji

serwer kosztuje okolo 11k pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tak, ale w wypadku awarii sprzętowej powiedzmy, że "jesteś w dupie" ;)

Chyba, że Hetzner zapewni Ci takowy support, bądź lubisz robić wycieczki do Niemiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...że "jesteś w dupie" ;)

 

dlatego wlasnie kupilem ibma 2x zasilacze, raid z 8dysków, gwarancja on site.

mieszkam w jeleniej górze i szybciej dojade do niemiec niż w polsce do zieleniaka.

a.. i jeszcze zanim skonczy sie ten rok juz bede "do przodu" zamiast "w dupie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gwarancja on site wcale tego nie oznacza matt ;)

I flatplanet doskonale o tym wie - przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gwarancja on site wcale tego nie oznacza matt ;)

I flatplanet doskonale o tym wie - przynajmniej tak mi się wydaje.

Oczywiscie, mialem na mysli ze nigdy nie mozna byc pewnym ze nic sie nie zepsuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przypadkiem wpadłem na ten temat i mnie zainteresował.

 

Taka kolokacja jest faktycznie bardzo opłacalna. Ale czy płaci się wyłącznie za moc zasilacza? Czy są może jeszcze jakieś inne opłaty?

 

Jak wygląda przepustowość tego łącza, oraz jak czy są jakieś limity transferu? Chyba nie ma, ale chciałbym się upewnić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klientem hetzner jestem juz jakis czas. Wczesniej mialem hosteurope i chyba jak kazdy "pięciominutową" przygode z ovh.

jesli chodzi o hetzner to dla mnie są wzorowi. raz padł zasilacz w dedyku..wymiana trwała błyskawicznie. Łącza do polski na moje potrzeby wystarczające..(50-60ms) a uptime wzorowy.

Skusiłem się na kolokacje i jak na razie jestem zadowolony. Na serwerku mam ESXi które również działa rewelacyjnie.

Kolokacja i wirtualizacja zaoszczedziły mi kupe kasy.

za taką przyjemność będę płacił okolo 150 euro miesiecnie.

jedynym minusem są koszta za dodatkowe GB transferu. ale kupując np taniego dedyka z transferem 1tb w ich serwerowni i spinając go vpnem..ewentualnie natując mozna tez troche zaoszczedzic. narazie wystarczy mi 350GB w cenie bo pasmożerny hosting zostawilem na ich dedyku.

otrzymałem ip tyle ile chcialem, podłączyli mi moją karte "remote" na oddzielnym ip (za te dodatki nic się nie płaci).

tak więc póki co POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje taki "tani dedyk z transferem 1tb"? ;)

Faktycznie, 150e to niedużo.

 

Jeszcze chciałem spytać, o co chodzi z tym OVH? Naprawdę są tacy słabi? Chciałem u nich kupić najtańszego dedyka Kimsufi pod sklep internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jak trafisz , co do cen są małe, support dosyć w miarę , większość zautomatyzowana , brak rozszerzeń maszyny itp.. Ciężko się z nimi czasami dogadać :/ jedyne co maja fajne to ceny i brak limitu transferu danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chciałem spytać, o co chodzi z tym OVH? Naprawdę są tacy słabi? Chciałem u nich kupić najtańszego dedyka Kimsufi pod sklep internetowy.

 

mam dedyka w OVH i jestem zadowolony. Od blisko roku byla chyba tylko 1 awaria, łącza są OK. Nie sprawdzałem jak działa support w razie awarii bo jeszcze takiej nie bylo.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje taki "tani dedyk z transferem 1tb"? :P

Faktycznie, 150e to niedużo.

Jeszcze chciałem spytać, o co chodzi z tym OVH? Naprawdę są tacy słabi? Chciałem u nich kupić najtańszego dedyka Kimsufi pod sklep internetowy.

 

najtanszy w hetzner jest za 49euro bez oplaty za setup

mialem wiele maszyn w ovh:

rpsy, wszystkie kimsufi, i z ofery "Dual Core"

sprzet spisywal sie bez zarzutu. support jak dla mnie tez bez problemów.

ale ich infrastruktura to porażka, oczywiscie jesli sporo wymagasz.

ja wymagam wiec ovh odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja się właśnie zacząłem zastanawiać nad kolokacją w hetzner.de, gdyż po kilku dniach przygody z OVH mam ich dość. Rozważam jeszcze przesiadkę na serwer dedykowany w hetzner. Teraz to naprawdę żałuję swojego wcześniejszego wyboru, gdyż nie wiedziałem czy decydować się na hetzner czy ovh, a wybór padł na ovh głównie ze względu na brak mój znajomości języka niemieckiego. W ciągu kilku dni w OVH już mi się zdarzyło błędne routowanie adresów IP na mój serwer. Naprawa usterki zajęła 5 dni. Dodatkowo na starcie z 4 dysków tylko 2 były aktywne, a 2 sobie po prostu były. No i dziś zauważyłem, że do serwera dedykowanego zakupionego kilka dni temu dostałem cholernie stare dyski, których wydajność zdecydowanie (dwukrotnie) odbiega od wydajności dysków, które mają inne osoby na bliźniaczych serwerach. Tyle na temat ovh...

 

Czy w hetzner wszystkie dodatkowo wykupione adresy IP mają geolokalizację niemiecką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ tylko, że po godzinie 18 w sobotę (bodajże nie pamiętam dokładnie do której pracują) możesz się pocałować w nos <_<

Nikt ci HDD czy czegoś nie wymieni i nie podejdzie do serwera bo po prostu nikogo tam nie ma... Fakt zawsze możesz zapłacić 100 euro per 30 minut pracy ich i ktoś przyjedzie... Taka jest w sumie różnica między OVH-Hetznerem (ale z tego co wiem w przyszłym roku Hetzner zmienia politykę swoją na lepsze oczywiście ;> )

 

W hetznerze też zdarzają się rożne przypadki jak w każdej tańszej serwerowni... ot co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja rozumiem, że mogą się trafić starsze dyski, ale żeby była aż taka różnica w wydajności za te same pieniądze? Nieuczciwe to zbyt słabe słowo. Jeżeli mi tych dysków nie wymienią to zmywam się z OVH. Będę chyba rekordzistą wśród "pięciominutowych przygód z OVH" <_<

 

Co do Hetzner to czy wie ktoś jak jest z tymi ich IP? Od razu przydzielany jest ten zakupiony pakiet czy tak jak w OVH, że kupuje się pakiet, a przydzielać można w czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×