Skocz do zawartości
BlueMan

php funkcja mail()

Polecane posty

Postfix albo qmail albo czytałem że nawet da się takonfigurowac Google for Domail aby działało - ale nie testowałem.

 

Osobiście korzystam tylko z postfix'a i spisuje się świetnie.

 

Wiem że masz Debiana więc - http://www.howtoforge.com/perfect_setup_debian_etch_p5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już działa - właśnie dzięki temu poradnikowi :]

 

Doszedłem do " Next we configure Postfix for TLS: " i email już jest wysyłany. Nawet na restrykcyjną skrzynkę o2.pl :]

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=14575 - tutaj gościu miał podobny problem.

 

 

 

Teraz mam trochę inne pytanie - jak zrobić przekierowanie poczty?

Czyli mam domenę podpiętą do serwer (czy na IP, czy bind9, to chyba nie ma znaczenia?)

 

I jak przekierować pocztę admin@domen.pl na mojekonto@gmail.com ??

Trzeba doinstalować całą resztę oprogramowania typu courier, do obsługi poczty? Wolałbym tego uniknąć, aby jak najmniej system był obciążony... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Co trzeba zainstalować na serwerze, aby zadziałała?

zainstalowanego jakiegoś MTA.

I ustawioną zmienną php.ini: sendmail_path

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma to służyć niczemu więcej, tylko funkcji mail().

To jako MTA polecam "prostaka" SendMaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie sendmail specjalnie dla funkcji mail w php ale podczas próby wysłanie otrzymuje:

Feb 22 11:57:24 serwer sm-mta[3617]: n1MAur0Z003615: to=<user@gmail.com>, ctladdr=<www-data@serwer> (33/33), delay=00:00:31, xdelay=00:00:31, mailer=esmtp, pri=120313, relay=gmail-smtp-in.l.google.com. [209.85.220.22], dsn=5.0.0, stat=Service unavailable 
Feb 22 11:57:24 serwer sm-mta[3617]: n1MAur0Z003615: n1MAvO0Z003617: DSN: Service unavailable 
Feb 22 11:57:24 serwer sm-mta[3617]: n1MAvO0Z003617: to=<www-data@serwer>, delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=local, pri=30000, dsn=2.0.0, stat=Sent

 

Co powinienem dokonfigurować?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem mam zainstalowanego Exim'a ( do DirectAdmin potrzebny ? ). Skrypty dzialaja, gdyż patrzac na innych serwerach wszytko ladnie dziala.

 

Niestety kabinowalem rożne rzeczy w php.ini wpisywac i maile nię idą wywala błąd Wystąpił błąd podczas wysyłania - Blad jesli fukncja jakas jest zablokowana. Jak pisalem na innych serwerach dziala. Prawdopdoobnei cos z funkcja maila. Może ktoś pomoże, nichcial bym zwalić Exim'a zwłasza ze pewna osoba mi go ustawila poprawnie, lub ewentualnie DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcji mail() się nie konfiguruje. Chyba że chcesz, aby korzystała domyślnie ona z jakiegoś Twojego SMTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chce by ona ogolnie byla dostepna dla kazdego by każdy jak zrobi sobei np formularz html by wysylalo z jego maila .

 

Czyli w pliki php.ini co musi być wpisane lub nie musi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ustawioną zmienną php.ini: sendmail_path

 

Ustaw prawidłową ścieżkę dla sendmail_path ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy chce by ona ogolnie byla dostepna dla kazdego by każdy jak zrobi sobei np formularz html by wysylalo z jego maila .

 

Z jego maila, w sensie maila podanego przez użytkownika, to raczej nie ma szans, żeby to gdzieś doszło.

Po 1) serwer TWÓJ-SMTP może odbijać maile z "nieswoich" domen

a po 2) serwer odbiorcy może mówić ci GoodBye because SFP/MXFILTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że np podanie ściezki:

sendmail_path /usr/sbin/sendmail -t
o tak jest poprawne przy zalozeniu ze sendmail wlasie tam jest na serwerze.

Dwa NIE PODANIE sendmail_from ? Czy jesi tutaj nic nie bedzie wszytko bedzie dzialac ?

trzy

[mail function]

; For Win32 only.

 SMTP = localhost

 smtp_port = 25

 

; For Win32 only.

; sendmail_from = 

 

; For Unix only. You may supply arguments as well (default: "sendmail -t -i").

sendmail_path = /usr/sbin/sendmail -t

 

Caly czas mówimy o systemi "linux"

 

Czy takie rozwiązanie jest dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

przecież masz DA, więc po co w ogóle myślisz...

 

Zostaw to w spokoju.

 

;sendmail_path =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo mimo że ustawilem

 

[mail function]

; For Win32 only.

SMTP = localhost

smtp_port = 25

 

; For Win32 only.

;sendmail_from =

 

; For Unix only. You may supply arguments as well (default: "sendmail -t -i").

;sendmail_path =

 

Czy to raport wyskakuje na forum jesli np ktos chce odzyskać haslo itp, czy na zwyklych formularzach zawsze pisze tekst typu nie udalo się dostarczy wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytalem . Zawsze było tak przed zmiana / reinstalaccja ze z formularza html byl wpisany mail ktory dostaje ktos pod dodaniu konta w panelu DiractADMIN czyli login@domena i z tego konta przychodzily maile na maile podanego w formularzu. Teraz poprostu bledy leca, że nie udalo sie wyslac wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz poprostu bledy leca, że nie udalo sie wyslac wiadomosci.
Nie jesteś na tym forum od dzisiaj, więc powinieneś już wiedzieć, że nikt tu szklanych kul nie posiada... Tak ciężko wkleić ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z logow serwera nic teoretycznie nei wynika, lecz tak jak by wysylanie maili poprzez http bylo zabrione... a nic nie robilem nei zmienialem w php itc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z logow serwera nic teoretycznie nei wynika, lecz tak jak by wysylanie maili poprzez http bylo zabrione... a nic nie robilem nei zmienialem w php itc .
Napisałeś, że lecą błędy... Pokaż je!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

Zainstalowalem sendmaila, wszystko git, maile dochodza bez problemu. Jednak dreczy mnie to, ile trwa wyslanie takiego maila. Przy wkonywaniu skryptu ktory wysyla maila trzeba czekac okolo 30 sekund na jego wykonanie. Jakies pomysly jak mozna skrocic ten czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×